Javaslat Egyéb fejlesztői ötletek

Kategória: 'Továbbfejlesztési és egyéb ötletek', témanyitó: FЇЯΞFЇбɦТΞЯ, témanyitás ideje: 12.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Sörnyitogató

    Sörnyitogató Junior szaki

    Sziasztok, nekem a mostani ??? mapal kapcsolatban lenne ötletem.
    Mivel mint minden cég, a Bigpoint is nagy hangsúlyt fektet a bevétel nagyságára, megértem hogy ezért is lett leamortizálva a ??? map. De ha már fejleszteni akarunk valamit, akkor az fejlesztés legyen, ne rontása.
    Szóval, ezzel a 2 óránként rosszab cuccokat kapsszal annyit lehetne csinálni, hogy akkor miután már 2 órája kapod a hulladékot (x1), utána random adogassa 30 percenkénti váltással a lőszert. Nos, ezt nehezebb leprogramozni.
    A másik könnyebb. Legyen egy blokkunk, akkora nagyságú mint a maximum felszedhető dobozok. Ezt a blokkot minden egyes doboz felvételével növeljük, mikor eléte a maximumot, a rendszer kidob a mapról (természetesen ehhez az kell, hogy eldobjuk ezt az időnkénti csökkentem hülyeséget és a dobozban x4 legyen). Ezzel a módszerrel nem lehet akkor sem sok, sem kevés x4-et szedni. Hisz ezért van már Helix, hogy rendelj, kapuzz, ellődd az x4-et, na de aki nem rendel?!
    Szerintem megfontolandó
     
  2. Replicator

    Replicator Fórum-zöldfülű

    Üdvözlök mindenkit
    Nekem is lenne egy ötletem akár egyszeri, akár event alatti, akár folyamatos használatra.
    Egy új játékmód, ami a klán csatabázist fejlesztené és így értelmet adna a régen látható volt anyabázis űrhajónak. Lehetne olyan, hogy pár játékos például(5-6) egy klánból összeállna egy csoportba egy másik klán hasonló szintű játékosai ellen egy külön erre való térképen.
    A klán bázisa a régen használt bázisűrhajó lenne(amit azóta lecseréltek több kisebb épületre a játékban az x-1-es térképeken), ezt a bázishoz hasonlóan több kisebb modulból lehetne összerakni. A mapon sok kisebb roncsdarab lenne, amit a játékos belelövéssel tudna feléleszteni(nem nagyok, pl. yamato, legfeljebb pirahna). Ezek az újraélesztett hajók npck-ként működnének, amik utánad mennek és az ellenséget megtámadják. A nagy űrhajót két játékos tudná irányítani, az egyik mozgatná, a másik meg lőne vele. A cél, hogy eljuss a map átellenes végén lévő kapujához az anyahajóddal. Ha az egyik anyahajó átér, vagy a másik megsemmisül, a játék véget érne. Szerintem ez egy kicsit több értelmet adna a klánharcoknak(mivel én még nem igazán láttam olyat, hogy két klán egymás ellen harcol), továbbá jó időtöltés lenne. A játék végén a nyertes csapat tagjai pedig nyereményeket kapnának.
    Nekem ez az ötletem, egyszeri alkalomra szerintem érdemes lenne kipróbálni.
    Köszönöm, ha valaki akár pozitívan, akár negatívan hozzászól ehhez az ötlethez
     
  3. ★ĠėҎ★

    ★ĠėҎ★ Junior szaki

    Sziasztok!

    Az én ötletem az átviteli rendszerrel kapcsolatos, hogy könnyebben lehessen konfigolni a hajókat.
    Arra gondoltam, hogy mivel a drónok és a pet helyek mindig állandóak és csak a hajók felszerelés helyei változnak, az átviteli rendszer a hajóban lévő éppen aktuális felszerelés alapján adja ki a lehetőségeket. Arra gondolok, hogyha bármelyik goliból kiveszek 5 fegyot akkor minden olyan hajót mutasson ami MINIMUM: 10fegyo 1raksivető 15generator es 3CPU hellyel rendelkezik ( a bigbolytol a cyborgig), de ha kiveszek mindent a hajóból a főnixtol a cyborgig bármibe át tudjam vinni a konfigurációmat.
    Remélem érthetően írtam :D
     
  4. .deder.

    .deder. Kivételes tehetség

    közelít a javaslatod a régi átviteli rendszerhez. :) ami a mostaninál sokkal jobb volt!
     
  5. hídember

    hídember Utánpótlás-írogató

    Nos pár játékossal beszélgettünk hogy lehetne pár új event,illetve régebbi eventeket is szívesen viszont látnánk a játékban,mint például a spring fight,solar clash,conflict rising. Az elmúlt időszakban semmi jó event nem volt..mindig ugyan azok térnek vissza a játékba,ami egy idő után már unalmassá válik.
     
  6. Messze menőkig egyet értek veled hídember...
    Az ilyen hitac-ok helyett lehetnének a régi jó kis eventek. :)
     
    ★ĠėҎ★ kedveli ezt.
  7. YourDead

    YourDead Junior szaki

    Szia!
    Ez jó ötlet szerintem is! Tényleg lenne így értelme a klánharcoknak, főleg magyar szerveren, mert így egy kisebb klán is "vagánykodhat" a menő kláncsatahajójával. És mondjuk lehessen képességmodulokat rakni rá, ami mondjuk a kláncsatahajónak valami új képességet ad. Illetve amíg a játékosok benne tartózkodnak, addig lehetséges legyen vele a nyersanyagkereskedelem. Meg ha valaki elpusztítja őket, akkor a játékosok ne haljanak meg, csak essenek ki belőle. Viszont a játékosok sebzésének 20%-a hasson ezekre a csatahajókra, hogy jelezve ezzel hogy csatahajót csatahajóval célszerűbb és gyorsabb szétszedni, viszont a csatahajók sebzése játékosra legyen 100%! De egyébként tényleg jó ötlet, ki kéne próbálni egyszer ha nem is véglegesen de legalább egy event szárnya alatt. ;)
     
  8. Sentinel_M74

    Sentinel_M74 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!
    Érdeklődnék, hogy nem gondolkoztatok-e a "doboz duplázó" mellett egy maximum "doboz triplázó" bevezetésében?
    Kicsiknek, nagyoknak, rendíthetetlen gyűjtögetőknek is egyaránt hasznos lehetne a dobozokból szerezhető több jutalom miatt. Ugyanakkor fejlesztés szempontjából könnyen megvalósítható. És nem utolsó sorban a fejlesztők ezzel arányosan több pénzt kérhetnének érte.
    És különben is 3 a magyar igazság :)
     
  9. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    és éljenek a botosok... bocsánat, de semmiképp, így is agyonszedik magukat. Ha kitiltják az összeset, lehet róla szó ;)
     
    okoska76 kedveli ezt.
  10. Mislix

    Mislix Fórumgróf

    Akkor egyedül maradunk? ;)
     
    okoska76 kedveli ezt.
  11. TurboX

    TurboX Fórum-zöldfülű

    sziasztok nagyon jó volna ha esetleg időközönként be raknátok némelyik eventek nél az ősze szerelő műhelybe Argon Phantom drondesign Argon Chimera PET desingn igen nagyon örülnek neki meg szerintem némelyik ember is
     
  12. Gergo203

    Gergo203 Fórum-zöldfülű

    Szerintem jó lenne valamelyik eventeknél ha a szerelőműhelybe lehetne hajó designeket összeszerelni.
     
  13. One_Of_The_World

    One_Of_The_World Fórum-zöldfülű

    Nekem csak 3 dolog kellenee,marmint ami jo lenne mindenkinek :1 a dron designeket el lehessen adni a vizualist nem a spartan havok herkulest .2)valamilyen modon az x2 bol lehessen csinalni pl x3mat vagy sabot ha mar ugyis ugyan annyit lo mint a sab atalakitani jo lenne ,vagy x3 lenne belole pl 1millio x2 bol 250.000 x3mat . 3) a labort fejleszteni lvl 20 rol tovabb tobb sepront lehessen kuldeni valahogy igy 2naponta 9000 sepron eleg keves ,ha nagyobb lenne a hely nem lenne baj lenne vagy 30ezer a laborban es azt megcsinalna 3nap alatt az eleg jo ido gondolom ,a szervereken jatszo emberek tobsegenek ugyis 270 millio sepronja van miota volt az a hiba a sepronnal :)
     
    tg90000_2 kedveli ezt.
  14. BONDI99

    BONDI99 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok.....én szerintem jo otlet lene ha 10 palládium lene 1 gg :)
     
    ★ĠėҎ★ és riddick-HUN kedveli ezt.
  15. Once

    Once Utánpótlás-írogató

    Ez valóban hasznos ötletnek tűnik mivel már alig palládiumozik a jatékosok közül valaki inkább a dobozolást választják
     
    riddick-HUN, ★ĠėҎ★ és Leeroy kedveli ezt.
  16. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Meg legyen alapból 66 uri 1 gg akkor már. o_O A palla azért halt ki mert minden botos máshol van, és így sincsenek annyian, hogy jobban megérje pallázni nekik. Kevés a játékos, hal ki a játék! :(

    Egyébként meg, mivel kevesebb játékos pallázik, gyorsabban is tudsz szedni mivel nem szedik fel előled. Az uridium teljesen elértéktelenedett, pont a kapuk azok, amikre még költi a játékos. Ezért azokat fogják utoljára könnyebben elérhetővé tenni szerintem.
     
  17. Mislix

    Mislix Fórumgróf

    A következő fejlesztési javaslatom lenne.
    Paraméterezhetően tegyék be, hogy látni akarom -e az aktuális ajánlatokat (MHH, akciók, ajánlatok).
    Nem akarom látni őket, hogy egy nap össze-vissza villogjon, hogy vegyek ezt, vegyek azt, ..stb.

    Indok:
    Ameddig a BOT felhasználók ellen nem lépnek fel, és nincs látható eredménye, nem fogok venni és nem akarok venni semmit. Így nem akarom látni az ajánlatokat sem.
     
    Utoljára szerkesztett: 17.7.18
  18. GT-ჯXჯ

    GT-ჯXჯ Fórum-zöldfülű

    jogos és igazadvan
     
  19. -Blackjaguar-

    -Blackjaguar- Járnitanuló

    Nekem olyan ötletem lenne,hogy klánoknak lenne inváziós kapuja. Persze a kapu erőssége függene a klán létszámától és helyezésétől. Ha a klán benne van a top 10-ben,akkor a legerősebb a kapuban lévő npc-k sebzése és akkor jönnek elő a maximális számú npc-k. aztán 11-50-ig ez a szám már csak 80-95% lenne. Szóval csak a 80-95%-ot sebeznének,nem is lenne annyi npc és az értékének is csak a 80-95%-át adná.Aztán ez az érték csökkenne 51-200 helyezésnél már csak 60-79% lenne ugyanez és így tovább egészen 20% ig ami a 2000-ig tartana( ott kb 1 ember van max a klánban).
    Ezt a kaput klánadóból lehetne kirakni(100 részből állna) és részenként 5 millióba kerülne. De ez az érték nőhet illetve csökkenhet a klán rangsortól és a tagok számától. A kapuban nem lehetne Pet-et használni.(petpukk miatt) Minden megbizójú játékos beléphet ha a klán tagja.
    Az npc-k lehetnének az inváziós kapuk npc-i,csak klánokra méretezve.
    Csak a klán vezér és alvezérei kezelhetnék ezt a kaput és ők is aktiválhatják. A kapu végén a kapu nyereménye 5 órás kár pajzs és életerő booster lenne a kaput végig csináló játékosoknak és valós időben ketyegnének így nem lehetne felhalmozni belőle. Naponta maximum 2 kaput lehetne teljesíteni.
    A klán vezér és alvezérei választhatnának,hogy kalózos illetve kucurbiumos kaput szeretnének kirakni a kaszából.
    Persze az utóbbi kapu kirakása többe is fájna,hiszen jóval többet adnak a kucuk.
    Erre lehetne aktív klán küldetéseket alkotni( mint pl sebez 15 milliót a klánod inváziós kapujában és a jutalom lehetne mondjuk 2 millió tapasztalat 100 ezer becsület és 10 logfile.illetve különböző műhely elemek(srap,plazmid,stb,kivéve kihalon meg a másik,mert azt lehet szerezni napi illetve heti küldetésekből) Urit és kreditet nem adnának. Továbbá az inváziós térképen belül lehetne egy bázis is,mint a térképeken az aszteroida,oda nem lehetne npc-t behúzni és nem tudod onnan lőni,az arra lenne jó,hogy feltöltsd az életed és pajzsod. Másra nem,de ez szerintem túlzás lenne már.
    Tovább lehet ezt még gondolni,de szerintem ez feldobná a játékot.
    Hasonlítana a low kapura,de mégsem az lenne,mert itt lenne nyeremény és választhatnánk a kalóz illete kucus kapuk közül.

    Továbbá a küldetések ismételhetőek lennének de ha túl gyakran teljesítenék,akkor természetesen drámaian csökenne a jutalom is.

    Másik ötletem a célzó cpu lenne,ami létezik,de alig használják. Ez arra jó,hogy kevesebb miss-t lőj. Ez időnként elég idegesítő főleg npc-nél. Az érthető,hogy xenomitot fogyaszt tüzelésenként,de ezt esetleg újra lehetne gondolni. Van az 50% célzó cpu tüzelésenként 10 xenomitot használ. Ez érthető. Továbbá van egy 25%-os célzó cpu is,ami szintén ezt használja,de ugyanannyiba is kerül. Nekem az az ötletem lenne,hogy milenne ha ezt a célzó cpu-t át alakítanánk és ugyanúgy mint a lézer és rakéta,generátorok fejlesztését,ezt is meg lehetne csinálni,amennyi követ rá szánnál,addig is müködne,továbbá ezt is promeriumból vagy prometidből lehetne feltölteni. Esetleg ha 25%-os 5 xenomitot használna fel az 50% ugye 10-et akkor érne is valamit,de emellé beállítanám azt is,hogy xenomitot termeljen az űrlabor és ha kifogysz,akkor is lehetne ezt pótolni. Kb ugyan annyi termelődne,mint most a seprom.

    Röviden ennyi most. Szedjétek ízekre.
     
    -[norisz99_HUN]- kedveli ezt.
  20. _=[AKKÁD]=_[HK]

    _=[AKKÁD]=_[HK] Fórum ismerője

    Első lépésben nem rossz hogy gondolkozunk hogy tegyük jobbá a játékot!

    Az első részében a felemlített klánkapuval nem értek egyet ,márcsak azért sem mert benne a "topp 10" és a "vegyes klán" kifejezések.
    Nem mondom hogy nekik nem jár a játék. De azt viszont igen hogy minden klánra kell gondolni és rangtól függetlenűl!! Most is azt mondom hogy én vegyes klán ellen vagyok és ennek semmi köze ehez a játékhoz ami itt megy. Ha ez a kapu bekerülne a játékba ,szerintem küldetések nélkül is elég nagy jutalmat szereznek és főleg uridiumot+tapasztalat és becsület pontot.Ha nem a megbízóhoz tartozó klánoknak/azonos megbízójú tagokkal/ készül a kapu vagy mint a mostani event is (Harc a befolyásért-nem fedi a valóságot a vegyes klánok miatt), minek ez az egész?

    A második része az érvelésnek rendben van!!
     
    Utoljára szerkesztett: 22.7.18
    SPILLER2 kedveli ezt.