A kozmetika szerepe a játékban

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: Unkas_ALonvadász, témanyitás ideje: 6.12.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Unkas_ALonvadász

    Unkas_ALonvadász Törekvő

    Sziasztok!

    Hihetetlenül sok játékos nincs tisztában azzal, hogy mi a helyzet az új hangárrendszerrel és kozmetikai dolgokkal. Gyakorlatilag még a legtapasztaltabb játékosok is dizájnnak hívják a hajót, érdeklődnek, hogy egy kozmetikai cucc milyen bónusszal jár vagy ne adj Isten elégedetlenkednek, hogy a fejlesztők miért a kozmetikai dolgokkal törődnek a hibák helyett.

    Ez a leírás ezeket a dolgokat tisztázza.

    Tehát a jelenlegi hangárrendszerben ami bármilyen bónusszal jár az hajó és ezekre a hajókra lehet különféle dizájnokat felszerelni.
    A drónok esetén minden dizájn de van ami kozmetikai és van ami praktikus. Csak a praktikus dróndizájnok adnak bónuszt melyeknek listája: Havoc, Hercules, Elit Demon.

    Na jó, de miért van ennyi kozmetikai dolog ami semmi bónuszt nem ad? Egy csomó új dizájn jön ki miközben a bugjavítással nem haladnak. Miért van ez?

    Egyrészt más emberek dolgoznak a hibák javításán mint a kozmetikai dolgokon. És nem lehet csoportosítani az erőforrásokat mert egy dizájner soha nem tudna egy bugot kijavítani és egy programozó sem egy szép dizájnt készíteni.

    A rengeteg új dizájnt pedig a játék új, modern modelljével lehet magyarázni. A mostani sikeres ingyenes játékokban rengeteg kozmetikai dolog van. Abból tartják fent a játékot, hogy ilyeneket adnak el. Ennek az alternatívája az lenne, hogy valós pénzért erősebb játékbeli felszerelést árulnának. A Darkorbitban ez azt jelentené, hogy például új, LF5-ös lézerek lennének hihetetlen árakon. Azt, hogy csak azok érvényesülhetnének akik rengeteget költenek a játékra.

    A múltban ez a modell uralkodott a Darkorbitban de most váltottak. Ezt örömmel kellene fogadni véleményem szerint.

    Mi a Ti véleményetek a témáról?
     
  2. Lokilo

    Lokilo Járnitanuló

    Ezek szerint igaz a legenda:
    Nem csak olyanok játszanak Magyarországon akik nem tudják megbecsülni az új dolgokat.
    Ment a Like!
     
  3. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Nekem jobban tetszett a régi. Hogy miért? Mert sokkal több féle felszereltségű hajó tudott egymás ellen menni. Persze, teljesen full csak 1-1 volt, de a hajó nem attól volt több, hogy színesebb volt, hanem mert erősebb.
    És nagyon sokan akik régről maradtak, szintén ezt a gondolatot képviselik. Túl sok már a kifestő.

    Viszont ezt az ágat sajnos valóban nem lehet a végtelenségig húzni, mivel egy idő után akkora lesz a különbség a kezdő és a fullos között, hogy nem éri meg hajót kezdeni. Szerintem egy kis időt nyerhetnénk (talán éveket)m ha felinflálódna az "erő" is a játékban. Azaz: harmadik univerzum, az első tökéletesen a kezdőké (Kiv pvp térképek). Jóval erősebb lényekkel, szintek stb. A kezdő szint, amire a kezdőküldik feldobnak, lehetne egy 9 drón (kb havocokkal), pár lf-4-es szint.

    És jöhetnének tovább az újítások.

    Én a harc jellege miatt jöttem a darkorbitba. A kinézet sem volt utolsó, de nem elsődleges soha. És érdemes észrevenni, hogy aki most full (mármint a kozmetikai cuccokkal), az úgyanúgy annyit tol(t) bele, mint annó egy p2w fullos. És akik régen azok voltak, de nem szereték ilyen ágon folytatni, keresik a pvp-t, de egyre inkább megunják. Egyre kevesebb a változatosság.
     
  4. Unkas_ALonvadász

    Unkas_ALonvadász Törekvő

    Egyrészt jelenleg is nagyon kevés teljesen fullos hajó van. Másrészt egy idő után nem szórakoztató gyengébb hajókat könnyen lelőni és persze a lelőtt félnek sem nagy buli. Így (ha közel azonos erejűek a hajók) sokkal inkább a játéktudás számít. Elismerem, hogy érdekes tud lenni egy bizonyos szintű erőkülönbség. Ezt a boosterek és a lőszerek (emp, rsb, ish) tökéletesen hozzák.

    Remélem nem az kell a véleményem elfogadásához, hogy azt bizonygassam milyen régen játszok én is. Úgy beszélsz mintha Én nem lennék "régről maradt" és ezért lenne más a véleményem. 2008 körül regisztráltam még gyerekként eu4-re. Átéltem mindent ebben a játékban, a régi nagy embertömeget, a szenvedést kezdőként, a botos korszakot, amikor hirtelen semmivé vált a full iris és persze a mai Darkorbitot.

    Voltam hosszú ideig gyenge mert nem nagyon költök a játékra, így ismerem milyen az. Jelenleg már közel fullos a hajóm (csak a lézer és pajzsfejlesztések hiányoznak) így ismerem azt is, hogy innen milyen a levegő.

    A gondot egyrészt valóban az jelenti, hogy túl hosszúvá válik a nulláról a fullig eljutni. De egy másik, még fontosabb aspektust kihagysz. Elsősorban nem azért csökkent le a játék népessége mert a kezdők nem kezdtek hajót. (azért is) Hanem mert azok is abbahagyták akik aktívan játszottak. Pont a te ötleted megvalósulása miatt. Ha belegondolsz pont ez történt amit javasolsz. Hirtelen a full iris, full lf3 semmiség lett, mindenkit "feldobtak" arra a szintre. És ezzel gyakorlatilag mindenkitől elvették azt amiért keményen farmolt. Na ezért hagyták sokan abba. Ez nem egy járható út 2016-ban, figyelembe véve a konkurenciát.

    Létezik egy horizontális fejlesztési rendszer. Ez azt jelenti, hogy az újítások nem erősebbek a korábbi dolgoknál, hanem egyszintűek velük, érdekesebbé téve ezzel a játékot. És pont ez történt nemrégiben a lézerszórókkal és fúziós pajzsokkal.

    Pont ez a lényeg. Hogy most azok tartják el a játékot akik meg szeretnék különböztetni magukat. És emiatt többen kellene, hogy játszanak. Hogy mondjam, az elviselhetőbb, ha a másik jobban néz ki nálam mint az, ha a másik erősebb nálam, akármennyit farmolok.
     
  5. A kozmetika minosegerol is illene emlitest tenni azt hiszem, foleg ha ebbol szandekoznak fenttartani a jatekot. Az egyik dolog az hogy nagyreszuk ocsmany es batorkodhatom mondani hogy nagyresze a jatekosoknak ugyanezt valja, tehat nem csak sajat velemeny. A mennyisegekrol ne is beszeljunk, tul sok es meg is tul keves, nagyreszt csak a szin valtozik vagy minimalis elteresek, ebbol kifolyolag nem tul inspiralo senki szamara szerintem.

    Az hogy erosebbe tehetted a hajod sokal motivalob volt, ezt anno a jatekosok szama is allatamasztota, bar igen, sajnos nem fenttarthato folyamat. Ezert talan kijelenthetjuk hogy jo iranyba indult a jatek, de valljuk be, nincs a legjobb modon kivitelezve. A valtozatosag fontos egy jateknal de ezt nem nagyon sikerult osszehozni.

    A jatek elmeny az amin ujitani kellene a jelenlegi jatekmenet unalmasa valt sokak szamara, uj oszetett kuldetesek, valtozatosabb vagy esetleg uj terkepek (amihez sajnos mar keves jatekos van) , nem tudom igazabbol hogy lehet megoldani, de remelem sikerul nekik, az evek alat a szivemhez nott mar ez a jatek.
     
  6. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Egyrészt rengeteg fullos hajó van, és ez a szám ugye egyre nő. Bár lehet a te szervereden nem, de eu2-n gyakorlatilag mindig találni fullos hajót aki nem botol éppen. Fullos csoportok pillanatok alatt összeverődnek egymás ellen, vagy épp hadesozni. Eu2 nagy szerver mondjuk, bár sokkal nagyobb volt régen azt mondják.

    Az általánosítás ritkán nem tartalmaz kivételeket. De te kivételt képzel, ellenben a játékosszám tendenciáját elnézve a többség valóban úgy gondolta, ahogy leírtam, és ahogy billy is megfogalmazta. A kulcs a motiváció.

    Nem az én ötletem megvalósulása miatt hagyták abba, hanem azért, amit billy is kiválóan leírt. A fejlődés sokkal nagyobb motiváció, mint a kifestő. Legalábbis aki lövöldözős játékot választ, általában az (persze-persze, te kivétel vagy). Bevétel szempontjából is. De hosszútávon tarthatatlan.

    És végül: Elfogadom a véleményed, jogod van hozzá természetesen. De egyet soha nem fogok érteni vele. Örülni kéne a kifestőnek. Ha nagyobb élvezetet nyújtana összességében, vagy csak ugyanakkorát a játék, mint mondjuk abban az időben ahová az uridium wars nyúlt vissza, osztanám a véleményed. De sajnos a régebbi játékosok többsége (nem, persze, nem te) nem örül neki, és inkább elmegy, és már ez is rontja a játékélményt. A régen kialakult társaságokból alig maradt valami, újak pedig nem képződtek annyian.
    Nem lehet ezt így megmondani, hogy örülj neki, élvezd! Nem fogja. És elmegy. És miatta elmegy a többi is.
    Én ezért nem tudok neki örülni.

    Itt az igazság. Szerintem tökéletesen leírtad a helyzetet. :)
     
  7. Koszonom. A te meglatasod is nagyon jo es szerencsere vannak paran meg akik nagyon jol latjak a helyzetett es hangot is adnak neki, csak tudod az a baj, hogy nagy resze azoknak akik eszrevesszik a felmerulo problemakat, turelmetlenebbek es kevesbe kitartoak nallunk. Csak egyszeruen abbahagyjak a jatekot. Azt is kar tagadni hogy mi regebbi jatekosok is hatalmas megszakitasokkal jatszunk, neha egy-egy event kedveert jovunk csak vissza, remenykedve hogy tortenik valmai jo. Annak pedig nem latjuk ertelmet hogy koltsunk erre a lassan cirkuszi felvonulasa degradalt jatekra. Pedig koltenek szivesen, regen nem sajnaltam a penzt ra. Az ujak pedig nem koltenek termeszetesen mert... (nem szeretnek klisekbe merulni).

    Nem konyu a helyzete most azoknak sem akik dolgoznak a probleman (ha dolgoznak). Lassan megelevenedik az osszes problema ami regen meg csak tavoli fenyegetesnek tunt. A tavolbol kozel lett.

    Illetve, lehet hulyeseget mondok most mert csal az emlekezetem, de nekem ugy tunik mintha a jatek regen jobban lett volna propogandalva. Manapsag sokan nem is hallotak rola. Sok ismerosom csak nezz hogy miert jatszok en ezzel a "gagyi" jatekkal, "mit lehet rajta szeretni" stb... A konkurensek sokal elorebb vannak. Elhetobe kell tenni valahogy a kicsik eletet es elvezetesebbe a fejlodesuket, elszigetelni oket jobban a nagyoktol. Ha ez sikerul akor pedig jobban hirdetni a jatekot. Termeszetesen mindekozbben odafigyelni a regi jatekosokra is, kelo keppen motivalni oket. Nekem ugy tunik hogy ide oda ugralt az utobbi idobe a figyelmuk, egyszer a kicsiket probaltak vedeni, aztan roluk mintha megfeledkeztek volna es a regieket motivaltak. Ez sajnos mar "tobb frontos haboru", mindenki igenyeit ki kell elegiteni, de jelenleg senki nem robbaszgatja a tuzijatekokat oromeben. Minden problemara csak reszleges megoldast kapunk, aztan a hatterben novekszik es ismet elokerul 10x akkorara novekedve...

    Am a kis sci-fi novella szeruseghez gratula nekik, kicsit mainstream (bar nagy rajongoja vagyok a mufajnak amugy is), de szerintem jora sikerult. Tetszett, adnak erte 10 hajot a hangarbol, meg melejuk dron dizit. :D

     
    Utoljára szerkesztett: 8.12.16
    NumizN1 és wέη0м kedveli ezt.
  8. Unkas_ALonvadász

    Unkas_ALonvadász Törekvő

    Nem idézgetek mindent csak reagálok úgy mindenre. Tudni fogjátok, hogy mire vonatkozik.

    Először is félreértések vannak abban, hogy mi történt a múltban és mikor.
    Először volt rengeteg játékos. Legtöbben fiatalok akik nem költöttek a játékra. A liciten lehetett kreditet veszteni és az volt fullos akinek full irise, full lf3-ma volt. Aztán jött a pilot sheet, pet, lf4. Na innentől indult meg a játékosszám csökkenése. És ezután ugyancsak erre válaszként jött a botos korszak. Ezt ha jól belegondoltok akár ti is elfogadhatjátok, mivel ti is "átéltétek".
    Hibásan érvel az, aki összekapcsolja a magas populációt a p2w korszakkal. Pont az ellentéte történt.

    A kozmetika minősége egy vélemény. Most én is példálózhatnék, hogy egy csomó embert ismerek akinek nagyon tetszenek a tartarus szettek, hogy csak egyet említsek. De ehelyett csak azt mondom, hogy ezeket a dizájnokat komoly dizájnerek készítették akik valószínűleg egész jó pénzt kaptak a munkájukért. Lehet azt is mondani, hogy ronda az új suzuki. De különösebben semmit nem jelent.

    A játékélményt aláírom. Mindig mondom, hogy nem az a baj, hogy sok a botos. Hanem, hogy sokszor olyan egyszerű a játékmenet, hogy botot lehet rá írni.

    A fejlődés valóban nagyobb motiváció. De kifelejtitek a modellből, hogy egy játékosnak nem csak az a két lehetősége van, hogy darkorbitozzon vagy ne darkorbitozzon. A motiváció jelen esetben kihívás is. Amit ha valaki túl nagynak ítél meg akkor mással játszik.

    Lehet mondani egyéni példákat meg személyes tapasztalatokat. Én inkább statisztikai alapokra helyezem a dolgokat. Csak nézzétek meg a ma sikeres játékokat. Vagy az van, hogy már eleve fizetni kell, hogy játszhass.... vagy az általam leírt kozmetikai modell érvényesül..... De nagyon ritka a sikeres p2w játék. Jóformán nincs is 2016-ban.

    A reklámozásról: Úgy gondolom, hogy egy játék reklámozása nagyon drága. Általában minden cég csak a játék beindulásakor reklámozik. A most legnépszerűbb játékokat sem látni reklámozva. Maximum nagy újításokkor vagy hasonlókor. Nyilván nyernének játékosokat de nem annyit, hogy megérje. Szerintem nem ez a kulcs.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 8.12.16
  9. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    A többit már megbeszéltük, nem reagálok rá, nem értek egyet, és fent leírtam miért. Arra nem láttam jó cáfolatot, fenntartom. De nem is ez most a lényeg.

    Ellenben az idézetre rákérdeznék: miért, milyen lehetőségei vannak még az embernek? Azt hiszem a két fent említett csoport tökéletes komplementere egymásnak, szóval kíváncsi vagyok, mit tud még.