Javaslat Egyéb fejlesztői ötletek

Kategória: 'Továbbfejlesztési és egyéb ötletek', témanyitó: FЇЯΞFЇбɦТΞЯ, témanyitás ideje: 12.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Hááát, assszed? Jó ideje programozással foglalkozom. Időnként még egy egyszerű adatbázis lekérdezés is behalhat.
    Mi alapján döntenéd el, hogy valaki botol? Írj le egy feltételt.
    A botkészítők is programozók, és nem is rosszak. Könnyebb egy random számgenerátort beépíteni egy botba, hogy még véletlenül sem legyen ismétlődés, mint meghatározni azokat a feltételeket amely alapján eldönthető, hogy valaki botol-e.
    Szűrést lehetne csinálni. Megveszed a botot, feltöröd/megfejted a kódját, elkezdesz szűrni. Botkészítő módosít, te megint megveszed, feltöröd, elkezdesz szűrni. Botkészítő módosít. Te megint...
    Nem védem a botosokat, nem védem a DO-t, csak megpróbálom más szempontból is megvilágítani.

    UI: legegyszerűbb megoldás saját (DO) által kifejlesztett/beépített "fjűcser", DOBOT CPU, ami árba hasonló legyen mint a bot és tudja ugyanazt. Egy részét a játékosoknak lehet, hogy elűzné, de a többség maradna.
     
    Utoljára szerkesztett: 8.2.19
    tg90000_2 és $ΣηęяĝỴ$(HUN) kedveli ezt.
  2. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Azt. Az összes bot viselkedése nagyon hasonló, szinte azonos. A játékosok mozgásáról simán lehet nagyon sok adatot gyűjteni, ami alapján egy sablont felállíthat egy tanuló algoritmus a játékosok viselkedése alapján.

    Ha erre a bot fejlesztői változtatnak, vagy randomizálnak amit lehet, még mindig hasonlítani fog a viselkedés. Max ha egyértelmű megkülönböztetés kell, csinálnak egy gan-t, és a valódi (pl általuk is megvehető) bot által szolgáltatott adatokkal tanítják be.

    Tesztelni is lehet, külön adatbázissal, mindennel. Aztán 1-1 szerverre. Ha működik, nem is kell folyamatosan mindenkit figyelni, az nagyon nagy adatmennyiség, fel lehet bontani a szervereket/időt.

    Fél év alatt nagyon jó minőségben kivitelezhető szerintem. És nem indulna rajta rövid távon fejlesztési verseny, mint ami ugye 2013 előtt megvolt.


    UI: Jelenlegi helyzetben én is lehetséges megoldásként látom amit írtál, +1. :)
     
  3. SPILLER2

    SPILLER2 Fórum bárója

    Az első dolgora a válaszom:

    Már írtam, hogy mit gondolok a dologról keresd vissza (nem neked írtam, hanem aszem Mislix gyereknek, de mindegy)!

    A másodikat illeti..

    Nem én írtam először azt, hog "OFF", de ezt is visza nézheted..! Én csak válaszoltam!
    Azz a tény meg, hogy még nem törölték/tiltották a hozzászólásom, az valószínűsiti, hogy nem is annyira nagy gond az z OFF szócska!

    Amúgy meg..
    Örülök, hogy ennyire otthon vagy a témában! Tényleg...! :rolleyes:
    Köszi, hogy hozzászóltál! ;)

    Erről nem vagyok meggyőződve..!

    Amúgy meg... szerintem, nem fog itt ezen a téren a világon semmi történni!
    Biztosra veszem, hogy vannak a DO-n belül olyan játékosok, akik tudják, hogy merre, hogy a dörgés, jó kapcsolati rendszerük van (igaz, ezen játékosok száma elenyésző, de láttam már furcsaságokat én is a DO-n), kiváló porgramozók/hackerek, stb..!
    Akik értenek hozzá, meg fogják próbálni a maguk hasznára fordítani a rendszer hiányosságait!

    Mint már írtam régebben.... " van aki mindent megtehet itt (is) és van aki nem"!
    És.. tartom magam ahhoz, hogy aki jobban tejel, annak a játék is többet dobál..!
    Nekem nem ér annyit ez a játék, hogy áldozzak a szükségesnél többet rá.. és a lelkem sem adnám el az ördögnek bár mi áron!!!

    Hidd el, hogy nálam jobban senki (ezzel nem túlzok) nem utálja jobban a csaló játékosokat!
    További szép hétvégét!
     
    Utoljára szerkesztett: 8.2.19
  4. _=[AKKÁD]=_[HK]

    _=[AKKÁD]=_[HK] Fórum ismerője

    Tudom nem egyszerű kitalálni mi lenne megfelelő ezen problémákat kiküszöbölni .
    Tudom azt is ,ha meg akarja valósítani az elképzeléseit ahhoz tenni kell.
    Viszont ha ,legális BOT kerül a játékba megtartja stratégiai jellegét? Hová lett az az "elv" hogy egyénileg van valami létre hozva és fejlessze a logikát?
    Igen, a BOT szűrés fáradtságos és bizonytalan művelet de megérné, főleg úgy hogy előtérbe helyeződik az egyén és annak jelentősége.
    Nem azt mondom jó ideig gondolkoztam azon amit leírtál.:)
    Főleg hogy beállított lőszert és rakétát keverő cpu nem lenne rossz.(Viszont már az így is megterhelt memória elbírna e ilyesmit azt nem tudom.)
    A BOT programok általában nem érzékelik még a játékban töltött időt és arra még nem figyelnek, erre is lehet korlátozást hozni /de ezt vagy hasonlót írtam már/ .
     
    Utoljára szerkesztett: 10.2.19
  5. Mislix

    Mislix Fórumgróf

    ???
    Ez beillik sértegetésnek is. HA nem megy észérvekkel (mert ugye látszik, hogy nem megy) marad a sértegetés!
    Nevetséges vagy, hogy egy fejlesztési ötletből, BOt-szimpatizáns viselkedéssel vagy képes először nevetségessé tenni magad, másodjára meg tiszteletlenül viselkedni.
    Majd, ha face to face elém állsz és megengedem ezt a viselkedést akkor megteheted, de itt fogd vissza magad.
     
  6. Leeroy

    Leeroy Fórumgróf

    Sziasztok.
    Azt hiszem,eljött az idő,hogy közbeszóljak,kezd eltérni az eredeti remek kis vita más irányba. Továbbá nem is ez a megfelelő Téma sem.
    Köszönöm.
     
    SPILLER2 kedveli ezt.
  7. _bubesz_

    _bubesz_ Fórum-zöldfülű

     
  8. _bubesz_

    _bubesz_ Fórum-zöldfülű

    Sziasztok
    Én nem vagyok programozó, de máshol más alkalmazásoknál is szűrnek, pl csak példa
    online kaszinók póker és egyéb oldalain időről időre felugrik egy ablak amiben vagy kérdés vagy eldöntendő vagy kiválasztandó dolgok vannak, hop és már is az autómatizált hajók nem fognak tudni válaszolni, persze jöhet a de mivan akkor ha kapuzok című kérdés, azt gondolom hogy nem kapuban boot olnak a hajók nagy részei, hanem a pályákon, itt meg szűrhető lenne akár igy is, legyen mondjuk öt perc türlemi idő, ennyi idő alatt mindenki be tudja fejezni az éppen aktuális NPc vagy player lövöldözését :) és tud válaszolni ezekre az egyszerű kérdésekre, ez csak egy elgondolás, de gondolom ennél azért lehetne komolyabb szűröket is betenni, ha már ember tudunk a holdra meg a marsra küldeni, akkor gondolom ezt is meg lehetne oldani,
     
  9. Nyugi, megy az mindenhol, kapuban is. És így valójában a korrekt játékosokkal lenne kiszúrva. Harc közepén bejön egy felugró ablak. Na, pont az hiányozna.
     
    SPILLER2 kedveli ezt.
  10. _bubesz_

    _bubesz_ Fórum-zöldfülű

    szia igen mit is írtam:) legyen mondjuk öt azaz öt perc türelmi idő, ennyi idő alatt vagy lelőnek legalább is engem kb két másodperc alatt, de gondolom 5 percig azért te sem bírod :)
     
  11. _=[AKKÁD]=_[HK]

    _=[AKKÁD]=_[HK] Fórum ismerője

    Nem azt mondom ,volt már ilyen hogy capta kódot kellett beütni vagy szinbólumot keresni (talán túl korán lett a játékosokra rá kényszerítve és valószínűleg nem is tudtak mellette játszani) de ,ha mondjuk 4 óra játék idő után aktiválnák be és emiatt leamortizálódik a BOT -os társaság talán jó lenne .
    Nem sértő szándékkal, igen vegye már a fáradtságot minden ember ha már "játszik".
    Itt az a kérdés egyik másik oldalon, mi mit és a vezetőség mit szeretne.?!
    Nem tudom hogy vagytok vele de én nem bírok egy helyben 4 órát játszani egy huzamban szünet és család,nagymama,nagyapa nélkül. :)
    _bubesz_ erre gondolt e ?
     
    Utoljára szerkesztett: 14.2.19
    Sörnyit kedveli ezt.
  12. Újabban a 4 óra talán egy hónap alatt sem jön össze... A régire emlékszem, elég idegesítő tudott lenni, és nem is volt túl hatékony. Tehát inkább hanyagolják. De valamit valóban nem ártana tenni (igaz, nekem a 10000-es küldihez jól jönnek)

    Háát pedig de.
     
  13. Arnold52

    Arnold52 Junior szaki

    Sziasztok volna egy fontos kérdésem hozzátok hogy a Darobit miért akarja el venni a játékosoknak a kedvét a játék tol ? meg is mondom mire gondolok például ezekre a nagy sebzésekre meg a galaxis gate ba hogy úriból rakunk ki kaput és kedvezmény csomaggal nagyon sok úriból jönnek ki a kapuk némelyik embernek például nekem is ezért nem is érdemes rendelni be urit most mán például most raktam ki egy zéta kaput kedvezmény csomaggal 30 rész ki volt rakva és volt 60 gg meg emelet bele kelet nyomnom 130000 uridiumot ebe a 81 részbe belement 60 gg meg 130000 uridium és ráadásul kedvezmény csomaggal ez mán nevetséges többet se veszek kedvezményt így amíg bennem képesek állítani egy fix összegre jó volna ha ez ügyben valamit valaki tudna intézkedni mert mán kezdem uni a dot előre is köszönöm sziasztok
     
  14. †ømzĭ

    †ømzĭ Junior szaki

    A kapu rakás szerencse játék,nem kötelező se rendelni se semmi hozzá. Nem lenne jó úgy kaput rakni h fixen mondjuk 1500 kellene 1 zéta kapura.
    Elég könnyen össze lehet már szedni nagy sebzést a korábbihoz képest, a kisebbek minden segítséget megkaptak h elérjék azt amit a régebbi játékosok.
     
  15. Arnold52

    Arnold52 Junior szaki

    Nem azért mert ti így fogjátok fel a dolgokat mi meg úgy hogy ezért nem érdemes mán ide be fizetni ha tise vagytok képesek intézni jó dolgokat hogy a játékosoknak legyen kedve játszódni is mert ez így nem fer hogy egyáltalán mán semmi segítséget nem kap ilyen téren a játékba az ember de meg is értem hogy miért nem használják mán sokan a fórumot igazuk is van szerintem na mindegy bocstok hogy én is ilyennel zavartalak titeket sziasztok { de azért fogadni mernék rá ti fele annyiból ki rakjátok }
     
  16. Leeroy

    Leeroy Fórumgróf

    Szia.
    Ha arra gondolsz, hogy a központ már kifogyott az ötletekből, ez nem így van, ugyanis hamarosan ismét új esemény veszi kezdetét. Szerintem ez egy remek kezdeményezés, hogy a játékosok is adhassanak a játékhoz. Továbbá jelenleg könnyebb fejlődni, mint régen.
     
  17. Arnold52

    Arnold52 Junior szaki

    Ezt csak ti hiszitek hogy könnyebb fejlődni mert mivel sok új játékos aki elkezdené a játékot azok inkább Aba adják mert mivel nem éri meg nekik olyan játékkal játszódni ahol 1 vagy két lövésből ki lövik az embert és a játék élményt sajnos elveszitek a játékosoktól és mán lehet látni hogy mán egyre kevesek ben játszódnak a szerver össze vonás óta mert sajnos ti csak azzal foglalkoztok leginkább úgy látjuk hogy nagy sebzések legyenek meg új dizik meg hajók pedig ezekkel sajnos elijesztitek a tisztességes meg a kis játékosokat hamarosan csak a botok fognak it játszani mert sajnos amit esetleg jó dolgot itt is említünk nektek ami sok mindenkinek jó volna és volna soknak kedve jobban játszódni azt sajnos nektek nem jó így meg nem is foglalkoztok vele egyedül ami sokunknak be jön az az a eventek amikor van event dobozok meg amikor jön a terror kapu ha azokat is meg szüntetik a kor mán tényleg nem adok neki vagy 2 évet ennek a játéknak és én még évekkel ezelőtt igen imádtam ezt a játékot 2016 tig durván onnantól kezdve kezd elmenni a kedvem is a játéktól pedig 2011 óta játszok pedig nem szeretném Aba hagyni de közel álok mán én is hozzá és inkább más játék után fogok én is nézni hamarosan
     
    SPILLER2 és ★ĠėҎ★ kedveli ezt.
  18. Ne hisztitíz Arnold--… játsz...

    Nem sírni, fllaxal ellen térképre menni... dobozoj kapuzz… azt lesz ami leeszzzz ( semmiii )
     
    †ømzĭ és Lanselott kedveli ezt.
  19. Arnold52

    Arnold52 Junior szaki

    Ez nem hiszti csak tudod elég régóta sokan játszunk ezzel a játékkal és amennyi pénzt ide sokan bele öltünk szóval nem szeretnénk ha egy ilyen ötletekért meg fejlesztésekért amit mostanában vannak itt hogy kárba menyen minden igyekezetünk mivel mán jó pár hónapja nem dobozolok de újra el fogom inkább kezdeni mert mindenki a dobozolással cukkol amikor mán régen nem dobozoltam és nem fogok más semmivel foglalkozni mert mivel mivelünk mán úgy se a do se foglalkozik hogy jó legyen nekünk valami is a jó dolgokat úgy is meg szüntetik sajnos de mán előre felünk hogy a központnak milyen ötletekkel állnak még elő
     
    SPILLER2 kedveli ezt.
  20. _=[AKKÁD]=_[HK]

    _=[AKKÁD]=_[HK] Fórum ismerője

    Egy kissé beleolvastam írt ötletekbe.
    Láttam Pilot Sheet variációkra támogatható gondolatokat, előttem írtak és valahol kiegészíteném.

    Ami ötlet volt az az hogy előre több verzióban lehessen képességeket kirakni és leosztani ,ezt követően pedig egyszerűen váltani max. 2-3 variációban ( legyen az dobozhoz vagy harchoz elkészített ) . Ezt a képesség váltási módot prémiumhoz kötném (Aki váltott prémiumot az használhat ilyet).
    Ennek még a játék kliensben is meg lenne a helye hiszen játékos és űrhajó ablakokban a Jackpot euró csak ott van, a sebesség alá is elhelyezhető. A Főoldalra váltva Pilot Sheet -ben is lenne rá lehetőség.
    Ha 2. képesség variációt szeretné valaki használni lehet költsége , 3. után megint további költségek léphetnek fel.
    /Ez eddig nem az én ötletem volt./

    Ehhez ha hozzá teszem azt hogy a jelenlegi képesség kiosztási rendszert ami vissza vonásonként dupláz, fix (10000 - 30000 uridium ) összegűre változtatják vagy eltörlik, egészen máshogy nézne ki . A képességek elő állítási költségeibe nem nyúlnék (képesség pont, kredit, seprom) . Annyi hogy megemelném a kirakható képességek jelenlegi 50 pontját további 2 ponttal .

    Új Képesség: A Pajzsenergia mestere 2 (további 25%-30% pajzserőt biztosíthatna) Nah ha most jön az a kérdés miért is legyen ? Az elmúlt időszakokban megváltozott drasztikusan a sebzés, magasabb lett. A jelenlegi pajzsok Lf3 megjelenésével lettek létre hozva és nem fejlődtek a lézerekkel.

    Lehetne új pajzs ha a képességet nem látják jónak, ami a jelenlegi értékekhez képest darabonként 15000 pajzserőt és az eddigiekhez képest 85 % kárt képes kivédeni.

    Jó ideje nem volt az NPC értékek háborgatva ,a sebzések nőttek egyre könnyebb és könnyeb lelőni ezeket szerintem lehetne az értékeiken is változtatni már.(kezdő hajók is hamar hozzá férnek különböző LF4 -ekhez stb., tehát Lf3 bejövetele óta nem történt változtatás). A program használók picit tovább szenvedjenek ez is egy mód lenne rá (akik egyáltalán nem hiányoznak).

    Jackpot euro ha nincs rá szükség akkor be lehessen váltani hasznos dolgokra akár UCB-100, EMP-01, DCR-250 formában vagy a fent említett 2 képesség pontot ez kompenzálhatja is akár (így mindenki kaphat 2 kiosztható képesség pontot a már meglévőkhöz). Ezt azért írom mert a Jackpot aréna nem lesz vissza hozva és csak felszedtük, ne vesszen el ha lehet és nem utolsó sorban nem irigységgel vezérelve vannak vagy voltak akik ezt az összeget el is tehették zsebre.

    Ezeket azért írtam ide mert a sok felesleges színezett hajók helyett, ezt tudnám elképzelni.
     
    Utoljára szerkesztett: 9.3.19
    SPILLER2, Lanselott, pufajka és 2 más kedveli ezt.