Beszélgessünk a szerverösszevonásról

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: pisi.pasz2, témanyitás ideje: 3.11.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. pisi.pasz2

    pisi.pasz2 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!
    Mint azt hallottuk a BP erősen töri a buksiját, hogy miként lehetne megoldani a szerverek összevonását, azt az információt kaptam, hogy ha fórumon elég ember kommentel és jelez vissza akkor könnyen eljuthatunk a fejlesztőkhöz egy-egy ötlettel, továbbá amennyiben sokan értenek egyet egy ötlettel nyilván a magyar community team segítségére is számíthatunk, hogy továbbviszik az ötletet. Akkorhát belekezdenék, remélem a hossza ellenére legalább páran végigolvassák.
    Az én elképzelésemben mivel nem tudom melyik szerver kb mennyire aktív nincsen jelen hogy 5-6 esetleg 15-16 szerverbe lehetne e belesűríteni a mostani szervereket, de ez legyen a legkisebb gond. Mivel a hajóink nem mások mint adatok ezért úgy gondolom a mozgatásuk egyszerűbb mint azt páran feltételezik, a megfelelő adatsorokat kimásolva gyakorlatilag bárhova magunkkal vihetjük minden adatunkat beleértve a hajó felszerelését, uridium mennyiséget aktuális TP és Becs. pontokat tehát magyarul mindent.

    Első lépésként a BP-nek szüksége lenne (szerintem) arra hogy töröljön egy scripttel minden olyan hajót amiben nincs értékelhető haladás. Jobban kifejtve azt értem ez alatt, hogy ha felmész egy szerverre akkor kapsz egy alap kis hajót némi uridiumot és ennyi, ám előfordul szinte mindenkinél, hogy egyszer felnézett régebben egy szerverre mert érdekelte a toplista vagy nagyon régen esetleg azt nézte meg hogy mennyien vannak online(de jó is volt mikor ezt is kiírta szerver :)) ) ÁM AZÓTA még csak meg se nyitotta, ezek a 0 pontos hajók teljesen feleslegesek, nyilván csak a helyet foglalják, törölhetőek. Ez durván hangozhat elsőre ám ha végiggondolod.. nekem is van legalább 10-15 ilyen hajóm az accountjaimon.

    Második lépésként a BP létrehozná az új immáron globális szervereket, a játékosok pedig a használni kívánt hajók adatait tetszésük szerint feltölthetik egy választott szerverre, természetesen hajónév megadásával, így lehetőséged nyílik a neved megtartására persze csak ha előtted más nem regisztrált ugyan azzal a hajónévvel(Az account név ugyebár lényegtelen, bejelentkező adatokból már most sem lehet 2 egyforma). A rendszer az adataidból kiolvasva le generálja neked a hajódat, magyarul a meglévő adatokból "addol" neked egy a régivel teljesen megegyező hajót, ekkor kapsz egy lehetőséget, hogy áttekintsd biztosan mindened meg van-e, egymás mellé kivetítve az adatokat pl egy táblázatban, majd te magad hagyod jóvá így elkerülve a reklamációt, amennyiben valami nem stimmel a support nyilván utána jár és segít.
    JOGOS KÉRDÉS 1: Mi van ha egy accounton van több használni kívánt hajó?
    Nos mivel te választod ki hogy melyik szerverre töltöd át a hajód ezért szimplán végigmész minden egyes a jövőben is használni kívánt hajón és egyesével áttöltögeted ( nem olyan hosszú feladat, kétlem hogy valakinek 15-16 olyan hajója van amit jelenleg is felváltva használ aktívan)
    JOGOS KÉRDÉS 2: Mi van ha annyi használni kívánt hajóm van, hogy elkerülhetetlen hogy egy-egy globális szerverre akár 2-3 hajó is fel legyen töltve ugyan arról a felhasználói fiókról
    Véleményem szerint mivel a jelenlegi login felület sem más mint adatok lehívása egy kiszolgálótól ezért egészen egyszerűen akárcsak a megbízó választásnál az elején, kicsi ablakokban itt is megkapod bejelentkezés után a hajóidat és egész egyszerűen a választott hajó adatait tölti be neked a rendszer. ( Nem akarok példálózni de másként nem tudom elmagyarázni érthetően, aki ismeri a metint vagy bármely hasonló játékot ott is ez az elv, 4-5 különböző karakter ugyan azon az accounton és mindig azt töltöd be amelyiket használni akarod, a megoldás tehát kivitelezhető)

    Harmadik lépésként fontos megemlékezni azokról akik nem figyelik a híreket és lemaradnak erről a dologról vagy egyszerűen csak abbahagyták és mikor újra elkezdik a játékot már össze vannak vonva a szerverek, itt jön képbe ismét az első lépés, mivel töröltünk minden fölösleges hajót így megkönnyítve saját dolgát a BP átpakol minden olyan accountot ami átment az első lépésen egy nagy szerverre és ott tárolja őket még a gazdájuk nem jelentkezik.
    Amint a gazdi megjelent egyből lehetőséget kap, hogy áttöltse a hajót máshová, ha egy accounthoz 10-15 flaxos leonovot talál a rendszer és mindet begyűjti ide akkor az imént említett bejelentkezés utáni választási lehetőséggel a gazdi egyesével eldöntheti hogy melyik hajó hova kerüljön..

    Záró szavak
    Természetesen a BP munkáját segítve ha úgy döntünk, hogy bár a rendszer megtartotta nekünk a 2 flaxos leonkat mi nem kívánjuk használni a továbbiakban akkor saját felelősségre törölhetjük azt a rendszerből (No refound haha).
    TUDOM hogy sok erőforrás és még annál is több munka kell ehhez a rendszerhez, de úgy érzem ez egy jó megoldás lehet, és hogy mindenki lássa jó szándékomat a BP irányába úgy vélem, ha valaki egyszer eldönti hova viszi át a hajóját majd megmásítaná döntését akkor némi pénz befizetése után újra átrakathatja a hajót egy másik szerverre mivel ezzel a rendszerrel ez megoldható.
    Ha bármi kérdés van amire nem találsz választ nyugodtan tedd fel, várom a véleményeiteket, esetleg plusz ötleteket, remélem eljut az ötlet oda ahova szánom :)
     
    Utoljára szerkesztett: 3.11.16
    NumizN1 kedveli ezt.
  2. Orákulum

    Orákulum Fórum-zöldfülű

    Szia! Szerintem hagyuk a Bigpointot, hogy csinálják a dolgaikat úgy, ahogy akarják. Jó minden úgy ahogy van. Az, ahogy te elképzeled, szerintem egy nehezen kivitelezhetö dolog lenne.
    Úgy gondolom, hogy ha összevonják a szervereket, akkor mindenki fog kapni egy üzenetet, amiben mindent leírnak erröl a dologról.
     
  3. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Negatív hozzászólás várható... :p

    Nos. A beszélgessünk topicnak eleve máshol lenne a helye, bár a tartalmát tekintve valóban ide való.

    Viszont pár dolog: Az ötletek 98%-a nem fórumról kerül megvalósításra, és az a maradék 2 sem a magyar fórumról. Persze lehet most törik meg a jég, de nagyon valószínűtlennek érzem. A visszajelzéseknek saját helyük van a fórumokon, mindezt persze elküldik "felfelé" az adminjaink, de ha nem kivételesen nagy a felháborodás valamivel kapcsolatban (1 azaz egy példa volt rá) nem számít mit írsz. Még ha kifejezetten a visszajelzésedet is kérik, ritkán veszik figyelembe.

    Na, de tovább a negatív tapasztalatokról. A jogos kérdéseiddel tisztában vannak ők is, jelen állapotban nem is a teljes szerverösszevonáson dolgoznak, hanem egyes közös részeken. (Most télre: harci térkép). Csak 1-2 kérdést vetettél fel, bár gondolom neked is vannak még, egy csomó egyéb is felmerül(t) már, ami eléggé megnehezíti a fejlesztők dolgát.
     
  4. pisi.pasz2

    pisi.pasz2 Utánpótlás-írogató

    Persze, esélytelen kizárni minden kérdést egyetlen postban, de örülök hogy legalább van reakció, van aki olvassa, a remény hal meg utoljára :D
     
    tg90000_2 kedveli ezt.
  5. SPΛCΞ†KĪИG

    SPΛCΞ†KĪИG Járnitanuló

    Helytálló az ötlet. Nekem is volt egy hasonló topicom, de nem dolgoztam ki ennyire, te viszont vetted a fáradtságot, és több szempontból is megvizsgáltad. Bár a "második jogos kérdés" megválaszolására megfogalmazott mondandód kicsit sántít. Metineztem legalább 1 hónapig (nagyságrend: 2007. áprilisa óta DO-zok), de úgy emlékszem, hogy metinen van ilyen varázsló, meg harcos, meg más is, és fajtájuk szerint vannak többen 1 accounton, viszont DO-ban 1 accounton lehet gólid és vengád is, nem kell 1 gólis meg 1 vengás, így ez az opció nem gyakorlatias. Azonban mint írtad, kevesen vannak, akiknek 3-nál több használható hajójuk van. Ugyanakkor mi van, ha nekem 1 hajóm egy megmaradó globális szerveren van, 2 edig megszűnő kicsin, és a megmaradó globális szerverek egyike sem nyerte el annyira a tetszésemet, hogy kedvem legyen oda "telepíteni" az a 2 hajót?!
    Legyen talán egy holt szerver, ahova az inaktív szerverekről kikerült hajókat helyezhetem (ez csak egy adatbázis, nem lehet játszani velük), és onnan tovább, ha megtetszik az egyik meglévő szerver?! Ezt esetleg be lehetne építeni, bár felmerülnek itt is problémák amiket most fáradt vagyok végiggondolni.

    Csak nem arról az esetről beszélsz, amikor azt mondták, hogy a hajók lőszerraktárának maximumán felül nem lehet lőszert tárolni?! :D
     
  6. pisi.pasz2

    pisi.pasz2 Utánpótlás-írogató

    A problémádra a megoldás az lehet hogy pl 300 ft-ért lehetséges lenne annyiszor átrakni és oda a hajókat amennyiszer és ahova akarod ( Egy váltás 300Ft.. hasra ütés szerű összeg). Ha azt vesszük olyan szempontból nem értem a dolgot hogy mi van akkor ha nem tetszik egyik megmaradó szerver se, mivel ha a nagy hajód egy bizonyos szerveren van akkor nyilván nem viszel oda másik hajót mert minek kettő, ugyan arra a szerverre. Viszont a többi megmaradó szerverre nem fogsz rálátni maximum ha regisztrálsz egy kis accountot és megnézed hogy hányan játszanak kb stb...
    Viszont abban egyetértek hogy egy "holt" szerver nem lenne rossz ilyen szempontból, hogy legyen idő eldönteni, hogy hol akarunk játszani a továbbiakban és ne egyből kelljen dönteni
     
  7. SPΛCΞ†KĪИG

    SPΛCΞ†KĪИG Járnitanuló

    Az "ahova akarsz, annyiszor ahányszor akarsz" megoldás teljesen szürreális, mindegy, hogy 300 vagy 300,000 forint. A probléma megoldása ennél jóval bonyolultabb kell, hogy legyen. Ha válaszolnom kéne, ezt mondanám: ha a hajód megszűnő szerveren van, áttelepítheted egy megmaradóra. Onnan 1 hónapod van arra, hogy egy másik szerveren próbálkozz, és így tovább annyiszor, ahány megmaradó szerver van összesen. Ha az 1 hónapból kiesel, nem mehet sehova. Illetve van egy +1 "ugrás", hogy az összes szerver kipróbálása után vissza tudj menni oda, ami neked a legjobban tetszik - az 1 hónapos limit erre a váltásra is vonatkozik.
    Ezt leírva egyébként teljesen elképzelhetetlen és kaotikus, és azonnal szembetűnő gyerekbetegsége, hogy kialakulna 2, maximum 3 elefánt szerver, és a többi mind elmaradna. Így viszont technikailag lenne megoldhatatlan egy olyan erős szervergép összerakása, amire ennyi játékos fel tudna csatlakozni (mert lássuk be, 58 szervert még ekkora inaktivitásnál is durva háromba tömöríteni).
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.