Áttekinthetőbb fejlesztés

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: Sámán, témanyitás ideje: 8.3.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Sámán

    Sámán Fórum-zöldfülű

    Veletek fordult már elő, hogy a fejlesztéseknél összekevertétek a sok hajó cuccát? Velem igen sokszor. Erre kitaláltam egy igen egyszerű megoldást, melyet szeretnék Veletek megosztani :) .
    Ugyebár, mielőtt neki látnál a fejlesztésnek kiválasztod, hogy lézert, pajzsod rakétavetőt stb. szertnél fejleszteni. Íme az ötlet:
    CSOPORTOSÍTSA A JÁTÉK A HAJÓK FELSZERELÉSEIT. Arra gondolok, hogy lenne egy másik lenyitó fül is, amiben kiválaszthatjuk, hogy éppen hányas hangár hajójának a felszereléseit szeretnénk fejleszteni. Így nem igazán lehetne összekeverni a dolgokat :) .
    Remélem ötletem teszik Nektek, és egy nap eljut a Bigpoint fejlesztőinek az asztalára :)

    Sámán
     
  2. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Látszik lusta vagy konfizni :)
    Engem az jobban idegelt a fejlesztésnél, hogy olyan eszközt fejlesztettem ami nem volt beszerelve a hajóba.
    Egyébként nem rossz!
     
  3. A hangárra valóban ráférne egy olyan jellegű fejlesztés, hogy áttekinthetőbb és rendszerezhetőbb legyen, mert a jelenlegi "rendszer" finoman szólva katasztrofálisan fekália.
     
  4. Avgas

    Avgas Járnitanuló

    Sziasztok!
    A jelenlegi rendszer szerintem szokatlan mindannyiunknak. Megvan ennek a rendszernek is a maga előnye és hátránya is :)
    Ha belegondolok, a régi rendszerben is megvolt a rendezetlenség.

    Rendezettebbé tudod tenni, ha becsillagozod a hangár jobb felső sarkában azokat a hajókat amelyeket gyakran használsz vagy azokat, amelyekbe tudod hogy raktál akármilyen extrát/lézer/pajzsot. Kicsit szokatlan ez is, de személy szerint én kezdem megszokni és tetszik is :)

    Üdv.
     
  5. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Az ötlet nem rossz! Ráfért már a ráncfelvarrás, bár egy kicsit habzik a szám, hogy rengeteget költöttem el annó hangárra.
    Viszont pont nem azt oldották meg amire szükség lett volna, és ez nem fér a fejembe, hogy miért van az, hogy csinálunk valamit, legyen látványos de, semmi esetre sem hasznos.

    A menthető konfigurációk nagyon kellettek volna, ez az áthelyezés semmit nem ér. Hogy jutott eszébe bárkinek is aki fejlesztő egy ennyire gyatrán működő felszerelés átviteli rendszer.

    Lehet elfogultnak lenni, de az hogy goliból vengába nem tudok átvinni semmit, ez nevetséges.
    A játékos nem úgy játsza a játékot, hogy egyik hasztalan goli diziből átpakol egy másik hasztalan dizibe. Hanem stratégia szerint játszik.
    Egyszer a golit használja, egyszer a cerkát, egyszer a vengát. Átvitellel ezekbe a hajókba bepakolni a cuccot lehetetlenség, hiszen a helyek sem egyeznek meg teljesen logikus.

    Ezért kellett volna a konfiguráció mentés, ami betölthető.
    Ezért vagyok felháborodva egy egy hasztalan funkció lefejlesztésén, mert ezt az időt hasznos dolgokra is lehetett volna fordítani, ebben az esetben a konfiguráció mentésre.
     
    Csülök[H] és Incident kedveli ezt.
  6. Avgas

    Avgas Járnitanuló

    Sziasztok!
    Én személy szerint egy általános Goliath--> Surgeon cserét nem szeretem. Ugye több generátor, a csere nem megvalósítható. (Ugyanez a vengáknál a Pusat-nál. :( )

    De ha ezeket figyelmen kívül hagyom(ezt a pár esetet), akkor azt kell mondjam előrelépés volt. A "kicsiknek" egyszerűbb lett egy hajó megszerzése. :) Sokkal könnyebben jutnak akár Aegishez, akár egy másmilyen hajóhoz, mert liciten 1 nap most már egyszerre akár 3 Aegis ki van osztva :) Persze, régen sokkal nehezebb volt hajót szerezni, de személy szerint örülök hogy a játéknak ez a része könnyebb lett. :)

    De ha nem vagyunk lusták, mert nem vagyunk azok ( :D ) akkor a fejlesztés számomra egy előrelépés volt :) Konfiguráció mentés annyiból rossz lenne, hogy aki 46-nál több Lf-4-et felhúzott 16-ra, akkor a további lf4-ek haszontalanná válnak(hisz minek konfizzak be két hajót, ha bármikor telerakom a mentett konfigurációval egy másik hajót :) ). Persze sebességben nagyon sok előny származna.

    Én ezt így látom :)

    Üdv.
     
    Incident kedveli ezt.
  7. Incident

    Incident Törekvő

    Biztosan meg lehetne oldani, hogy a mentett konfiguráció elemei egyszerre csak egy hajóban lehessenek. Egy sablont kellene csak létrehozni, ami alapján a rendszer bepakol minden használaton kívüli elemet. Ha a cucc bent van egy másik hajóban, akkor vagy hibát jelez, vagy azt pakolja be ami perpillanat szabad. Ez így (jelenleg) tényleg szép és jó, meg előre haladás, csak semmi értelme.

    Az a része valóban jó, hogy a dizik külön hajók lettek.
     
  8. Csülök[H]

    Csülök[H] Fórum mestere

    Ez badarság már ne is haragudj, aki egy goliba való lf4 illetve pajzs-nál többet fejleszt 16 szintre az beteg, tehát osztom fapapi véleményét a mentett konfival. Mielőtt ezt bevezették simán váltottam golikat nem kellett ki és bepakolászni surgeon/spectrumnál elég volt 1-1 meghajtót vagy pajzsot berakni, ugyan ez vonatkozik a vengákra is. Személy szerint már nem is váltok hajót mert túl szöszmötölős lett, viszont szépen kiszínezhetem már a drónokat, ez kissé csorbítja az ellenérzéseimet e sok haszontalan fejlesztés iránt.
     
    -TOKEI-Ihto- és fapapi kedveli ezt.
  9. Avgas

    Avgas Járnitanuló

    Sziasztok!
    Nem haragszom( :D ), de én biztos vagyok benne, hogy vannak olyan játékosok, kiknek több mint egy góliba való Lf-4 mennyiség van fejlesztve.

    Egyébként ha visszaemlékszünk, akkor is ugyanilyen szöszmötölős volt góliból-->vengába átszerelni. Surgeon-t ha nem használod, csak a képességdiziket, akkor az átszerelés nem bonyolultabb mint régebben. Inkább csak szokatlan szerintem :)

    Persze egy konfiguráció mentése gombnak mindenki örülne :)

    Üdv.
     
  10. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Ugye amit írtál az LF4-el kapcsolatban nem gondoltad komolyan?
    Ahhoz gazdagnak-elvetemültek kell lenni, hogy több pajzsot, LF4-et húzzak fel mint ami szükséges. Ami LF4-et pluszba kapok megy a levesbe, nem vagyok hajlandó több mint 100.000 urit fejlesztésre költeni, mikor így is fullos vagyok, ez az összeg megy boosterre, vagy lőszerre, és egyéb finomságokra.

    Számomra nem a realitás talaja az, hogy a fullosok nagy többségének azon járna az esze hogy milliókat költ el fejlesztésre, szinte (feltételes) feleslegesen.

    26db LF4 fejlesztése (ez egy totál full venga pusat ennél többet semmiben nem lehet pakolni) 2 704 000 Uri.
    Ha valaki ezen kívül akar még rá költeni egyszerűen nem lehet reális.

    A kicsik segítése idegborzoló.
    Nem az irigység beszél belőlem, de hónapok teltek el mire lett végre egy gólim, és hangáram. Többszázerer urit beleölve mindenbe.
    Most meg oda van rakva a kicsik el minden mint a sült galamb.

    EU2 szinte halott. Én megértem, hogy ösztönözni kell a kicsiket a játékra minél gyorsabban kezdjenek pénzt költeni, de közben a régi motorosok kikoptak.

    És ahogy a képlet mutatja EU2 kevesebb új játékos jön, mint amennyi abbahagyja a játékot.
    A DO mikor tesz valamit a régi motorosoknak?
    Miért költsem tovább a pénzem?
    Mert költeném csak nincs mire. Festegetésre nem szórom el.

    CM_Avgas a legnagyobb tisztelettel írtam le ezeket. Szeretnék játszani ezzel a játékkal, de nincs mit játszanom vele.
     
    Utoljára szerkesztett: 21.6.16
  11. .steelmaker.

    .steelmaker. Járnitanuló

    HANGÁR FEJLESZTÉS - a jelenlegi kissé zavaros (ráadásul ez előző hangárokat uriért lehetett megvásárolni )

    Az ÉN hangárfejlesztésem úgy nézne ki:

    -külön hangár lenne mindennek (űrhajó, drónok, PET)
    Igy a drónokat és a PET-et nem kellene átpakolgatni folyton csak hozzárendelné a játékos a kiválasztott űrhajóhoz (mivel most is ugyan azt a 10 drón és 1 PET-et használjuk és vásároltuk meg )
     
    EIC_Pilot_HUN kedveli ezt.
  12. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Már elnézést,de amit írtál,azt komolyan is gondolod? A "kicsiknek" nem lett egyszerűbb azon hajók megszerzése,mert nyugodtan meg lehet kukkantani,pl egy Aegis elit a napi liciten,kb 1.000.000.000 ért kel el,ezt mennyi idő is egy pl középmezőnyös játékosnak összeszedni? Ugye ha egy kőzéposztályos Golit veszek,akkor annak 3-4000 a raktere,vegyük,hogy 4000. Ha ennyi Promeriumot küld naponta a hajóba,akkor az ha jól megy 4 Milió kredit,mivel ez kb 7 óra alatt van a hajóban,akkor szorozzuk meg 3-al,vagyis napi 12 milió a max,de akkor nem fejleszt közben,nem küld Sepromot,mert az mind csökkentené....Ez ugye egy hónap alatt 360 millió,vagyis legalább 2 hónap ,mire megszerzi... Ezt takarná a kiosztva kifejezés,kiosztani nem ingyen szoktak,vagy jelképes összegért? És gondolom az is az előnyök közé sorolandó,hogy ma pl 9 hangárt lát nálam a rendszer,a helyes szám 10,mert ennyi hajóm van,tegnap 7 et látott sorolhatnám. És amelyiket nem látja,ha azt szeretném aktiválni,akkor kiírja hogy hiba lépett fel.....
     
  13. EIC_Pilot_HUN

    EIC_Pilot_HUN Fórumprofi

    Szia! Látszik, hogy EU1-en játszol :D Nem sok szerveren kerül 1 milliárdba az Aegis elit. Nálunk mondjuk pont annyi, de mindegy :D
    Angolon például a simát vagy a veteránt 40 millával lehet elhozni. Nálunk ezek 500 millába kerülnek. Remélem érződik a különbség :)
    Azt meg nem tudom, hogy hogxan lehetség az, hogy nálad minden elromlik... :D
     
  14. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Hid el itt annyi,ha kéred teszek fel minden este screenshotot:)
    Ami meg elromlik,azt sem kitalálom,mind el van mentve,már amit le lehetett kapni,és bármikor meg tudom mutatni! Szerinted mi lehet,mikor kb egy hónapja,lagg miatt kaput veszitettem,és irtam suportnak,mire nem csak azt a kaput irták jóvá,hanem még egyet,mert látták,mekkora volt a lagg.....A levelet nem idézhetem,mert suport levelet itt nem szabad,igy vagy elhiszed,vagy nem....
     
  15. EIC_Pilot_HUN

    EIC_Pilot_HUN Fórumprofi

    Elhiszem én, végig elhittem, csak vicces, hogy egy embert sújt minden ;)
    Jobbulást :D
     
  16. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Dehogy egy embert! mondd,neked tényleg nem tűnt fel,amióta hivatalosan is "Tökölünk" ,mert ugye sokan várták az eventet,ami elvileg a múlt évben jól adott......Egyszerre csak megszaporodtak a fórumon a zöldfülűek,vagyis akik még eddig nem irtak ide,de most megszólaltak,mert ez vagy az nem tetszett nekik. Ez is egy jelzés lehetett volna a háttérbázisnak,hogy valami nagyon nem jó.....Ehelyett csak összesen kétszer tették tiszteletüket hozzászólásaikkal,mindkettő arról szólt,hogy mindig elégedetlenek vagyunk,memrt mennyi dolgot kapunk ingyen....Nem véletlen az sem,hogy normális körülmények között,egy suport levélre kb 1 másfél nap a válaszadási idő,most tudok olyat akinek 4-5 nap volt,szerinted le vannak-e kissé terhelve?:) Pont ezért nem is irok nekik.....nyelek,dobálom ki az eurokat.....és hogy az eredeti témához is kapcsolódjunk,a fejlesztések olyan irányba mutatnak,hogy szerver összevonások,meg egy nagy közös harci térkép....miközben a most is népes szervereken nem tudnak megbirkózni olyan problémákkal mint a lagg....
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.