Kötetlen csevej (Archív)

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: Nitronyussz, témanyitás ideje: 12.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Kyrus

    Kyrus Fórum hercege

    Ha igaz ami Mislix leírt, akkor egyértelmű a kérdésekre a válasz, mégpedig, hogy nem szabályosan játszik. De, hogy hogyan kerüli ki a szabályokat, azt itt nem lehet megbeszélni, ezért nem is lehet kifejteni a választ.

    A játékosok száma szerintem nem a szabálytalanul játszó játékosok miatt van, hiszen az volt bőven a játék "fénykorában" is. Sokkal inkább a hibák,bugok miatt, mert ezek által veszti el egy becsületes játékos az érdeklődését a játékkal szemben. Ez mellet persze az sem kedvez, hogy dizájnokkal dúsítják a játékot, a hibák bent hagyásával.

    Nem játszok 7 éve :) Eddig csak 5 évet sikerült eltölteni ezzel a játékkal.
     
  2. Vagyokakivagyok2

    Vagyokakivagyok2 Junior szaki

    Inkább a két dolog együtt. Lehet, (valószínű) hogy külön külön sok játékos még lenyelte volna az egyik problémát, de együtt... hatványozottan, egymást sokszorosítva már nem. Szinte minden ismerősöm pontosan így gondolja, mind a problémák összetett mivolta miatt fejezte be, ugyanis nem látott esélyt...kilátástalannak ítélte meg a helyzetet.

    Úgy, ahogy te is tudod, én is, s nagyjából mindenki, sok a szabálytalan játékos. A gond az, hogy ezt pontosan tudja a központ is. S itt jön a bibi.... Miben reménykedjen a játékos? Abban bízik, hogy "csak nem engedik, hát költünk rá" meg az "egyik játék sem engedi meg magának, hogy a segédp..... használók legyenek majdnem többségben" És itt külön kéretik időzőjelben érteni a majdnemet...

    Ékes példa amit fejtegetsz... fénykorában is volt... de a másik jelenség nem. A hibák tengere nem volt mindennapos, és nem volt színezőpaszta meg paint parádé. Volt is játékos. Ez is csak azt támasztja alá, amit sugallok.

    Mennyi alkalommal volt az, hogy tudatosan péntekre tettek eventet, meg fejlesztést, meg.... És természetesen elrontották. Majd javítás nélkül fogták magukat, és elmentek haza, mint akik jól végezték dolgukat. Ez kérem, a játékosok arcon köpése volt, s nem egy alkalommal fordult elő, hanem bizonyíthatóan több mint tízszer. Oké, elmegy egyszer, kétszer, harmadjára már azt mondom, laikus is felméri, nem hétvégére kellene ezt erőltetni. A support küldte az auto válaszokat ezerrel, tudunk a hibáról bla bla...

    Normális cégnél ez megengedhetetlen. Mindannyian tudjuk, hogy ezért alapos, megfontolt cégnél, ügyfeleit partnerként kezelő szolgáltatónál kirúgás jár, bár feltételezem, hogy meg sem történhetne, legrosszabb esetben egyszer, s tanulna is belőle mindenki.

    Amikor egy heti jelentésben meg lett kérdőjelezve a hozzáállás, akkor meg egyből ment a panaszkodás, meg a "mit képzel ez". Nem, görbe tükör amin keresztül szemlélik a játékot, a játékosokat fejőstehénnek nézik, maguk oldaláról a mutatvány pedig általános iskolai osztályzattal mérve: elégtelen.

    Nos, ez vezetett oda, hogy a fizetős, becsülettel, becsületesen játszó játékos, (ügyfél) azt mondta, ebből tovább nem kér. Sem megbecsülve, sem játékszempontból kielégítve nem volt.

    2017. évet írjuk.
    Induláskor fontos volt a reklám, s a játékos. Meg is voltak becsülve. (2006)
    Pár év, s rájöttek, hogy a játékosok feltalálták magukat a tiltott alkalmazások terén. (2009)
    Elkezdtek intézkedni, (szerencsétlenkedni, lépcsők, 30% stb) Tényleges felismerés, hogy ez nem mehet tovább, óriási panaszáradat, első nagy játékelhagyási hullám, végleges bann bevezetése tiltott sprgm használatért: (2013)
    Tulajdonosváltás, fejlesztők cserélgetése, magyarázkodás Twichen, hibák paint és minden egyéb tömkeleg: 2015- napjainkig.

    Legnagyobb játékosvesztés, elvándorlás, elégedetlenség, elkeseredettség, más játékokba átszivárgás... 2015- napjainkig.

    Erről ennyit.
     
    Muad-Dib kedveli ezt.
  3. Járdaszegéj

    Járdaszegéj Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!

    Személyes vélemény következik:

    Figyelembe kell venni a következő dolgokat:
    -Nem vagyok kifejezetten a fizető játékosok körébe tartozó egyén. (Csak prémi és kedvezmény csomag az eledelem)
    -2012-ben kezdtem a játékot.
    -2016 végéig tisztában voltam a játékban történt fejlesztésekkel, bugokkal.
    -Szerintem ( :D :D :D ) profi szinten harcoltam és űztem a játékot.

    A korábbi hozzászóló helyesen írta, hogy a játékos elvándorlás a két dolog együttes bekövetkezése miatt jött létre: Segédprogramok használata és bugok.

    2012-ben elmondhatjuk, hogy azért voltak pörgők rendesen, de ez alapvetően nem volt zavaró... Akkor persze már kezdett zavarni, mikor belépett és szanaszét lőtt az éjszaka összelőtt urival. 2013 nyarán volt az az időpont amikor azt mondtam hogy befejezem, mert a harci programok és a jól felszerelt hajók ellen egy nem fizetős játékosnak nem volt igazán élvezhető a játék. Aztán a játék megtisztult. Érdekes, de alig maradtunk a szerveren, viszont akik voltunk, nagyon jókat harcoltunk. ( Bejelentem: Nagyon sokat estem de látszott, hogy ügyesebb és jobban felszerelt a hajója).

    Aztán mikor kifulloztam a hajót 2013 novemberére (minden 16-os, full kék-piros) akkor vettem először duplaboostert(!!) és onnantól kezdve lett igazán élvezhető a játék. Ez volt az az időszak amikor élveztem nagyon, de minden pillanatát.(a minden pillanatot érdemes megemlíteni.) Nem voltak bugok és nem voltak háttérsegítségek. Vagy ha voltak is, lelőttem.

    Aztán mostanra ugrok. A bugok játszhatatlanná teszik a játékot. A képességeid sutyiba eltűnnek( lehet már kijavították) egy hajócsere folytán, majd néha befagy a gyorsmenü és mindjárt egy egyszerűbb hajó is lelő, nem hogy egy segédprogramos. E mellett már 0-24-be tudnak urit gyűjteni és a képedbe röhög hogy lődd le a drónjaimat, veszek másikat oszt csá. Neked ez idő alatt fogyott a lőszered, ő meg röhög. Élvezetes nagyon. Cubizni nehéz elmenni gazdaságosan, mert éppen akkor valami társa játékban van és akadályoz. Ez egy macska egér játék, amiből tudjuk ki jön ki győztesen.

    Ez probléma nem lenne, de kivették a 40 uris GG-t... IGEN, nagy mennyiségű urikat lehetett kifarmolni, amivel fel tudtam venni a versenyt a gyűjtők ellen. De mivel a játék nem szeretetszolgálat, ezért kivették. OKÉ....
    Pet event volt, ott hetente szerintem 3 millió urit szedtem INGYEN. ! Ha az ember az eventet okosan csinálja könnyen gazdag lehet. De aztán:
    Az eventek nem működtek, csak a fő npc hiányzott amit még lehet megérte volna lelőni. (igaz ez nem derült ki mert nem jelent meg bug miatt. ) Uri kiesett. Vagy még ha meg is jelent, akkor az event megváltozott és már nem érte meg csinálni.

    Na én nem tudtam felvenni a versenyt, a játék élvezhetetlen lett a sok bug és segédprogramos miatt. A kettő együtt okozza a játék vesztét, külön nem lehet foglalkozni velük.

    Én már nem fogok visszajönni játszani, akinek türelme van, az tartson ki .

    Üdv

    Ui.: A pillanat mikor 2017 végéig-et írtam a hozzászólás elején és nehéz szerkeszteni, mert már a fórum sem működik.
     
    Utoljára szerkesztett: 15.5.17
  4. xDDDDD-.-

    xDDDDD-.- Aktív író

    Ismerősömnek 5 ezer játékóra alatt 70ezer lelőtt hajó.
    Mit csináltál te 14ezer óra alatt? :D:D:D:D:D Fél óránként lelőttél egy hajót, fogadd gratulációmat.
    És hogy miért is hozom ezt fel?

    Eddig még nem láttam olyan játékost akinek ilyen kevés lelőtt játékosa lenne ennyi játékidővel, amiből feltételezhető, hogy nem nagyon bírsz játékosokat kilőni. Ezek után, mint a sírásod is mutatja, meg energy videója; eléggé elvernek a térképeken, és ezért te (mint előtted más is) fórumon próbálod azokat a játékosokat bemocskolni. Biztos vannak köztük vissza nem lövő, dobozoló játékosok, de azt felejtsük már el, hogy harc közben csal valaki. Meg kéne tanulni játszani. :p
    A videóban is látszik, hogy egy konfiba, több vs 1 be lazán kilőnek. Ebből gondolom, hogy az általad említett, és csalónak vélt játékosok abszolút nem csalnak.
    Energy tökéletesen leírta:

    Értem, biztosan megtanítottak kesztyűbe dudálni Amerika szerveren. :D

    Figyelemre méltó, hogy te ellenzel mindenféle csalást a játékban (ez még rendben lenne), de jól tudja mindenki mit tettél a Hu1-es hajóddal, valamint láttam, hogy olyan darkorbit-facebook csoportban vagy adminisztrátor, amilyen csoportban mindennap tilos dolgokról beszélnek, üzletelnek stb...
    Nincs jogod, és hiteled kinyitni a szádat olyan dolgokkal szemben, amikhez te magad is hozzájárultál.
     
    $ΣηęяĝỴ$(HUN) kedveli ezt.
  5. Járdaszegéj

    Járdaszegéj Utánpótlás-írogató

    Szia!
    Téged annyira nem értelek.

    2 dolog:
    1.: Ki tudja ki van azzal a facebook accounttal.
    2.: Az hogy valakit belép egy adott csoportba nézelődni, majd egyik napról a másikra adminisztrátori szintre emelik ott, arról ő egyáltalán nem tehet. És egyébként meg kinek mi köze ehhez.
    Röviden ehhez a témához ennyi. Senkinek semmi köze merre nézelődik.( Az meg egy másik dolog, hogy nem tudhatod milyen céllal van ott...)

    Amerika szerverről meg csak annyit, hogy nagy harcok voltak ott is, volt mikor győzelem, volt mikor vereség lett az eredmény. Viszont 1 dolog volt közös a két esetben: A két fél gratulált sokszor egymásnak. Ilyennel én hu1-n egyszer sem találkoztam. vagy ha igen, akkor gúnyolódásból.

    Azt hiszem a játéknak nem érted a lényegét teljes mértékben. HARC. NEM mindig fogsz győzni egy olyan szerveren egy kis csapattal, akikből nem áll rendelkezésre folyamatosan 10-15 hajó. Nos Amerika szerveren az ott lévő klánoknál folyamatosan rendelkezésre állt 10-15 hajó, sőt egyes klánoknál 20-25 hajó 0-24-be rendelkezésre állt. Esélyed nincs egy 4-5 fős (nem teljesen fullos) csapattal 20-25 (teljesen fullos/min. 6 éves) hajók ellen.

    Én statisztikám szerint 8000 ezer óra alatt lőttem le 28000 hajót. Kit érdekel ez a statisztika? Ez kérlek azt mutatja meg, hogy hány szedegetőt lőttél le, mennyire lövöd a kis játékosokat.... SOHA (!!!!!) nem mentem el csak úgy vadászni.

    Ez a 28000 lelőtt hajóból kb 10000 azok a hajók, akik cubiról akartak volna lelőni, a maradék meg spaceball, klánharcok stb... Kishajókat egyáltalán nem lőttem, segédprogramosokra meg sajnáltam a lőszert.
    Ebben a játékban 1 olyan statisztika sincs, ami megmutatná a játéktudást.

    Mi van, ha regisztrálok egy hajót, és 200 órával van 3000 lelőtt hajóm? Akkor atom játékos vagyok?
     
  6. Vagyokakivagyok2

    Vagyokakivagyok2 Junior szaki

    Vicces fiú vagy te :) Ha már így mondod, hát megyek és megnézem, tényleg így van e. Netán féltékeny vagy? Ha valakinek van hitele, és tudja mit beszél, az én vagyok, ellenben nem kell ez a felhajtás, nincs értelme sem, és nem nekem kell intézkedni a tilosban járók esetében sem. Itt arról folyik a beszélgetés, mi vezetett oda, hogy mára néptelen szinte a játék.

    Itt a fórumon a videót is megtekintheted, miért mondtuk azt, hogy köszönjük, de elég volt. Aminek van kezdete, annak van vége is. Mi mindig tisztán játszottunk, pont emiatt untuk meg a cég hozzáállását. Ehhez jogunk van, úgy dönteni, hogy a továbbiakban nem kérünk a helyzetből. Mi pedig tényleg mindent megtettünk, még másik szervernek is adtunk esélyt, oda is felhúztunk tisztán accountot, nem kevesen. Mondhatom azt, amit akartunk elértük, ami kellett volna ahhoz, hogy játékban maradjunk, az meg nem rajtunk, hanem a döntéshozókon múlt. Mivel a türelem szép erény, de nem vég nélküli, elhagytuk a játékot.

    Továbbiakban ha lehet építő jellegű hozzászólást próbálj meg írni, a többi eléggé...érdektelen.
     
  7. xDDDDD-.-

    xDDDDD-.- Aktív író

    Most lehet, de én erről beszéltem:
    Főként erre írtam, hogy nincs jogod megszólalni olyan dolgokkal szemben amihez te magad is hozzájárultál.

    Nem fogok egy olyan dologra építő jellegű hozzászólást írni, amire nem lehet, még ha te kéred akkor sem.
     
  8. Vagyokakivagyok2

    Vagyokakivagyok2 Junior szaki

    Pontosan. Erről van szó :) Apró bibi, én sosem vettem karaktert, s nem is fogok.
     
  9. xDDDDD-.-

    xDDDDD-.- Aktív író

    Regisztrálok egy facebook fiókot, a saját nevemmel, olyan képeket töltök fel rá, amilyen képeket csak én tudok lefotózni, évekig használom, ezek után teljesen logikus, hogy a szomszéd Bözsi néni van azzal a facebook accountal. :D
    Adminisztrátor vagy egy olyan csoportban, amiben az folyik amit utálsz, bármit megtehetsz, akár ki is tilthatod mind a kétezer felhasználót a csoportból, ezzel is csökkentve a "történéseket", de inkább nem teszed mert nem a te dolgod. Logikus.
    Értem, a két fél egymásnak gratulál, fórumon meg csalónak nevezi a másik felet. Teljesen fair.

    Ezt nem is állítom!
     
  10. Vagyokakivagyok2

    Vagyokakivagyok2 Junior szaki

    Nem féltétlen ugyanarról a szituációról írt. Hiába akarod kiforgatni a mondanivalót, attól az még ül.
    Nyilván akkor a videóra is van kész magyarázatod, szívesen várjuk :)
     
  11. xDDDDD-.-

    xDDDDD-.- Aktív író

    Nem forgattam ki a mondanivalótokat, írtam valamit, az is szintén ül. A videóban egy bug szerepelt, egy játékosról, ami vagy csalás, vagy lagg, nem tudom. Persze lehet a videóra terelni a figyelmet, a tények mit sem változnak.
     
  12. Vagyokakivagyok2

    Vagyokakivagyok2 Junior szaki

    Nem egyezik az álláspontunk, de szerintem nyugodtan folytathatjuk ezt privátban, ha már tudsz erre más forrást is ugyebár, nem hiszem, hogy ezzel kellene untatni bárkit is.
     
  13. Járdaszegéj

    Járdaszegéj Utánpótlás-írogató

    A tökéletes mellébeszélés példáját láthatjuk felőled. Nincs értelme veled vitatkozni. Szerintem Kyrus jöhet és kb törölheti ezt az egész beszélgetést amire felháborodhatsz. Mi nem fogunk.
     
  14. xDDDDD-.-

    xDDDDD-.- Aktív író

    Kötetlen csevely. Miért törölné ki, ha nem szegtem szabályzatot? Ja, hogy te szeretnéd, hogy kitöröljék az ellenvéleményt? :)
    Természetesen lehet mondani, hogy mellébeszélek, de a helyzet az, hogy semmi konkrétumod nincs, én viszont valós tényeket írtam le.
     
  15. Vagyokakivagyok2

    Vagyokakivagyok2 Junior szaki

    Ugyan, már a neved is egy troll. Ne untassuk egymást tovább.
     
  16. xDDDDD-.-

    xDDDDD-.- Aktív író

    Persze, ha a mondanivalómba nem tudsz hibát találni, keress a nevemben.
     
  17. Járdaszegéj

    Járdaszegéj Utánpótlás-írogató

    Nem tudok konkrétumot mondani... Azért ez kicsit túlzás.

    A tied nem nevezhető ellenvéleménynek.

    Egyébként meg... Saját hajómat lefotózom, átírom a nevet Paint-ba, aztán mehet facebook accountra és az vagyok aki akarok lenni.

    ui: A hozzászólás termékmegjelenítést tartalmaz.
     
  18. xDDDDD-.-

    xDDDDD-.- Aktív író

    Remélem, hogy ezt te sem gondolod komolyan.

    Ott vannak az ismerősei. Akikkel egy ts-en együtt van már évek óta, azok facebookon az ismerősei. Ha egy fake profil lenne, miért jelölnék be az "ismeretlen ismerősök"? :D
     
  19. Vagyokakivagyok2

    Vagyokakivagyok2 Junior szaki

    A paint egy aktuális elem most ebben a játékban :D
     
  20. Taurus809

    Taurus809 Utánpótlás-írogató


    Hú akkor jelentkezek gyorsan fejlesztőnek!Szeretek én is kifestőzni! :D