Kötetlen csevej (Archív)

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: Nitronyussz, témanyitás ideje: 12.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Connection_Broken

    Connection_Broken Törekvő

  2. Lokilo

    Lokilo Járnitanuló

    Na most akkor jön a magyarázat:
    Mivel itt a forumozók ilyen hibát nem tapasztalnak biztos nállad van a hiba evvel a support nem tud és ha tudna sem nyúlna bele a gépedbe.
    Magyarul tényleg nálad van a hiba és nem a DO-nál!
    Ha akarod, hogy segítsek írj egy PM-et és küldj egy teamviewer jelszót és azonosítót
     
  3. ArákMEGFOG

    ArákMEGFOG Haladó

    Hali. Egy nemrég lezárt topicban olvastam az egyik kommentelő írását:
    ,,a bigpoint szabályzatában is ki van kötve hogy pl a jackpot csatában nem vehetnek részt a BP munkatársai.''
    Ez azért érdekes, mert az a videós gyerek is csomószor ment Jackpot csatára (mikor még volt), és a néhány másik videójában egyértelműen kibukik, hogy ő egy admin. :) Erre magyarázat?
     
  4. ••Ðeath••

    ••Ðeath•• Fórum mestere

    Új Sziasztok!

    Sajnálattal látjuk, hogy nem igen érdeklődtetek a verseny iránt, így a verseny érdeklődés hiánya miatt elmarad.

    ezen besirtam.Még csodálkoznak ezen????? lagg,kifestös cicomás hajok,stb.ebben az évben kb 1millio olyan tök felesleges fejlesztés volt amminek semmi haszna a játékosoknak,max hogy piros,kék ,zöld a dronja meg a hajoja.A sok laggon meg bugon kivül mást nem nagyon kapunk mostanába
     
  5. Unkas_ALonvadász

    Unkas_ALonvadász Törekvő

    Erősen félreérted a fejlesztéseket. Ha mindig erősebb és erősebb új dolgokat hoznak be akkor egy idő után egy új játékos számára lehetetlen lesz elérni a fullos státuszt.
    Én nagyon támogatom a kozmetikai fejlesztéseket. A szupergazdagok költhetnek valamire amivel kitűnnek de nem lesznek erősebbek a többieknél és megmarad a verseny.
     
    $ΣηęяĝỴ$(HUN) kedveli ezt.
  6. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Az érvelésed jó,csak ott látom egy picit a gubancot,hogy mit érhet el az aki úgy szeretné játszani a játékot,hogy nem megveszi a dolgokat-hanem összeszedi,apródonként.....Nos amikor elindult a nano dolog,akkor pl a Surgeon dizájnt össze lehetett volna rakni plazmidból,roncsból stb....de egy magamfajta középszintű játékosnak lehetetlenség volt annyi idő alatt,olyan mennyiségben összelőni ezeket a hozzávalókat. Már csak azért is,mert a fullosok,hogy még több legyen nekik,nekimentek,és ha kellett kilőttek,hogy övék legyen az alkatrész.
    Most viszont amikor újra lehet-ne összeszerelni,gondolom a fejlesztők is gondolták,hogy sokan közben aktivan lőtték az NPC ket az alkatrészekért,ugye már nem lehet így összerakni,hanem keményen uridiumos lett a téma,nanovezetékekkel stb.....a régi,NPC ből beszerezhető alkatrészekért már csak szinte semmit érő dolgok szerelhetők össze....tehát fejlődni ,legalábbis gyorsabban ismét csak a pénzeseknek lehet.....
     
  7. Kyra40

    Kyra40 Haladó

    Az natasha volt és ki is lett bannolva utána , és a JPA-t is újra rendezték miatta . Egyébként ő nem volt admin csak valahogy hozzáfért a konzolhoz , és a játékkonzolt használva egy-két erősítést tolt magára (4 milla pajzs , stb ). Egyébként a kiemelt szöveg azt hiszem az én hozzászólásomban van , és ez továbbra is így van hivatalosan ahogy leírtam . Egyébként amiről beszélsz az nem jackpot csatán volt hanem jackpot arena keretein belül történt meg , azt pedig hogy mennyi JPA-n használta a konzolt nem tudhatjuk , de ha olvasgatod egy kicsit a szabályzatot , a BP ilyen esetben eltávolítja a játékos accountját a rendszerből , és fenntartja magának a jogot hogy az eddigi JPA győzelmeit (ha van ) érvénytelenítse , és jogában áll a pénzt visszavenni. Úgy lett összeszerkesztve hogy a bíróság tuti hogy az ő javukra ítélkezne , és a játékos köteles lenne kifizetni az eddig nyert összegeket.
    Nem tudom miből gondolod hogy natasha admin lenne (feltételezem abból hogy videóra vette hogy használja a konzolt , mai napig megtekinthető a videója , ha rákeresel a nevére ) , de amikor ez történt , akkor is itt voltam már , és nagy balhé volt emiatt , hogy egy JÁTÉKOS hozzáfért a konzolhoz , admini jogokkal . (ez azt jelenti hogy nem volt hivatalos admin )
    Erre a legkézenfekvőbb magyarázat számomra a tipikus emberi hiba a BP-nél . Ugye tartja a mondás , "egy számítógépes rendszerben a leggyengébb láncszem mindig az ember" , több példa is alátámasztja ennek lehetőségét , többek között egy Amerikai programozó 1 teljes napig megbénította egy cégnek a hálózatát , úgy hogy felhívta a cég call-centerét , és az "új munkatársként" mutatkozott be a hölgynek , akivel közölte hogy valamiért a frissen kapott felhasználója nem tud belépni a rendszerbe , de fontos adatokat kéne megkapnia a munkájához , így rábeszélte a hölgyet hogy adja meg a saját adatait. Meg is adta ... tovább felesleges mesélnem , tudjátok a végét . Ez egy variáció a sok közül , kétlem hogy pont így zajlott volna , de nagyon könnyű kihasználni az emberek jóhiszeműségét .(most a fenti történet nem a BP-s történéseket meséli el , csak példának mondtam hogy mit értek emberi hiba alatt )
    Tekintve hogy mivel nem vagyunk BP munkatársak , így valószínű hogy soha nem fogjuk tudni hogy mi történt pontosan , azon egyszerű okoknál fogva , mert egyrészről a BP nem fogja híresztelni hogy ilyen történt náluk , másrészről nem akar ötletet adni más hasonló játékosnak .

    Remélem azért tudtam új infóval szolgálni neked .:)
     
    NumizN1 kedveli ezt.
  8. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Kyra,az írod a Bp dokumentuma,úgy lett megszerkesztve,hogy tuti ők nyernek. Nos az lehet,hogy a legjobb tudásuk szerint rakták össze,de a jogban egy dolog biztos,és az az,hogy az itéletig semmi nem biztos,valamint hogy minden megtámadható:) Ha már szereted a példákat (mint láttuk) ,addig amig Amerikában pert tudnak nyerni a gyártó ellen,mert megdöglött a macska amit a kedves gazdi betett a mikroba száradni.....és a mikro utasitásán nem írta,hogy macskát nem szabad betenni,addig a pontig ez egy teljesen nyitott terep,a megfogalmazás legfeljebb legfeljebb irányvonalakat jelöl ki:)
    Ja,és elismerem tévedtem,nem engem tiltottak a témát zárolták :) Bár az indoklásban azt írta a modi,hogy a fórumon a moderátori munka kritizálása nem megengedett.....pedig az nem is kritika volt csupán a tapasztalatok megosztása.....
     
  9. ♥Grand♥

    ♥Grand♥ Kivételes tehetség

    Szerintem viszont sehogy nem tudja elérni a fullos szintet. Például befektet 5000 ft-t kulcsokba,mit kap? Egy halom nano kütyüt,hibrid proci persze nincs köztük,azt összelőni npc-ből nem tudja.Mukozum az még oké ha fel tud menni x-5 mapra,a 330 roncs az fél év(aktív játék mellett).Addig elmegy a kedve annyiszor ledarálják,vagy csak simán belefárad az állandó "npc pukk és nincs se roncs se semmi"-be.
    Ha megveszi uriért az alkatrészt,akkor megérdemli a darálást mert kicsi létére a csillogó kozmetikázás mellett dönt a fejlődés helyett.
    Van kivétel is persze,de az nem számít kicsinek.
    Ezzel nincs motiválva egy új játékos.
    Szupergazdagok egy része szerintem már elpártolt a játéktól.
    Az ha valaki "gazdag" az nem azt jelenti hogy szórja a pénzt minden s..rra.
    Nem vagyok gazdag,nekem és sok más játékosnak is is van olyan dizi ami pénze került.
    Szerelésnél összedobtam egy dizit(mivel beláttam hogy a hiányzó lándzsa az is marad),ezzel az új dizivel kaptam egy "vizuális"bugot is,amivel éppen hogy le tudtam lőni a tescos ellent fél térkép alatt.Más (fullos)viszont szerény személyemet csalózta le,mikor használta a vadiúj dizijét,két kört mentünk a térképen mikor elugrottam.Megkérdezte:ez mi volt? Vizuális bug válaszomra f.. k anyuka és stb volt a válasz.
    Sajnos ez negatív élményt hozott a kozmetikával kapcsolatban.
    Na de visszatérve,a kozmetikázással az ellaposodott játékból,színesen ellaposodott játékot varázsolni nálam nem számít nagy előre lépésnek.
    Az már a játék élményének a javulását célozná például,ha az összes lelőtt hajót számolná a küldikhez dizitől függetlenül,tehát az okozott hibák mielőbbi javítása. Ezekre azt mondanák a játékosok,EZ IGEN,EZÉRT ÉRDEMES ITT JÁTSZANI.
    Ténylegesen kérnék és figyelembe vennék a játékosok igényeit,persze normális keretek között.
    Lehetne folytatni de ezekről szinte napi szinten sírunk.
     
    NumizN1 kedveli ezt.
  10. ArákMEGFOG

    ArákMEGFOG Haladó

    Szóval azt mondod, hogy admin mehet JPA-ra csak a normális hajójával, 'szuperképességek' nélkül?
     
  11. Mislix

    Mislix Fórumgróf

    Nagyrészt egyetértek azzal, amit leírtál.
    Viszont a lándzsával kapcsolatban a következő észrevételem, illetve tapasztalatom van.

    Rögtön, mikor bejöttek a nano-kütyük elkezdtem a ládákat szedegetni uriért, mert a régi tapasztalatom az, hogy az elején feltolják a találati arányt és akkor kell szedni (így volt ez az LF4-gyel, a hajó dizikkel is - össze is szedtem a nagyját az elején). Így volt ez most is.
    Kb. 160 ezer urit költöttem rá (ebből jött vissza többször 10k a meglővő hajódizik miatt) és kijött a két hajó dizi meg a lándzsa is, sőt maradt egy halom nano-kütyü is. (Az utolsó hibrid procit viszont megvettem, mert akkor már csökkent a valószínűsége, hogy 40k uriból meglenne.)

    Ebben az esetben kiszámolva 200k uri és megvan a lándzsa mellett a a két hajó dizi, amit másképpen ennyiért nem szedek össze.

    Abban pedig biztos vagyok, hogy ha most kezdeném el szedegetni, már nem jönne ki ennyiből, mivel már én is tapasztaltam, hogy inkább lősze(a)rt ad.
     
    ♥Grand♥ kedveli ezt.
  12. Kyra40

    Kyra40 Haladó

    Szia! :)
    Nem azt mondom hogy tuti hogy ők nyernek , azt mondom hogy elég valószínűtlen hogy veszítsenek , így pontos a véleményem .
    Hogy miért ? Azért mert nincs az az értelmes ember akinek megérné elmenni a végsőkig . Aki elmegy az vagy nagyon biztos támadási alappal rendelkezik , vagy enyhén szólva merész és finoman fogalmazva butaságot csinál.Úgy emlékszem pont te mondtad hogy édesapád ügyvéd volt , és ahogy észreveszem nem is rossz ügyvéd lehetett apukád , így biztosan azt is tudod hogy azért egy jó ügyvédet megfizetni eléggé noss , drága . Az ügyvédeknek is rengeteg időt és energiát kell beleölni egy ügybe , és most kérdem én valóban megérné-e egy olyan dologért perelni a BP-t amin technikailag többet veszíthetsz mint nyerhetsz ? Ha úgy perelnék a bp-t hogy egy igazán erős támadással , ők is megfizetnének hasonló kategóriájú ügyvédeket , hogy ne büntessék meg őket több milliárdra.
    Az Amerikai példa Amerikában van , mi meg Európában élünk . Európai szabályok szerint van az ítélet hozatal is . Az hogy Amerikában létjogosultsága van a hasonló pereknek , és hogy létezik ilyen ember, (én is hallottam ezt a sztorit :) ) az egy dolog , az Amerikában van , ahol ha vállalkozó vagy és te lila zenélő WC ülőkét gyártasz , tuti hogy van legalább 5 ember községenként akinek kell lila zenélő Wc ülőke. Számomra teljesen abszurd az Amerikai ítélkezés , persze ennek az alapja az USA megalakulásáig vezethető vissza , ahol bizony az esküdtek és a nép keresztbe tudott tenni a bírónak ha nem igazságosan ítélkezett. Ez bizonyos mértékig jó dolog csak ennek is megvan a hátránya , többek között hogy a kavics IQ val rendelkező egyének , berakják a macskát a mikróba , majd még perelnek is emiatt , és MEGNYERIK ..... Könyörgöm , egy ép eszű embernek még eszébe se jut egy állatot berakni egy háztartási gépbe . Lényeg a lényeg , ez nem létezik Európában , úgyhogy szerintem így nem nagyon használ ez az érved.

    Egyébként a példákat azért szeretem , mert egy vitában a vitapartnered véleményére sokkal jobban hatással van az érvelésed , ha saját tapasztalataiddal , tudásoddal támasztod alá az érvelésed . :)


    Szia! :)
    Noss igen , egyet kell értsek veled , ugyanis igazad van . Valóban hiányzik az az élmény szinte minden játékosból , hogy "érdemes itt játszani" . A játék menetet , és a játék mechanikáját kéne feldobni , mert amióta játszom a DO-val , a játék menet semmit nem változott , a mechanika az EMP-nek , az új aknáknak , az RSB nek köszönhetően azért változott , de még mindig nem az igazi , és soha nem is lesz addig amíg ugyan az a "lövök NPC-t , kapuzok , uriért és x4 ért , majd ellövöldözöm a nem létező ellenfelekre " metódusra épül a játék . Ezzel nem is volna gond ha lenne kire lőni , na de kérdem én , a kicsiknek miért érné meg az hogy órákat játszanak és ülnek a gép előtt azért hogy lelőjék őket?

    Szia!
    Nem tudom miből hámoztad ezt ki , én egy szóval nem mondtam ezt . Nem tudom hogy egyáltalán elolvastad e végig a kommentemet , ahol megjegyeztem hogy Natasha az JÁTÉKOS volt. Amit írtam azt megírtam , tartja a mondás , én is tartom magam Pilátus szólásához , ugyanis azt írtam le többször is hogy "Az adminok , és más BP-s munkatársak NEM vehetnek részt a JPA-n . " lehet nem pont ugyan így , nem szeretném magam konkrétan idézgetni , meg visszakeresgélni .
     
  13. ••Ðeath••

    ••Ðeath•• Fórum mestere


    egyszer irtam Morphinak itt forumba,hogy mi lenen ha minket járékosokat is megkérdeznének hogy az a fejlesztés jó e nekünk,vagy nem,vagy ép lenen választási lehetöség hogy aki akarja a régit hazsnálja,akinek meg bejön az az ujjat.Na már most,2 lehetöség adott,vagy elfogadod amit betesznek,vagy nem és nem játszol.Amúgy meg 90% azért lépet le meg azért nem aktiv mert elcseszték a hangáros dolgot.Kérdezz rá itt az emberkéktöl hogy kinek jön be az uj hangáros vacak.10böl 10 azt irná hogy a régi jobb volt.
     
  14. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Nos,mivel ma ugye olcsóbban lehet logfile-t és dobozkulcsot venni,úgy gondoltam befektetek,kellene pár nanokábel egy dizájnhoz,és gondoltam hátha...de nyitottam egy dobozt ami szerintem világrekord,ha van ilyen.....sajnos negativ. Ha valaki nyitott valaha zöld dobozt,amiben ennél kevesebb valami volt,az érdekelne.....
    Konkrétan a doboz tartalma : 5 db MCB 25 lőszer
    2 db logfile
    19 db xenomit....

    AZTAMINDENIT,ezt megérte kinyitni:)
     
  15. A Razer dizikről már ne is álmodjunk hogy visszakapjuk? :)
     
  16. Nitronyussz

    Nitronyussz Fórum admirálisa

    Ha jól sejtem, hogy kire gondolsz, akkor kicsit tévedésben vagy.


    BP munkatársnak az minősül, aki munkaszerződésben van a BPvel. Nagy ritkán vannak olyan moderátorok, akik szintén szerződésben állnak a BPvel, ők a szerződéses moderátorok. (nálunk tudomásom szerint nincs ilyen)

    A streamer nem admin. Admin pl én vagyok. A streamer videókat csinálhat, oszthat meg a nagyközönséggel az újdonságokról, kódokat oszthat meg a játékosokkal a stream közben. Akire gondolsz, az olyan státuszban van, mint connection_broken. Nekik nagyon szigorú titok tartásijuk van, ami mellett tevékenykedhetnek, s ennek fejébe kapnak dolgokat, pl streamer accot, ami hasonló a test acchoz.

    A BPvel mi sem vagyunk szerződésben, így nem minősülünk BP munkatársnak. Mi szabadidőnkben, titoktartásival a "nyakunkban" moderálhatunk, tehetünk közzé bármit, amit velünk is megosztanak.

    S pont ezt elfelejtettem leírni a topikba, amit nem rég zártam. Mivel nem állunk szerződésben a BP-vel, részt vehetünk az ilyen eventeken. Titok tartási fejében lehetünk itt és képviselhetjük a BP-t.

    Oh és mielőtt elfelejteném:
    @Maszter2015

    A helyedben lapítanék egy kis ideig. Tudod, a csapat nem csípi, ha kis accountról szidalmazzák a teamet és próbálják lejáratni. Légy tökös és vállald fel chaten, hogy ki vagy.


    Ne haragudjatok, de kezd unalmas lenni a sok "nekem akkor is igazam van, más meg elmehet a sunyiba" ember.

    Kinek inge...
     
  17. ♥Grand♥

    ♥Grand♥ Kivételes tehetség

    Azt tudom hogy az elején kell mindent meghajtani,mert utána érdekes módon visszaesik a mondjuk úgy"random" miatt.
    A surgeon is úgy lett meg az első eventből,daráltam mindent aztán ráálltam a devokra plazmidért,és a végére a kicsik roncsa jött.
    Sokan várták a beígért üzletes vásárlást ami csúszott és mire észbe kaptak elment egy hét,aztán jöttek a túl árazott cuccok az üzletbe,ezzel úszott a lehetőség nekik sok dologra.Most meg minősíteni sem lehet azt,hogy mennyi npc mennyi roncsot és egyebet ad.
    Kulcsot minek vegyek irdatlan mennyiséget,vagy ad vagy nem.Hibrid processzorról eddig nem hallottam ládából.
    Na ilyesmire gondoltam.
    A dupla-tripla-meg ilyen olyan esély szlogen ellen immunitásom van.Ha valami kell akkor biztosra megyek és megveszem uriért.
    Egy hete ülök 300k urin,de annyit nem ér nekem a lándzsa hogy kiadjak rá annyit,eddig is (jól) boldogultam nélküle.
    Dizik meg fullon.A valamire használhatókra gondolok itt.
    Pár nap kellett annak a feldolgozására hogy eventnek merték nevezni ezt a dolgot.
    Aztán nekiálltam vadászgatni ami prémium nélkül nem kellemes,maximum többet futok.
    Negatívum,automaták esetében meg kell állnom mikor már nem kapok értük semmit,mert hiába ő botol én kapok büntit pushing miatt.
    Pedig az egyiknek már csak az apis maradt.
     
    NumizN1 kedveli ezt.
  18. hmatyko

    hmatyko Járnitanuló

    sziasztok a kronos kapuból nektek mikor jött ki saturn dizi mert 4.szer csináltam meg és most fogom újra, van egyátalán hajtanom diziért vagy csak én szívok vele hogy nem ad?( ja és ez érvényes a havoc és kék drondizre is mert havoból is 2 van kékből pedig nulla)
     
  19. ♥Grand♥

    ♥Grand♥ Kivételes tehetség

    Saturnra nem emlékszem,de a havoc-hercules nagy szórással van.
    Nekem zeta 34,kappa az 74(de ebben van jó pár ami a multibooster miatt volt),olyan 30-40 ami tisztán diziért
    De így van 15 havoc és 21 hercules,tartalék arra az esetre ha bejön 1-2 drón.
    Másnak 15-20 kapu is elég,valaki meg 40 felett érte el a 10 havoc vagy hercules számát.
     
  20. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Kyra,erre csak annyit írnák,hogy anno a számomra örök Hoffi Gézabácsi mondá,hogy nem az a baj,Isten állatkertjével,hogy nagy,hanem az hogy alacsony a kerités.-) szóval ez nem csak Amerikában van,ha jobban átnézed az utóbbi 2-3 hét hazai hirportál bejegyzéseit,megtalálsz egy irást,miszerint egy nő takarókat mosott,és merő véletlenül bedobta vele a macskát is,de mindenki megelégedésére a lábasjószág túlélte,gondolom nem főzőprogramon volt:) Vagyis az emberi hülyeség határtalan:)