Kötetlen csevej (Archív)

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: Nitronyussz, témanyitás ideje: 12.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Asszem amikor bekerültek, hitac kapszulák is szórták, jutalomként bent volt mindenhol, meg még talán össze is lehetett szerelni. Szóval nem olyan különleges szerintem.

    Van 4 féle phantom dróndizi és 6 (kb) chimera pet dizi. Ha kell 1 dróndiziből szeretném az összeset összegyűjteni, mégha minden kapu adna is, 10%-od van az adott dróndizire, kell vagy 100 kapu, hogy ilyen eséllyel kifullozd magad belőle.

    Szóval ha 1/7 eséllyel (14%) ad, akkor 700 kapu kell hozzá.

    Szerintem 100 kapu is pont elég különlegessé teszi, pláne, hogy a lambda adja, amit senki se rak ki csak úgy...

    (Kb annyira logikus, mint az egyhónapos lf-4 építés - csak az még változhat...)
     
  2. Kyrus

    Kyrus Fórum hercege

    Sokan azért panaszkodnak, hogy a kezdők sokkal gyorsabban megszerzik a tárgyakat.
    De ha jól értem, akkor azt szeretnétek, hogy csak 10-20 kapu kelljen egy ritka drón dizájnhoz vagy épen a Havochoz és a Herculeshez? Valamint a full LF-4-et 100 kulcsból szeretnétek összeszedni?

    Mert ez a két állítás nagyon ellenmondásos. Részemről annyit, hogy inkább szenvedek 700 kapuval, de utána 200 emberből, csak nekem lesz meg a dizájn.
     
  3. W·i·l·d·c·a·t

    W·i·l·d·c·a·t Fórumszaki

    Kedves Kyrus, ebben igazad is lehet!!! Részemről ott a "hiba" szerintem..

    Ez a sok felesleges újjítás stb, a rengeteg bug-hiba miatta.. Na itt a gond!!
    De ez csak az én szerény véleményem.
     
    ♥Grand♥ kedveli ezt.
  4. vagyokakivagyok

    vagyokakivagyok Junior szaki


    Ez egy jó vicc.

    Szerintem senkit sem érdekelne, mennyi kapu ad felesleges színezőpasztát a drónokra, ha nem lenne ennyi bug. Ha nem lenne ennyi bugkihasználó, és élvező. Ha nem lenne minden újítás bugáradat okozója, és ha esetleg nem lenne megígért ilyen olyan event helyett más. Ha azt írnák, hogy március 1 től demaner event van, akkor demaner event lenne. Ha nem boosterablakkal kellene hadakozni megint, mikor egy éve is volt ilyen probléma. Amikor azt írják, az áremeléssel magasabb szintű munka lesz, akkor az lenne. Ha a küldetéseket végre megcsinálnák, és nem állna sok ezer embernek hónapok óta, és nem állna benne millió idő meg lőszer. Ha nem felfedeznék másfél év után, hogy a dupla GG nem ad dupla lőszert. Ha a proxium buggereket nem látszatbüntetésekkel sújtanák.(?)

    Felesleges ezt folytatnom.

    Rendbe kellene tenni a játékot. Nem orrbaszájba fejleszteni színezett Lf4 meg átgondolatlan, első ránézésre is működésképtelen újításokkal. Ha nincs bugtenger, nincs autouser, meg lövöldözős ... (megyek felé fut a kapuba elugrik és megvárja elmegyek hajó), akkor lehetne betenni zsákszámra mindent.

    Képzeld csak el, lefordítva. Van egy pék. A pék előállít kenyeret. A kenyér piros, zöld, kék, meg csillivilli, csak már már ehetetlen. Tök szép, meg minden, csak előbb utóbb senki sem fogja megvenni. Ugyanis ha ugyanolyan finom lenne, mint volt két három éve az a kenyér, akkor lehetne finom kék, piros, zöld......

    Leírtam, csak nem tudom minek.

    Üdv,
     
  5. Menyus

    Menyus Junior szaki

    Jelentem, 111 zöld és 1 obszidián kulccsal nekiindultam most (LF4 napon) ládát vadászni. Meglett az eredménye :)

    3x LF-4
    1x XL álca
    3x 7900
    4x Bo2
    Sok-sok hardver
    Az obszidián 10.000 uridiumot adott, gondolom megint Tartarust akart adni.

    Nem rossz eredmény, én meg vagyok vele elégedve ;)
     
  6. Kyrus

    Kyrus Fórum hercege

    Teljesen egyetértek abban, hogy a bugokat és hasonló dolgokat kellene megoldani. De ennek ellenére nem mondom azt, hogy felesleges a "kifestő". Szerintem egy egész jó ötlet, hogy mindenkinek a hajója egyéni és különleges lenne.

    Például amit írtam, hogy 200 emberből csak neked lenne meg a egy szép dizájn. Persze erre mindenki azt mondja, hogy "minek".
    Nos szerintem a válasz az, hogy miután megvan a full hajó (amit mostanában elérni nem nehéz) és van millió lőszered, akkor megvan minden ami kell egy jó harchoz. Ez után (nekem) fontos lett a rang és egy jó dizájn is dob a kinézeten.
    Persze, ha van 3 millió x4-ed, akkor farmolhatsz még plusz 3-at, de attól sem lő többet a hajó, ha 6 millió van a raktérben, szóval erre is lehet mondani, hogy "minek". Sőt ez az event után már az RSB sem igazán gond.
    A másik elfoglaltság a vadászás. Ha valaki sokan vadászik, akkor nem tud felhalmozni több millió x4-et és társaid és érthető, hogy inkább ezeket pótolja, mint a dizájnt, de én egész gyorsan meguntam azt, hogy álcás hajók után futkározom. Egy jó spaceball csata, vagy egy hirtelen összejött 5v5, 10v10 egy cubis mapért nagyon jó, de ritkán van.

    "Leírtam, csak nem tudom minek." én is :)
     
  7. vagyokakivagyok

    vagyokakivagyok Junior szaki

    Ez mind szép és jó, a különbség eredendően ott van, hogy a felsorolt okok miatt az arányt más aspektusból is eltaláltad. A 200 emberből valóban nagyjából csak egy marad. A kifestő és bármiféle újítás nem lenne felesleges, ha nem unnák meg a játékosok, 3 millió x4 mellett meg sokszázezer rsb és mindenféle elit birtokában, hogy napi szinten kell bugokkal küzdeniük. A játékosok nagy részének már csak a kapuzás, vadászás maradt.
     
    .-sesshoumaru-. kedveli ezt.
  8. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Örülj,Te vagy az egy a 10 milióból,nekem pl kb egy éve hiányzik még 4 darab LF-4 a full-hoz,de azóta se kapuból nem kaptam,sem sok -sok zöld ládából sem ,kimondottan LF-4 napon nyitva,és még az első alkalommal Opszidiánt is vettem,hátha.....de ráuntam,én többet erre a .......-a nem költök. Amúgy BO-2,7900 at adok ha kell vagy 20 at,két hajó ki van fullozva velük....az XL-álca meg engem nem igazán tesz boldoggá,nem vagyok az a sunnyogós tipus. A behjegyzésed egy valamire volt jó,ezt fogják mutogatni a modik 5 évig,hogy na ittvan,miket kapott ,mert ez számit,az egy éves átlag az nem,mert random adnak-tudjuk....:-(
    Lehetett volna azt mondani,hogy az akkor volt,de nem ma,mert ma megtáltosodott az adási ráta:) Nos,vettem 20 ládakulcsot,és 2 felső,2 alsó térképen arányosan elnyitottam,pár egy órás boosteren kivül semmi emlitésre méltó. Az átlag : valamennyi x-2 vagy 3 lőszer,pár rakéta vagy akna ,amiből isgy is tizezrek vannak raktáron,és némi xenomit,ja és egy egész darab logfile. Azt hiszem nem kell magyaráznom,mennyire gyümölcsöző befektetés. És igen,tudom,random adnak,de mikor 50. alkalommal kapok ennyire random,akkor elég volt :-(
     
    Utoljára szerkesztett: 26.2.17
  9. [EventHorizon]

    [EventHorizon] Fórum ismerője

    Amikor elindult a "Különleges jutalmak hétvégéje a galaktikus átjárókban!" nagyobb eséllyel adott jutalmakat kapu szerintem, akkor sikerult 10 darab dróndesignet kapnom. Elkébzelhetonek tartaom, hogy kevesebb lehet a %-esély amoita csak 1napos, duppla napokkal nem lehet ossze hasonlítani mert az vagy ad dupplán "vagy nem" nincs %-esély megosztás. A 5 csomagok kozul 1 mindig kimarad és kapukban is változnak a jutalmak, lehet az elso szombati napon amikor nem adott javítás után rendszerileg más %-os értékek lettek beállítva. Tegnap én is 2 lambda kaputt kivittem de nem volt extra jutalom, utánna még 2 epsilon kaput is befejeztem és volt különleges jutalom, a lambda "érdekes"...
    [​IMG][​IMG]
    csak halkan jegyzem meg, hogy bankolás utánni kapuk...
     
    tg90000_2 kedveli ezt.
  10. ♥Grand♥

    ♥Grand♥ Kivételes tehetség

    Sajnos én is az ellenkező tábort gyarapítom.
    Tegyük fel hogy a játékosok 80%-a a "drónok megjelenítése kikapcsolva" opcióval játszik,csökkenteni próbálva a gép irányába ömlő feldolgozandó adatok mennyiségét.
    Na ezeket nem hiszem hogy nagyon érdekelné a drónok cirkuszba illő színkavalkádja.Plusz némelyik finoman fogalmazva bután is néz ki,mintha egy óvodás csoportra bízták volna a színezés és forma megalkotását.(Remélem nem találtam el.)
    "Sőt ez az event után már az RSB sem igazán gond."
    Ez azokra vonatkozik akik az elején belefeküdtek és nem sajnálták az időt és a pénzt.
    Ja meg egy csomó másikra,akiknek a kapuba sem kellett menniük.Ebbe nem merülök jobban bele.
    "A másik elfoglaltság a vadászás. Ha valaki sokan vadászik, akkor nem tud felhalmozni több millió x4-et és társaid és érthető, hogy inkább ezeket pótolja, mint a dizájnt..."
    Erre:kár hogy lassan egy éve hiányzik 150 cita az utolsó vadászós próbámhoz,és még szerencsés vagyok.Mert egy szerencsétlenátgondolatlanteszteletlenhozzánemértő...újítás/piszkálás során keletkezett (újabb)hiba miatt a játékosok számára roppant nehézzé tették a vadászás által való fejlődés lehetőségét.A javításra fordítható időt nézve,nem a hiba komplexitásával van a baj,hanem a hozzá! nem! értéssel!.
    Szerintem ők is jobban örülnének ha a próbákat tudnák teljesíteni,minthogy kapnak egy színes kütyüt.
    "Egy jó spaceball csata, vagy egy hirtelen összejött 5v5, 10v10 egy cubis mapért nagyon jó, de ritkán van."
    És egyre ritkábban is lesz ha így folytatódik.
    Új event-új lézerek.
    810 kütyü egy lézerhez,jó páran már számolgatták hogy a lézer/npc/próbák/kapuk/idő arányossága milyen,sok pozitívum nem lett még belőle.
    Bug nincs hozzá? Jól jönne.
     
  11. Kyrus

    Kyrus Fórum hercege

    Talán rosszul fejeztem ki magam, illetve pontatlanul.

    Először természetes a hibák/bugok/stb kijavítását tartom én is elsődlegesnek. Ezek közül is a szerverek stabilitását szerver szinten, bár mostanában nem látom, hogy írnátok globális laggokról, szóval talán valamivel javult a helyzet. Nem vagyok babonás, de ezt lekopogom :) Utána a szabálytalanul játszó játékosok számát csökkenteni.

    Ezek után kellene gondolkodni új játékelemen, dizájnon. Én nem vagyok az újítások ellen, de csak akkor, ha az előző feltételeket már megcsinálták, hiszen az is kell egy játékban (új célt és kihívást ad). Nem mondtam, hogy az összes drizájn jó, mert van egy pár ami pénzért sem kellene :D De a jeges kifejezetten tetszik.
     
  12. vagyokakivagyok

    vagyokakivagyok Junior szaki

    Az a gond, hogy immár 2 éve tart ez az állapot. Ez alatt az idő alatt nem volt idő kijavítani 30-50 hibát, de behozni 30 újítást megoldottak. Azt sem értem, hogy ha nem a játékosszám befolyásolja a laggot, (régen többszörösen ennyien voltak) akkor kizárólag az elrontott, átgondolatlan, szakmaiatlan fejlesztések okozhatják. Ezekről nem a játékos tehet.

    Azt gondolom továbbá, hogy valamit magára adó cég esetében elő sem fordulhat olyan probléma tartósan, hogy szerverek stabilitásával gondok legyenek. Ez alap, abból is a legalapvetőbb.

    A szabálytalan játékosok száma is közel fele azért van, mert megunták, hogy fizetős játékosként csak a problémákkal kell küzdjenek, valahogy úgy kell elképzelni, hogy beleölt tisztességesen 4-5 ezer órát, majd amikor már a hibák miatt elgurult a gyógyszere úgymond, "enged a csábításnak".

    Az égvilágon senki sem lenne egy újítás ellen sem, ha.... és akkor itt álljunk meg egy szóra.

    A pénz, a pay to win fogalma itt is régóta kísért. Most valahogy totális pénzszedést láthatunk. Hetente néha 3-4x van Helix, nincs hét, hogy ne lenne ilyen csomag, olyan csomag, kapumániásoknak level up, amannak super booster csomag, amannak versenylőszer csomag, a harmadiknak .... lassan többféle csomag van, mint... aktív klán egy szerveren. Rózsaszín, fekete, kék, piros zöld meg a picasso színskálának megfelelő színű ládák, kavicsok lassan nyomon követhetetlen mennyiségben, összeszerelés mint egy kínai legogyárban....

    Mindenre volt idő, kitalálni, megalkotni, bevezetni. Hibát javítani, nem volt idő. Ha viszont javítottak egy hibát, azt például a rangnyalókon kívül mindenki megszívta, mert vagy a kapudupla lőszere tűnt el, vagy egyéb más módon jártunk "jól".

    Csak egy példa:

    Van egy klántársam.... kint teljesít szolgálatot a határon. Hosszú, hosszú idő után belépett a játékba.... befejezte a gammát.

    A következő párbeszéd történt, megpróbálom szó szerint idézni:

    - Hatvanezer x4? de hát dupla nap van.
    - Igen, már csak hatvanezer.
    - Miért? eddig mindig duplázta az x4 lőszert.
    - Kint van fórumon is, olvasd el. Hibás volt. Javították.
    - Ezt is elvették? Javították? a 750 gólis küldim meg egy éve áll 714.-en? Na tudod... most fejeztem be ezt a ***** játékot. Majd szóljatok, ha foglalkozik itt bárki is a játékosokkal, nem csak elvesznek mindent.

    Ez tavaly karácsony előtt volt. Azóta sem lépett be a játékba. Fel sem fogja a Bigpoint mit csinál. Rengeteg játékos a csapat, a játékosok által kialakított CSAPATOK szétesése miatt fejezi be. Tűri, tűri, de mikor egy egy jó barátjánál elszakad a cérna, akkor az meg nála az utolsó csepp. A becsületes játékosok több mint a fele a társaság miatt van még a darkorbit nevű játékban.

    Okoskodhatnak ott a Twitch-en, játszhatják a tudunk mindent mindig dumát, és hitegethetnek kis tiniket még, hogy hű de jó lesz. Nem, nem lesz. ha akarták volna, régen meg tudták volna oldani. A játékosszám csökkenését megállítani már nem lehet. még pár becsületbooster kárpótlás, pár elrontott, visszavont event, némi "kijavítottunk egy régi hibát" típusú lőszerelvétel, vagy hasonló.... és olyan néptelen lesz az egész, hogy szagról is felismerik majd egymást.

    Szomorú ez, de sajnos ezek a tények.
     
  13. NumizN1

    NumizN1 Fórumlakó

    Lényegében mindent megfogalmaztatok fiuk,de, lehet csak mondjuk a magunkét eredménytelenül. Én oda jutottam az elmúlt 3 hétben, hogy megszokásból belépek, kiürítem a raktárat, repülök 10 percet és megyek a dolgomra....:(
     
  14. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Ne add fel,eddig én is valami ilyen hangulatban voltam,de tegnap ugye dupla kapu nap,gondoltam ami kinn van már térképen,befejezem. Támadt kis gondom,ami nyilvánvaló rendszerhiba volt,ezért írtam suportra. Ezt már többször megtettem,de most fordult elő,első alkalommal,hogy nem egy lekezelő,utasitgató válaszlevelet kaptam,hanem normális hangnemben le voltak irva a tények,amik a választ képezték a kérdésemre. Hiszek-akarok hinni benne,hogy ez egy a mélységekben elkezdődött folyamat első hirnöke,mint a hóvirág volt nemrégen a kertekben.:)
     
    NumizN1 kedveli ezt.
  15. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Tökéletesen leírtad, jó volt olvasni.

    Nem tudok nagyon mit reagálni rá, de azt szeretném azért leírni, hogy mindenben egyetértek, és örülök, hogy ezt így egyben megfogalmazta valaki.
     
  16. ArtuR2D2

    ArtuR2D2 Utánpótlás-írogató

    EU4-en van olyan klán, ahol már csak egy-két tag játszik és ott áll bent 5 fullos hajó, összesen több mint egy millát ráköltő gazdikkal, akik ott hagyták az egészet.
    A klántárs megpróbálta visszahívni őket és az volt a válasz, hogy soha. Elnézést, de ezt mondták.
    "Ezek nem érdemlik meg, hogy egy percet is foglalkozzunk velük, nehogy még több pénzt tolni beléjük!"

    Mondta ezt az, akinek semmibe nem telt volna további százezreket költeni játékra. Üzletember és nem látja már jó üzletnek...

    Sajnos nem jönnek rá, hogy mi a helyzet. Inkább lerágott csontot faragnak tovább, mert valljuk be az új LF4 nem új ötlet csak egy meglévőnek a szerény módosítása. Nem hiszem, hogy a régiek nagyon kapni fognak érte, viszont az újak még messze vannak ettől, hogy még csak álmodjanak is velük.

    A be nem vezetett Mimesis már egy jó irány lett volna.

    Új ötletek kellenének, nem pedig egy régiről lehúzni sok bőrt (de ez az én véleményem).

    Csak egy példa:
    Lehetne időszakos kedvezmények bevezetésén gondolkodni, például véletlenszerűen napközben beugrana, hogy most:
    - LF4 találati esélye 500 %-kal nő 2 órán keresztül
    - TP boostered (mindegy melyik) plusz 300 % TP-t ad (vagy mindkettő)
    - Kapu kirakásának esélye 200 %-kal nő.
    - stb.

    és ez csak egyfajta kedvezmények biztosítása, ami érdekessé és változatossá tenné a játékot. Nem lenne bejelentve melyik kedvezmény mikor lép életbe csak annyi, hogy megjelenik: Ma 13-tól 16-ig életbe lép.

    Szerintem lehetne irányítani vele a játékot

    Mondjuk én betenném a játékosok bizalmának visszaszerzését is a játékba...
     
    Utoljára szerkesztett: 26.2.17
  17. vagyokakivagyok

    vagyokakivagyok Junior szaki

    Itt egy ékes példa, miért is röhögünk azon amin sírni kellene.

     
  18. vendeg_2288

    vendeg_2288 Fórumlakó

    üzletember, aki milliót tolt a játékba..... : DDDDDDDDD hát persze, hogyne!
    én ismerek üzletembert! levegőt venni alig van ideje, nemhogy MILLIÓKAT költsön, egy csalókkal teli játékra.. és még játszon is. akiről te beszélsz, az max. drogdíler- aki "üzletembernek" hazudja magát.. végül is, helytálló titulus.. de ne legyünk már naívak, ez az internet, mindenki azt mond, amit akar.
    ideírhatnám, hogy heti szinten 250ezer eurot költök a játékra, pedig, csak havi szinten veszek egy hónap prémiumot. pedig telne rá.
    mellesleg, ki az-az épelméjű?! aki úgy akar játszani, hogy akik kihasználják a -bug-ot és csalással százezer< extrákat meg 10ezer<zsákmánykulcsot és millió számú rsb lőszert szed össze, amiért kap 3hét tiltást, aztán -mise-történt folytatja tovább..... : D DDDDDDD mint amikor pörögtek az npc lövető nagyik, aztán 3 lépcsőben büntetgették őket, 5 éve már) a játék cseten meg, ott röhögtek mindenkin! ha meg lecsalóztad, még ki is tiltottak.

    na, ezek után kit lehet még megetetni azzal, hogy "milliót" tolt a játékba?! de komolyan?! láttál egyetlen bizonylatot is?! banki kivonatot?! vagy csak mert "klántárs" akkor instant elhiszed?!
     
  19. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    R2D2,az ötletek talán nem rosszak,de gondolj egy kicsit arra is,hogy akik tudtak többet költeni a játékra azok nem a kollegiumokban tanulás helyett játszók,hanem azok akiknek ez volt a szórakozása munka mellett. Ők pedig nem fognak,és logikus módon a munka miatt nem is tudnak a nap folyamán sokszor felugrálni,hogy ,na most ugyan milyen kedvezmény lehet....Szerintem azt az irányvonalat kelelne követni,hogy aki költ a játékra,az kapjon is érte szolid játékélményt,aki pedig nem tud vagy nem akar költeni,annak lehet csinálni kedvezményeket "mézesmadzag" gyanánt,és néha majd ők is költenek. Magad is azt írtad,sokat költöttek rá,és nem kapnak érte szolid játékélményt.....ez itt a probléma gyökere....
     
  20. ArtuR2D2

    ArtuR2D2 Utánpótlás-írogató

    Csak egy példa volt, amit nyugodtan lehetne este 7-8 között is tartani, nem napközben, mert akkor úgy sincs foganatja mivel, ha nincs valaki gép közelbe akkor sem lesz, ha kedvezményes akció van.

    A másik meg a belépéskor kapható (rég lerágott 200 uri) bónuszokat a befizetés és a játékidő arányában komolyabb eszközökre fordítanám. Itt lehetne kategorizálni és desigokat, fegyvert, ...stb. adni attól függően, hogy ki milyen kategóriába esik.
    A lényeg itt is tudnának jutalmazni, ha akarnának.
     
    Lanselott kedveli ezt.