Javaslat Egyéb fejlesztői ötletek

Kategória: 'Továbbfejlesztési és egyéb ötletek', témanyitó: FЇЯΞFЇбɦТΞЯ, témanyitás ideje: 12.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. mitter100

    mitter100 Aktív író

    Sziasztok! :)

    Egy olyan fejlesztési dologról gondolkoztam, hogy vannak olyan emberek a játékban akiknek irgalmatlanul sok
    zöld zsákmánykulcsa van és nem tudja elnyitogatni.

    Erről szólna az ötletem.

    Szóval a x mennyiségű zöld zsákmánykulcsot átlehetne váltani x mennyiségű pirosra, kékre, ezüstre, apokalipszisre és obszidiánra.

    Az átváltási helye például mindig random helyen jelene meg bizonyos időpontokon, bizonyos óráig és az a bizonyos idő lejár akkor map-ot vált vagy kalóz térképen lenne fixen vagy egy másik lehetőség megbízós térképen.


    Lehetne egy ilyen fejlesztési ötletet támogatni, megérné véleményetek? o_O
     
    Muto98 kedveli ezt.
  2. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Nos,nem tudom,volt-e már téma,de én még nem találkoztam vele....Szóval,mi lenne ha a küldetéseket amit nem csináltunk meg,és kb 10 szinttel ezelőttiek,lehetne törölni? Úgysem fogom megcsinálni,csak növeli a haszontalan tömeget a listában.
     
    mitter100 kedveli ezt.
  3. °o...JACOB...o°

    °o...JACOB...o° Járnitanuló

    Nekem az jutott eszembe, milenne ha a kapuakt is fellehetne halmozni. Pl:hádész( hogy ne kelljen mindig 2essével kirakosgatni mert sok időt vesz igénybe, kirakokni vagy 30at, és utána mindig csak kihelyezni mappra.) vagy hogy a felhalmozott sepit ne kelljen már ellöni a kapuba, lehetne olyan funkcio h egyszerre lenne promizva meg sepize a hajó, és mikor milyen kedve van az illetőnek, csak átállítaná egy gombbal hogy most épp mivel löjjön...
     
    pufajka kedveli ezt.
  4. TheMetalAmbush

    TheMetalAmbush Fórum-zöldfülű

    Üdv mindenkinek!

    Nagyon-nagyon sok helyen lehet látni, hogy rengetegen panaszkodnak a kiegyensúlyozatlan PvP miatt. Nem vagyok jártas ebben a témában, de(!) velem is sokszor előfordult, hogy küldetés csinálása közben, előtt, után.... értitek... Gyakran előfordul, hogy egy nálam nagyobb hajót 50-100K sebzéssel elkap aztán megint és megint...és megint. Igen tudom van az új UN. pushing rendszer ami jó, oké.. de igazából csak úgy van, különösebb dolgot nem csinál csak csökkenti az egy adott játékosért járó jutalmat ha többször legyőztük egymás után... aztán van hogy bannolnak valakit pushingért. Amit nem értek hiszen mindenki azt mondja "PvP játék törődj bele hogy lelőnek" aztán meg "Mit vársz egy lövöldözős játéktól?" Ezeket meg is értem, de akkor miért tiltanak ki valakit ha lelövi? Hát nem ez a lényeg? Tisztában vagyok azzal, hogy a játék 3 frakció háborúján alapul DE miért ne lehetne valaki békés pacifista, nem kötelező egymás kedvét elvenni a játéktól, főleg az újonnan regisztráltakét.

    Ezért személy szerint úgy vélem, hogy némi finomítás ráférne a PvP rendszerre.
    Amit a következő képen lehetne megoldani: 2 egyszerű dolog (Tudom a játék elején van, de lássuk be sokat nem ér)--> 1. Egy PvP védelem kezdő játékosoknak 12.-ik szintig. Amint egy játékos eléri a 12.szintet egy ablak jelenne meg hogy elég hírnevet szerzett stb stb. a többi űrpilóta felfigyelt rá stb stb... készen áll-e szembenézni velük... ha igen akkor szimplán nincs többé védelem alatt, ha nem akkor egy kis ikon jelenhetne meg az életerő és pajzs mutató jobb oldalán sárga betűkkel írva, hogy PvE ez azt jelentené hogy se ő nem tud más játékost megtámadni sem pedig más játékos őt.

    A 2. dolog ennek a folytatása: Ez az opció mindenki számára elérhető lehetne. Amit bázison ki és be tudnának a játékosok kapcsolni.
    PvP térképeken ez persze nem lenne érvényes kivétel 4-5 és kalóz térképek mivel 2uberlin és bosssibelon illetve 3-4 annihilátor és 10 interceptor között nem hiszem hogy sok embernek van kedve menekülni a nagyok elöl. (Tudom van 4-5 pvp küldetés, de ahogy írtam ki és bekapcsolható ez az állapot biztos lehet találni olyat 4-5 és kalóz térképen akinél nincs bekapcsolva a PvE)

    Az ötlet a Drakensang-ból jött... (Teknikli nem más játék reklámozása, ha jól tudom a DRO is BigPoint játék)... ahol a játékosok városokban ki és be tudják kapcsolni a PvP állapotot.

    Ha teljes baromság nyugodtan tessék megmondani, ez csak egy ötlet a PvP kiegyensúlyozására.
    Köszönöm, ha végigolvastad. Visszajelzéseket várom! :)

    U.I.: Gondolkodtam a szinthez kötött pvp rendszeren is de lássuk be nem mindenkinek van "Fullos" és Elite karaktere akár nagyobb szinten is. Példának okáért itt vagyok én 20.-ik szinten és mivel nem nagyon szoktam tárgyakat fejleszteni...szoktam félreértés ne essék, csak ritkán.... ezért x1-el ha sebzek 10K-t seprommal és nem is nagy kedvencem a pvp inkább a farmolás és küldetések csinálása, szerintem nem én vagyok ezzel egyedül így.
     
    SPILLER2, pufajka és Lanselott kedveli ezt.
  5. Muto98

    Muto98 Járnitanuló

    Nekem tetszik csak a darkorbit soha nem fog semmi jót csinálni többé és még inkább nem fog a játékosaira hallgatni, de sok sikert!
     
    TheMetalAmbush kedveli ezt.
  6. TheMetalAmbush

    TheMetalAmbush Fórum-zöldfülű

    Nekem azt mondták, hogy csodák márpedig léteznek.
     
  7. -[norisz99_HUN]-

    -[norisz99_HUN]- Fórum ismerője

    Ömm… tudod mire kell a pvp? rangsorpont meg küldetés.
    Urit nem ad kreditet főleg a tp meg becs pedig hanyagolható. ergo
    ezt mindneki addig fogja használni ezt a pve váltós rendszert amíg föl nem húzza magát 24 es szintre addig meg senki le sem lövi.
    1. Ez nagy előny az új játékosoknak. 2.azok akik régi rendszerben játszanak és ugyanúgy nem magas szintűek azoknak a saját szintükön lévőket úgyse tudnák leszedni és mivel a többi meg védelmiben van azokat meg nem tudja.
    Ez szerintem nem kiegyensúlyozás hanem teljes átformálás amelyhez teljesen más rendszerben kéne folytatni a játékot.
    a Bot használókról ne is beszéljünk. Ők amúgy is csak PvE-zni szeretnének így plussz előnyt adtunk nekik.
     
  8. MΣGΛIЯΛ♥Я♥™

    MΣGΛIЯΛ♥Я♥™ Járnitanuló


    Az ötlettel nem lenne gond,ha nem lenne tele a játék segédprogisokkal, így is egész nap pvpn dobozolnak, gondolj bele mi lenne ha le se lehetne lőni őket....hosszú hosszú ideig nem érnék el a 12es szintet....aztán mikor tele a vas minden finommal 12es lesz,és úgyanúgy hazavág....

    A pushing nem az ha vki lelősz 5-6x...hanem az amikor te csinálsz egy kishajót pl és direkt lelövid mert épp ott van küldid és épp az hajó kell hozzá....más ha egy ideig játékost többször lelősz.....vagy megbeszéled a haveroddal hogy gyere már ide mert kéne 5 goli és nem találok....
     
  9. TheMetalAmbush

    TheMetalAmbush Fórum-zöldfülű

    Lehet kicsi félreérthetően fogalmaztam PvP térképeken nem lenne érvényes ez az opció, hiszen ezért PvP térkép (értem ezalatt azokat a mapokat ahol az npc szám egyenlő a nullával). Nem nagyon értek ehhez a pushinghoz, nekem klánon belül azt mondták hogy az is annak számít ha ugyan azt a játékost lelövöd 10-15-20szor én csak ebből tudtam kiindulni.
    PvP-n meg azt lőnél akit akarsz, ha meg más mapokon nem lehet őket lőni, kár de gondolom mindennek van előnye és hátránya is és ezzel az ötlettel inkább a kisebb játékosokra gondoltam, azokra akik mondjuk flaxokkal és nagyrészt kredites hajóval mászkálnak és persze nem használnak egyéb más programokat amik segítik őket az előrehaladásban(és azokra akiknek nem előnyuk a PvP.)

    És lehet, hogy ez már az én h*lye gondolkodásom, csak ismételni tudom magam nem tudom hogyan működik a rendszer, de lehet jobban feltűnne egy segédprogis account ha nem lövik ki miközben ott hagyja az illető a számítógépet.( egy egész estés npc vadászat/dobozolás majd egy napközbeni vadászat jobban feltűnő nem?)

    U.I.: És nem igazán hinném, hogy egy agyon progizott full elite hajó nagyon a PvP ellen lenne és igénybe venné ezt.
     
  10. MΣGΛIЯΛ♥Я♥™

    MΣGΛIЯΛ♥Я♥™ Járnitanuló

    Az ötleteddel alapvetően nincs gond :) csak a játék minősége most olyan,hogy még több visszaélés lenne :) ha egy tiszta játék lenne, teljesen működőképes lenne,hiszem a kicsiknek tényleg nehéz érvényesülni, én 8 éve regisztráltam, az elmúlt 2-3 évet kihagytam, most hogy elkezdődtek a szerverösszevonások visszajöttem, és sokszor én is pislogok egyet és lelőttek....sajnos a sebzések nagyon elszaladtak az évek alatt, ezért is nehéz a kicsik élete ebben a játékban. Ezt kéne valahogy egyensúlyozni, mert adott egy goli a 256k alapéletével....és ha az ember minden jóval ellátott hajóval közlekedik (sepi,boosterek,megosztók a csoporttársaktól....) kap 2 váltót és bumm...ritka már az izgalmas csata sajnos. Régen mikor én kezdtem, szüksége volt az embernek 31 lf3ra, 16 b02es pajzsra meg 8 iriszre....meg persze gyűjteni a logfilet a képességpontokra :) ha jött egy top játékos...annak több képességpontja volt...meg futotta neki megosztóra és rsbre meg emp-re :D na ez az ami hiányzik :D
     
    TheMetalAmbush kedveli ezt.
  11. -Blackjaguar-

    -Blackjaguar- Járnitanuló

    Az ötleteddel csak annyi a gond,hogy míg a DSO-ban ritkán kapsz pénzért vásárolható fizetőeszközt,míg a DO-ban minden után kapsz. Kapsz NPC-ből,Dobozból,Küldetésekből.Míg a DSO-ban csak Küldikért és időnként dob 1-1 csomagot.
     
  12. inohumanplayer

    inohumanplayer Haladó

    Szerverösszevonás okozta laggra van egy ötletem: rakják vissza a régi klienst. Amelyikben még nem volt 3D-s mód, az sokkal jobb volt, és stabilabb.
     
  13. ®TR•Męhмę

    ®TR•Męhмę Törzsjátékos

    inohumanplayer, Valóban jobb volt ,de 3D-ben nem eszik annyi memót a játék :D ,meg hát sokkal jobb is szerintem nem a 3D-vel kellene kezdeni valamit,hanem egy normális szervergépre rakni az egészet ami elbírja a terhelést ha már befizetünk , akkor legyen értelme .
     
  14. -Blackjaguar-

    -Blackjaguar- Járnitanuló

    inkább tegyék letölthetővé a klienst,mint a DSO vagy WOT. Az nagy megkönnyebülés a szervernek.
     
  15. ®TR•Męhмę

    ®TR•Męhмę Törzsjátékos

    Arra még bizony ,várni fogunk egy jó időt :D
     
  16. inohumanplayer

    inohumanplayer Haladó

    A régi 2D stabilabb volt, mint most a 3D.
     
  17. ®TR•Męhмę

    ®TR•Męhмę Törzsjátékos

    Lehetséges , 2D-ben sokkal szebb a hajó meg a drónok :D
     
    okoska76 kedveli ezt.
  18. SPILLER2

    SPILLER2 Fórum bárója


    Teljesen egyetértek!

    Más...


    Most (December 01.-én), hogy szemlátomást ismét van ajándékdoboz.
    Eszembe jutott a következő javaslat (amúgy ez már nem új ötlet nálam, csak még nem tettem szóvá).

    Nos, az én problémám és javaslatom (nem fűzök hozzá nagy reményt, hogy lesz belőle valami, de gondoltam, azért leírom..) az lenne, hogy ugye bár van a P.E.T.-nek egy üzemanyag felvételi limitje, ami 50.000 egység. Igen ám, de az ajándékdobozok (amiket én is előszeretettel nyitogatok) akkor is adnak üzemanyagot (ill. csak adnának), amikor a P.E.T. tartálya már tele van.

    Szóval, nagyvonalúan ki írja, hogy a P.E.T. üzemanyag tartálya tele van, nem tudok több üzemanyagot felvenni (vagy valami hasonló..).
    Ez számomra olyan esetnek tűnik, hogy mint ha nyernék valahol 200 liter (csak példának okáért) üzemanyagot az autómhoz, de nem vehetném át, mert a tank tele van..! Azt most hagyjuk, hogy tankba úgy sem férne 200 liter, de nem is ez a lényeg, ha a helyzet úgy hozná, meg tudnám oldani!

    Nem lehetne azt az üzemanyagot, amit pluszba (akár vehetne is a játékos), amit ad az ajándékdoboz/töklámpás, stb.. egy külön áló tartályba gyűjteni az eszköztárban és amikor a P.E.T.-et használnám, először mindíg azt használná el, majd utána az 50.000-es egységből..?
    Vagy...
    Meg kéne szüntetni a P.E.T. üzemanyagtartályának limitjét..! Ha a lőszernél működik, itt miért ne működhetne..?
    Egy kicsit szívás ez nekünk, játékosoknak, ha a rendszer adna, de még sem ad, mert limitálva van a tank...!
    Rengeteg plusz üzemanyagtól esik el az ember, gyakorlatilag üres ládát/dobozt nyit ha úgy vesszük, miközben ajándékról lenne szó..!

    Remélem, érthetően fogalmaztam, próbáltam legalábbis!

    Kiváncsi vagyok a véleményekre, annál is inkább mert mostanság nem túl gyakran vannak ajándékdobozok...!
     
  19. ♥Ármin.love.Roberta♥

    ♥Ármin.love.Roberta♥ Fórum-zöldfülű

    Vagy esetleg mást adhatna helyette. Szerintem a dobozok is ugyan olyan random programban futnak mint mikor egy kaput építesz. És ha teli a pet tank akkor az a % már kiesik a gépezetből így a többi dolognak nagyobb lesz a valószínűsége. Ez is szerintem egy jó módszer lenne az üres dobozok helyett.
     
    SPILLER2 kedveli ezt.
  20. LÓCSONT

    LÓCSONT Utánpótlás-írogató

    Tökéletesen igazad van,aki emlékszik volt olyan ,hogy a PET üzemanyagát túl lehetett tölteni az ajándékdobozokból .Csak vissza kellene ezt állítani:)
     
    SPILLER2 kedveli ezt.