Játékkal kapcsolatos kérdések kezdőknek és haladóknak egyaránt

Kategória: 'Kérdések és válaszok - Kezdőknek és haladóknak', témanyitó: FЇЯΞFЇбɦТΞЯ, témanyitás ideje: 12.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. SPILLER2

    SPILLER2 Fórum bárója

    Mi van a naptárral? Már lassan hónap közepe van, de a naptár üres!

    Talán a "moderátor/admin érc" nem ér rá?
     
    HU-Taurus kedveli ezt.
  2. Vadász

    Vadász Haladó

    A "Rendszer / admin" is szabadságolta magát, az elérhető rangsorpont jelenleg is ugyanannyi, mint pl. okt. 9.-én 09:18-kor.
     
    Utoljára szerkesztett: 11.10.22
    SPILLER2 kedveli ezt.
  3. Mislix

    Mislix Fórumgróf

    Tisztelt Team!


    A fenti videót 5 perce készítettem, miután "тнє۰5тн۰ΞΜƤΞЯΘЯϯÂĜϯ (EIC) pilóta lelőtte az űrhajódat.", mert védi a többi Botot - ezt nem vettem fel.
    Semmit nem csináltam csak követtem a többi klántagot, aki mind BOT-ot használ. Ezt láthatjátok a videóban. Az, hogy kijelölőt, clickbotot használ és az álca sem segít már meg sem lep.
    тнє۰1ѕτ۰ΞΜƤΞЯΘЯϯÂĜϯ Nagycsillagos
    тнє۰4тн۰ΞΜƤΞЯΘЯϯÂĜϯ Nagycsillagos
    тнє۰11тн۰ΞΜƤΞЯΘЯϯÂĜϯ Háromcsillagos
    COÐΣ-ЯΣÐ Kétcsillagos
    stb.
    A klán:
    Név Rang Érték
    [†ÂĜ†] 1 19577290129


    VÉRLÁZÍTÓ, amit ti itt megengedtetek az elmúlt években. Senki nem csinált semmit, pedig ennyi pontot nem lehet 1 hónap alatt összelőni, ráadásul ezek a hajók non-stop mennek egy nagyon pici pihenővel. Se budi, se kaja, se megállás... Ne mondjátok, hogy nem vettétek észre. Dehogynem, asszisztáltok a csaláshoz!
    Mi lett ennek az eredménye!
    Ez a játék tele van gerinctelen csalók által üzemeltetett hajókkal. Vagy lövet, vagy clickbot, és a mottó: "Csak semmi tiszta játék!"
    Ti pedig ezekhez igazítottátok az árakat is. Új plusz hajók mennyibe kerülnek: minden, ami eszetekbe jutott + 1 millió uri.
    Ez hihetetlen! De aki botot használ az gyorsan meg tudja szerezni, mert büntetlenül legalább 5 éve mehet minden csalás.

    Nézzétek EU4-et, hogyan lehet előre haladni. Én sajnos nem tudok, mert az Invoke-ért csak az első -azt hiszem- négy hajó kap valamit. Ezek pedig 700k-kat lőnek már és vannak vagy 8-10-en. Hiába jövök reggel, délben este, éjfélkor, ott vannak... köszönhetően nektek.

    A büntetőjog ezt tettestársnak nevezi, vagy bűnsegédletnek...

    Szégyen és gyalázat, hogy ezt még játéknak merik hirdetni... ja, vedd meg ezt a színes design és mutasd meg az ellenfelednek milyen hülye vagy mert a segédprogram nélkül akarsz emberkedni.

    VÁROM A HIVATALOS JAVASLATOT, HOGY HOGYAN LEHET FEJLŐDNI EBBEN A JÁTÉKBAN, HA A RANGSORPONT TÖBB EZERREL HALAD NAPONTA? AMIT NORMÁL JÁTÉKOS NEM TUD TELJESÍTENI!
    Lehet válaszolni... érdeklődve várom!
     
    Utoljára szerkesztett: 10.10.22
  4. Vadász

    Vadász Haladó

    Szia Mislix!

    Ezt találtam a programot használókkal kapcsolatban:
    Nagyon érdekes, mert EU3-on egy-két játékos rendszeresen küldi supportra a gerinctelen játékosokat, a pláne az egészben az, hogy még mindig nem szűrték ki pl. azokat, akiket már többször is jelentettek, még mindig itt vannak.

    Azt bizonyára nem is vetted észre (itt EU3-on pl., EU4-en lehet h. más időpontban) , hogy pl. 23 óra körül, vagy ha netán 00:01-kor lépsz be a játékba, a hónap elején (1-4.-e között valamelyik nap és a hónap vége előtt egy-két nappal) több ezer rangsorpontot vesznek el tőled, és hogy milyen alapon. Pl. ha kiviszel egy kaput, kapsz érte xx rangsorpontot, nehogy azt gondold h. annyit kaptál! Az, hogy a rendszer a rangsorpontot naponta csak egyszer - a reggeli órákban - számolja, nem jelent mínusz rangsorpontot, csak annyit, hogy következő rang eléréséhez mennyire van szükséged!

    Szívesen megosztottam volna azt is, hogy milyen javaslatot írtak itt a fórumon, hogy hogyan tud fejlődni, előrelépni az a játékos, aki nem használ semmiféle programot, de sajnos nem találtam.
    Én is VÁROM A HIVATALOS JAVASLATOT, HOGY HOGYAN LEHET FEJLŐDNI EBBEN A JÁTÉKBAN.
     
    Utoljára szerkesztett: 11.10.22
    Amethyst19[AMD] kedveli ezt.

  5. Szia.
    2010 óta játszom ezzel a fantasztikus Darkorbittal.
    Megéltem már sokmindent..... Voltam nem csak egyszerü játékos (mindegy is , hogy mi XD )

    3 évet nem játszottam olyan ok miatt ,hogy a DO még arra sem vette a fáradságot, hogy egy elhunyt volt CM modnak
    legalább egy búcsú szöveget irjon.....
    Ez engem mélyen érintett , elmondott minden dolgot az egész játékmenedzsentröl.


    Sok régi játékos irását olvasom (keresem) NAP MINT NAP.....
    Látok fájó dolgokat amit szimplán a játéknak kellene megadni DE _NEM_ADJA!!!!
    Látok olyat is amikor bothasználó paciens belép a mapra..... megis áll fagy akad minden,hisz a játékmotorját berheli épp a progi....
    Látok olyat amit már fel se veszek ,mert elérhettetlen 1,1 millio DMGT produkálni egy pusattalll-...... és lelö 800ks pajzsot egy lövésböl....... és hiába lövöm..... meg se kotttyan neki és Molyban van..... nincs pajzsa....
    Az én hajóm se rossz lövök szépeket de egy program ellen nem játszok.......
    Meg szoktam állni és elemzem....;);)

    Végszó :
    Én vállalom ki vagyok. Bármikor bárhol bárkinek.....
    Kérdésem az , hogy
    aki felügyeli ezt az egészet az vállalja e a velem való találkozást beszélgetést.............
    12 évnyi adatom van ki hogyan milyen úton módon mit ért el......


    ÜDV SYSTEM VOLTAM :)
     
  6. Vadász

    Vadász Haladó

    Üdv. SYSTEM

    Azt látom, hogy ezzel a névvel csak 2013-ban léptél a fórumba. Mi volt az előző neved, tudom felesleges kérdés, és...?
    Akkor azt is tudod, hogy ki vagyok, sőt azt is, hogy ki és milyen alapon, jogon (..., mert joga és lehetősége van rá...?) mínuszolja a rangsorpontjaimat pl.: 23 órakor, 00:01 órakor hó elején v. végén!
    Ki felügyeli ezt az egészet? Aki felügyeli ezt az egészet hol gondoltad, hogy vállalja-e a veled való találkozást, beszélgetést.

    Én szívesen beszélgetnék Veled egy-két dologról.
    Itt fórumon ez nem beszélgetés, csak segítség kérése, hozzászólás, vélemény, esetleg tapasztalat írása.
    Ja, még annyit, hogy ha leírod az igazat, mondjuk itt nem a fejed törik be, hanem kitiltanak. Sajnos nem mindig tudom megállni, hogy bizonyos írásokra ne válaszoljak - nem kéne...
    Általános Chat-be pl. beírtam a CM által írt szöveget helyesen, erre két óra tiltást kaptam, sőt úgy tudom, hogy a helyesen írás itt is kötelező lenne! Ez a minimum szerintem.

    Üdv. Vadász vagyok. :) ;)
     
    Utoljára szerkesztett: 11.10.22
  7. SUNDImester

    SUNDImester Járnitanuló

    3án Irtam -Ma 11-e van. Biztosan lázasan dobálják ki a csalókat azért nem érnek rá velem foglalkozni. Szegények túlterheltek......
     
  8. SPILLER2

    SPILLER2 Fórum bárója


    Ne idegeskedj! :rolleyes:

    Én már lassan 2 éve ugyan azon a rangon vagyok (Törzszászlós, 3 nagy vonal). A 2 év alatt ca. a 19. színtről eljutottam a 22. szintre, de a rangom nem változott (amit amúgy jó magasról letojok)! Ez, mindkét szerverre igaz, amin játszok ( GE 1 és GE3/HU 1). Kb. 1 hete néztem az új P.E.T. -es cuccokkat és a röhögőfrász majd el kapott, miközben arra nem képesek, hogy olyan problémákat helyén kezeljék, mint pl. a rendszeres fagyások űrhajócserénél a hangárban! A P.E.T.-et alig használom (nem látom értelmét, max. ha gyűjtögetek, vagy ellenfélbemérőt használok, mert amikor védelmi módban van, akkor amikor kéne, nem lövi az ellenséget, hanem a seggembe bújik, mikor meg nem kéne - Pl. NPC bemérés során - , akkor meg mindent lő, ami az útjába kerül és szinte lehetetlen kikapcsolni mert a P.E.T. harcban áll, ha kell, ha nem)!
    Szóval, számomra irreleváns, hogy milyen szemetet próbálnak megint az emberre sózni, de azért ahogy írtad, a B.O.T-osokal tényleg kezdeni kéne valamit! Sajnos, amíg a DO-t nagyrészben Ők tartják fent/el, addig ezzel együtt kell élni, ha játszani akarunk!
    A konzekvencia le van vonva és ha esetlegesen egy kérdőív kitöltésénél azt kérdezik, hogy ajánlanám-e másnak a DO-t, határozottan a NEM-et jelölöm! :D

    Kb. 1 hónapja keveredtem véletlenül egy harcibázis közelébe amit éppen 4-5 ellenséges hajó próbált szétlőni (a "tökéletes ugrás CPU" oda rakott be az adott térképen, a bázis mellé).
    A Goliath Plus-os hajóm elég gyorsnak mondható (Még fogóban is 655-öt megy, kerékben még nem is néztem) így sikerült egérutat nyernem, miután nemsokkal feltűnt mögöttem egy ellenmegbízós nagyágyú egy Sperhead Elite-vel, X drónformációval (!!!) és simán utolért (nem, nem merültem le a generátoroknál Promeriumból), nem fogta sem az ISH, sem az EMP és csinálhattam amit akartam, simán kilőtt ("csak" 200 + sebzek boosterek nélkül, RSB-vel)!

    Vajon, ki lehetett a pilóta..? :rolleyes:
    Lassan 6 éve vagyok itt a DO-nál, több kevesebb megszakításokkal, de amit észrevettem az az, hogy a halandó játékos hiába hisztizik, ha vannak és lesznek olyan "játékosok" akik adminok által (vagy valami más, nagyokos a felsőpolcról) kihasználva a helyzet adta lehetőséget, olyan előnyökhöz jutnak, amit egy hétköznapi játékos soha nem tud elérni!
    Nem zavarna a dolog, ha csak annyi lenne mögötte, hogy így akar kitűnni a tömegből, nem a tehetségével (vannak nagyon jó játékosok, de most nem róluk beszélek)!
    Akik beletudnak nyúlni a játékosok profiljába és ott módosításokat tudnak eszközölni, azok másra is képesek!

    Egy kicsit hosszúra nyúlt a véleményem, bocs érte, de tudd, hogy nem vagy egyedül ezzel a problémával!
    Vigasztaljon a dolog, hogy én más hasonló játékkal is próbálkoztam (többel is) és azt tapasztaltam, hogy azokon a platformokon is ugyan ez a helyzet, mint a DO-n!

    További jó játékot! :)
     
  9. HU-Taurus

    HU-Taurus S-Moderator Team Darkorbit


    Kedves Mislix!

    Sajnáljuk, hogy a csalók tömkelege rontja a játékélményed.
    Kérlek, vedd fel a kapcsolatot a DarkOrbit Support csapatával, hogy mihamarabb megkaphassák a megfelelő súlyú büntetésüket az általad említett játékosok!

    A DarkOrbit csapata
     
  10. Mislix

    Mislix Fórumgróf

    Tisztelt HU-Taurus!

    Ez szerintem a vicc kategóriába tartozik. Már sokszor bejelentettem csalókat és mi történt. Semmi.
    Amióta játszom (2010 óta) azt látom, hogy bizonyos csalók országokból mindig itt vannak. Videóval, félre nem érthetően látszik, hogy sebessége irreális, lőtávolsága szintén (biztos van, aki emlékszik rá: Jester, aki nem magyar), mind a mai napig itt van. Soha nem volt tisztességes játékos. Mi történik, ha felveszem a kapcsolatot a supporttal. Semmi, jön a válasz, amit tévesen az adatvédelmi törvényre hivatkozva annyit írnak, Hogy az adatvédelmi törvény miatt nem közölhetnek semmilyen adatot. Pedig az, hogy egy valamilyen nevű accountot kivágnak vagy sem és ezt közlik semmilyen adatvédelmi szabályt nem sért, mert nem vezethető vissza az adott személyre.
    Ráadásul bármelyik országot nézem, mindenhol ez van: oroszok, ukránok, németek, törökök, románok,... stb. Mindenhol van egy nagypofájú csaló, aki kiírja, hogy nyugodtan jelentsük, mi Noob-ok, mert másnap már visszajön.
    Akkor mit is ér a support?
    Hamis illúziót akar kelteni, hogy majd történik valami - pedig évek, hosszú és évek óta semmi. Nézd meg a videót, ezek vitték el anno az örökös címeket is. Minden eventet ők uralnak, akárhol akarok előre haladni 20 millió kilométerről lelőnek..., és a DO semmittevése miatt a csaló módszerek még fejlődnek is.

    Kedves HU-Taurus!
    Nem kell sokat várni, ha bementek EU4-re (de biztos ez van máshol is), hogy most már a BOT-ok szinkronizáltan működnek. A vegyes klánokban biztosítják mindenhol az uralmat és egy master hajót kijelölve BOT-csoportban minden hajó ugyanúgy mozog, a master hajó clickbottal kifog és ezzel a csoportban lévő összes hajó is kifogott. Majd azt veszed észre, hogy 700k élettel és pajzzsal 1 mp alatt pukkantál. Meg lehet nézni, így védik a bázisokat.
    Vagy a support és az adminok azt nem látják? Akkor minek írjak nekik, ha nincsenek azon a szinten vagy színvonalon, hogy ezt észrevegyék. Ha meg igen, akkor ezek miért vannak még játékban?
    Szóval, azért nézzünk el egy nemzetközi méretű, mondhatni bűnszervezetben elkövetett csalást, mert ezek tartják el a DO-t?
    (ahogy Spiller2 gondolatai ezt sugallják).
    Nem. Nem szabadna elnézni, de megtették. Ezzel pedig már olyan szinten uralják a játékot, hogy nem lehet előre haladni, nem rangsor tekintetében, hanem sehogy. A hajók vagy bármi ára, a botolással összeszedett urikhoz, farmolt nyersanyagokhoz vannak mérve.

    Várom a javaslatot továbbra is hogyan lehetne fejlődni ebben a közegben!

    U.i.: A support pedig a fenti videó alapján kezdje meg hivatalból a kivizsgálást, nem pedig levelezés alapján, amivel négyszemközt tudnak tartani minden semmittevést! Igen azt, mert mikor is volt utoljára tiltás?
    Nincs tiltás csak fertő!

    Kedves HU-Taurus!

    Ez a felvétel most készült, mert játszani akartam...
    Egy farmoló bothajó BL térképen.


    Itt az előzmény, ahogy vár az adott koordinátákon és persze mozog, hogy ne kapcsoljon le a kapcsolat.
    Viszont ahogy kijelöli a megjelenő NPC-t, az nem kérdés, hogy segédprogram.
    «Caη» játékos


    Hogyan próbáljak előbbre jutni?
    Nézzük csak a heti toplistát, vajon kik vannak az élen? Csak nem a videón látott hajók?
    tehát még egyszer kérdem, miért kellene itt bármit is bejelenteni? Hogy lehet ennyi pontot összeszedni egy hónap alatt tisztességesen.
    Sehogy! És ehhez bejelenté kell, hogy rájöjjenek arra, hogy mi folyik itt.

    1. тнє۰8тн۰ΞΜƤΞЯΘЯϯÂĜϯ 37,683,537
    2. -»RUN«- 31,643,928
    3. тнє۰5тн۰ΞΜƤΞЯΘЯϯÂĜϯ 24,826,923
    4. тнє۰1ѕτ۰ΞΜƤΞЯΘЯϯÂĜϯ 23,160,279
    5. тнє۰10тн۰ΞΜƤΞЯΘЯϯÂĜϯ 23,119,624
    6. тнє۰4тн۰ΞΜƤΞЯΘЯϯÂĜϯ 22,865,054
    7. Kuroka 22,417,876
    8. «Caη» 21,805,458

    Kedves HU-Taurus!

    Így hogy játszak, itt a példa, hogy mi folyik itt ebben a játékban. Kit érdekel, hogy saját megbízó...
    Ugye jár a becsületpont érte ebben a játékban!



    Tisztelt HU-Taurus!

    Te élveznéd ezt a játékot! Csak azért mentem utána, hogy lásd hogy jelöl és hiába vagyok álcában, EMP után is kifog, közben számold, hogy az EMP utáni pár másodperc védelem is hiányzik.

    És ezek lennének a példaképeink a játékban, mert azzá tettétek őket...
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 11.10.22
    Amethyst19[AMD] és Vadász kedveli ezt.
  11. HU-Taurus

    HU-Taurus S-Moderator Team Darkorbit


    Kedves Mislix!

    Köszönöm az általad tett jelentést, tovább küldöm a támogatási részlegüngkre!
    Amennyiben további információ rendelkezésedre áll az üggyel kapcsolatban, kérlek, vedd fel a kapcsolatot a DarkOrbit Support csapatával!

    A DarkOrbit csapata
     
  12. Páncélgránátos

    Páncélgránátos Fórum nagymestere

    Üdv!
    Mindenben egyetértek azokkal, akik előttem leírták, hogy nem történik semmi a progisokkal. Rangsorponttal kapcsolatban meg én is jeleztem, hogy kronos npcknél nálam végig 0 van, annak ellenére, hogy kismilliószor kivittem már. Qarantén zonás npcnél szintén. Szóval nem mükszik itt semmi.
    Azért annyi jó van a dologban, hogy most páran itt vagyunk! Ez lehetne egy asztalnál is, poharakkal, akkor már idegeskedés nem lenne, csak kötetlen ivás, akarom mondani beszélgetés.
     
  13. Szia, szivesen támogatom az ötletet! Néha el kell engedni a dolgokat.... Belgium???
    Másik észrevételem: nos 'vedd fel a kapcsolatot a support csapatával"
    Magyar supportról beszélek, van erre energiájuk lehetöségük? Nem megbántásképp de nem is volt soha....lehetöségük.

    Nekem legutobbi harcom azzal zárúlt 'kedves játékos: ügyedben intézkédések megtörténtek ......'
    8 éve történt és azóta se történt semmi... szóval még GreatG sem tudott nekem segiteni pedig nagyon lelkiismeretes volt
    a kritikus hiba miatt.......

    De soha semmilyen programot nem használtam ,erre tegnap lezárta a hajómat a kliens mondván szokatlan a tevékenységem bizonyitsam nincsenek rossz szándékaim....

    Hát na.... rangsorpontom??? hol van a rangsorpontom....... nem kevés veszett el.

    Játaszunk tovább fiúk!!!!

    ÜDV SYSTEM :)
     
    Vadász kedveli ezt.
  14. Bismarck1

    Bismarck1 Fórum-zöldfülű

    Haver, maximálisan egyetértek veled (és még qrva sokan) de a vége úgy is az lesz h semmi. Elolvassák és küldenek vmi sablonos szöveget. Ennyi ne várj csodát ....
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 12.10.22
  15. Mislix

    Mislix Fórumgróf

    Kedves HU-Taurus!

    Előre is köszönöm, és csak hogy teljes legyen a kép az előbb sikerült felvenni, mikor a botok szinkronban mozognak.
    Itt van kétséget kizáróan, hogy ezt kézzel lehetetlen megcsinálni - három hajó "szinkronúszása" az űrben.
     
  16. csaba238

    csaba238 Junior szaki

    Szerintem nézd meg a behemotoknál is ott 8 assával szokták ugyan ezt csinálni :D csak mondom ha botost akarsz látni ott könnyebben fogsz.
     
  17. Mislix

    Mislix Fórumgróf

    Tudom, csak a Behemot tönkre vágja az álcámat és pukkanok...
     
    SPILLER2 kedveli ezt.
  18. SPILLER2

    SPILLER2 Fórum bárója

    Biztosra veszem, hogy nem kell tanácsot adnom neked, de a Minfired Behemot-hoz a legjobb hajó az Orcus és a képessége!
    Kb. 15-20 másodpercig tudod lőni, aztán pucolás, mert a képesség lejár és durransz! Persze... ha belebotlasz egy" baráti társaságba", akkor hamarabb is véged..!

    Ez is elég hülyén van megoldva! A 24+ -os szintűek mehetnek csak másik megbízós BL térképére.
    Ennek a logikáját nem értem, miközben már 17-es szinttől be lehet lépni a saját megbízós BL-re!
    Én pont a 24+ -os játékosokat nem engedném a másik megbízó térképére (sőt, már 22-es szinttől sem..).
    A kis játékosoknak esélye nincs legyőzni az ellenmegbízós 24+ -os játékosokat, ami arra enged következtetni, hogy oda vannak a kis játékosok dobva prédának a nagyok elé!

    Ez az én véleményem, de mivel mostanában a világon minden, mindenütt fordítva működik, mint ahogy kellene, már ezen sem vagyok meglepődve!
    Tudomásul veszem, hogy a DO-n játszok, ahol a logika erősen hiánycikk!
    Abból főzünk, amink van, a játék üzemeltetőkre nem számíthatunk (ott csak egy a lényeg, hogy csilingeljen a lóvé)!
    **** ügy! :(

    Más...

    Nem tudom, olvassa-e valamelyik moderátor, vagy admin ezt a cikket, de érdeklődnék, hogy a Halloweeni eventről van már infó?
    Úgy tudom, hogy mostanában kell jönnie a "Wortex" eventnek!
    Már alig várom!
     
    SUNDImester kedveli ezt.
  19. HU-Taurus

    HU-Taurus S-Moderator Team Darkorbit

    Üdv SPILLER2! :)

    Hivatalos információt még nem kaptunk a Halloween eseményről, amint lesz minél előbb megpróbáljuk megosztani veletek.

    Üdvözlettel,
    Taurus

    A DarkOrbit csapata
     
    SPILLER2 kedveli ezt.
  20. Vadász

    Vadász Haladó