Kötetlen csevej (Archív)

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: Nitronyussz, témanyitás ideje: 12.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. ©®©¶¨¨ŊĕƜ~ƔΘЯҜ¨¨¶©®©

    ©®©¶¨¨ŊĕƜ~ƔΘЯҜ¨¨¶©®© Utánpótlás-írogató

    Tök jó ez a sárdobálás!Eszméletlen jó.
    Mit is nevezünk csalásnak?!
    1:"illegális" programok használatát-mint tudjuk ilyenek már nincsenek (és még is vannak). Tudom,hogy van aki(akik) használja ill használják.((( Ismerem az 1ik illetőt,tudom,hogy csinálja a témát!)))Nevet nem írok az rágalmazás lenne és nem az én feladatom elkapni az illetőt(ket).
    2:Online játék idő! 1 nap-24 óra,1 hét-168 óra. Az nem furcsa kicsit,hogy valaki non-stop online?! Nem,mert minden nap szerver idő szerint 5.30-kor ,kb 2 percig inaktív.

    Mindenki a "szerencsétlen" Adminokat bántja,hogy rosszul végzik a munkájukat,de lássuk be,a szűrőt is ki lehet játszani.Akit meg elkapnak,annak az IP-jét kell kitiltani és akkor sokkal nehezebben tudna az illető visszakerűlni a DO-ba.

    Ha ezért a megjegyzésemért bannoltok,lehet megérdemlem,de mindenkinek lehet véleménye,még ha ez sok embernek nem is tetszik.És lehet,igaza van.
     
  2. Nitronyussz

    Nitronyussz Fórum admirálisa

    Az IP tiltás nem érne sokat a mai világban, mert kb 99%ban dinamikus IP címmel rendelkeznek már az internethasználók.

    Neked is kellemes ünnepeket.

    Akkor nem is tudom mi a francnak koptatom a billentyűzetem itt nektek, hogy ne kelljen egyből tiltani, hátha vagytok olyan jók, hogy felfogjátok. De azt hiszem ezen most változtatunk.

    S ezt vagy elhiszed vagy nem. :) :p
     
    fapapi és Crystal kedveli ezt.
  3. csopi111

    csopi111 Fórum ismerője

    És miből gondotlad hogy én rám céloztam? :p
     
  4. Saxo

    Saxo Törekvő

    Sziasztok

    Nos itt végigolvasva a kommenteket, elég sok dolgot nem értek.

    Nem értem, ha valaki elkezd játszani, miért a másikkal foglalkozik? Valahogy mindig az "ezt hallottam, azt hallottam, ez mondta, az mondta, (kedvencem: mindenki erről beszél)" (sicc!!!) mi köze bárkinek bárkihez?

    Irigység? Féltékenység? Ő jobb? Nem jobb?

    Mióta itt vagyok (nem ma óta) elmondhatom, a játékosok többsége irigy. Ki kire, ki mire, de ami a legfontosabb, hogy egymással szemben állandó a "bizalmatlanság"

    Ki bizonyít, s mit? Hogyan? Ki játszik egy accounttal? Ugyan kérem. Ez semmit sem bizonyít, mint ahogy az sem, mikor írja valaki, hogy vizsgáljunk meg Ip címet. Mert nyilván nem lehet valakinek munkahelye, nagyszülei, barátai, ahonnan játszhat? Mire alapozzátok ezt? Mitől biztos bárki abban, hogy adatok kiadása történt? Tények?

    Ez bizony bárhonnan is nézzük rosszmájú, irigy rágalmazás nem több. Javaslatom az, mindenki saját maga játékával törődjön. Napi szinten megy a "jelentgetés" és a rágalmazás, de kérem, ez egy játék. Sokan- mondjuk ki- sokan játszanak például vásárolt hajóval. Ezeket az accountokat jogszerűtlenül, (játék szabályait tekintve) használja az épp aktuális tulajdonosa. Ha minden ilyen accountot zárolnánk, hát bizony nem sokan maradnának a játékban. Bejelented? "feljelented"? Igen, szabály szerint ezeket az accountokat zárolni lehetne, de mégis mit érnénk el vele? Légy büszke arra, ha te nem tartozol közéjük. Büszkén, tudatában annak, hogy te, azaz TE saját magadnak köszönheted ahol tartasz, amit elértél, magadnak köszönhetően érted el.

    A Support nem nyomozóhatóság. Nem az a feladata, hogy állandóan nyomozgasson. Nem az a feladata, hogy minden játékost megbüntessen. Mi technikai supportként a játékosok segítését végezzük. Valóban büntetünk is, amikor arra szükség van, mert egyértelmű szabálytalanságra derül fény. Tény. De nem az egymást feljelentgető játékosok miatt tesszük, hanem mert az adott játékos olyan szabálytalanságot követett el, amiért egyértelmű büntetés jár.

    Szögezzük le, nem tisztünk igazságot szolgáltatni, nem tisztünk más hanyagsága miatt ellopott accountokat vadászni. Nem tisztünk nyomozgatni pletykák miatt, s nem feladatunk az sem, hogy bebizonyítsuk, kinek van igaza, vagy nincs...

    Egy szó, mint száz... A support tökéletesen meg tudja állapítani ki játszik szabályosan, s ki nem. Azok a játékosok, akik szabálytalanok, minden tekintetben büntetésre számíthatnak, s azok, akik szabályosan, akár hobbiként, akár játékként játszanak a játékkal, biztosak lehetnek benne, sosem lesznek jogtalanul megbüntetve. (egyáltalán büntetve)

    Nagyon naivnak kell ahhoz lenni, hogy elhiggyétek azt a számtalan pletykát, ( s általában honnan is indul? jogosan büntetett játékostól?) amit kitalálnak egyes játékosok. Bizton állíthatom az egész support nevében, minden kollégám tudása legjavát nyújtva segít bajba jutott, technikai problémákkal küzdő, egyéb problémákba ütköző játékosokon, s bizony azokon is, akik meg sem érdemelnék...

    Mert kétségetek ne legyen, a support mindent lát, minden játékos egyforma, még akkor is, ha adott esetben egyszer már "bármi" indokból büntetve is volt. De azt sem hallgatjuk el, hogy pontosan tudjuk, kik azok, akik valóban mindig szabályokat betartva játszottak, és kik azok, akik nem....

    Az admin azért admin, hogy segítsen, segítséget nyújtson, és igen, ha kell büntessen is, amennyiben muszáj, szükséges. Hozzá fordulsz ha bajban vagy, problémád akad, ezért becsüld őt és ne vádold oktalanul, sem pletykákra alapozva, sem máshogy. Nincs joga senkinek sem kételkedni ebben, mert gondold végig mire is alapozod, amit a fejéhez vágsz?

    Másik kétséget is szeretném eloszlatni.

    Igen, minden admin, (szinte) s minden CM, FM, játszik a játékkal. Szabadidejükben, idejüket nem kímélve tartják ők a frontot, őrzik a rendet, tájékoztatnak, sokszor a játékidejük rovására. Nem tilos, sehol sem tilos adminnak, moderátornak az adott játékkal játszani. Ugyan honnan lenne képben bármelyik munkatárs, ha nem játszana? Írnál neki a problémádról? Ugyan értené laikus? Tudna segíteni? Tudna a kérdéseidre válaszolni?

    Elárulom, nem.

    Ezért is kellene ezeket az embereket megbecsülni. Ők valóban tesznek ezért a játékért, sok ember kedvenc hobbijáért. Nem pocskondiázni, leszólni, vádolni kell őket... hanem elismerni. ha már érted vannak...

    Köszönöm,
    Saxo
     
    Utoljára szerkesztett: 28.12.15
  5. csopi111

    csopi111 Fórum ismerője

    Az okés hogy játszanak nincs is vele gond viszont sokan ezzel vissza élnek (még ha nem is magyar munkatársak) de vissza élnek vele és a saját jogukra fordítják + a saját társasági körökben segítenek egymásnak. Sok értelmét nem értem hisz ha kedve tartja úgy is fel tud lépni és le tud lőni bárkit de akkor minek veszik el mástól azt az élményt hogy top1 legyen egy olyan online játékban ahol sokan játszanak miért használják azt ki hogy saját jogukra tudnak fordítani dolgokat ezzel másoktól elvéve a sikert a fáradt munkáért amit már nagyon rég óta csinál. Értem én hogy játszaniuk kell hogy tudják milyen a játék és azt is értem hogy erős hajók kellenek nekik de akkor ne legyen már az hogyha valaki 1v1-ben úgy lelövi mint a sicc fel lép admin acc-jába és 1 hónapra le bannolja az illetőt csalás által miközben nem is csalt. Vagy épp fel idegesítik chaten akkor le tiltja az illetőt chatről stb..vagy ha a barátját bannolják le chatről akkor ő fel oldja azért ezt nem kéne. Mert ez így nem FER.!
     
    NumizN1 kedveli ezt.
  6. Saxo

    Saxo Törekvő

    "sicc fel lép admin acc-jába és 1 hónapra le bannolja az illetőt csalás által miközben nem is csalt. "

    Kérek konkrét példát.

    "Vagy épp fel idegesítik chaten akkor le tiltja az illetőt chatről stb..vagy ha a barátját bannolják le chatről akkor ő fel oldja azért ezt nem kéne.

    Kérek konkrét példát.

    "vissza élnek vele és a saját jogukra fordítják + a saját társasági körökben segítenek egymásnak."

    Csak ugyanazt tudom írni.

    Pontosan le kellene tudni ezt írni, mert írtál valamit, konkrétumok nélkül.

    "(még ha nem is magyar munkatársak)"

    Kérdezem én, honnan tudsz te bármi más ország adminjairól, meg mit is csinálnak? Konkértumok? Semmi. Rágalmazod a fogalmad sincs kit. Kellene konkrétum, bizonyítékkal. Pontosan erről írtam a hozzászólásomban. Szóval leírtad a dolgot a semmiről, de azt nagyon.

    Elég volt már a rágalmazásokból...

    Mellesleg semmiféle admin acc nem kell bannoláshoz, nincs ilyen, az admin hajóval senkit sem lehet bannolni. Alapvetően semmi köze az igazsághoz annak amit írsz, ergo fejezd be ezt.

    Saxo
     
    ...[ILOVEDARKOORBIT]... és Crystal kedveli ezt.
  7. lost

    lost Fórum nagymestere

    Hatalmas pluszpont a fejlesztőknek azért, mert érdemileg hallgattak a játékosokra, nem sokszor fordult ez elő a régi vezetésnél. Nekem is az volt a legfőbb problémám az új felszereléssel, hogy mindig mászkálni kellett vele a bázisra, de az új funkcióval mégjobb lett mint a régi mód. Az, hogy nem kell ki-be jelentkezni diziváltásnál, átkonfizásnál számomra gyorsabbá teszi a játékot. Cubizás közben nem kell majd végigmenni a szokásos procedúrán, azaz kijelentkezés, hangár megnyitása, dizi kiválasztása, megvárni ameddig betölt, majd startolni, hanem kb 3 kattintásból megoldható lesz. Hasonlóan gyorsabb lesz majd átkonfizni, ha éppen harc közben más taktikát igénylő ellenféllel kerülünk majd szembe. A boosterek időtartam növelése pedig csak hab a tortán. remélem fojtatják továbbra is a remek fejlesztéseket. Ha azt is megvalósítanák, hogy el lehessen menteni előre beállított konfigurációkat, még inkább növelné a játékélményt.

    Ugyan már. Egyszer se kaptam még csak jogtalan chatbannt se, sőt egyik klántársam se, de még más se a haverok közül. Érdekes nem? Pedig képzeld, az admin akire utalsz volt már nekem többször is waros, sőt 1v1-ben is lőttem már le, mégse kaptam bannt. Ez is nagyon furcsa. Én is hallottam már rengetegszer azokat a vádakat amiket most te is leírtál, ezek akkoriban kezdtek elindulni amikor volt 1-1 nagyobb szűrés, és érdekes módon azoktól indult akikről mindenki tudta hogy reggeltől estig pörgött. Mindezt írom úgy, hogy hu1 indulása után pár nappal kezdtem a szerón a pályafutásomat, sok mindent láttam már itt. A pörgők eddig mindig sikeresen eltűntek, velük együtt a károgás is, a végeredmény lett egy majdnem teljesen(~99%-ban) tiszta szerver, aminek én speciel nagyon örülök.
     
    NumizN1 kedveli ezt.
  8. Nitronyussz

    Nitronyussz Fórum admirálisa

    Én már banoltam ki jogtalanul valakit, de 100%-ban VÉLETLENÜL. :D De akkor egyből oldottam a chatjét és bocsánatot is kértem. Tehát, ilyen előfordulhat, mivel emberekből vagyunk, de ilyenkor korrigálunk is. :rolleyes: (mint helyesbítésként írtam ;) )
     
    Crystal, fapapi és lost kedveli ezt.
  9. lost

    lost Fórum nagymestere

    Na látod, az se volt akkor hosszú életű, valamint elég ritka hogy ilyen előforduljon :D
     
    Nitronyussz kedveli ezt.
  10. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Saxo először is gratulálnék a fentebbi leírásodhoz!
    Aki nem érti miről írsz, azon már nem lehet segíteni.
    Egyértelmű!

    Fejlesztésekkel kapcsolatban:

    "Más ötleteink is vannak arra, hogy a főhadiszállás területén esetleg leállíthatnánk a boosterek ketyegését"

    Ennek nagyon örülnék. A folyamatos boosterezetség miatt nem hagyom bent a hajót, hogy beszélgessek!

    Tárgy fejlesztésekkel kapcsolatban:
    Akkor hagytam abba a nem 100%-on való fejlesztést amikor már 3-4 szintnyi fejlesztési árat bebuktam a sikertelenséggel, akár 60-80%-os fejlesztéssel is.
    Ha valaki 100%-on fejleszt érdemes lenne a fejlesztési időt felezni, vagy eltörölni.
    Gondolom a fejlesztési bónusz óra miatt vannak ezek az idők, de erre valami megoldást kellene találni.
    Ezt úgy írom, hogy nekem minden fel van fejlesztve szükségem nincs rá!

    Felszerelések kliens integrálása:

    Örülök neki nagyon jó!

    Viszont az érdekelne, hogy az aprócseprő dolgok miért nincsenek javítva?
    Miért van az, hogy nagy falatoknak álltok neki ahelyett, hogy ugyan ennyi idő alatt a sok kis probléma ki legyen javítva!

    Példa:
    • Kliensben kiírni, hogy a booster meddig aktív!
    • Ha veszek egy becs vagy TP gyorsítást, annak az aktív ideje is ki legyen írva (rengetegszer beszívtam, hogy megvettem nekiestem a kapunak és amire végeztem volna vele már nem volt meg)!
    • A főoldalon minimum ki kellene írni meddig vagyok még prémiumos!
    • A főoldalon ki kellene írni milyen előfizetéseim meddig aktívak (hely lenne rá a hírlevélben)!
    • A prémium menü beállításai ne nullázódjanak ki ha lejárt a prémium, és belépek a játékba.
    • A chat ablak jelezzen ha valaki súg vagy a neved beírja.
    • A chat ablak jelezzen ha csoporba ír valaki.
    • A chat ablak sorrendjeinek megadása.
    • A weboldalon a klánokat egyszerűbb legyen keresni.
    • A játékosok profilján mindig legyen ott milyen klánban van, ezt nem is értem miért is titok!
    • A klánfal legyen nagyobb.
    • Ne lehessen eladni fejlesztett IRIS drónt.
    • Ha egy játékosnak üzenetet írok ne a két kilóméternyi levél megírása után írja ki, hogy a játékos tőlem nem fogad üzenetet!
    • Össze kellene hangolni a rangomnál megtalálható lelőtt hajók számát, és a statisztikákban mert soha nem stimmel!
    • A statisztikákban miért kell mindig keresgetni saját magunkat? Miért nincs az első sorban a mi eredményünk.
    • A kliensben is lehetne egy külön kis ablakocska pl a boosterek alatt a drónok állapotára vonatkozóan!
    • A naplóban lehessen számolgatás nélkül kiiratni egy legördülő menü segítségével mennyi hajót lóttem le, mennyiszer lőttek le, mennyi urit szereztem, mennyi TP-t becset szereztem.
    • stb

    Ez a lista nagyon hosszú lenne ha mindent összeírnék, és jóval kevesebb feladat lenne mint beintegrálni a felszereléseket a kliensbe.
    Viszont ezek azok amik minden napos használatban vannak, könnyítik a játékmenetet, a megtalálhatóságot, és felhasználóbarátabb!

    Ezekre viszont semmi figyelem nem esik!

    Remélem kapok erre egy kielégítő választ!
     
    NumizN1, Csülök[H], †ømzĭ és 3 más kedveli ezt.
  11. lost

    lost Fórum nagymestere

    Ahogy látom nem voltál fent teszt szerón, ezért örömmel mondhatom, hogy eltörölték a fejlesztési időt. Amire rányomtál hogy fejleszted, azonnal szintet ugrik. :)
     
  12. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Sajnos nem! Mert ezt is nyomozgatni kell mikor van, de ennek nagyon örülök.
    Akkor kiveszem a bakancslistáról :)
    De azt is fejleszteném, hogy a fórumba csak az írhat aki legalább 10-es szintet elért!
     
    Nitronyussz kedveli ezt.
  13. lost

    lost Fórum nagymestere

    Én vagy német fórumról szoktam nézni, vagy facebook csoportban. Német fórumon van kint általában legelőször, és az épp aktuális híreket is oda teszik ki egyből. Face csoportban meg szinte egyből jelzi valaki, ha nyitva van.

    Az a 10-es szint nem feltétlenül lenne jó. Ha valaki kisebb szinten van és segítséget akar kérni valamelyik témában, akkor nem lenne szerencsés eltiltani tőle. Inkább ne nyithassanak 10-es szint alatt új topikot.
     
  14. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Minden infó megtalálható a fórumban csak keresni kell :)
     
  15. Artemis

    Artemis Kivételes tehetség


    Szia :)

    Nem egészen értek veled egyet, már csak azért sem, mivel én is admin vagyok, és nem fedtem fel sehol a játékos karakterem. Pont azért, hogy az megmaradjon az én privát JÁTÉKOS karakterem. Mert amikor fellépek, és elmegyek kapuzni, npczni,vadászni..nem az Admin akarok lenni, hanem a játékos. Ugyanazokat a harcokat vívom meg a térképen, ugyanúgy összeszedem az urit, ugyanúgy végigviszem a küldetéseket. Nem vagyok top1...sőt még a top 100ba se vagyok benne....a karakterem 5 éve regisztáltam, és tavaly értem el azt, hogy azt mondhassam, hogy full sebzést tudok produkálni,de még így is van amit lehetne venni a hajómba.

    Voltak és vannak elveim, amihez ragaszkodtam és ragaszkodni is fogok mint játékos, mint admin, azért is teszem azt amit.
     
    NumizN1, Crystal, fapapi és 2 más kedveli ezt.
  16. {SpacePrince}

    {SpacePrince} Járnitanuló

    Engem bírtak a népek :D
     
  17. lost

    lost Fórum nagymestere

    A bannolós aláírásod se volt semmi, kár hogy nem boldogítottad régen tovább az embereket :D
     
  18. Saxo

    Saxo Törekvő



    • Ezek Amiket kérsz meg lehetne többségében valósítani, felvetésed csupán azért nem életszerű, mert egy agyonterhelt klienst akarsz agyonterhelni. A főoldal így is lassú, túlbonyolított, ha minden ilyen funkciót belehelyeznénk, szerintem elég sokszor találkoznál a hibaablakkal. Van ennek egy olyan háttere is, hogy amennyiben túl bonyolulttá teszed az egészet, sok ember bele nem kezd. A Darkorbit így is egy nagyon bonyolult játék, összetett menüvel, konfigurálhatósággal. Oké, te lehet kened vágod ezeket, de nagyon sok 40-50 éves játékos azt sem tudná hirtelen hova lépett be. Az egyszerű, de funkcionális az arany középút, amit minden célközönségnek biztosítani kell, lehetőleg úgy, hogy ne ósdi maradjon, vagy annak tűnjön, modern köntösben, de mégis használhatóan.

      Jómagam is beláttam, a fejlesztéseknek akkor van értelmük, ha nem kizárólag egy célközönséget céloznak meg, hanem mindenki számára világos, és áttekinthető.
     
    Crystal kedveli ezt.
  19. ...[ILOVEDARKOORBIT]...

    ...[ILOVEDARKOORBIT]... Fórum ismerője

    Köszi, és te honnan nézted ezt?? Vmi priváton vagy test serveren??

    --------

    Végre haza jöttem és most tudok megint irogatni. Üdv mindenkinek.
     
  20. W·i·l·d·c·a·t

    W·i·l·d·c·a·t Fórumszaki

    Hát szia.... :oops: Üdv itthon...;):D