Visszajelzés Alattomos terület

Kategória: 'Eventtel kapcsolatos témák', témanyitó: HU-Taurus, témanyitás ideje: 14.6.23.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. HU-Taurus

    HU-Taurus S-Moderator Team Darkorbit

    Itt vitathatjátok meg a Alattomos terület eseménnyel kapcsolatos visszajelzéseiteket.
    DE! Kérlek Benneteket, hogy ügyeljetek arra, hogy hogyan és mit is írtok.
    • Mielőtt a hozzászólásotokat elkülditek, olvassátok át a leírtakat még egyszer:
      • Mit is írtam
      • Érthető -e amit írtam
      • Ugyanezt merném -e szemtől-szembe mondani egy barátomnak, családtagomnak, játékostársamnak
      • Amit leírtam megfelel -e a fórumszabályzatnak....
     
  2. SPILLER2

    SPILLER2 Fórum bárója

    Van lehetőség a kapun belülről kilépni ha vége a csatának, vagy ez is úgy működik, mint az időtlen kapu, hogy amíg ki nem lőnek, addig kénytelen vagy harcolni?
    Nagyon hajaz az event a "Plutus kihívása" eventre, de ott nem kell beledögleni ha be akarod fejezni a csatát!
    Remélem, itt sem!
     
  3. kicsifoxi27

    kicsifoxi27 Kivételes tehetség

    Szerintem zseniális az event, bár kicsit túl van tolva a rakéta amit kifos magából a boss npc. Hogy ezt kisebb játékosok hogy csinálják meg nem értem én konkrét az " easy " verzióban kinlódok ( értsd úgy ép hogy túlélem az egész kaput ... ) , HA 1x ammoval lövöm ( 15-20k sebzés ) semmi extra cuccal mellé kb 10-15 perc így a kapu. Ha mindent tolok akkor ledarálom 5 perc alatt az egész kaput úgy nem vészes. De konkrét 0 drop van bent 50 craft itemért amit a végén ad ... azért meg nem igazán éri meg ammo-t pazarolni rá. Meg célnál van olyan 10 órát legyek bent ... hát ... xD annyira azért nem jó a kapu. Most vagy ledarálom semmi perc alatt vagy szívok mint a torkos boci, hoyg meglegyen a 10 óra... Ez így már meg is ölte a " fun game " részét. :( Első kör még nem vészes, de a többi ha nem darálod le egyből akkor ismétlődik... ami borzalom főleg az ellentétes irányításos résznél. Összességében nem lenne rossz csak NAGYON SOK A RAKÉTA, ami nagyon nem kellene vagy legalábbis nem ennyi. És ez csak a "könnyű" kapu már meg se merem nézni a simát ezek után. Meg így gyanús " buggolni " is lehet a sebzést ert vissza tölt minden alkalommal a pajzsa a boss-nak. :rolleyes:
     
    Utoljára szerkesztett: 15.6.23
  4. Amethyst19[AMD]

    Amethyst19[AMD] Haladó

    Kicsit olyan lőszerpocsékolás íze van ennek az eventnek... Bár számomra egyáltalán nem jelentett nagy kihívást.
     
    kicsifoxi27 kedveli ezt.
  5. törökcipő

    törökcipő Járnitanuló

    Annyi megjegyzésem lenne csupán, hogy nem értem ezt a kapu teljesítés korlátot. 18 perc alatt kivittem 5 kaput sebeztem benne 3,8 milliót, nem csak Easy, hanem normál, de látom van aki 4,5 órát már el pepecselt benne és sebzett 480 milliót, hogyan lehet ez?
     
    Amethyst19[AMD] kedveli ezt.
  6. kicsifoxi27

    kicsifoxi27 Kivételes tehetség

    Én a céloknál találtam furcsaságot amit nem értek. :D Van olyan hogy " Okozz kárt NPC-knek " meg olyan, hogy " Összes kár figyelembe vétele. " Ez eddig oké, de hogy a francba lehet az " NPC kár " 3x több mint az összes sebzés ? A fordítás lenne rossz vagy rosszul számol? :confused: Meg ez a sebzés ranglista is vicc kategória. Ha " fix " élete van mindenkinek a boss-nak és csak azt számolja. Akkor mégis, hogy a bánatba van mindenkinek más " sebzése " ? Mindezt úgy, hogy tételezzük fel mindenki meg is ölte a boss-t. o_O Vagy a pajzs sebzést is beszámolja és csak SAB tölténnyel lövik órákig? :confused: Mondjuk ezt még nem teszteltem, de gyanús így huncutkodnak bent.
     
    Mislix és törökcipő kedveli ezt.
  7. törökcipő

    törökcipő Járnitanuló

    Ez a "huncutkozás" szó igen tetszik! :)
     
    kicsifoxi27 kedveli ezt.
  8. kicsifoxi27

    kicsifoxi27 Kivételes tehetség

    Na tesztelgettem már kicsit nagy unalmamban. :D A pajzs sőt a rakéta sem amit ki lő a boss. nem számít " összes " sebzésnek. Viszont úgy tűnik ranglistán beszámolja. A céloknál az "összes sebzés" ( Ide csak a boss sebzést számolja vagyis csak számolná de nem jól! ) egy picikét bugos. Minden körben csak akkor számolja mikor elsőnek leesik a pajzs a boss-ról. Mind1 hányszor ismétled az npc-s kört már a boss sebzést nem számolja a továbbiakban a céloknál. Viszont az npc kör végtelenségig ismételhető. Ahol a sebzést ismét furán számolja független az npc életétől. Amennyit lősz rá annyit számol. Szóval aki lő 150-200k az gyorsan kész lesz vele.
    Céloknál a bent töltött idő számláló is bugos, vagy ezt is akkor piszok rosszul találták ki. Mert ha mind künön számolja akkor 16 óra 30 percet kell bent lenni összesen. Ha 1 cél kész akkor az új célnál nulláról kezd számolni. Nekem jelenleg ranglistánál azt írja időre összesen 1:37:05, céloknál viszont az 5 órás jönne ott meg azt írja 0:05. 2 percet még el is csalt ejnye. :D Csak bugos a kiírás is, ki és belépés után a rendes időt mutatja.
     
    Utoljára szerkesztett: 16.6.23
  9. -BÁRÓ98-

    -BÁRÓ98- Utánpótlás-írogató

    Szia! az összes kár figyelembevétele az az amit a te hajód szenved el, az okozz kárt npc-knek pedig amit te okozol az npc-knek
     
    kicsifoxi27 kedveli ezt.
  10. kicsifoxi27

    kicsifoxi27 Kivételes tehetség

    Hát ez se megnyugtatóbb. :D Akkor valami tipp, hogy a francba sebződjek 30 milliót? :D Amúgy ezeket a célokat sose értettem a játék lényege nem az lenne, hogy ne én sebződjek, hanem nekem kellene mindent szétlőni ami mozog? o_O
    Mondjuk lényegtelen én ezt az " eventet " is elengedem semmi értelme. 0 rewardért nem szenvedek " lehetetlen " küldetésekkel. Célok fele kész, amit akartam meg kellene azt sikerült kivenni belőle. A többi 1 kalap kaki. Ez a tölt el bent 5 meg 10 órát ... szedj craft matit amit elfelejt normálisan adni a kapu meg a sebződj 30 millát .. hát az így köszönöm nem érdekel. De ismét csak gratulálni tudok, hogy így sikerült megcsinálni ráadásul a csatabérletet is hozzá kötik ismét lehetetlen küldetésekkel. Mondjuk nem is vártam mást eddig is ez ment sajnos. Ismétlem nem a kapuval van a baj az jó lenne, sőt kimondottan bejön a dolog. De így, hogy semmit nem adnak az npc-k nem szenvedek bent 50 craft matiért amiből kb semmit nem tudsz craftolni mert megint túltolták a kért mennyiségeket... meg a pár lehetetlen célért órákat. :D

    Csak, hogy legyen már valami normális ötlet / vissza jelzés is írok már pár ötletet. Mert a kapu az tényleg jó lett csak ráférne némi átalakítás / finom hangolás.
    Nem lehetne egy picit átalakítani a kaput? Ha már úgy is ilyen " túlélős " event, akkor lehetne szerintem egy olyat csinálni, hogy ...
    Mindenki kapna 1 alap hajót hasonlóan mint az asztrális kapuban. Folyamat váltana a körök között ha leölted a boss-t ha nem. Meg szétlenne mondjuk osztva 3 idő részre a kapu " cél " pl.: éld túl 5-10-15 percig és az alapján kapnánk valami minimális rewardot ( egy kis uri, event mati , meg tudja a fene legyetek kreatívak ) hogy legyen siker élmény is mindenkinek meg meg is érje tolni. Rangsor részen meg nem sebzés hanem mondjuk ki sebződik kevesebbet rangsor lehetne, ha már "ügyességi" event. Így lenne értelme a legyél bent 10 órát a kapuban célnak is ( napi 5x15 percből bőven megvan ), bár akkor is ott marad a sebződj cél ami értelmetlen lenne meg az öld meg a bosst x+1 szer. Picit átalakítva a célok egy része még működhetne. Meg akkor így a boss erőssége naponta változnak egyre erősebb lenne legyen kihívás benne. :D
    Vagy ha már nem is pont ilyenre, de valami hasonló tényleg élvezhető meg reward terén meg is érő kaput lehetne belőle csinálni. Röviden kb szerintem ennyi. Már ez is sokat dobna az event élményen.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 17.6.23
  11. -BÁRÓ98-

    -BÁRÓ98- Utánpótlás-írogató

    Hát öszintén ez sajnos minden bérletben van és utálom is megcsinálni amúgy úgy szoktam hogy kimegyek a sugárzási zónába egy citadellel mert az egyből hp-ba sebez de itt ez ugye nem opció mert a kapun belül nem lehet ilyet szval sztem ezt a küldit kihagyom. Amugy szerintem sem rossz maga a kapu meg tetszik is hogy van a bossnak többféle mechanikája csak szimplán olyan nagy lőszerpazarlás még az x1-el is mert ugye semmit sem ad egyik NPC sem és ha végzel akkor is kapsz vagy 70töredéket amiből az első értelmes dologhoz 2500kell és ezt úgy h nagyjábol a könnyű kapuban 6milla sebzést osztottam ki amikor elsőre toltam és annyival már 3cubicont is leszedhettem volna ami kapásból 3k uri plusz a többi cucc amit dob
     
    kicsifoxi27 kedveli ezt.
  12. HΛЯMLΣSS

    HΛЯMLΣSS Fórum-zöldfülű

    Egy kis segítség a "Tarts ki x ideig" és az "Összes kár figyelembe vétele" csatabérlet küldetésekhez:
    Nagy HP-val rendelkező hajó, pl citadel/citadel plus, konfiba 0 pajzs, beállni az első fázisban valamelyik felső sarokba majd ki x-elni a francba az egészet :p
    Mivel nem fog a játék "kijelentkeztetni" ha egy helyben állsz mint normál térképeken, a boss szépen beléd sebez kicsit, visszamegy a helyére, és ez így ismétlődik a végtelenségig akár.
    Mivel csak 10k körül sebez a boss,kb 100k hp sebzés után megy vissza a helyére, a hajó pedig feljavít mire megint jön.
     
  13. kicsifoxi27

    kicsifoxi27 Kivételes tehetség

    Kövi bejelentkezésnél meg majd írja a játék, hogy bannolva vagyok x+1 időre bug kihasználás miatt ... őőő kösz nem :D Én értem mire gondolsz meg nem rossz ötlet, de ez erősen bug gyanús, ezt már rég jelezni kellett volna.
     
  14. HΛЯMLΣSS

    HΛЯMLΣSS Fórum-zöldfülű

    Benne van az event ismertetőben is hogy direkt nem dob ki, vicces lenne ha ezután bug kihasználásnak vennék ha valaki él a lehetőséggel.
    Az hogy nem gondoltak rá hogy így milyen könnyű 1-2 célt megcsinálni az ő bajuk. :D
     
    SPILLER2 kedveli ezt.
  15. SPILLER2

    SPILLER2 Fórum bárója

    Ma olvasom, hogy a karbantartás alatt a "trükkös Mókamikik" mit javítottak ki...!
    Nos, az igazságnak csak egy töredékét adták elő! :rolleyes:

    Nem beszéltek róla, hogy azoknak a nagy **** izéknek, amit lőni kéne az event-kapuban, levették a pajzsát, megemelték az életerejüket és - gondolom, csak az élmény fokozása végett - betették az "EXKLUZÍV KEDVEZMÉNY reklámot" is amikor éppen a nagy szart lövöm ezerrel...!
    A kis huncutok! o_O

    A legfontosabbak még sincsenek már évek óta kijavítva (pl. hogy egy adott event alatt ne legyenek hibák, főleg az olyan eventeknél ami már többször is futott! :confused:
     
    kicsifoxi27 kedveli ezt.
  16. kicsifoxi27

    kicsifoxi27 Kivételes tehetség

    Nincs ezzel semmi baj, hogy végre újabb változatosabb eventeket is kapunk. Ebből adódik az is, hogy ami új az bizony néha hibás lesz. De majd kijavítják idővel jók lesznek ezek is. A gond mint ahogy te is írtad a régekkel van, hogy már van egy csomó amiből ráadásul elég sok kb 1/1 ugyan az minimális változtatásokkal csak más néven fut más npc-kkel meg itemekkel. Ezeket nem ártana kicsit átnézni és úgymond kiszelektálni mi az ami nem jött be annyira az embereknek sőt akár 1-2 össze is lehetne gyúrni 1 " új " eventnek. Esetlegesen ha már így alakult, hogy egyre több van futhatna párhuzamosan akár dupla event is és akkor mindenki azt tolja ami épp neki tetszik. Ennyi fajta eventnél más sajnos a ténylegesen jobb kedveltebb eventekre fél akár 1 évet is várni kell mire újra elő kotorják pár napra. Pedig vannak / voltak egész jó szórakoztató eventek is sajnos nem a mostani többször vissza térők, bár abban is van 1-2 jónak mondható. Ez csak egy észrevétel / ötlet akart lenni, hátha átgondolják ki tudja. :D De mint minden ügye ez is az "Ő" döntésük. Nem tudom mit szeretnének ebből így kihozni, majd lesz valami idővel ezt is megtudjuk.
    Az elfelejtettem még hozzá tenni, hogy mint már mondtam. Nem ártana korlátozni az eventekben a kiszedhető napi limiteket. Mint pl. pont a mostani kapus eventben is az itemek. Bár itt hozz tenném elrontották, hogy rangsorból van a + item jutalom, ez nagyon nem kellett volna. Ez bután hangzik igen, DE ez a rendes játékosokat, akik kézzel játszanak semmiben nem korlátozza. Így se úgy se tudsz többet játszani, viszont a kedves pálcahuszárok így nem tennének még nagyobb behozhatatlan előnyre szert. Ha már nem sikerül / sikerült eddig működő végleges megoldást találni legalább "gátolni" kellene őket is a játékban. Jelenleg ezen megy ügye a vita is mindíg, hogy jelen esetben pont fordítva van azaz a rendes játékosok vannak mindíg " szivatva ", Mert sok esetben ügye esélyünk nincs akár mit is elérni lásd rangsor revardok vagy egyéb " hasra csapott " mennyiségek beállítása miatt amit a botoknak raktak be. Csak ügye ezzel pont a rossz oldalt szivatták meg. Ezt se ártana azért átgondolniuk.

    Egy kis bónusz kiegészítő részben ide is kapcsolódik. Mindíg "sírunk" a ranglista miatt is, amit nem értetek egy kicsit megpróbálom kifejteni röviden.
    Ha már van, meg ennyire erőltetitek a ranglistát... Nem lehetne, ha más nem is, de a top 20 emberkét ( kb mindíg ugyan azok ) megnézitek mégis kinek osztogatjátok kb 2-3 hetente az 500-800k urit meg a többi cuccot. Nem rosszból mondom biztos van tisztességes játékos is közöttük én nem tőlük sajnálom ezt leszögezném. De a lista élén lévő emberkék szerintem kb 95%-a 0-24 játszik a játékkal, ami ügye egy picikét se gyanús. Szóval röviden az amúgy is rosszalkodó nem épp tisztességes játékosokat tömitek az "ingyen" cuccal, és nekünk ehhez kell / kellene jópofit vágni meg elfogadni. Röviden ez a gond vele. Értem én, hogy kell egy ilyen is ami ösztökélné az embereket a versengésre. De jelen állapotában ennek nem sok értelme van, többet árt mint használ.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 22.6.23
  17. SPILLER2

    SPILLER2 Fórum bárója

    Szia!

    Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?! o_O

    Egyszerre 2 event..? :rolleyes:
    Még az egy is úgy megterheli a szerverjeiket a DO-nál, hogy laggol meg sokszor beragad az ember az eventkapuba, stb..., sorolhatnám még a közkedvelt (értsd: sokan szeretik és játszák) eventek problémáit.

    A többi résszel úgy ahogy egyetértek, de azért elárulok neked valamit...! ;)
    Amikor én kezdő voltam (ca. 6 éve) a fórumon szinte csak az én kommentjeimet lehetett olvasni majd egy jó évig!
    Rájöttem arra a nem mellékes dologra, hogy bár írogatni lehet ide, van aki lehet, el is olvassa, de hidd el, időpazarlás!
    Ezeket az észrevételeket, amiket ide levésel, már 5 évvel ezelőtt is leírták mások, olyanok is, akik azóta már nincsenek a DO játékosok táborában!

    Szóval...
    Nem fog senki foglalkozni az irományokkal! Ha még is (mondjuk, valamelyik admin unalmában), akkor Ő is csak annyit tud tenni, hogy továbbítja. Aztán vagy figyelnek rá, vagy nem (az esetek 80%-ban ez utóbbi a jellemző)!
    Mindig lesz valaki, akinek valami nem lesz jó úgy, ahogy van! Én is ilyen voltam, mára már le sem szarom a dolgot!

    Amit ide leírtam, meríthetsz belőle ihletet, de azt a kevés időt amit ezen a játékoldalon eltöltök, igyekszem nem irogatásokkal eltölteni (ez most kivétel..)!

    További jó játékot! :)
     
  18. kicsifoxi27

    kicsifoxi27 Kivételes tehetség

    Hát én abban nem lennék biztos, hogy ezek csak " szerver " problémák. Inkább a hulladék kliens az oka, hogy nem bírja még a szutyok 60 fps se tartani. Én se most kezdtem ne zavarjon meg a regisztráció dátuma ez 1 új acc. ;) Ejjj de rég is volt már az mikor még csak szutyok goli volt a max hajó dizik nélkül. :rolleyes: Régen amúgy ment egyszerre több minden is minden gond nélkül. Én is tudom nagyon jól, hogy telibe kakilják, hogy ide mit írkálunk. Hiába küldik tovább senkit nem érdekelt régen se meg most se nagyon. De azért néha van pár reményfolt, hogy mintha talán .... eljutna a tudatukig valami. Sose lehet tudni 1x csak rájönnek mit kellene csinálni.:rolleyes:
     
    SPILLER2 kedveli ezt.
  19. .SpaceRangers.

    .SpaceRangers. Járnitanuló

    beleragadtam a kapuba már vagy 10 perce semmi, király

    elfecsérelt idő
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 20.6.24
  20. jani63MS.HU

    jani63MS.HU Utánpótlás-írogató

    Sziasztok! Valakinek valami ötlet, hogyan lehet játszani ezt az eventet? Belépés után azonnal le lő a boss.
     
    SPILLER2 kedveli ezt.