Visszajelzés Elírás

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: ☻☻☻MAZSOLA001☺☺☺, témanyitás ideje: 17.12.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Nitronyussz kedveli ezt.
  2. Nitronyussz

    Nitronyussz Fórum admirálisa

  3. Nembaj velem is megesik :p
     
    Nitronyussz kedveli ezt.
  4. larpi666

    larpi666 Fórum-zöldfülű

    Nem tudom kinek üzenem a következőt:
    Szerintem a játék során nem úgy számolódik a rangjelzés pontjai, mint ahogy az a DO bibliában le van írva. Az rendben, hogy minden megbízónál van egy-egy vezérezredes, de a többi nincs rendben, vagy legalábbis magyarázatra szorul és ezt szeretném megérteni, vagy ha kell, akkor módosítsák az illetékesek.
    A tapasztalatpontokat mutató táblázat alapján legalább 17713 játékos van ezen a szerveren. Ezek szerint 1, 77 fő altábornagy kellene, amiből szintén 3 van. Gondolom megbízóként számol egy-egy tábornokot a rendszer. Ezt támasztja alá, hogy a rangjelzésekhez szükséges ponthatárokat is megbízónként számolják. Így ez is elfogadható, Na de hol van a 17 vezérőrnagy a 88 dandártábornok, a 177 ezredes, hogy a többiről ne is szóljak? Ha valaki megnézi a rangjelzéseket, akkor most összesen 6 vezérőrnagy, 44 dandártábornok van, ami messze nem felel meg a leírásnak. Ha visszaemlékszem, akkor három éve még a 200. és a 300. helyek között is leginkább ezredesek voltak, most meg már inkább csak alezredes, illetve őrnagy, alig van ezredes. Ugyanakkor olyan gyorsan nő a rangjelzések ponthatára, hogy valószínűsíthető, a megbízó szerinti vezérezredes pontjaihoz van mérve a többi rangjelzés, így folyamatosan csökkenni fog a magas rangú tisztek száma, annak ellenére, hogy egyre többen vannak a szerveren.
    Ha valaki tudja a helyes értelmezést, kérem jelezzen vissza!

    Köszönöm!
     
  5. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    A kulcs itt: az aktív játékosokat veszi csak figyelembe a rendszer, ami egyre kevesebb, és mivel nagyrészt kis- és középrangúak hagyják abba (ebből jóval több van), a rangsor a magasabb rangúak felé húzódik el, ezáltal is nő.
     
    Nitronyussz kedveli ezt.
  6. larpi666

    larpi666 Fórum-zöldfülű

    Köszönöm a gyors választ, kedves tg90000_2!
    Viszont akkor már csak az a kérdés marad, hogy az inaktív játékosok űrpilóta rangja nem számít bele a 20%-ba? Mert akkor megint igaz, hogy nem a DO biblia szerint vannak a rangjelzések kiosztva, ugyanis akkor több, mint 20 % az űrpilóta.
    Ez nem kötözködés, csak jelzés, hogy akkor változtassák meg a leírást, illetve találjanak ki valami egyéb rangot az inaktívok számára. Addig azonban, amíg az űrpilóta címet kapják, addig a 20%-ban vannak ők is, tehát ugyanaz kell, hogy teljesüljön, mint amit korábban leírtam, függetlenül az aktivitástól. Tudom, hogy ez csak egy játék, de a leírt szónak akkor is legyen jelentősége és legyen betartva. Ugyanakkor azt is érdemes megnézni, hogy a DO bibliában nincs még csak utalás sem arra vonatkozóan, hogy az inaktív játékosok nem számítanak bele, mindössze annyi szerepel, hogy naponta kerül számításra.
    Mégegyszer írom, nem kötözködöm, hanem jelzem, hogy valamin változtatni kellene: vagy a rangjelzések leosztásán, vagy az inaktívak új rangjelzésén, vagy a leíráson.

    Köszönöm a figyelmet!
     
  7. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Nem, nem számít bele. Sőt, aki valahány napnál (nem tudok pontos számot) tovább inaktív marad, kikerül a ranglistákról, a rangsorból. Ez sehová nem számít be.
     
  8. Nitronyussz

    Nitronyussz Fórum admirálisa

    4 hét :) a klántagok listában meg *-gal jelzi az inaktívakat :)

    Mint TG írta, hogy hiába kapnak űrpilóta rangot, nem számít bele a rangsor számításba. De, hogy kedvedben járjak, beírom a leírásba, hogy az aktív játékosoknál számít a ranglista számolás.
     
    tg90000_2 kedveli ezt.
  9. larpi666

    larpi666 Fórum-zöldfülű

    Szerintem ez így tökéletesen jó lesz. De ne az én kedvem miatt, hanem azért, hogy senki ne tehesse szóvá. :)
    Nem kritizálni akartam, csak nem értettem a számítást, de sokat segítettetek benne. Így már értem, bár egyúttal sajnálom, hogy folyamatosan fogy az aktív játékosok száma. Tegnapelőtt még 17713 játékos neve szerepelt a tapasztalatpontok listáján, ma már csak 17457. Ez két nap alatt 256 fős csökkenés.
     
  10. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    De, a te kedved miatt, ugyanis senki más nem akad fenn rajta. ;)

    És ez már elég régóta fogy. Ebben még azok is benne vannak, akik havi egyszer lépnek be. Skandin az már csoda, ha egyidőben 60-70 játékos fent van (vasárnap főidő spaceball pl a fele, többi kapu, másik térkép). Nálunk ilyen szempontból 6784 "aktív" játékos van. :(
     
  11. larpi666

    larpi666 Fórum-zöldfülű

    Csak a fórumon vagyok zöldfülű, 2011 áprilisa óta itt vagyok, emlékszem egy-két dologra. :)
    Sajnos itt is előbb utóbb az lesz, mert a kicsik nem bírják, hogy folyton kilövik őket. A mai fiatalok nagyon türelmetlenek, azonnal akarnak a csúcsra jutni, illetve hamar megunják a játékot. És mint tudjuk, sokan használtak (vagy esetleg most is) nem megengedett eszközöket. Az pl. számomra teljesen érthetetlen, hogy egy full lf4-es hajó miért nem tud megkarcolni sem egy másikat 100-120k-s sebzéssel, nemhogy kilőni. De ez egy másik probléma, az eredeti felvetés nem erről szólt. Azt megértettem. És köszönöm, hogy külön az én kedvemért válaszoltatok. :rolleyes: