Archív - Játékkal kapcsolatos kérdések kezdőknek és haladóknak egyaránt

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: Đαεmon, témanyitás ideje: 6.12.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Limitált_kiadás

    Limitált_kiadás Utánpótlás-írogató

    Azt furcsáltam, hogyha nincsen sepid, minek RSB-zel, pláne hitacra...

    Szerk.:
    Másolgattad be a kapszulákat, gondoltam, biztos sokat hitacoztál...... aztán meg még RSB-vel lövöd a hitacot, na mondom: ennek ennyi sepije lenne... persze ha promiba is megéri lőni, akkor csak rajta.....
     
    Utoljára szerkesztett: 2.2.16
  2. Siemon187

    Siemon187 Fórummogul

    XD Hát "Kaszpuláért"!! (1-2combó és garantált a kapszulácska)
    A mi szerónkon megengedett sepi nélkül is RSB-t használni!
    AEGIS-el, ha sokat akarok promizva sebezni, nem full fegyós configgal...muszály voltam néha áldozni 1 keveset.
     
    Limitált_kiadás kedveli ezt.
  3. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Mit akarsz, 4 év játék után legyek fax drónos?
    5 millió feletti az x4-em vagy 270.000 RSB. Megosztó és sima boosterekből több mint 19 nap. Full LF4 a petben is, és minden 16 on, 3.5 millió sepis lövés, és még sorolhatnám!

    Ezért dolgoztam a hajón 4 évet, hogy mindenem fullos legyen, és jópár játékórát beleöltem ezért.

    Mit akarsz kiegyenlítést?

    Talán nem lőhetlek le mert neked nincs?
    Talán hozzák egy szintre minden hajó sebzését?
    Most komolyan, gondold már végig, mi értele lenne ennek a játéknak, ha mindenkinek mindene azonos?
    (egy szint felett mindenkinek mindene azonos max a lőszere több vagy kevesebb)
    Neked is lehet több, legyél kitartó, ha gyorsabban akard tegyél bele egy csomó pénzt.
    A lövőerő nem a TP és a becsen múlik egy frissen regisztrált hajóból kb 100.000 - 1500.000 Ft befizetéssel kb egy másfél hónap alatt fullos hajód lesz.

    A játékosbeli különbségek ilyen egyszerűen legyőzhetők!

    Ezért ha lehet hanyagolj minket a szánalmas dumáddal, mert még a végén megsajnállak, hogy hanyagolod a játékot, mit egy hisztis kisgyerek mert nem nem adták a kezébe a játékot, hanem el kellett mennie érte!

    Tudod miben kellene inkább kiegyenlítés, ami igazságos lenne?
    Ha egy kisebb felszereltségű és rangú játékos lelő, akkor magasabb TP-t, és becset kapjon a lelövésemért.
    A lelövések rangsorolásában legyen kiegyenlített. Ha egy alacsonyabb felszereltségű és rangú játékost lövök azért ne járjon annyi TP.
    De amikor lelövök egy nagyobb szintű játékost szórja a rendszer a TP-t és a becset!
     
    -Dr.IИSΛИE-, .deder., NumizN1 és 5 más kedveli ezt.
  4. Limitált_kiadás

    Limitált_kiadás Utánpótlás-írogató

    Csak valakik már évek óta gyűjtik ezeket, és jön ide egy kezdő (az írásodból ez jött le) aki egyből panaszt tesz, hogy a többiek így, meg úgy. Majd ha évek múlva is ez lesz (ami napi 2-3 játékóra esetén elképzelhetetlen), akkor beszélj. Én sem panaszkodtam, több mint 5000 szer lett lelőve a hajóm, és sokaknak még sokkal többször, pláne, hogy amikor ők fejlődgettek, erősödtek, akkor még 500 uri volt egy hajójavítás. Na most, ha engem 5000 szer akkor lőttek volna le, amikor még 500 uri a javítás, akkor kiszámolhatod; 2,5 milla uri. Ez volt a régen játszósoknak, mint ahogy nekem is, de ez egy újabb acc....
    A 200 Lf-4el max arra megy, hogy be tud konfizni 4 hajót, de maximum 1 el játszhat. És igen: akik fullosak, már csak boosterezgetésekre, lőszerekre, meg EMP stb. ilyenekre kell odafigyelni.
    És ha már felhoztad a tesztszervereket: ha így menne, mindenki 1 hónap múlva megunná a játékot, pénzt se tennének bele, márpedig a BP tett bele nem is keveset, hogy létrehozza a játékot, és most ebből profitál. Ha viszont hónapokig/évekig építed a hajót, nehezebben válsz meg tőle, szóval játékban maradsz. De ha nem tetszik, menj azt bújd a tesztszervereket.
     
    NumizN1, Siemon187 és fapapi kedveli ezt.
  5. ♥Grand♥

    ♥Grand♥ Kivételes tehetség

    Szerintem a lőszer nem sokat jelent, ha jól játszol tökmindegy hogy mennyid van:)
    Ha kilősz egy nagycsillagost mondjuk egy főhadnagy, százados vagy akármilyen ranggal... Neki van több 10 millió x4e, neked 100-200k akkor mit ér az "elit" lőszerével? Semmit..
     
    Siemon187 kedveli ezt.
  6. Siemon187

    Siemon187 Fórummogul

    Szinte teljesen egyetértek az előttem szólókkal.
    Aki a kiegyenlítést hangsúlyozgatja ajánlom neki a privát szervereket!
    Van belőlük millió, lehet menni oda, aztán a tök egyforma hajókkal csapkodni egymást! (dög unalom lehet)
    Ezekről a szerókról jönnek az ifjak aztán, csak lesnek mindig, hogy itt mennyivel más....

    Viszont akik azt hiszik, hogy a fullosoknak milyen jó, mert már csak lőszerre kell költeniük! Szerintem tévednek!
    Senki sem költ el annyi urit a játékban mint a fullosok. Több lőszer, több kapu, több booster és hiába fullos azért csak fejlesztget ő is a másodlagos, harmadlagos hajókban...az újjításokra azonnal lecsap, nem beszélve a kedvezményes vásárlásokról mint pl.: akciós GG, Booster, Álca stb....a fullosak ezekre rengeteget áldoznak, míg a kicsik ezekből vesznek 1-2-darabot.

    A lőszer mennyisége meg valóban nem a legyek dolga...akinek amennyi van, az a maga dolga!
    Tök mind1 mennyi van, ha egy "kapuőr" rangos hajó is lehet erősebb, mint 1, 2, 3 csillagosok!
    Kedves klántársaim szokták mondani: "A rang, csak azt mutatja, hogy ki mekkora kocka"!(cecó bestceller);)

    Szóval ezért ne kelljen már állandóan kisatírozgatni a képeken az ammókat, hogy a kis ráérősöknek akik éppen szüneteltetik a játékot, erre lecsapva ne legyen min rágódniuk, meg mérgelődniük.(csak nyugodtan)
    Nekik üzenem, NE legyetek sóherek venni 1 prémiumot, vagy akár dobozduplát, mert ezek nagyban megkönnyítik a dolgotokat!

    A mi klánunkban is vannak akik nem rendelnek, csak gyűjtögetnek, ki dobozt, ki NPC-t lő. Utóbbi napi 100k urit kilő cubiból könnyedén pár óra játékkal. Előbbinek meg lassan 40k extra energia várja a kapuzást!
    Ismétlem ŐK NEM BANKOLNAK!
    Mégis Teljes értékű tagjai a csapatnak, mindig jönnek velünk csipegetni első szóra, azonnal hagyják amit csinálnak, mindig dupla boosterezve vannak, pedig még van mit fejleszteni ott is...

    Szóval szerintem aki más cuccaival vagdalkózik, hogy neki milyen könnyű, csak kifogást keres!
    Az ilyenek lesznek előbb utóbb a botuserek!
     
    Utoljára szerkesztett: 3.2.16
    [EventHorizon], NumizN1, fapapi és 5 más kedveli ezt.
  7. __ĐR.KISHARA__

    __ĐR.KISHARA__ Utánpótlás-írogató

    Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy láttam egy videót a karneváli eventről...És azt szeretném megtudni,hogy ez mikor kezdődik? Előre is köszönöm :)
     
  8. Smith-Program

    Smith-Program Fórum ismerője

    Szinte teljesen egyetértek veled Siemon. Mindig is tiszteltem a szaktudásod.
    De azért 100k urit könnyedén kilőni a cubiból, úgy hogy közben Ne használj uri értékű
    lőszert, tehát minimum x2-t az csak úgy megy, ha többen lövik a cubit. Ha csak ketten
    vannak és x1 lőszert használnak, akkor jól lelesznek amortizálva a végére, ami szinte vonza azt hogy
    őket is kilőjék folyton folyvást. Ha meg vannak vagy 4-en, akkor meg a cubik számának már 400-nak kell
    lennie, hogy mindenkinek 100k uri jusson. Mondjuk nekem 400 cubitól már kiugrana a szemem, és nem
    gyengén dög unalom lenne. Talán egyszer vállalkoznék rá, de az is biztos hogy itt nálunk 10-ből 9-szer a
    rád támadó ellennnel is foglalkozni kellene. Tehát a könnyedén az itt nálunk nem műkszik az bizti.
     
    EgyesHarcos és Siemon187 kedveli ezt.
  9. →Katt←
     
  10. Siemon187

    Siemon187 Fórummogul

    Valóban nem X1-re gondoltam. :D
    Mi, ha 2-en, vagy 3-an cubizunk X2, ha csak egyedül akkor sab/X3, ha többen, csak akkor használunk X1-et.
    Akkor igazán nyerő a csopi, ha van benne AEGIS is, akkor nem kell "le amortizálódni".
    Valamint minden szerveren vannak olyan időpontok, amikor sokkal kevesebb a játékos.
    Mi ilyenkor szoktunk beköltözni ellenséges x-6-ra!
    Korán reggeli, vagy hajnali esetleg késő esti órák. Mivel a miénk elég nagy szerver, még ilyenkor is sokan vannak online.
    Csúcsidőben lője a fene 100 urikért, amikor ezren kotlanak rajta!
    Olyankor a hajókat kell csipegetni!

    Valamint nem csak cubit lősz, hanem cubitól-cubiig sok lon és bosslin is leesik, nem beszélve a proti robbantásról amit a srácok már anyira tökélyre fejlesztettek, hogy sokszor 80-90-uri jön fejenként a robbantásból minden cubinál. (ez átlag, van hogy több van hogy kevesebb)
    Több óra alatt sok ezer uri jön ezekből is. Nem beszélve a cubihoz odatévedő finom falatokról....

    Egyedül, ha zavartalanul lehet cubizni 50k uri a rekord 1 óra alatt, de ez elég ritka.
    A Cubikon adja a legjobban az urit az NPC-k közül ez tény!
    Viszont az X1-az valóban felejtős!:)
     
    Utoljára szerkesztett: 6.2.16
    Smith-Program és Crystal kedveli ezt.
  11. __ĐR.KISHARA__

    __ĐR.KISHARA__ Utánpótlás-írogató

    Hara17
    köszönöm ice ;)
     
  12. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Ez a dizi mit tud és hogy lehet megszerezni?

    [​IMG]
     
  13. Siemon187

    Siemon187 Fórummogul

    Semmi bónuszt sem ad! Ez is csak esztétikai dizi.
    UBA első helyezett kapja!

    [​IMG]
     
    fapapi kedveli ezt.
  14. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Akkor ez sem érdekel :)
     
  15. 186257

    186257 Járnitanuló

    Hello! az urlaborban megadott nyersanyag ertek az orankent van szedve? (ha egy finomítora nyomok irja)
     
  16. Nitronyussz

    Nitronyussz Fórum admirálisa

    Szia

    igen, óránkénti.
     
  17. .deder.

    .deder. Kivételes tehetség

    • Tetra hozzászólás
    Nem gondolod komolyan , hogy a cub ad a legtöbbet!? Jártál már 4-5-n ? Több pont , több uri! Főleg ha egyedül lövöd.

    Értelmetlennek tartom ennyi sepit tenni a pajzsra, mivel tudjuk (!), hogy az akkor is ketyeg ha nem játszunk.Helyette a lézerre tenném. Én mindig a tervezett játék időmnek megfelelő menyiséget teszek a pajzsra és a meghajtóra (max 3 ó.) a többi a lézerre. De mint minden, véges a sepi is, így a napi játék kezdetén 4199-t teszek a lézerre, ami átlag elég de egy intenzív játék esetén hamar elmegy. Ezért ha kapuzok , csak promival teszem. a rakétát csak a kapukban lövött npc-ből töltöm! Spórolni kell.

    Értelmetlennek tartom ennyi sepit tenni a pajzsra, mivel tudjuk (!), hogy az akkor is ketyeg ha nem játszunk.Helyette a lézerre tenném. Én mindig a tervezett játék időmnek megfelelő menyiséget teszek a pajzsra és a meghajtóra (max 3 ó.) a többi a lézerre. De mint minden, véges a sepi is, így a napi játék kezdetén 4199-t teszek a lézerre, ami átlag elég de egy intenzív játék esetén hamar elmegy. Ezért ha kapuzok , csak promival teszem. a rakétát csak a kapukban lövött npc-ből töltöm! Spórolni kell.

    Nem hiszem , hogy x1-el kilősz bárkit is!
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 8.2.16
  18. ♥Grand♥

    ♥Grand♥ Kivételes tehetség

    Igazad van,x1 csak npc-re jó.
    Viszont nem használok x1-et még npc ellen sem,mivel nincs.
    Abból indultunk ki,hogy ne kelljen kitakarni a lőszert a képeken,mert valaki sokallja az elit mennyiségét.
    Arra írtam hogy nem csak az elit mennyisége számít,lelőhetsz olyant akinek 10x több lőszere van,és pukkanhatsz olyantól akinek kevesebb van mint neked.
    Az a lőszer nem magától mászik a raktárba,nem sajnálom ha többet rendel vagy többet tesz érte,mint én.
    Ha meg más forrásból van,lassan nagyon nagyon nagyon ..... lassan talán kipotyog pár éven belül.
     
    Smith-Program kedveli ezt.
  19. Csülök[H]

    Csülök[H] Fórum mestere

    Nana, azért EU2 még mindig vannak akiket ki lehet lőni x1-el ha nem akarod csak lerakétázni
     
    fapapi kedveli ezt.
  20. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Adjon már nekem valaki bennfentes magyarázatot arra, hogy az miért titkos, hogy ki milyen klánban van?
    Enyhén tele a batyum azzal, hogy a hülye karakterek miatt kikereshetetlen egy klán.
    Készíteni kell egy képernyőfotót ahhoz, hogy megtudd az illető milyen klánban van? Hol vagyunk kérem szépen?


    Kicsit már azt is unom, hogy a weboldal fejlesztése évek óta nem változott értelmes irányba.
    Ki lett rakva külön gombra az utalvány? Hmmm... De jó nekünk!

    Helyette lehetett volna egy összesített mit vásároltunk, milyen aktív vásárlásaink futnak.
    vagy esetleg a boosterek lehetnének felsorolva miből mi van és mennyi van vissza még. Csak úgy az egyszerűség kedvéért!

    Az a minimum lenne, ha a logban rákattintasz a pilóta nevére akkor vigyen az adatlapjára.
    Az is a minimum lenne, hogy ki legyen írva milyen klánban van.
    Az is egy minimum elvárás lehetne, hogy a logot, szűkíteni lehessen.
    Adott nap, és tevékenyég (lelőtted, lelőtt, uri, kredit lőszer)

    De tovább menyek az értelmetlenségek és hiányosságok sorában, ha már így felhúztam magam.

    Klánban a diplomáciánál miért nem lehet azonnal rákattintani a klán nevére, hogy annak a klánnak meg tudd nézni a státuszait?
    Miért nincs ott a rövid és a hosszú neve, és megbízója!
    Miért kell azt a kiváló keresőt használni ami lényegében nem talál meg semmit, ha különleges karakter van benne. Csak össze vissza technikázva találsz rá!

    Ha írok egy klán üzenetet arról semmilyen értesítés nincs. Nekem kell külön felhívni a figyelmet, hogy olvasni kellene. Miért nem villog a gomb, hogy van egy klánüzenet?

    Űrlabor:
    Miért nincs kiírva az hogy jelenleg a hajóban mennyi érc van?
    Azt bezzeg kiírja, hogy nincs elég raktér!
    Egy kicsi szám és ennyi!
    Vagy mondok jobbat, ha beírok 10.000 egységet valamiből, hogy azt akarom átküldeni, akkor miért nem írja oda, rakteredbe jelenleg 9000 fér bele elküldjem? Igen nem gomb!


    Tech gyár: Ha már azonnali gyártással készítem el azt a tech-et, miért nem adhatok meg egy számot, hogy mennyit akarok gyártani?

    Főoldal:
    Az összes hírlevél ami kint van régi. Kit érdekel már a fórum frissítés, vagy az új hangzás, árverés megújítása. Ezek szinte évekkel ezelőtt voltak. Ennyi minden változás történt?
    Miért nem ott közlik PL mikor lesz a hitac sorsolás.
    Miért kell ezért felmenni a fórumra és kigubiznia bárkinek is!


    Hangár:
    Annyi hibája van hogy azt le sem lehet írni.
    De mondjuk miért nincs egy olyan funkció benne, hogy konfigurációk mentése?
    Ha megcsinálok egy konfit, akkor miért nem írja ki a sebesség, pajzserő, tűzerő adatokat, nem lehet annyira bonyolult összeadásokat elvégezni.

    Ehelyett megkapom ezeket a fontos adatokat:

    Lézer 45
    Lézerlőszer 24,680,069
    Rakéták 1,045,180
    Meghajtógenerátorok 5
    Max. sebesség 350
    Pajzsgenerátorok 11
    Kármegoszlás
    Pajzs / burkolat 92/8
    Drónok
    Flax 0

    Egy statisztikának természetesen jó, de mondjuk nem ártana berakni a statisztikáim menüpontba ami jelenleg nem létezik!

    Persze itt ha rákattintasz a pajzsgenerátor szóra akkor egyből az üzletre visz.
    Hol van ebben a logika kérem szépen?
    Írja már meg valaki mikor kattintott utoljára erre a linkre, és mikor kattintana a logban a felhasználó nevére!

    Bosszant, hogy nem történnek változások, bosszant hogy nem történnek olyan változások, amivel kényelmesebb egyszerűbb lenne a web használata, vagy csak szórakoztatóbb, hogy ne unjam halálra magam.

    Borzasztóan idegesít, hogy statisztikákat megtekinteni is egy külön kihívás, egyszerűen nincs kedvem lapozgatni fél órákat.

    Most komolyan kérdezem ezekre nincs senkinek igénye, egyedül én vagyok az az ostoba akit érdekelnek ezek a dolgok?
    A kérdésem továbbra is az, miért nincsenek érdemleges egyszerű változások amellyel könnyebb a web használata, és több infót ad?
    Mire mennek el az erőforrások?
    Miért nem kérdezik meg a játékosokat is, a fejlesztésekkel kapcsolatban?
    Miért nincs figyelembe játékos javaslat?

    Most a fejlesztők játsszák ezt a játékot vagy mi?
     
    Utoljára szerkesztett: 8.2.16