Visszajelzés A játékban felmerülő lagok okai/körülményei

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: Nitronyussz, témanyitás ideje: 9.5.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. nemtomka30

    nemtomka30 Fórumprofi

    Csak jelezném,hogy ha nem veszitek elö a petet,kevésbé laggol,késöbb jön el az a bizonyos übermagas Mb szám...:)
     
  2. Szamy

    Szamy Fórum-zöldfülű

    Igen de 2-3 perc után már meg is telik a MEM?
    A videóban MEM:200-nál feljebb nem ment! Ezt akkor mivel lehet magyarázni?
    Kifagyás 260-nál nálam legalábbis. Nem hiszem el h nem lehet ezekre számítani előre...
     
  3. boros022

    boros022 Utánpótlás-írogató

    Üdv Morphi igen sajnos észere vehető hogy van akinél nem akad és gond nélkül halomra lövöldöz mindenkit akár 10-15 alkalommal is
     
  4. Nitronyussz

    Nitronyussz Fórum admirálisa

    A PET protokollok már jelentve van, tudnak róla.

    Közben egy kis update:

    Úgy néz ki, találtak valamit és néhány órán belül frissítenek, de előtte még tesztelik.
     
    (RBK), Mislix és NumizN1 kedveli ezt.
  5. Smith-Program

    Smith-Program Fórum ismerője

    Észrevétel. Idő közben újabb információ birtokába jutottam. Ha kiszedjük az ugrás cpu-kat akkor már meg is van oldva a lagg. Magyarul az Ugrás CPU-kal van valami gubanc.
     
    Unkas_ALonvadász és NumizN1 kedveli ezt.
  6. NumizN1

    NumizN1 Fórumlakó

    Hali. Úgy tűnik, restart után se változott a dolog. Ki-be lépések után is megmaradtak a bajok.
     
  7. Mislix

    Mislix Fórumgróf

    Köszönjük! A múltkori hozzászólásomban ilyenekre gondoltam... (egy kis biztatás, hogy ne adjuk fel:))
     
  8. beke81

    beke81 Utánpótlás-írogató

    hol tudom feltenni a kérdésem hogy végre választ kapjak ?és honan tudom hogy válaszolt e valaki ?ez a fórum .....:(
     
  9. Nitronyussz

    Nitronyussz Fórum admirálisa

    Úgy néz ki, hogy sikerült a problémát megoldani. 24 órán belül mindenkinél jónak kell lennie majd a kapcsolatnak, ha nem, akkor szükség lehet a ruter/net újraindítására/újracsatlakozásra.

    Továbbá:
    Kompenzáció megerősítése:
    • A bevezető eventet 1 héttel meghosszabbítjuk, május 29-ig.
    • 25%os tapasztalatpont és becsületpont bónusz 1 hétig, május 16-tól máj. 22-ig.
    • GG bónusz nap (dupla hatás a GG nyereményekre) máj. 13tól máj. 15ig.
    • Tervbe van 3 "micro" GHH (1 óra helyett 2) 350% bónusz.
    • Minden GG, amely hétfő 16h és szerda 16h között (közép-európai idő szerint) nem sikerült, jóváírjuk.
    • Leértékelünk pár dolgot.

    Összeszerelés FAQ

    Eleinte nem raktuk be a nyersanyagokat az üzletbe, hogy a játékosoknak legyen elég ideje kifarmolni őket, de ha van rá igény, akkor berakjuk.
     
  10. Leslie.`

    Leslie.` Utánpótlás-írogató

    Van rá igény, hogy megvásárolható legyen! Köszönjük! :)
     
  11. Unkas_ALonvadász

    Unkas_ALonvadász Törekvő

    Lehet, hogy vannak néha hibák, de az biztos, hogy mindig bőségesen kárpótolnak.
     
  12. $ΣηęяĝỴ$(HUN)

    $ΣηęяĝỴ$(HUN) Fórum ismerője

    Hát,nagy terhet vennétek le sok játékos hátáról ha legalább a roncsot/scrapiumot beraknátok az üzletbe.:rolleyes::D
     
  13. Csülök[H]

    Csülök[H] Fórum mestere

    És mi van azokkal a kapukkal amik nem adtak Kronos kapuhoz részt?
     
  14. beke81

    beke81 Utánpótlás-írogató

    helo morphi itt vagy kérdezhetek?
     
  15. beke81

    beke81 Utánpótlás-írogató

    nem értem mit írtál én nem kérdeztem semi ilyesmit,kérdésem mivel vasárnap (rossz volt kezdőlap rendelésnél)és pénteken fejlesztési hour lesz ,megismétlitek elöte a mega hapit,nem a 2 szeres ...... ,hanem a 3 szoros uri vásárlást ,erre várt mindenki hogy fejlesztés élőt lehessen urit veni,de nem lehetet,én havonta igazolhatóan 30 ezerért szoktam psc vásárolni,és nem tudtam beváltani amikor akartam ,ha nem lesz rá lehetőségem inkább eladom psct másnak kösz előre is " GHH (1 óra helyett 2) 350% bónusz. ez mi ghh?
     
  16. $ΣηęяĝỴ$(HUN)

    $ΣηęяĝỴ$(HUN) Fórum ismerője

    Giga happy hour
     
  17. beke81

    beke81 Utánpótlás-írogató

    kösz:) jó lenne tudni mikor:(
     
  18. NumizN1

    NumizN1 Fórumlakó

    Azért nagyjából elmondhatod mi is volt ez a káosz?
     
  19. Incident

    Incident Törekvő

    Gondolhatod, hogy nem fog teljeskörű szakmai választ adni. Ha érdekel, Google.
     
  20. ...[ILOVEDARKOORBIT]...

    ...[ILOVEDARKOORBIT]... Fórum ismerője

    Tessék, kimásoltam gyakorikérdésekről, hogy mi is az a DDos támadás:

    Distributed Denial of Service
    Kb. arról van szó, hogy egy programmal megfertőznek kellően sok gépet (egy hatékony, nagyobb szerver leterítéséhez támadáshoz tényleg elég sok gép kell, akár több ezer/tízezer is). Majd ha megvan ez a "n" számítógép akkor a hacker elindítja a támadást, ami apró csomagokkal kezdi bombázni a szervert, ami ettől túlterhelődik. Azért lényeges a kis csomag, hogy ne legen feltűnő se a küldőnek, se a szolgáltatónak se senkinek. És ez nem összetévesztendő a DoS-al.

    EGY MÁSIK FELHASZNÁLÓ----------------------------------

    Tömör leszek, de nem tövid:
    Hát jól írták az edddiek, "csak" egy kicsit pontatlan volt.
    Először is vannak úgynevezett Szolgálatásmegtagadásos támadások, ezek a DOs támadások.
    Ezeknek a lényege az, hogy minél több csomagot kapjon a szerver, de úgy, hogy a hálózat( internet) sajátosságait felhasználva a szerver ne x db csomagokt kapjon, hanem 3x csomagot.
    Van úgynevezett SYN flood alapú támadás:
    -ekkor azt használják ki, hogy ha egy gép elküld a szervernek egy csomagot arra 3 választ kap a szervertől.
    TEhát ami a Dos-olónak egységnyi munkát jelent, az a szervernek minimum háromszorosa lesz.
    -Van egy ping of death támadás:- ekkor irreális minimum 64 kb-os csomaggal pingelik a szervert a szervernek erre választ is kellene adnia valahogy, amihez értelmezni kellene a bejövő csomagokat
    -vannak send_ file és get_file alapú támadások is.
    -ezek úgy működnek, hogy egy szerverre úgy töltenek fel egy fájlt, hogy a fájlnak a töredékei( mert hogy a csomagok méreete korlátozott) között vannak átérések.
    Tehát van egy adat hogy pl. sziatemit
    ebből elküldi az hogy sziat és temit. Amikor a szerver össze akarja illeszteni a csomagot akkor nem tudja egyértelmúen az összeérés miatt hát még ha egy nagy fájlról van szó és teljesen véletlenszerűen vannak az összeérések.
    -Ezen kívül vannak még más fajta Dos támadás de a lényeg ez.
    A DDOS támadás, tehát az elosztott túlterheléses támadás közben sok számítógépről egyszerre indítják a DOS támadásokat. Nem feltétlenül szükséges több ezer gép, aki ezt irta nagy butaságot írk. Elég néhány száz gép is, a lényeg az internet sávszélessége.
    Rosszabb szervereket már ADSL sávszélességen is ki lehet akasztani.
    -Jobbakhoz viszont kell legalább 100 megabites, vagy 1 gigás adatforgalom kell, bizonyos esetekben 10 esetleg gigabit kell. ( na már most mára elég sok helyen előfordul 20-30 megabites sávszélesség, tehát 10 ilyen internet = egy dos támadással.

    A támadásról nem feltétlenül tudnak azok akiknek a gépét irányítja a támadó:
    -lehet letöltöttek egy "hasznosnak tűnő" programot, és ha vírus nincs benne, akkor engedni fogja a vírusírtó is a támadást
    -lehet hálózati sajátosságot kihasználva DDOS-olni pl. egy céges hálózatban, vagy egy sok gépet használó hálózatban a broadcastra küldött adatforgalommal( még csak nem is kell irányítani a gépeket), lehet DDOs-olni.
    -esetleg DDOs közben ha ért hozzá az illető, akkor megtévesztheti a rendszergazdákat és akár DDOS közben root jogokat is szerezhet, és vannak local dos scriptek is, tehát( saját magát dosolja a szerver), és ez azért tartozik az elosztott rendszerűbe, mert egy szerver sok gépből áll( custler). Bár ehhez profi hackernek kell lenni.
     
    NumizN1 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.