Visszajelzés Chat moderálás és customer support

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: Maszter2015, témanyitás ideje: 4.8.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
?

Mennyire vagytok megelégedve a chat cenzúra működésével

  1. Tökéletes

    0 szavazat
    0.0%
  2. 1 szavazat
    14.3%
  3. Lehetne rajta javítani

    0 szavazat
    0.0%
  4. Javításra szorúl

    1 szavazat
    14.3%
  5. Teljes reform kell

    5 szavazat
    71.4%
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Maszter2015

    Maszter2015 Fórum-zöldfülű

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    FIGYELEM!
    Ebben a cikkben nem nevezek meg egy személyt se a szabálysértés elkerülése érdekében!
    Ez a cikk 2 személyről szól NEM álltalánosítás! (Az problémás admin(ok)ról és a supporterről)
    A kezem megvan kötve az alábbi szabály miatt:
    Tilos a supporttól kapott üzeneteket nyilvánosságra hozni! Ha egy játékos a supporttól kapott levelet a chatben, fórumban vagy más külső oldalakon nyilvánosságra hozza, az akár a játékból történő azonnali kizárással is járhat.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Elösszöris be szeretnélek titeket vezetni a hu1 chat moderációjába!
    Ügy kell elképzelni a dolgot, hogy bármit írsz ami az adminnak nemtetszik azonnal chatban ez eggyes esetekben eléggé unfair és nevetséges dolgok miatt történik meg.

    Én most egy eléggé nevetséges esetet mutatok be:
    Beszélgettünk "haverokkal" amikor ez a beavatkozás történt az admintól: (neveket cenzúrázom)

    [YS] Maszter2015: 2-t
    **********: 2 nálam is
    [*****] ★DДЯКŠ†ДЯ★: Most semmi olyat nem írtam , de azért " Az adminisztrátor kizárt ".
    [*****] ★DДЯКŠ†ДЯ★: Kösz, énis téged...
    ************: xD Jutalmad: 1 Aurus. ezt 1 kaloz npc dobta
    ************: mire jó ?
    [YS] Maszter2015: nyugi engem se szeret
    [**] ***********: sziasztok
    [**] ***********: valaki segítene szintetlépni?
    Rendszer: Adminisztrátor kitiltott!
    Rendszer: A rendszer kitiltott!

    Na ezért a fél mondatért kaptam 2 óra chatbant.
    Ohh és darkstar is kapott érte.
    A barátom azért kapott 1 hónap chatban mert ezt mondta:

    OFF
    "A k**** eicesek campelik 1-2-t a f***** televan."
    Igaz ez tényleg nemvolt szép de azért az 1 hónap az túlzás,
    chat nélkül unalmas a játék. És sok ember ilyenkor elkeseredik és otthadja a játékot.
    Ennek elég lett volna egy WARN-is és nem mondott volna többször ilyet.
    Ez is csak hirtelen felindulásból volt.
    Tudom hogy lehet esdekelni a szupportnak bocsánatkérő levélben de a chatban levétele is csak a szupporter kedvén múlik.
    OFF vége

    Nyugottan visszalehetne nézni az előzményét semmi trágár,sértő dolog nemvolt.
    Elötte amiről sajnos nem tartottam meg a logot azért kaptam chatbant mert építő jellegű kritikát írtam ki. Ami így hangzott: "Szerintem túl szigorú a chat cenzúra"
    Hupsz még egy 2 órás chatbannal találtam szembe magam.

    Na erről ennyit mert csak idegesebb leszek.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Amikor megkerestem a supportot a problémámmal csak a falnak beszéltem.
    Szeretnék nektek konkrétumokat írni de nem merek mert ezért is beütném a bokámat.(sajnos szabályba van írva hogy ezeket az emaileket nem lehet nyilvánosságra hozni pff.)
    De amit tudok leegyszerűsítve elmondok:


    Egy szép kerek levelet írtam amiben mindenről szótejtettem.
    A feltevésem az, hogy a supporter nem olvasta el csak addig hogy tudja milyen auto replyt toljon.
    A csekély válaszában 2 linket mellékelt a chat szabályzatról.
    És azt állította hogyha elolvasom nem leszek többször kizárva.
    Ebben csak az hiba hogy ezzel eddig is tisztában voltam.
    Hát mit csinálhatok ilyenkor: válaszolok rá.
    Itt ismételten kiemeltem a fontosabb részeket indokolva az igazamat.
    Erre egy lekezelő választ kaptam amiben kimásolta a szabályzatot amit eredetileg is elküldött link formában azzal kiegészíttve hogy:

    A moderátor nem azért ellenőrzi a chatet, hogy ott bárkivel csevegjen. Erre ott a fórum. Az ottani munkatársak szívesen válaszolnak bármilyen kérdésre.
    A következő hasonló chat szabályzat megszegése sorozat esetén fontolóra vesszük az eseményben szereplő accountok kizárását a játékból.

    Ellenben a chat szabályzatban benne van a következő:
    Próbáljátok megérteni, hogy a moderátorok nem tudnak minden kérdést megválaszolni, és
    hogy ők is közületek kerülnek ki! (Chat szabályzat 5. bekezdés 2. pont)

    Ebből én arra merek feltételezni hogy szokott válaszolni, de nem mindenre
    na én az elmúlt 1 évben egy admint se moderátort nem láttam válaszolni.

    Na erre a válaszra nem igazán számítottam azt hittem végre elolvassa amit írtam de nem. :(

    A kedvéért még jobban kiemeltem a lényeget és megvédtem az álláspontomat minden támadása ellen.
    Amikor látta hogy tényleg nekem van igazam a hatalmával és elnyomásával nagyívből lesz...
    Képzeljétek oda a mondat végét.

    Utolsó üzenete ez volt:
    Kedves Játékos!
    A chat szabályzata nem vitatéma. Erről se most, se a későbbiekben nem nyitunk vitatémát.
    A vitát lezártuk.

    Hát köszönöm a sok segítséget.
    És tehát ezt merte válaszolni egy olyan esetre ami ránézésre egy vicc.
    El se olvasta a levelemet folyamatosan terelt amikor kifogyott a védelméből otthagyott.
    Na és kb ezek az apróságok határoznak meg a support megítélését.
    Lehet hogy van 29 normális ha 1 ki nem állható és utána nincs kedve az embernek újra supporthoz fordulni.

    És moderátoroknak üzenem ha valaki segítene felgöngyölíteni ezt a vitát azt megköszönném
    és több információt is megosztanék velük.


    Na mind1 jó érzés hogy leírtam a panaszomat így nyugottabban fogok aludni.
    UI: Helyesírási hibákért bocsi, gyorsan írtam meg este van már :)

    Ha van bármi hasonló élményed nyugottan írd le röviden és tömören a megjegyzések közé!

    Kérlek szavazz bármi is az álláspontod!
     
    Utoljára szerkesztett: 5.8.16
  2. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Nos,azt mondanám,örülj ha olyan szinten méltatott a "kedves" szupport válaszra,hogy beleolvasott a leveledbe,és még linket is mellékelt. Az enyémet el sem olvasta,mert az automata válasz amit küldött ,annak az ég világon semmi köze nem volt a feltett kérdéshez. Ugyanis az Űrlaborral volt van gondom,erről kérdeztem,erre jött a válasz,miszerint a moderáció nem vita téma.....Kérdezném,mi köze a tehénnek a Vasárnaphoz:)) Ez van,bele kell nyugodni.....
     
  3. nemtomka30

    nemtomka30 Fórumprofi

    A probléma ott kezdödik,hogy megoldást és eleve választ kértél/vártál a problémádra!Kérj fenyegetést,azt egyböl kapsz....
     
    Lanselott kedveli ezt.
  4. Maszter2015

    Maszter2015 Fórum-zöldfülű

    Hát igen... Megkéne válogatni a munkatársakat.
    Hasonlítgassunk mert még az nem volt:
    Pl. A rito gémsz customer supportján is lehetne javítani(lassúak a válaszok), de eddig minden problémámat megtudtam velük oldani, még abban is próbáltak segíteni ami nem az ő szakterületük volt.
    "Az enyémet el sem olvasta,mert az automata válasz amit küldött ,annak az ég világon semmi köze nem volt a feltett kérdéshez."
    Lehet hogy nem voltál elég eggyértelmű máskor vágd hozzájuk amit én:
    "Szeretnék visszajelzést kapni nem auto replyt nem szeretek a falnak beszélni"
    Legalább annyit beleolvasott hogy ne baromságot küldött bár ez a tényen mit sem javít, a problémám nem oldódott meg.
    És akkor itt jön: Kihez forduljak?
    Adminok/moderátorok le se tojnak chaten, illetve de bannolnak.
    Supporter elküldött gyakorlatilag a fenébe mert nem akar/nincs kedve foglalkozni velem.
    Most akkor tényleg kihez forduljak ha bajom van? tatsam magamba vagy keressem fel az ügyvezető igazgatót?
    De akkor már megint csak egy probléma van, Beszélek vele angol nyelven ok nemzavar, de semmi köze nincs a magyar szerverhez azt se tudja kik a staffok.
    Na m1 további sok buta supportert és önfejü admint kivánok
     
    Utoljára szerkesztett: 5.8.16
  5. tomm27

    tomm27 Utánpótlás-írogató

    Bigpoint-nak van a leggyengébb supportja amivel valaha találkoztam ez a cég profiljának a jelenlegi gyengesége és ha ezen nem javítanak a játékos-cég kapcsolaton akár milyen szuper hű meg há dizájnokat rakhatnak be semmi értelmük nem lesz emrt a játékosok meg unják az ilyen lekezelő dolgot.. ja és nem a magyar supportot kell hibáztatni.. mi az hogy az ügyvezető nem tudja hogy ki az a support gárda? akkor igen nagy gondok vannak a belső szervezéssel ha cégen belül nem tudnak ilyen dolgokat kezelni..
     
  6. nemtomka30

    nemtomka30 Fórumprofi

    19 dron? :D
     
  7. Maszter2015

    Maszter2015 Fórum-zöldfülű

    UPDATE:
    Minekután megkértem a velem foglalkozó supportert hogyha nem tudja megoldani a problémámat adja meg a felettese elérhetőségét.
    Erre válaszul ismételten el lettem küldve ugyan azzal ez előre megírt üzenettel.

    Na m1 a megpróbálok keresni valami használható sopportert.

     
  8. Kyra40

    Kyra40 Haladó

    Szia!
    A történetedet elolvastam végig, értelmeztem , úgy fogok hozzá szólni .
    Én személy szerint nem M1 en játszom hanem eu3 mon , de volt már szerencsém a Magyar 1 hez is . Tapasztalatból állítom hogy elég sok a nagyszájú 12 éves kaliberű játékos a szervereden , (vagy talán még fiatalabb is ) és pont ez az oka hogy én nem játszanék ott még akkor se ha fizetnének érte . Ami ott megy a chat-en az (már elnézést a kifejezésért) időnként elég undorító . Az esetek nagy részében ha fellépek M1-re , csak azt olvasom a cseten hogy hogy "oltogatják" egymást az emberek , hogy így meg úgy szétlőlek , és a hasonló gyakran burkoltan trágár (már amikor burkolt) sértegetéseket vágnak egymás fejéhez. De találkoztam már olyannal is aki azon problémázott hogy "ti is csak 1v4 ben vagytok kemények , cs*cskák" . (elhiszem hogy te nem vagy ilyen , de olvasd el végig kérlek , megérted mire gondolok :) )Könyörgöm , ez egy competitive játék , ami azt jelenti hogy csapattársakkal mész, miért olyan meglepő hogy nem egyedül mennek neki ha erősebb hajója van ? Bevallom én is meglepődtem hasonló dolgon de nekem nem volt nehéz elfogadni , ugyanis eu3 mon az a módi most hogy mindhárom megbízótól belépnek egy klánba és az MMO-s keres más MMO-st hogy kiszedhessék a klán társak , és pont Grand volt az aki kimondta az igazat , hogy ez teljesen legális , úgy hívják hogy csapatjáték .
    Erre megoldás az lenne hogy 14 év alatt én senkit nem engednék játszani a játékkal , olyan ember aki nem tudja elfogadni hogy veszített csak belülről szedi szét a közösséget . És most kérlek gondold bele magad a CM-ek helyzetébe, felmennek , INGYEN , és órákat töltenek azzal hogy 12 éves vér-pistikéket hallgassanak a szabadidejük alatt , akik egymás édesanyját szidják , azt bizonygatva hogy ők sokkal keményebbek . Tudom tisztában vagyok vele , hogy van egy két idősebb is aki leragadt ezen a szinten. Akinek nem inge ne vegye magára .Tisztában vagyok azzal is emellett hogy a szabályok vas szigorral vannak betartatva , de eu3 mon elég ritka a konfliktus a CM-ekkel , neki ez a dolga . Azt is vedd figyelembe hogy a rendszer bizonyos szókapcsolatokat automatikusan tilt , és ha a közel múltban már volt chatbannod , halmozódik , és egyre több időre tilt ki . (nem tudom hogy frissül ez a rendszer , de külsőre úgy néz ki hogy így oldották meg ) Bevallom egy két automata bann-t én is viccesnek tartok , mert a rendszer ugye nem ember , és szövegkörnyezetet nem mindig tudja figyelni , és teljesen más értelemben vett szó miatt tiltott már ki a rendszer , de mivel én nem kapok büntit túl gyakran így csak ledob egyszer és ha resizem a klienst (vagy magát a chat ablakot , na az szupcsi fejlesztés volt (Y) ) , újra használhatom azt . Továbbá az a tapasztalatom (elég régóta játszom a DO-n ) hogy azért egy CM is tud rendes lenni , ha úgy kezelitek hogy tudjon rendes lenni . Máskülönben , amikor regeltél a játékra , elfogadtad a szabályzatot , innentől kezdve nincs lehetőséged reklamálni miatta , csak abban az esetben ha valóban jogszerűtlen az adott szabály . Az általad leírtak alapján igenis jogosan kaptál te is és a barátod is bannt ugyanis egy előző döntést bíráltatok , és személyes döntésnek bélyegeztétek az előző döntését . A supportos emberkéhez pedig annyit fűznék hozzá hogy , mi a fene értelme van írogatni a supportra ha :
    1.: a büntetésed addigra már lejárt
    2.: úgy hogy pontosan tudod hogy nem tehet ez ellen semmit , mert ő a problémás esetekkel foglalkozik , nem visszajelző központ . Erre itt van a fórum .
    3.: ő az előzőből adódóan és egyébként is nem bírálhatja a munkatársa munkáját .
    Te se hallgatnád szívesen ha pl egy testvéred valami rosszat csinált és neked kéne megoldani , és téged piszkálnának ezért , nem ? (már ha van tesód , de értsd jól , amit írtam )

    Félre ne érts , ez nem ellened szól , most csak a figyelmedet szerettem volna felhívni bizonyos dolgokra , amiket feltételezhetően nem vettél számításba , mikor írtál nekik , illetve ide . Pontosan tudom hogy van egy két túl szoros szabály , de kérdem én lényeg egy olyan dologért lázadni ami tulajdonképp semmi hasznot nem hoz neked ? olyan szabályokat próbálsz megdönteni , ami ha egy kicsit jobban odafigyelsz nem is akadályozna téged (megjegyzem ha külön szobában beszélgetsz egy barátoddal azt nem feltétlen látja a CM [tudomásom és tapasztalataim alapján nem látja , de ebben nem vagyok biztos ] ott megbeszélhetitek az ilyen dolgokat egymással , ha viszont az a célod hogy mindenki lássa akkor csak simán lázadozni akarsz , akkor meg is érdemled , már meg ne haragudj ) Nagyon jó példa erre a brian élete című film . Zseniális alkotás , itt neked azt a részt idézném amikor stan jogot akar formálni arra hogy gyereket szülhessen úgy hogy nincs méhe .

    Megeshet az a lehetőség is emellett hogy valóban a CM hibát követett el , de erre nem az a megoldás hogy beszólsz neki . Ne haragudj meg rám a fentiek miatt , de a történeted amit meg tudtál velünk osztani , nem csak a te oldaladra döntik meg a mérleget, nekem úgy tűnik hogy ti is hibásak voltatok az adott helyzetben . Ennek fényében értelmezd kérlek a regényemet , én az alapján reagáltam amit megtudtam az írásodból.

    (megjegyz: a Riot supportja egy külön fogalom , azt ne keverd ide , nekem is volt már dolgom velük elhiheted :D [na meg am reklám szóval azért büntit kaphatsz elvileg xd ]

    Én neked csak békés játékot tudok kívánni , mert arra van szükséged , hidd el még fejleszt is az téged ha be tudod tartani a lehetetlennél lehetetlenebb szabályokat is , még egyszer meg fogod köszönni a BP-nek xd
    útravalóul , használd a chatet ésszel és nem lesz bajod
     
    Lanselott kedveli ezt.
  9. nemtomka30

    nemtomka30 Fórumprofi

    Csak annyit füznék hozzá,hogy a CM látja a külön szobákat is,a sugásokat is,stb......és még annyit,hogy régen a CM-ek kaptak heti X urit a munkájukért,szerintem ez a mai napig igy van,senki nem csinálná ingyen....
     
  10. Kyra40

    Kyra40 Haladó

    De pénzt nem kapnak érte , a játékpénzt csak akkor tudják használni ha játszanak márpedig akkor is az idejüket áldozzák rá ugye.
    Pont gondolkodtam is am hogy jelentkezek cm-nek valahova vagy modnak , úgyis mostanság szívesen csinálnám csak részben pont ezért , mert a játékosok előítéletesek , részben mert nem minden héten tudnám tartani azt hogy modolok , mert egyetem mellett csinálnám , nem jelentkeztem még . Mod voltam már más játékoknál főként tört szerverek esetében , és kifejezetten szerettem csinálni , hogy segítek másoknak . de ezek szerint akkor van ennek ám pozitív oldala is ? :D
     
  11. nemtomka30

    nemtomka30 Fórumprofi

    Hajrá,jelentkezz,de bazi sokat fogsz csuklani :D
     
  12. Maszter2015

    Maszter2015 Fórum-zöldfülű

    Kyra40 a felvetésed egy részével teljesen eggyet értek!
    A játékot tényleg korhatárhoz kéne kötni, tényleg nem káromkodásra van a chat.
    Én speciál soha nem szoktam veszekedni ha mégis kialakul egy ilyen eset ott leoffolom a chatet és nem idegesítem magamat rajta.
    Nekem eddig nem volt konfliktusom moderátorral, anno még chateltek és mindenki happy volt nem volt önfejűség.
    De hidd el nekem az a cm/admin aszt se tudom ki mert még a nevét se vállalta a folyamatos bannokhoz teljesen önfejüen ami neki nemtetszik tök mind1 hogy sérti a szabályzatot vagy nem bannolja.
    És ez álltalában még viccnek is rossz mi miatt.
    Bevallom én is kaptam 1-2 auto warnt mert hírtelen felindulásból kiirtam hogy "fak".
    És értem hogy be kell tartani a szabályokat és teljesen eggyetértek veled abban hogy aki folyamatosak káromkodik, konfliktust szít,
    zavarja a modi/admin munkályát annak kegyetlenül bant.
    De nekem nem ez volt az első hanem 2 napon belül 3 ugyan azzal a röhelyes no reason dologgal.

    Összefoglalva:
    Igazadvan tarttassa be a szabályokat legyen kemény ha kell de legyen rugalmas ne vegyen mindent támadásnak.
     
  13. Kyra40

    Kyra40 Haladó

    Haha , az biztos :D Még gondolkozom rajta , elválik hogy fogok-e , attól függ hogy mennyi időm lesz :)

    Am valószínűleg ha ilyen no reason bannod van akkor azt a rendszer csinálta , időnként rájön az 5 perc a rendszerre és az almafaszál ból is kiveszi a rosszat és le bannol (kellett egy példa :) ) Találkoztam már ilyennel , tapasztalatom szerint a CM ek általában (persze miután visszaléptél ) mindig legalább megemlítik hogy ne csinálj ilyet és nem fognak bannolni . Az informatikai rendszereknek egy hátránya hogy csak azt tudják amire beprogramozzák őket , így annyit tudnak amit a programozók le tudtak programozni amikor csinálták .
     
  14. Maszter2015

    Maszter2015 Fórum-zöldfülű

    Csak hogy gyarapítsuk a szót.... xD

    Értem vannak informatikai botlások bugos a szűrő jó.
    De amikor érzem hogy pikkel rám az illető az már gáz.
    Na szerintem fejezzük be ezt a kellemes építő jellegű vitát.
    UI: vigyázzatok vele mert nagyon sértődékeny!!!!
    "engem se szeret" mondatra 2 óra
    "megtudhatnám mi a neved?" 16 óra
    Na sietek me pallázok közben :p
     
  15. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Köszi,mondhatnám,én is szeretlek:) Elvileg a modik és az adminok azért vannak,hogy számunkra a fizető közönség számára,jobbá,játszhatóvá,élvezetesebbé tegyék a játékot....Tudom,ne higgyek a mesékben :)
     
  16. nemtomka30

    nemtomka30 Fórumprofi

    "Elvileg" én meg szép vagyok és okos és bölcs,meg minden.... :D
     
  17. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Nos értem én,de erről nem nyilatkoznák-egyrészt mert nem ismerlek,másrészt,mert hölgyekről csak jót illik írni,és azért sem,mert nem ítélkezek előre,nem vagyok sem modi,sem admin:)
     
  18. Kyra40

    Kyra40 Haladó

    Szia !
    Ez így ebben a formában nem igaz . Pontosabban nem a valódi jelentést látják mögé az emberek.
    A Modok feladata az hogy a játékos közösség számára jobbá , élvezetesebbé tegyék a játékot olyan módon , hogy a kevésbé empatikus , és elég kellemetlen hangvételű játékosokat kiszórják illetve szankcionálják. Ilyen szempontból eleget tesznek a feladatuknak .Előfordulhat túlkapás , ők is emberek , ők is hibázhatnak , de azzal a célzattal illetve elvárással amivel mondod ezt egy kicsit túlzásnak tartom . Számomra a mondandódból az jön le hogy a CM és a MOD neked afféle "szolga" (fontos hogy idézőjeles!!!) aki azért van hogy a "kívánságodat" teljesítse bizonyos keretek között . Ha nem így lenne , elnézést , de többszöri olvasatra is ezt a konstans érzést adja át a kommented .
     
  19. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Egyáltalán nem "szolga",sőőt! Amit írtam,lehat azért írtam,mert pl itt 3 vagy 4 helyen is beírtam egy problémát ami régen fennáll,többen jelezték,hogy tetszik nekik az irás,vagyis találkoztak hasonló problémával,és páran írtak is,hogy pl nyugodjak bele,régen fenálló probléma,stb.....ekkor több alkalommal kértem,hogy nyilatkozzon egy "bennfentes" a hiba -hiba ként van-e kezelve,esetleg valamiféle javitás folyamatban vagy kilátásban van-e? De semmi reakció,miközben elvileg a feladatkörük leírása szerint elvileg minden hozzászólást olvasniuk kell. Többe fentebb írták,hogy a munkájukért,talán uridiumot kapnak napi szinten valamint az úgynevezett admin hajókat,ezek mind előnyök a játékban. Ha viszont azt nézzük,mit nyújtanak azért,hogy az előnyöket élvezik.....nos úgy érzem annak a bizonyos mérlegnek a két serpenyője nincs egészen egyensúlyban:) ÉS akkor még finoman fogalmaztam....Persze,itt is tisztelet a kivételnek....edig egy ilyennel találkoztam.
    Mellesleg megjegyezném,nem olyan régen láttam itt a felhívást,hogy újra moderátorokat kerestek,és elvileg volt csatolva egy fájl,ami a jelentkezés feltételeit tartalmazta volna...mondom volna,mert mikor megpróbáltam megnyitni,egy számomra ismeretlen formátumú valami jelent meg kikockázva....Az a kisebbik baj,hogy számomra ismeretlen,bár kb 20 éve foglalkozok számitógépekkel. A nagyobbik baj,hogy a gép sem ismerte fel,így nem si tudtam elolvasni:)
    És még egy dolog,mert úgy éreztem a hozzászólásaidból,hogy van némi közöd a joghoz....akkor bizonyára tudod mit jelent az összeférhetetlenség fogalma. Nos minden nyereményjátéknál,vegyél bármilyen példát....az alap,hogy az adott cég,és annak munkatársai NEM vehetnek részt -ugye ebben egyezünk? Na most amennyiben igen,akkor ugyebár ismert a nemrégen zárult nyereményjáték ahol ugye volt 9 jelölt,és lehetett szavazni....majd hirtelen megsemmisitik a szavazás eredményét,és nem jelölnek ki ugyanolyan hosszú időt újra,hanem egy sokkal rövidebb időintervallum szavazatait veszik alapul.Majd két jelöltet kizárnak,indoklás nélkül...és voalá,egyik modi nyeri a versenyt:) Ez kicsit hasonlit arra,mint mikor az EB vel kapcsolatos DO eventen is merő véletlenül a 187 -es klán több tagja is csapattag lett....
    Nos,ilyen dolgokat nem szabadna véleményem szerint meghúzniuk,akkor talán magasabb lenne a feléjük való bizalom szintje....

    Még annyi feléjük......,tudom most ki leszek tiltva,de legyetek vele boldogok,ennyi a hatalmatok,nem több!
     
  20. Kyra40

    Kyra40 Haladó

    Szia! :)
    Nem vagyok a DO csapat tagja , ebből adódóan nem tudok konkrétat mondani (de lehet hogy emiatt a téma miatt csatlakozom hozzájuk most már kíváncsi vagyok :) ) , és mivel én ezt a játékot szórakozásként fogom fel így elég elnéző tudok lenni az ilyen dolgokban , alapból is egy elég megértő ember vagyok addig amíg az érdekeimet nem sértik és nem ilyen: 80% hogy valami nincs rendben a dologban . Elég empatikusan állok hozzá most ehhez a témához de az előbb említettekből kiderülhet számodra hogy emellett elég kritikus is tudok lenni ha bebizonyosodik számomra (ami nem feltétlen a konkrét bizonyítékoknál kezdődik , nálam is van egy határ amikor azt mondom hogy elég ). Úgy vélem magamról hogy elég objektív a látásmódom és mindig próbálom a másik szemszögéből is vizsgálni a dolgot . És mivel tapasztaltam már egy két fura dolgot én is (nekem a rendszer felismerő képességével volt eddig bajom , hogy olyanért dobott le az automata rendszer amiért nem kellett volna ) ezért próbálom a másik szemszögből is megvizsgálni a helyzetet. A helyzet az hogy a legkézenfekvőbb magyarázat arra hogy nem kapsz választ sehol a kérdésedre az az hogy ők sem tudják a probléma okát. Általában ez úgy működik hogy felküldi a Magyar csapat Hamburgba a problémát és majd egyszer csak válaszolnak .Ezzel pedig az a probléma hogy ha van is ötletük és segítenének , nem akarnak nem releváns információt mondani neked , mert az találgatásokhoz vezetne , meg biztos lenne egy ember akinek nem tetszene hogy nincs rendes infó (ugyanis ez jogszerűtlen , a BP nevében nem adhatnak ki olyan információt amit nem kaptak utasításba , vagy nem kaptak rá engedélyt , és a BP nek meg is gyűlhetne ezzel a baja.)
    Az hogy van egy két "finomabb modorú" ember a csapatban az nem meglepő számomra , mindenki másképp kezeli a stressz helyzetet , vagy egy problémás helyzetet 100 ból 1 ilyen ember biztos van , én nem ítélkezem, általában az ilyen emberekkel is ki tudok jönni (szeretem a pszichológiát , tanultam is saját szakállamra , az egyik kedvencem a DISC módszertan innen , nekem rengeteg konfliktus helyzetet előzött meg azzal hogy elolvastam meg tanulmányoztam ezt a módszert . főként a munkahelyi kapcsolatok kezelésével foglalkozik , hogy hogy jöhetsz ki az emberekkel a legjobban )
    A mod jelentkezéshez való feltételeket leírta a nagy szövegben , de még az űrlap is ott van idézetként , ha jól emlékszem annyi van hogy milyen az ideális moderátor , legalább 20 éves , stb.. ha szükséges és érdekel előkeresem neked .

    Hát igen , van közöm a joghoz de nem vagyok jogász , csak elég figyelmes vagyok az ilyen dolgokban , ugyebár nem mind1 hogy mit írsz alá alapon sokat foglalkozok azzal hogy kellőképpen tájékozott legyek azon téren hogy mit tehetek meg mit nem ,és mit tehetnek meg velem . Igen valóban van egy ilyen szabály , sőt, a bigpoint szabályzatában is ki van kötve hogy pl a jackpot csatában nem vehetnek részt a BP munkatársai. Viszont itt lenne egy kérdésem , én nem hallottam még erről a nyereményjátékos sztoriról , pontosan mikor volt ez és milyen kereteken belül ? addig erről a részről nem nyilatkozom , utána nézek , majd szerkesztésben kiegészítem :) (persze sokat segítesz ha leírod a pontos körülményeket )
    Egyébként azt biztos tudod hogy a Fórum moderátorok és a Chat moderátorok mind játékosok is egyben . Ebből adódik hogy nincsenek olyan jogviszonyban a bp vel mint munkáltató és munka vállaló .Az hogy ők kapnak-e uridiumot a munkásságukért vagy sem az nem változtat semmin ugyanis az uridium mint virtuális játékpénz nem minősül fizetésnek . Ennek a jogi kapcsolatnak a hiányában nem munkatársként értelmezi a törvény őket , hanem inkább önkéntesnek , akiknek információ közlés a megfelelő időben és a játékosok moderálása a feladata . (mivel CM és FM ekről beszéltünk eddig is .) azokat a személyeket akiknek hozzáférésük van a konzolhoz illetve lehetőségük van kapcsolataik alapján előnyhöz jutni a játékban azok általában az Adminok . Nekik van az admin hajó a birtokukban , a moderátoroknak nincs erre lehetőségük. (se a CM eknek ) Elméletben a BP szabályzata azt is tiltja hogy a munkatársak közeli barátai illetve családtagjai részt vegyenek bármilyen olyan eseményen amelyből valuta nyerhető , vagy bármilyen eszköz , aminek értéke meghalad egy bizonyos értéket .Ez azt jelenti , amivel te is tisztában vagy hogy nekik is joguk van részt venni az eventeken , persze semmi előnyt nem kapnak , ugyan akkora az esélyük mint a többi játékosnak .
    Most kérded hogy ez a hosszú szent beszéd mire is volt jó ? elmondom :)
    Azért mert egy mezei moderátor nem merné megkockáztatni ezt , mert ha erre fény derül , és lebukik nagyon sokat veszíthet és nem csak a virtuális accountján , hanem a való életben is , ugyanis ha a BP-t perelik ezért , őt is elkapják , és a BP nek lesz elég pénze ahhoz hogy megfizessen egy olyan ügyvédet aki ráhúzza a vizes lepedőt. Elég (elnézést a kifejezésért ) ostobának kell lenni ahhoz hogy ilyen nyilvánosan csaljon egy eventen valaki .
    De , itt fontos megjegyezni azt is hogy , mivel te abban a percben hogy regisztráltál , és elfogadtad az üzleti szabályokat , onnantól nekik joguk van úgy eljárni ahogy ők leírták az üzleti szabályzatban . Tehát abban az esetben ha valóban a moderátorok az eventen előnyhöz jutottak a csapatban való dolgozás alatt létrehozott kapcsolatok által , amit természetesen tagadnának , nem tehetnél semmit mert az ő szabályaik szerint játszol , ugyan így az adott modot vagy CM-et is elkapnák ezzel ugyanis rájuk is vonatkoznak ezek a szabályok .

    A fent említett érvelésemhez megjegyezném hogy nem vagyok az üzleti szabályzat tudósa , azért ha valamiben tévedek elnézést .
    Ámbár a fenti szintén csak akkor van érvényben ha valóban csalás történt . Azért a bigpoint egy elég régi cég , nem hiszem hogy ilyen látványos baklövést követtek volna el ha valóban csaltak volna.
    Szóval ha reálisan nézem a dolgot ez elég fura szagú történet , ráadásul még bizonyítani se tudná senki , mert a bp adataihoz neked nincs jogod hozzáférni , az illetékes szervek meg elküldenének a fenébe ha ezzel odaállnál eléjük . (ez ilyen, meg van kötve a kezed , a gyanú sosem elég )

    Bannolni meg kétlem hogy bannolnának , először helyreigazítanak . :)
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.