Kötetlen csevej (Archív)

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: Nitronyussz, témanyitás ideje: 12.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Leslie.`

    Leslie.` Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!

    Tudni már valamit arról, hogy a vadászós küldikbe mivel csak a dizi nélküli hajókat számolja, mikor lesz kijavítva? Csak mert elég öreg hiba már...Ideje lenne orvosolni.
     
  2. Lokilo

    Lokilo Járnitanuló

    Téli update-ben sok mindent fognak javítani és sok minden újdonság fog bekerülni :)
     
  3. Mislix

    Mislix Fórumgróf

    Majd, ha végeztek a kifestő elkészítésével. Látod, semmitnemérődeszínesésokádékkinézetűdesignokra van idő.
     
  4. Lokilo

    Lokilo Járnitanuló

    Nekem pl. tetszenek, most ha belegondolsz a játék erő szempontilag valamelyest egyensúlyban van így ha betesznek bármit az inkább legyen egy jó kis skin mint egy erős lézer vagy rakéta...
     
  5. Mislix

    Mislix Fórumgróf

    Lehet, de most arról van szó. hogy javítjuk a régi hibákat, illetve nem verjük át a játékost, hanem betartjuk az általunk leírtakat.
    Ehhez képest, hogy színes valami semmit nem jelent.

    Ha ez van leírva akkor ezt kell adnia:
    "... különleges, lőszeres dobozt ad. Ezek az alábbi nyereményeket tartalmazhatják:"

    A legközelebbi restartnál lehet majd hókifli lesz a nyeremény.
     
    Utoljára szerkesztett: 26.10.16
    Lanselott kedveli ezt.
  6. Lokilo

    Lokilo Járnitanuló

    A hibákat folyamatosan javítják most is, csak Teli Update folyamán fog jönni a nagyobb hibajavító csomag is így addig várni kell.
     
    Utoljára szerkesztett: 26.10.16
  7. Lokilo

    Lokilo Járnitanuló

    "... különleges, lőszeres dobozt adhat. Ezek az alábbi nyereményeket tartalmazhatják:"
    Így javítanám ki és persze sokan szó szerint értitek de ez egy f2p játék valamiből meg kell éljenek...
    Ez a játék sosem arról volt híres, hogy csak úgy dobálja utánad az ingyen cuccokat van amikor megszívod de ez a kapu(amit ráadásul ingyen kaptunk) akkor is nagyon jó ha csak egy űrlény ad dobozt...
     
  8. Mislix

    Mislix Fórumgróf

    El vagy tévedve:
    A 27. Hullám 2 Über Sibelonja különleges, lőszeres dobozt ad.
    A 37. Hullám 3 Über Devolariumja különleges, lőszeres dobozt ad.
    A 44. Hullám Kristallonja különleges, lőszeres dobozt ad.
    Az 51. Hullám 3 Über Devolariumja különleges, lőszeres dobozt ad.
    Az 58. Hullám 3 Devourerje különleges, lőszeres dobozt ad.
    A 72. Hullám Streunerje különleges, lőszeres dobozt ad.
    ______________________________________________________

    Ez annyira egyértelmű, hogy nem igényel semmilyen mellébeszélést. Ez nem adhat, ahogy te írtad, hanem ad.
    Itt, ha mást ad, és nem a lőszeres dobozt, az a fogyasztó megkárosítása.
    (... és úgy tűnik ez a hatóság véleménye is, amit remélem írásban is el fognak küldeni nekem.:))
     
    Utoljára szerkesztett: 26.10.16
  9. Saxo

    Saxo Törekvő

    Sajnálom, de nincs igazad.

    A szolgáltató, jelen esetben a Bigpoint a "műsorváltoztatás" jogát fenntartja, azaz bármikor változtathat. Mivel itt értéket nem fizettél, ez a kapu ingyenes, így ezzel kapcsolatosan semmiféle reklamációt el nem fogadunk. Játékbefolyásoló hibája nincsen, örülj annak amit kapsz, az is több millió uridium érték, ingyen.

    Néha olyan érzésem van, ti semmit sem tudtok megbecsülni. Ha hiba van, az a baj, (ez természetes) ellenben ha ingyen kaptok valamit, akkor azért is hőbörögni, az azért nem semmi.

    Saxo
     
  10. Mislix

    Mislix Fórumgróf

    Akkor ezt nem velem kell megbeszélned, hanem majd azzal a Fogyasztóvédelmi állásfoglalással, akiknek a figyelmét sikerült felkelteni. (Remélem írásban is kijön... név nélkül persze, mert én is kíváncsi vagyok rá). Ebben az esetben ott kell majd elmondani, hogy a kapcsolt fizetős szolgáltatás, ami pl. a dobozduplázó, és a hirdetmény, amely egyértelműen közli az "ad" szócskán keresztül a 100%-os bekövetkezést, minek fogja minősíteni ezt a hozzáállást, mert úgy tűnik (az ő szavaikkal élve) alkalmas a fogyasztó megtévesztésére (az, hogy fizetős vagy nem másodlagos kérdés). Ennek pedig a következményét ismeri az, aki ezen a területen dolgozik, vagy már találkozott velük. Ezért vannak komolyabb helyeken fogyasztóvédelmi felelősök (szakemberek), mert egészen más elbíráslás alá esik, mint a "műsorváltozás joga" mögé bújni. Ugyanis, ha utána néztek ebben az esetben így már nincs műsorváltozás joga.

    "Ha hiba van, az a baj, (ez természetes) ellenben ha ingyen kaptok valamit, akkor azért is hőbörögni, az azért nem semmi."

    Erre csak azt tudom mondani, hogy senki sem kényszerítette a BP-t, hogy ezt leírja, és ilyen nyereményeket írjon ki. De, ha már leírta és ezt így prezentálta akkor tartsa magát az adott szóhoz.
    Hidd el, ha mindenki tartja magát a szavához, nincs hőbörgés. Itt nem az ingyenességen (mert nem ingyen van, hisz én is rengeteg lőszert áldozok rá, valamint fizetek is érte). Ingyen az van, amikor nincs ellenérték, itt pedig mint írtam is, van. Tehát nem beszélhetünk még ingyenességről sem. Ha pedig egy kaput -ami az X4-et adja- pénzen vett uriért raktam ki, és ezzel is lövöm az NPC-t, megint nincs ingyenesség.

    A műsorváltozás jogát pedig fenn lehet tartani, de a meghirdetett dolgokat nem lehet utólag megváltoztatni a fogyasztó kárára. Meg lehet próbálni, ám egy esetleges bejelentés esetén nem hinném, hogy nyerő lenne a BP.

    Utána lehet nézni...

    Részemről a témát lezártam. Remélem nincs emiatt neheztelés rám nézve (nem hőbörgés), csak szerettem volna objektíven láthatóvá tenni a helyzetet.
     
    Utoljára szerkesztett: 26.10.16
  11. nemtomka30

    nemtomka30 Fórumprofi

    Tény hogy a nagy lagg,a különleges doboz löszert "ad/adhat" elég gázos,de speciel én igy is meg tudtam csinálni eddig 5 egész és 2db 7 hullámos Terror kaput amiböl eddig kiszedtem 580k urit a Zeus dron alapomba :) Löszert az elején mindig kaptam,mostanság ritkán /vagy nyersi vagy rakéta/,de még igy is több van mint amivel neki indultam. Én nem panaszkodom,max a lagg miatt :/
     
  12. Kyra40

    Kyra40 Haladó

    Szia!

    Az X formáció kreditbe kerül , nem uridiumba .

    Szia!

    Az x-6 os térképeken már a kezdetektől kezdve 4 cubikon termett le . Az hogy abból mindig csak egyel találkoztál , az azért van mert általában lövik , és idő kell míg újra éled :)
     
  13. Lokilo

    Lokilo Járnitanuló

    Pontosan ez a jó hozzáállás hisz a kapu tényleg ingyen volt és kb. kimeríthetetlen(ameddig csak viszed) uridium és lőszer forrás mert én prémi nélkül robbantom bent a PET-em és csak a Kristallinekig viszem el de eddig kaptam kb. 300k RB-214 ami ugye x4-el egyenértékű és kb. 100k x4-et 16 Démon Elit Dróndesigne-et(eddig) és kb. 100k uritúgyhogy szerintem okunk nincs a panaszkodásra... :)

    Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy a legtöbb ember miért ilyen negatív minden egyes dologgal és miért találják meg mindenben a legapróbb hibát...
     
  14. Lokilo

    Lokilo Járnitanuló

    Sőt mind a négy Cubikonnak valamennyire fix helye van a map-en :D

    Ezt én még 2012 elején mentettem le magamnak ha érdekel:

    Cubikon Koordináták
    Bal also: 75/80
    Bal felsö: 75/40
    Jobb felso: 135/40
    Jobb also: 135/80

    Nem tudom, hogy azóta változott-e de szerintem nem...
     
  15. Kyra40

    Kyra40 Haladó

    Szia!

    Csak annyit fűznék hozzá a dolgokhoz , hogy amint regisztráltál elfogadtál egy általános üzleti szerződést , amiben valóban benne van hogy megváltoztathatja a BP a dolgokat , sőt , ha fizettél akkor is megbüntethet .

    Innentől kezdve nem hiszem hogy bárki megfizetne egy olyan jogászt aki ebbe bele tudna kötni úgy hogy az meg is érje neki .
    .Tény (amit valamiért senki nem szeret megérteni) hogy ha elfogadtál egy e szerződést onnantól kezdve nem reklamálhatsz olyan miatt amire a szerződés kitér a kezdeményező javára.

    Persze mint mondtam , biztos van olyan jogász aki bele tudna kötni , és megszorongatná a BP-t ez ügyben , de kérdem én , van bárkinek arra ideje , pénze , energiája hogy egy olyan céggel pereskedjen aki egy egyszerű szolgáltatást nyújt , ráadásul nem is fizetés kötelesen ?
    Nem hiszem . Ez pedig azt jelenti hogy teljesen fölösleges ezzel dobálózni akár bárhol máshol .
     
  16. EIC_Pilot_HUN

    EIC_Pilot_HUN Fórumprofi

    Ezt tg-nek mondjad :D ;)
     
  17. Saxo

    Saxo Törekvő

    Egyértelmű az AUSZ...

    Nincs értelme ennek a vitának, értelmes jogász/ügyvéd hozzá sem kezd ehhez.

    Saxo
     
    EIC_Pilot_HUN kedveli ezt.
  18. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Na fenn ne akadjunk már rajta! Mindenki tudja, hogy kredit, véletlenül elírtam.

    Nos, a panaszkodás okát számos módon lehet nevezni: igényes munkára való igény / maximalizmus / elvárás afelől, hogy valóban úgy működjön végre valami, ahogy meghirdették.

    Nem tudom, ha nem tudnánk, hogy kellene működnie, panaszkodnánk-e - lehet - de az már valóban negatív hozzáállásra vall.

    Egy kis vélemény erről:
    A két dolog - maximalizmus (és annak elvárása) és a negatív hozzáállás épp ezért az ilyen esetekben nagyon közel állnak egymáshoz. És úgy általában is. Az előbbi jobb életszínvonalat tud adni, de általában az se a lehető legjobb, így nem is ad boldogságot sokszor. És ezt látjuk a felnőttektől (mert annak még nem nevezném magam), a gyerekek is ilyenek már, ezt harsogja a média (mindig harcolni valamiért, valami ellen, hogy jobb legyen, hogy jó legyen - de tényleg jobban is fogjuk magunkat érezni?). Az egész magyar közeg ilyen. Általánosítva. Törekszünk a jobbra, és ha megvan, keresünk mást amire törekedhetünk tovább boldogtalanul.

    Viszont más fórumokon is megy a panaszkodás folyamatosan a játékhibák miatt, de azok miatt fog is. Kíváncsi lennék hol mennyi panasz lenne, ha minden tökéletesen futna - de odafent továbbra se lennének olyan bőkezűek (uridium, leárazások pl), mint ahogy azt mi itt elvárjuk.

    Valóban jól ad urit, és nem is változtatták meg, de a lőszertemető jellegét a tavalyi első hét után újra visszanyerte ezzel a nyersanyagdobálós hibával. És tény, hogy akadozik rendesen, és késik a játék reakcióideje, ami pedig kifejezetten idegesítő. Jó kis nehezítés, nem? :D

    Saxo, légyszi javítsátok ki a leírást, és akkor eleve egy pár ilyen jellegű panaszt kikerültök, tenni úgysem lehet semmit már (változtattak volna, ha akartak volna). Így viszont - a még általad is jogosnak tartott - hiba miatt megy a hőbörgés. :p
     
    EIC_Pilot_HUN kedveli ezt.
  19. Mislix

    Mislix Fórumgróf

    El vagy tévedve. Nézz utána, hogyan működik, mert egy db jogász nem kell hozzá, mert ez nem oda tartozik.
    Sajnos nem tudod miről írtam, mert akkor nem emlegetnél jogászokat. Itt még meg sem szólaltak és máris ott a büntetés.
    Többet ez a téma nem érdemel... :)
     
    Utoljára szerkesztett: 26.10.16
  20. EIC_Pilot_HUN

    EIC_Pilot_HUN Fórumprofi

    Tetszik a hozzáállásod a dolgokhoz, jó tudni, hogy vannak még olyanok, akik nem csak panaszkodnak a játékra. A kreditesdolog pedig elképzelhető, hogy fel fog még jönni. Azért ez nagy hiba a fórum admirálisától ;)