Javaslat Egyéb fejlesztői ötletek

Kategória: 'Továbbfejlesztési és egyéb ötletek', témanyitó: FЇЯΞFЇбɦТΞЯ, témanyitás ideje: 12.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. ★ĠėҎ★

    ★ĠėҎ★ Junior szaki

    Sziasztok!

    Én azt szeretném ha befejeznék a nerfelgetéseket, SŐT! visszaállíthatnának mindent. Miért baj az ha valami nagyobb előnyhöz juttat valamiben? Nem az lenne a cél hogy minél erősebbek legyünk, hogy olyat építhessünk amivel előnyhöz jutunk másokkal szemben a harcban? Nem mindenki azt szeretné ha jobb esélyekkel indulna a harcba? Vagy az a cél hogy fogyjon az uri elitlőszerre de olyan egyensúly legyen hogy senki nembír leszedni senkit? Ez harci, hadi játék, az a lényege hogy hogyha nem nyersz akkor vesztes, ha sokat vesztesz akkor változtatsz a stratégián.

    Erős volt a moly?!?, akkor vegyen mindenki azt, ha előnyösebb helyzetbe akar kerülni. Sok volt a 80% kitérés a nimesisnek?!? mégis mindenki cyborgban játszott ...
    Ha már előnytelennek ítélik meg valaminek az előnyét ne azt piszkálják hanem akkor dobjanak ki ellene valamit, valamit ami lenyomja vagy megvéd tőle.

    A képességei miatt vettem a nimesist, azért rendeltem a sok olajos urit hogy legyen 10-12 másodpercem amíg szinte el sem találnak és szuperül működött, de most az egyik golyóját kiszedték, féltökű lett szegény, inkább már a venommal repkedek. Persze gondolom ha az épitésí költségeit kérném vissza (nem a pénzt, csak az olajat meg a hardwereket), mert ez így nem az amit megvettem, süket fülekre találnék, pedig az utolsó kötelező szerviznél, nomád plüss ülésekre cserélték a kézzel varrott struccbőr pilótaülésemet, és így már nem is kell, sajna.
     
    pannonia78 és ¤maistro¤ kedveli ezt.
  2. lloorrii96

    lloorrii96 Fórum-zöldfülű

    Ötlet: Ha lehetséges lenne végtelen JOB-100 vásárolni ami 1 hétig tart(vagy több ideig) és ugyanannyiba kerül mint a duplázó bónuszcsomag és kedvezmény bónuszcsomag. Ez sokk játékosnak kedvezne mivel a palázás és dobozolás nagyon unalmas és igy legalább hatékonyan lehetne npc-ket farmolni.
     
    Utoljára szerkesztett: 17.3.19
  3. pufajka

    pufajka Járnitanuló

    A jackpot arénát nem fogják visszahozni! jackpot euro-t össze lehet szedni maximum 10.000 lehet.
    Az üzletben lehetne egy menüpont ahol csak jackpot euróval vásárolhat.
    PL: PET üzemagyag: 5E
    5 db indoktrin olaj: 1000E
    10db Hadadókristály: 2500E
    50db Extra energia: 2500E
    50db Ugrási utalvány: 2000E
    25db Tetratrin: 4000E
    30db Hibrid ötvözet: 3000E
    15db Srap: 1500E
    100db Lenyomat: 5000E
    10db Mukózum: 500E
    stb.
     
    Ráhel kedveli ezt.
  4. Nuclear219

    Nuclear219 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!
    ★ĠėҎ★ javaslatához hozzászólva nekem is eléggé szemet szúr, hogy a játékban folyamatos változások vannak.

    A nemrég történt változás, hogy a megosztó boosterek le lettek gyengítve, ezzel egyet tudok érteni, mivel eddig ha megtámadtam egy játékost, akinek 130%-os pajzs meg 55%-os DMG boostere volt hát sok esélyem nem volt a harcban.

    A többi egyensúlyfrissítés viszont hatalmas ökörség volt szerintem. A drónformákat nem értem minek kellett gyengíteni, főleg a gyűrűt és molyt, mindkettőnek megvolt a maga előnye és hátránya, arról nem beszélve, hogy a sebzést fokozatosan csak növelik.

    Én mindig is Hammerclaw-val játszottam és volt vele tapasztalatom nem is kevés. A hammernek megvoltak a maga jó képességei, erős hajó volt (aki tudta használni) cserébe jóval lassabb volt a többinél aminek pont ez volt a lényege!
    Erre fel a fejlesztők fogták és kivették belőle a dupla rakétavetőt és a képességeit is úgy ahogy van elcseszték. Egyszóval: Értelmét vesztette a hajó. A Mimesisről is ugyan ezt tudom elmondani, jó hajó volt, a képessége volt a lényeg az egészben de mivel legyengítették semmire se jó. Ezelőtt az arány kb: 60 Cyborg, 5 Hammerclaw, 1 Mimesis volt. A mostani arány lett kb: 200 Cyborg, 10 Hammerclaw, 1 Mimesis. Hát hogy ennek így mennyi értelme van azt nem tudom.
     
    ★ĠėҎ★ kedveli ezt.
  5. ™**®®HUNTER®®**™

    ™**®®HUNTER®®**™ Utánpótlás-írogató

    Fejlesztői ötletek
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Játékon belüli konfiguráció
    2. JackPot Aréna (JPA) helyett, Ultimate Battle Arena (UBA) fellendítése, színesebbé tétele, heti/havi játékon belüli jutalmakkal.
    3. Mapok hátterének frissítése (új bolygók, ködök stb., kivéve BL mapok)
    4. Saját megbízós nem lőhet saját megbízóst (Tehát tegyük fel egy VRU-s játékos nem lőhet VRU-s játékost, csak hogyha háborúban vannak) (ez egy megoldás lehet a mínuszoltatás ellen)
    5. DarkOrbit Reloaded oldalának a frissítése (Új háttér, bejelentkeztető ablak stb.)
    6. Árak csökkentése, a(z) "TESTRESZABÁS" menüpontban.
    7. Klán felület megújítása (Újszerű ablakok,pontok, gombok stb.)
    8. LF-1, MP-1 megszűntetése (elavult)
    9. Galaxy Gate kiegészítése (Viszont az új kaput nem kéne kirakni, hanem lenne egy megszabott ár. Pl. 35~75ezer uridium lenne a "belépő", vagy nevezhetjük indító CPU-nak, hasonlónak. Emellett Solo-ba, azaz egyjátékos módban lehetne végigvinni, mint például egy Quarantine Zone: hullámokkal ellátva, végén egy bossal)
    10. Több csoportosan kivihető kapu, a(z) Quarantine Zone, és LoW kapun kívül
    11. !!! [Felkiáltójel] map készítése, hasonlóan mint a(z) "??? MAP" esetében, viszont a bedobási esély nagyon csekély lenne (Lényegében a mapon RSB-75 típusú lőszer/seprom -t lehetne kiszedni, ezt is csak egy adott mennyiségben.)
    12. UI (User Interface) frissítése, (ez nem feltétlenül fontos)
    13. FPS Lock/Vsync konfigurálása, 2D újragondolása (Laggok miatt, és a kiegyensúlyozott játék végett)
    14. Chatablak kiegészítése (példaként, hétvégenként a játékosok általában hadesba szoktak menni, lehetne egy külön chat ablak a hadesos, illetve minden más kivihető kapuhoz [LoW,QZ, ha majd jönnek akkor új kapukhoz], lényegében egy "Party Finder" room.
    15. Új pajzsok létrehozása (SG3N-B03?) [Hasonlóan mint a(z) LF-4 -eknél.]
    16. Custom Titles, azaz szabadon választható címek (Ennek természetesen más színe lenne, minden egyébtől mint ami a jelenlegi--> sárga, sötétkék,lila,piros,rózsaszín,barna stb.)
    17. Kétlépcsős azonosítás felajánlása (Fiókvédelem) [Telefonszám/SMS]
    18. Pilot Sheet újítás (Új képességek) [95 pontból 50-et lehet kirakni, ezt lehetne növelni 60 kirakható-ra, és 105 pontra + árak csökkentése néhol]
    19. Űrlabor újítás (Sepromfinomító-n belüli "Termelés" funkció, mint a(z) Prometiumgyüjtő, Enduriumgy., és Terbiumgy. -nél.)
    20. Új extrák
    21. Designok "kifarmolása", egy %-os droppal (10.pont, új kapuk boss npc-i ből)
    Ezen belül az alábbiak példaként:
    - "valami1" Design (xy%) , [3-4 fős csoport] --> Easy
    - "valami2" Design (xy%) , [5-6 fős csoport] --> Medium
    - "valami3" Design (xy%) , [8 fős csoport] --> Hard


    Választható nehézségi szintekkel [Easy,Medium,Hard] mint a(z) Cold Wave Gate-nél.
    22. Bázis moduljainak olcsóbb fejlesztése
    23. Rövid ideig tartó, teljesen véletlenszerű (random) kedvezmény a boltokban (-xy%)
    24. In-game hangok, hangeffektek változtatása 1-2helyen, esetleg újabbak (nem fontos)
    25. Boost effektek, megjelenés effektek (mint a cyborg-nál aranyszínű "füstölés/égés")
    26. Árverés kiegészítése (Tartarus?)
    27. R-Zone szűrés (Ellenségírtó [10k] pushing miatt)


    *Egyéb*:
    - Több "Easter Egg" elrejtése a játékban (esetleg plusz címmel)
    - Egy külön fül, vagy barátlistán egy külön rész, a játékban az éppen aktív modokról (Gyors kérdés - gyors válasz)

    [ i ] Információ: Nyilván, (a megvalósítható) ötleteket úgy kéne megoldani, hogy azért ne kapjanak az ölükbe mindent a játékosok, hanem legyen benne küzdés, csapatmunka! Közösen sokkal jobb elérni valamit, mint hogy egymagadban kullogj, haladj az árral.
    --------

    ,,Nem kell félni a változástól, de nem kell feltétlenül üdvözölni sem, ha nincs mit veszítenünk. A változás tulajdonképpen maga az élet. Az egyetlen állandóság, amit ismerek: a változás.''

    /Matt Haig/

    ...és a játéknak most nagyon nagy szüksége van a változásra, pláne a Flash Player megszűnése miatt is.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
     
    Utoljára szerkesztett: 14.4.19
  6. Inferno55

    Inferno55 Utánpótlás-írogató

    1. Az npc-k a játék megjelnése óta ugyanannyi jutalmat adnak, viszont a játékba egyre több dolog kerül be, nyugodtan adhatnának 1,5x vagy 2x jutalmat is. Ezzel is segítve, hogy ne hívják a játékot Paytowin-nek, mert jelenleg tényleg az)
    2. Már van épp elég design a játékban, 80%-t nem használja senki, ezek készítésével csak az idejüket pazarolják a fejlesztők ahelyett, hogy sokkal fontosabbal foglalkoznának.(laggok,bugok javítása, vagy csak meghallhatnák, hogy a játékosok mire vágynak). Ha esetleg figyelnék a DO facebook oldalát, láthatnák a sok gyűlölködő kommentet amikor diziket, vagy a helixet reklámozzák.(RIP darkorbit, Paytowin, stb)
    3. Régi eventek visszahozása: Cubikid,Saimonok lázadása, Spring Fight, Hidegfront kapu, Parazitaveszély, stb. régi 2015-ös év előtti eventeket. A crazy cubikont valószínűleg már nem kapjuk vissza, sem a Jackpot Arénát, legalább ezekkel több életet lehetne vinni a játékba. Ami meg a kishajók hisztijét illeti, meglehetne úgy csinálni az eventeket, hogy az alsó mapokon pl x-2 x-3 x-4 nekik zajlik az event, itt a nagyobb hajók nem sebezhetik pl a demanert, x-5 és fölötte pedig a magasabb szintű hajók érvényesülhetnének. Ez persze Domination és a kalóz event esetében nem megoldható.
    4. Nekem személy szerint sokkal jobban tetszett az a rendszer, amikor csak havonta 1x volt dupla nap, mhh/helix. Sokkal kevesebb volt a becsmániás, a rangsor is lassabban emelkedett, kevésbé inkább lehetett érezni, hogy ez egy lövöldözős játék, nem pedig ranghúzós.
    5. Ami ??? mapot illeti, véleményem szerint sokkal értelmesebb lett volna ha pl úgy oldják meg a túlfarmolást, hogy szerver restartkor kidob arról a térképről a játék. A mostani megoldással értelmetlenné vált a map, a küldit leszámítva.
    6. !!! mapot én is támogatom, akár úgy is megoldható, hogy ??? map közepén lenne egy átjáró, amin ha átugrasz, !!! mapra jutsz. Az ottani npc-k pedig lehetnének akár über kucurbiumok, UFO-k, vagy akármi.
    7. A nagyobb szintű, fullos játékosok nagyon unatkoznak, ezt meg lehetne oldani azzal, ha a fejlesztők jobban koncentrálnának a játék pvp jellegére. Nagyon sokan vissza sírják a 2006-2012-ig terjedő időszakot és teljesen érthetően. Jelenleg hatalmas sebzések vannak. Régebben a kisebb sebzéseknél, sokkal jobban kirajzolódott, hogy ki az aki tud játszani, és ki az aki nem. Most, a 5-600k sebzésekkel, az is letud lőni bárkit aki nem is tud játszani.
    8. A mostani új játékosok, érthetetlenül hamar megerősödnek, ahhoz képest meg pláne, amilyen pl 2011-ben volt. Mostanában egy őrmester rangú hajó meglövi a 100k-t, szerintem ez nagyon nem jó így.
    9. Bónuszdobozok: nagyon célszerű volna frissíteni a bónuszdobozokat, az x1 és a plt2026-os rakéta teljesen elavult jutalmak, ha tehetném, az összes lőszer kivenném belőle az x3 és sab kivételével. Persze megértem, hogy a botosok miatt valószínüleg ezt nem fogják megtenni, de a botosokról a játék tehet, hogy nem tudják őket kiszűrni, és emiatt nem a játékosoknak kéne bűnhődni.
    10. Sokkal több és aktívabb CM-re lenne szükség. Egész nap egymást szidja mindenki, kijátszva a bevezetett cenzúrát, ami teljesen elveszi a megmaradt játékosok kedvét is, hogy játszanak. Persze kilehet kapcsolni a chatet, de nehogy már ez legyen a megoldás.
    11. Továbbra is hangsúlyoznám, hogy a fejlesztők működjenek együtt a játékosok kéréseivel, nem kérünk lehetlent, az együttműködés pedig mindkét oldalnak jót tesz. Mi szívesebben játszunk, ők pedig ezáltal több bevételhez jutnak, hiszen nekik is a profit az első.
    12. Űrlabor modernizálása, nagyon elavult.
    13. Multi Company Clan eltörlése.
    14. Hogyha már ünnepelnünk kell az USA függetlenség napját, már tavaly is kellet Hu1-n, gondolom idén is kell összevont szerverkén, legalább a mi magyar ünnepeinket is hadd ünnepelhessük, mint már 1x augusztus 20.-án minimum event dobozokkal.
    15. Event dobozok visszahozása, ne csak 1x 2x legyen már halloweenkor vagy decemberben 7 naponként. A botosokat szűrjék ki hamár ők az indok.
    Köszönöm
     
    Utoljára szerkesztett: 24.4.19
    pannonia78, szisz0920, †ømzĭ és 2 más kedveli ezt.
  7. ★ĠėҎ★

    ★ĠėҎ★ Junior szaki

    Szerintem a kicsi nem használt hajókat is fel lehetne dobni 1-1 különleges variációval, amely kedvezne a kezdőknek és elszórakozhatnának vele a nagyobbak is. Van ez a Phoenix, kis krumpli, kb. arra van csak használva hogy kiiktassa a GG materializálóból a nanoburkolatot.

    -A Phoenix típusú hajók mára elavulttá váltak és használhatatlanok pilótáink számára, ezért megszűnik az árusításuk az üzletben. A flotta tartalékokban található összes darab fejlesztés után Phoenix Über Special néven kerül értékesítésre a cégek üzletében, 7es szintig hihetetlenül kedvező áron: 500,000Kreditért, 7szint felett: 35,000Uridiumért.

    -Phoenix Über Special: 1 passzív és 1 aktív képességgel rendelkezik, az über technológiás túlvezérlőknek köszönhetően meg 8X-ozza a felszerelt lézerek és generátorok teljesítményét és az alap életerőt 15,000 egységgel növeli. A Reinkarnáció képességgel a Főnix Über Speciál, igazán hű lesz a nevéhez, 25% életerő alatt aktiválható, az ellenségre rontva 20,000 sebzést okoz majd a hajód maximális életerővel és 25%os pajzsenergiával a helyszínen azonnal újra "éled". Újratöltési idő 15perc. Figyelem űrpilóták, hajódat übervörös köd lengi körül, hogy ellenfeleid tudják, itt csúcstechnológiával van dolguk, hajód megsemmisítéséért tapasztalat, becsület vagy negatív becsület jár ellenfelednek.
     
    Utoljára szerkesztett: 21.3.19
  8. pufajka

    pufajka Járnitanuló

    Vadász CPU: Ez egy olyan álcázó, mely 5, 10, 15 percig, ha mozdulatlan vagy nem leszel látható a térképen és a mini térképen sem. Előszeded a petet vagy dron formát állítasz, megmozdulsz, lősz a hatása véget ér. Palládium ködben sem használható!

    15x 5 percig tart láthatatlannak
    25x 10 percig tart láthatatlannak és 50 szer használható változat 15 percig tart láthatatlannak.
    Uridiumért szerezhető lenne az üzletben.
     
  9. Inferno55

    Inferno55 Utánpótlás-írogató

    És ennek mi lenne az értelme?
     
  10. Arnold52

    Arnold52 Junior szaki

    Nagyon jó volna hogy inkább a terror kaput raktátok volna be ez a mostani event helyet mert ez csak ara jó az ilyen eventek hogy játékosokat elijesszétek vele ha ilyen ötletek vannak még a központnál a kor inkább hanyagolni kéne mert mán így is kevés a rendes elő játékos mert sajnos mán nagyon sokan csak programokkal játszódnak sajnos így meg sajnos csak programokkal kel játszódni meg azok ellen sajnos azok ellen igen nehéz játszódni jó volna ha valakik ezzel ellen is fel tudnának lépni mert a jó játékot ezekkel a dolgokkal csak elvannak rontva és így a 80 % játékost meg ki zárják a eventek böl
     
  11. _=[AKKÁD]=_[HK]

    _=[AKKÁD]=_[HK] Fórum ismerője

    Talán sunyizhat, hogy ha arra megy egy programot használó megbújva rá tudjon szaladni. Viszont ebben benne van hogy nem csak erre használnák.
    Ehhez ha a Spearhead nem lenne gyenge amennyire, erre a célra tökéletes hajó lenne. Mondjuk a jelenlegi 5 lézer helyet megemelnék 10-re.
     
    Utoljára szerkesztett: 23.3.19
  12. Inferno55

    Inferno55 Utánpótlás-írogató

    Szerintem jó ötlet lenne ha újra csak havonta 2x vagy 3x lehetne a következő lőszereket megvenni mint régen: emp, aknák, uris rakéták, RSB, foci lőszer, RB-214, takony lőszer. Lehet, hogy csak nekem, de az a rendszer jobban tetszett :)
     
    _=[AKKÁD]=_[HK] és ★ĠėҎ★ kedveli ezt.
  13. TurboX

    TurboX Fórum-zöldfülű

    sziasztok Volna egy kérdésem valaki fog tudni válaszolni rá ? az volna a kérdésem hogy hamarosan itt a húsvét hogy húsvét re fogtok e betenni event dobozokat hogy legyen értelme játszódni is vagy mán ezt is elhanyagoljátok a húsvéti ünnepünket ? mert ez mindenkinek jó volna ha olyan eventeket hoznátok be mint régen hogy ha valaki nem tud részt venni akár milyen eventek be a kor legalább kicsit gyűjtögetni tudjon vagy csak mán itt a nagy lövésekkel foglalkoztok ? meg hogy játékosokat el űzzétek innen mert minden ami jó sokunknak azt meg van szüntetve csak ezért kérdezem
     
  14. Leeroy

    Leeroy Fórumgróf

    Szia.
    A nagyobb nemzetközi ünnepeken szoktak betenni bónuszdobozokat,bár egyre kevesebb időre. Nem tudok így előre biztosat mondani,ugyanis sosem írják meg,mikor lesz bent doboz.
     
  15. -_SHAOLIN_-

    -_SHAOLIN_- Fórum-zöldfülű

    lehetne tekből is többmindent összeszerelni
     
  16. Csülök[H]

    Csülök[H] Fórum mestere

    Igazán jó lenne a csoport, hádész és az x7 kapukhoz betenni egy várakozó listát és azt úgy hogy kb. egyforma szintű hajókhoz lehessen hozzácsapódni azért, ha valaki be szeretne menni ne kelljen a cseten kuncsorogni csoportért. Vannak akik szeretnének bemenni, de nincs ismerős/barát aki vele tartana és van pár küldetés amit egyedül nem is lehet megoldani. Az ötletet nyugodtan bővítsétek, hiszen többet nyomna a játékon mint a sok mihaszna PET/DRÓN design.
     
    pannonia78, †ømzĭ, Mislix és 3 más kedveli ezt.
  17. Arnold52

    Arnold52 Junior szaki

    Sziasztok nagyon jó volna ha betudnátok álli tani a petet úgy mint régebben volt hogy például a 2 térképeken nem szedné a kor a nyers anyagot amikor teli a raktér meg a nyersanyagok ki vannak kapcsolva a beállításnál meg az automata nevesítés is mert sajnos így a tisztességes játékosokkal van ki tolva akik be fizetnek doboz duplára is és nem tudnak rendesen dobozolni sajnos a sok botos miatt akik lövetik az empécéket így meg sajnos nem érdemes doboz duplát venni ha csak nyersanyagot tudok szedni a dobozok helyet most is úgy meg örültem hogy van végre event doboz és rajtam kívül még sokan vannak így de a botosok fel idegesítenek hogy mindig csak a nyersanyagokat szedem össze szerintem jó dolog ha szedi a nyersanyagokat de csak addig még a raktér nincsen teli utána meg jó volna ha csak a dobozokkal foglalkozna legyetek szívesek ez úgy be tegyetek lépéseket sok mindenkinek szerintem jó volna
     
  18. Nuclear219

    Nuclear219 Utánpótlás-írogató

    Szia,
    Ha van prémiumod akkor beállításoknál betudod kapcsolni a nyersanyagok automatikus nemesítését és nem fog megtelni a raktered.
    http://prntscr.com/ne4oac
     
  19. Arnold52

    Arnold52 Junior szaki


    Halód de nem az a gond hogy meg telik a rakterem hanem jó volna ha be lenne úgy állítva a pet hogy ha teli a raktér a kor ne szegyen több nyers anyagot inkább csak a dobozokkal foglalkozón mivel doboz duplát is azért vásároljuk hogy dobozokat szegyen és nem nyersanyagért de sajnos a sok botos miatt akik lövik az mpc ket azok miatt dobozolni se lehet rendesen mivel nekem nem a nyers anyag kel
     
  20. Csülök[H]

    Csülök[H] Fórum mestere

    Elég nehéz kihámozni a lényeget, de igazad van, kellene egy olyan petizé ami csak a dobozokra megy rá, ugyan olyan mint a nyersanyagokhoz nem tudom miért is nem vették eddig külön mint azt
     
    Kitti és Kelly kedveli ezt.