Javaslat Egyéb fejlesztői ötletek

Kategória: 'Továbbfejlesztési és egyéb ötletek', témanyitó: FЇЯΞFЇбɦТΞЯ, témanyitás ideje: 12.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    A balance-update-re írta :) 4-re tervezik változtatni. De azért a konfimentés fel se merült soha, pedig számtalaszor felvetettük itt is, angol fórumon is, mindenhol...
     
  2. inohumanplayer

    inohumanplayer Haladó

    Szomorú, remélem nem fogják betenni ezt.
     
  3. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Kötetlenben már kicsit hosszabban folyik/folyt a vita az újításról, ott (illetve itt kicsit feljebb) is kint van a link az összesről.
     
  4. inohumanplayer

    inohumanplayer Haladó

    Majdnem minden újításnak örülnék, csak a molyt hagyják békén. :(
     
    tg90000_2 kedveli ezt.
  5. $ΣηęяĝỴ$(HUN)

    $ΣηęяĝỴ$(HUN) Fórum ismerője

    Épp ideje a sok molyhuszár orra alá piszkítani,már így is épp elég ideig rontották a pvp élvezetét.Rajtam múlna hajó ellen a használata 50% lézersebzés megvonást vonna maga után.Főleg hogy a countere(rák) korántsem úgy működik ahogy kellene.
     
    YourDead kedveli ezt.
  6. inohumanplayer

    inohumanplayer Haladó

    Az már világos, hogy te az elfáradt harcot szereted, ahol mindkét konfiba 1,5-2 millió pajzsokkal beállnak lőni egymást a játékosok. Ez nem rövid idő, ami alatt nem kevés lőszer fogy el.o_O

    A molyba sok logika van, és azért mert te nem tudod jól használni, attól még jó formáció, nekem speciel a kedvencem.;)

    A pvp élvezetét talán a gyűrű rontja nem gondolod?:) Elkezdesz lőni valaki és beszalad 3 másik közé mert annyi pajzsa van, a gyűrű miatt, hogy nem bírod időben lelőni... Ők meg együtt erőből lelőnek. És máris nem játszhatsz szuperhőst. A moly - ha jól használod - erre a problémára ellenszer. A moly a legjobb, nem kell végigfáradni az ellenfél összesen 3-4 milliós pajzsát.

    És ugyanakkor a kockázat is megvan a molyban. Nem úgy megy, hogy ,,leváltok molyra és megnyertem a csatát". Ha molyra váltasz akkor az ellenfélnek több esélye lesz nyerni (innen már csak kettőtök ügyességétől függ, hogy ki nyer), de hadd ne részletezzem, te is elég jó játékos vagy ahhoz, hogy átlásd a játék logikai részét.

    Engem untat az a monoton harc, ahol csak rutinszerűen ugyanazokat a variációkat rakja minden pvp-ben mindenki (csökken a pajzs: gyűrű-->szív-->halszálka/gyémánt/fogó-->fúró). Ebben mi az élvezet? Én elég hamar ráuntam, és beláttam, hogy a harcok nagy hányadát molyba kell végigpörgetnem (persze azért szoktam gyűrűzni is, mikor hogy érzem meg egy-egy harc végkimenetelét). Egy kérdés: Nem unsz 5000 x4-et, 1000 RSB-t, 3-4 ISH-t, 2-3 EMP-t elhasználni egy pvp alatt (egy játékos lelövése alatt)? A gyűrűharcnál ez megy. (Vagy ami még rosszabb, nézd meg psiko halil videóit, jól játszik, de milliomosnak kell lenned, hogy bírd fedezni azt a lőszermennyiséget amennyit el kell használnod ellene, vagy hozzá hasonló stílusú játékos ellen)

    Javaslom próbálj meg te is molyozni, még ha eddig utáltad is. Érezz rá. Sokan azért nem szeretik, mert féltik azt a pajzsmennyiséget amit veszítenek, ha kiváltanak gyűrűből molyra, de ezért is izgalmas a molyos harc.

    Nekem szilárd meggyőződésem, hogy a moly gyengítése, nagyon felelőtlen újítás lesz a fejlesztők részéről, ha valóban megtörténik. Bízom benne, hogy átgondolják még egy párszor és nem kényszerítenek arra, hogy 1-1 erősebb kaliberű játékost 2-3szor annyi lőszerből lőjek le mint amúgy lelőnék.

    Ez az én véleményem.:)
     
  7. $ΣηęяĝỴ$(HUN)

    $ΣηęяĝỴ$(HUN) Fórum ismerője

    Egyáltalán nem félek a pajzsveszteségtől,szimplán gáznak tartom használni a molyt a csata kezdete óta.Ha akkor váltana rá az ellenfél mikor maradt vagy 50k életem a másik konfim meg tele van pajzsal megértem.Viszont úgy a játékosok 80%-a azonnal molyba kezd lőni ahogy rádfog,mert egyszerűen mást nem tudnak használni,és ennek nem sok köze van a lőszerspóroláshoz,azok is ezt csinálják akiknek van vagy 20 milla x4-e több milla urival egyetemben.Unalmas már egyetlen egy OP formáció miatt elveszteni az 1v2-3-akat aztán látni cseten ahogy verik magukat azok akik kb 2 formációt tudnak harcban használni,molyt,ha bajvan pedig kereket.A moly nem az egyetlen módszer a hp eltüntetésére amúgysem.Ha én valakiknek elakarom tüntetni a hp-ját kapnak egy ddm-et.Csak hát ugye az akna harcbeni használatához még ész is kell,nem elég lenyomni 1 gombot aztán emp-álca-ish-t nyomni.Jól is kell időzíteni hogy téged ne sebezzen az akna.;)
     
  8. inohumanplayer

    inohumanplayer Haladó

    Ja értem. Ne csodálkozz, hogy 2-en vagy 3-an téged át bírnak molyozni. Esetedben nem a formációval van a gond, hanem azzal, hogy szimplán többen vannak. Ez nem a moly hibája.

    A DDM aknáról az a véleményem, hogy neked ügyesnek kell lenned, az ellenségnek meg kicsit bénának kell lennie ahhoz, hogy benyeljen egy ilyen aknát. Biztosan jól jöhet egy-egy szituáció megoldásához. Én általában nem használom, mert inkább félreteszem ezt a lehetőséget arra az esetre, ha lassítani kéne az ellenségeket.

    Bizonyára azok a játékosok is használják akiknek több milliós lőszerük van, de én általában 100-200 ezer x4-ekkel vagyok felszerelve, abszolút nem mindegy, hogy mennyiből lövök le egy játékost.
     
    tg90000_2 kedveli ezt.
  9. tomm27

    tomm27 Utánpótlás-írogató

    Teljesen egyet ertek veled, szerencsere a kovetkezo patchben a gyurut nerfelik de viccek ezek a millios pajzsok..
     
  10. ≮ÎɱƤŗȆşşũɱ≯

    ≮ÎɱƤŗȆşşũɱ≯ Utánpótlás-írogató

    Sziasztok
    Tegnap egy kezdo kerdezte, hogy hajókat lehete fejleszteni ami nem is rosz otlet
    Ha ma Majd nem mindent Lehet Akor hajókat Miert ne.
    Pl. Spectrum
    Szint 1 fejlesztes 0,5+pajzs es 0,2+kepeseg (evel a kepeseg erosebb lene.)
    Olyan hajonal ami dmg - ad anak 0,5 dmg adna.
    Tehat lvl 16 - on 8% +dmg vagy pajzst adna, ami nem Ojan sok hogy Most mindent erontana, es kepesege ha lvl 16-on lene 3,2%adna ase aza nagy de jobb lene mint a Semmi.
    Csak egy otlet.
     
  11. LoodyHell

    LoodyHell Fórum-zöldfülű

    Sziasztok, egy elég merész ötlettel szeretnék elétek állni.
    Valamilyen formában implementálni kéne a "PvP Off" opciót.
    Úgy vettem észre, hogy egyre jobban igyekeznek a fejlesztők elválasztani a PvPt a PvE-től. Új lézerek, PS, Pajzsok, Formációk, Hajók.
    Ezt szeretném, egy magasabb szintre emelni.
    Meg kell értsétek, hogy sok játékosnak az jelenti a kikapcsolódást hogy kényelmesen küldizik, farmol. Így is elég stressz van a mindennapi életben, ezen játékosoknak semmi szükségük nincs arra, hogy akkor is forrjon a fejük amikor játszanának úgy ahogy nekik tetszik.

    Jó lenne ha a PvE egyenlő félként lenne kezelve a PvP mellett, mégis külön. Tudom ez elég macerás mondván hogy a játék fő profilja a PvP, szerintem ez így nincs rendben.

    Megoldás:
    Egy PvP-PvE kapcsoló. Nyilván ez így elég karcsú.

    • PvE módban az ellenséges játékosok nem tudnak megtámadni téged, a játékosok által lerakott aknák ellen is immunis vagy, illetve te sem tudsz ártani senkinek. (Nem úgy kell érteni, hogy rámész az aknára felrobban és semmi sem történik, mert csúnya kiszúrás lenne a másikkal szemben. Pusztán átmész rajta.).
    • PvE módot csak bizonyos térképeken lehet használni. Ezek a saját megbízod térképei, illetve a kalóz térképek (x1,x2,x3), és 4v5. (Nagyon szomorú, hogy manapság semmi jelentősége sincs a térképeknek. Jön egy EIC-es klán lerakja a bázist VRU x6-ra és egy MMO-s farmolja a cubikat. Inkább klánok léteznek manapság mintsem megbízók de ez egy másik probléma ami másik topicba való.
      A kalóz térképeken ez felvet egy kis problémát még pedig hogy rövidesen ellepnék pallát a PvP off botosok. Ezzel kapcsolatban annyit, hogy remélem a team képes felvenni velük a harcot. Ha nincs botos akkor nincs probléma.)
    • PvP-PvE módot csak a saját megbízod főbázisain(x1,x8) tudsz váltani. ("Megtámadsz, de én elrohanok majd mikor már nem vagyok harcban átváltok PvE módba mondván hogy látom erősebb vagy.." Ezt nem kell magyarázni.)
    • Tudom hogy aki szereti a PvP-t annak ez komoly probléma, de amióta van UBA, és R-zone azóta bárki kitudja élni a PvP fétisét anélkül, hogy ártana annak aki PvE-zni szeretne.
    Tudom, hogy ez így nem tökéletes, inkább iránymutatónak szántam, nem kész megoldásnak. Több szem többet lát, szóval hajrá.

    Kis példa arra, hogy ez rendszer működhet. Még a World of WARCRAFT-ban is be van vezetve ez az opció, és nem igazán találkoztam olyannal akinek ezzel baja lenne. Ott az aréna, battlegrounds térképek illetve bizonyos open world helyek ahol kedvére PvP-zhet aki akar.
     
  12. Meg ott a Farmerama, ott meg kedvére farmolhat bárki, míg rosszul nem lesz :p
     
    Risus kedveli ezt.
  13. Csülök[H]

    Csülök[H] Fórum mestere

    Egy kezdő ne komolytalankodjon, amikor átlátja az egész rendszert akkor ötleteljen. Majd amikor 10k x4/RSB nem lesz elég 1 hajó lelövéséhez akkor meg hurokba dugja a fejét. Erre csak annyit mondanék, több komolyságot ebben a kiszínezős játékban.
     
    Utoljára szerkesztett: 13.1.18
  14. Csülök[H]

    Csülök[H] Fórum mestere

    Mivel ez egy PVP játék nem értem miért ide jön kikapcsolódni a PVE-t szerető ember, az ilyen telepítsen a gépére egy játékot és nyomuljon azzal. Pont ezért játszok ezzel, mert nem tudhatom mikor lep meg egy másik élő játékos. Ez a lényege a PVP-nek.
    Úgy láttam már említették a Fafmeramat a többi meg csak csont rágás.
     
  15. YourDead

    YourDead Junior szaki

    Sziasztok!
    Most egy kicsit szeretnék a két rakétavetős hajók mellett lenni. Jelenleg két rakétavető esetén a második rakétavető csak akkor kezdi el a feltöltődést, ha az előtte levő már befejezte azt. Viszont gondoljunk csak bele: ha két rakétavetőnek van helye a hajón, akkor valószínűleg van két "rakétabetöltőcső" is. Már pedig ez a kettő cső ugyan azon raktárból szívja a rakétát, és teljesen függetlenek egymástól. Tehát szerintem a két rakétavetőt egyszerre lehessen feltölteni. Olyan mintha két vödröt kiraksz az eső alá, azok se csak egymás után telnek meg, mert ugyan azon felhő alatt vannak. (Illetve nem tudom mi illik még a képbe, de a modern űrcsaták, pajzsok, lézerek korában ne legyen már gond két rakétavető egyszerre való feltöltése!;)). Azért javasolnám ezt, mert ez jelenlegi állapotban így néz ki: Megyek a Citadellel PvP-zni, támadnak. Az első rakétaözön elég nagy sebzést hoz, hiszen az ellenfél 5 rakétája helyett én 10-et lövök ki. De ez a fajta sebzéselőny a Citadel kevés lézerhelye miatt hamar elvész, főleg ha mindig akkor nyomják az EMP-t amikor éppen már be van töltve 9 rakéta, így elveszik az egész, és mivel csak akkor lövi ki a rakétát ha már mind betöltött, megint várhatok 10 másodpercet.:( Illetve ha így hagyják, legalább legyen valamelyik másik hajónak 2 rakétavetőhelye, mert pont a Citadelnek nincs rá szüksége, viszont a Mimesisnek nem kell azért 35-re levenni az ugráshatótávot!! PLS!
     
  16. ≮ÎɱƤŗȆşşũɱ≯

    ≮ÎɱƤŗȆşşũɱ≯ Utánpótlás-írogató

    Bocs de nem ertem mirol beszelsz 10k x-4 mikoze a hajó fejlesztes hez. nem az elet ereje novelkedne.gondoljbele ha egy golit fejlesztenel ami 5%tp ad es Azt tudnad fejleszteni meg tob tp %adna a hajó dmg meg tobbet sebeznel, ha ma mindent fejleszteni Lehet hajókat Miert ne!!!
     
  17. tomm27

    tomm27 Utánpótlás-írogató

    Fejlesztok lustasaga miatt lett ez igy, anno mikor megjelent citadell is mindenki kiakadt hogy ennek meg miertelme es azota sem tortent valtozas. Logikus lenne persze de mivel nincs olyan hajo aminek raketa sebzes lenne a fo profilja (keves lezerhely nagy bonusz raketasebzesre) ezert ez a tema elvan hanyagolva.
     
  18. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Ha még több pajzsot / életet adnál egy hajónak, 10k x4-ből sem lövöd le, ezt írta. És nem is csak 10k x4, de az idő rá iszonyú sok. Még mindig több a pajzs a játékban, mint a sebzés (borul a mérleg), egyes dolgok miatt (gyűrű pl). Tehát ha ehhez akarsz még fejleszteni, az nem egy jó ötlet.
    Ott a leonov. A citadel meg a többi duplarakétavetős hajó a megoldás miatt (egyesével tölt) lett hanyagolva. De amúgy is ketté szedték a rakétasebzést és a rakétavető sebzést. Majd a balance updatetől nagyobb szerepet szánnak neki(k).
     
    Utoljára szerkesztett: 17.1.18
  19. ≮ÎɱƤŗȆşşũɱ≯

    ≮ÎɱƤŗȆşşũɱ≯ Utánpótlás-írogató

    Szia igazad van, de szerintem a pajzs ma nem szamit. Akar menyi millio pajzsodlehet gyuruvel az elet 20%bosterel spartanal cyborg 569 Kb es Ez nem sok moly Ellen a 2 Mill pajzs semmit nem er. Hisz egy jo jatekos kevesebb mint 30 masod perc alat kiszed. Sokan molyal 230 k is sebeznek tehat 1-kombolovesel 50%elet ero oda!!!
    Es dmg nem Lehet ugyan anyi mint a pajzs.
    Amugy az otletem az volt hajó kepeseget es a hajó +(dmg) (pajzs) (tp) (becs) fejlesztese atol fugoen mejk Hajot fejleszted
     
  20. tomm27

    tomm27 Utánpótlás-írogató


    Molyban nem a sebzesed 100% megy pajzs ala.. Tegyuk fel csak bo2 pajzsgeneratorok vannak felszerelve, plusz pilota pontjaid kivannak huzva 12% os-ra ami a pajzselharitast segiti, ez azt jelenti hogy bo2 80% + 12% = 92% -ot a beerkezo sebzesbol a pajzsod nyel el.
    Szoval ha valaki 100 at sebez rad 92 megy le a pajzsodbol es 8 az eleterodbol. Molyezt annyiban csokkenti hogy 20 % levesz ---> 80% + 12% - 20% = 72% tehat ha valaki 100 at sebez rad 72 megy le a pajzsodbol es 28 az eleterodbol.