Kötetlen csevej (Archív)

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: Nitronyussz, témanyitás ideje: 12.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Vagyokakivagyok2

    Vagyokakivagyok2 Junior szaki

    Mindenképp, akkor ez álmaid munkahelye lenne :D
     
  2. Járdaszegéj

    Járdaszegéj Utánpótlás-írogató

    Személy szerint nekem több mint 2000 ismerősöm volt facebookon, mikor kiraktak mert nem volt valós a felhasználó :D
    Ja igen, 2000 emberrel együtt vagyok ts-en akikkel együtt játszok.
    Szóval aztán nagyon megmutatja hogy ő az :D
     
  3. xDDDDD-.-

    xDDDDD-.- Aktív író

    Értem én, hogy megpróbálsz kételyt ébreszteni bennem, de ha nem úgy lett volna, mint ahogy mondtam, már rég minimum letagadta volna. Azért jó, hogy az ő nevében beszélsz. :D
     
  4. Kyrus

    Kyrus Fórum hercege

    A folytatásának nem itt helye.

    Vagyokakivagyok - A bugokat én is csak mostra értem, nem a fénykorra :) Milyen jó lenne egy event leírást kirakni egy eventkor :D
     
  5. Vagyokakivagyok2

    Vagyokakivagyok2 Junior szaki

    Fel sem veszem ezeket.

    Ui: Nem láttam még amit írtál Kyrus, mondjuk mi javasoltuk is. Részemről téma zárva.

    Ugye? Milyen jó lenne nem utólag, hanem előre kapni infót? :) Üdv a clubban :)))))

    Hibát jelez az összevonásra. Eh ... :)
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 15.5.17
    Kyrus kedveli ezt.
  6. rozsdásszög

    rozsdásszög Junior szaki

    Hmm,ha hozzá lehet szólni,annyit mondanék részben erről és részben az új ,ma kezdődött eventről,hogy relativ új játékosként egyrészt marhára nem értem,mikről beszélgettek,amit szerintem csak páran értetek. Ezzel nincs is gond,talán csak azt a részét nem értem,a moderátor,miért nem vet ennek véget...sok fogatlan oroszlán,akik szócsatában túlszárnyalják egymást,de nem mennek vele semmire. De ha jól értem,most Ti,vagyis akik még itt maradtak,ti vagytok a fullosok,a játék nagymenői.
    Esetleg valaki vehetné a fáradtságot,és elmagyarázhatná,nekem a kezdő surmóknak,miért a fenéért van az,hogy egy nyomorult küldetést nem hogy befejezni nem tudok,hanem még eljutni sem pl a kalóztérképre,mert a nagy menő ellenmegbizós dandárok full pazsban,lövik a 12 szintű hajóm,és nem elég az elmebetegnek egyszer,mert javitsa a statisztikáját,van amelyik 4-5 szer kilő ahogy kimegyek a kapuból. Egyszer fordult elő,hogy nem,akkor meg ahogy át sikerült ugranom 4-5 re,még meg sem jelentem a kapuban,már vagy 4 über lőtt,a két kisebbet lelőttem,és mentem a kapuhoz,ugrani a kalóztérképre,mert ugye palládiumot kellene szedni.Eddig rendben is van,de a kalóztérképen NEM a kapuban jelentem meg,hanem valahol a sziklás rész közepén,ahol 3 fullos carrá lőtt,mire valójában felfogtam volna,mi is történik. Ez nekik lehet érdekes,de nekem és a hozzám hasonlóknak nem hinném,igy úgy gondolom,befejeztem az eventet,nem növelem a kilövési statisztikájukat...az agyaggalamb szerep nem tetszik. És lehet mondani,hogy sírok,de megnézném azt aki beszól,hogy tetszene neki,ha kb fél óra latt,átlagban egy percenként kilőnék.....Mondjátok meg a haveroknak,csak csinálják,majd minden kezdő,akinek neki mertek menni abbahagyja,utána lőhetitek egymást,de az már nem tetszik,mert jujj anyu,az visszalőtt:-(
     
  7. Járdaszegéj

    Járdaszegéj Utánpótlás-írogató

    Szia!
    Mindenre válaszolok!
    Először is:
    Üdv a keserű valóságban.

    Folytatásképpen annyit. Hogy én és vagyokakivagyok2 vagyok az a játékos aki fullos volt. Mára befejeztük.
    Igen, a sok dandár lövi a hajódat mert kisgóli, lőjjük le, jó pont... Ugyanannyit kap érted mint egy kifullozott hajóért, semmi különbség, szóval könnyű pont vagy neki. Én nem lőttem soha a kicsiket pont emiatt. Hát ez van.

    Az hogy mikor sikrtült a kapun átjutni, aztán 4 uber lőtt, azt úgy hivják hogy BUG. Hiba. Na ezekkel van a játék tele, ezért hagytuk abba. Soha nem fogom újrakezdeni. A sziklás rész közepén jelentél meg? BUG...

    Egyébként nem sírás ez, csak kicsit :)
    És most:

    Na ezen kellene javítani valahogy:
    Nagy Dandár játékos mínuszt kapjon már ha lelő egy kishajót. Hát valahogy a kicsiket védeni kellene azért mégis csak.
    Perszeeeee, ezt is lehetne szabályozni rendesen... De mint tudjuk kit érdekel...

    Összességében sajnálom hogy ilyenbe futottál bele, Következőnek járj több sikerrel :)

    Üdv
     
    Vagyokakivagyok2 kedveli ezt.
  8. NumizN1

    NumizN1 Fórumlakó

    Event kiíráskor tudható volt, hogy a kalóz vadászat csak másodlagos lesz, a hangsúly a többi mészárlására tevődik, ha egyedül nem megy 4-5 hajó egyszerre, mert - mondván- ez nem "lovagi torna" és úgyis "darabra megy",- a kalóz térképek korlátozott lehetőségei végett.
    Amúgy nem jönnek a küldik... (?)
    http://hu.bigpoint.com/darkorbit/board/threads/kalozvadaszat-gyik.115243/
     
  9. ♥Grand♥

    ♥Grand♥ Kivételes tehetség

    Sajna ez tényleg ilyen.
    Hajó hajó,pont pont.A tíz drónos góli ugyanannyi pontot ad mint az 5 flaxos,de a sok drónos sok idő lőszer és vagy elmenekül,vagy uram bocsá kilövi.Míg a kicsivel pár másodperc és jön a pont.
    Én bevállalom,lőttem tescos hajókat.De elboldogultam erősebbekkel is ha kellett.
    Régi küldiknél amúgy is elengedhetetlen volt a kicsik lelövése.Duplázás nevű próba és társai,sok leo bigi meg ilyenek.Ha feltünt egy nostromo vagy piranha az nagy kincs volt,imádkoztál nehogy más szedje le.
    Jelenleg 150 citadell hiányzik,ami kétféleképpen lehet meg,vagy leszedem azt amelyiket találom főleg ha kicsi(a nagy úgyis lelép),vagy kishajóval szerzek egy cita-t és azt szedegetem.
    Első kihúzva,kicsik nemigen vesznek,nincs rá keret.
    Második kihúzva mert belátható időn belül nem tudnám a keretet feltornászni,plusz a nagy hajómtól venném el az időt.A végén meg pushing miatt én lennék megbüntetve,ama szerencsétlen/ek HELYETT aki/k miatt a vadászós küldik,dizik kavarása után bukta kategória lett.
    És ki használ alap hajót,venga-góli?Kicsi,és azzal csak ront az esélyein.
    Ez viszont nem érdekel senkit ,azt nem aki vadászik,azt meg főleg nem aki a központban van és egyáltalán nem is játszik a játékkal.
    Nagy Dandár a kishajó ellen.
    Dandár vagyok de ha megtámadom ezt:
    JÁTÉKOS STATISZTIKÁI
    PILÓTARANGJA:Százados
    RANGLISTAHELY:340
    JÁTÉKOS SZINTJE:22
    MEGBÍZÓ:VRU
    REGISZTRÁLT:20-11-2009
    JÁTÉKIDŐ:6,012 óra
    KITÜNTETÉSSZINT:117
    FELHASZNÁLT KÉPESSÉGPONT:40
    Azért kapjak mínuszt mert én a 24-es szintemmel 22-est támadok?
    Vagy azért mert én dandár,ő meg csak százados?
    Sokszor volt hogy kapuból kijött rám egy fullos meg pár kicsi,eredmény:
    1.fullos kicsapva-menekülnek a kicsik-kicsik mennek fullos után-írnak "ne lőjj"
    2.kicsi jelöl ki először az 1200-as sebzésével,pukkanok-nem a full kap meg-kicsi be chat-"lelőttelek ennyit érsz"...
    Kicsik védelmére lett a kezdő küldi,amikor is tele voltak a térképek lőhetetlen hajókkal,mert a fél éve elfogadott küldit kihasználva "dobozolt".
    A szervereken az itt eladom accom-ott abból létrehozok egy jó ütős kicsi hajót szitu.
    Az arányosítás a *TA-ban sem igazán jött be.
    Igazad van tenni lehetett vagy kellett volna valamit,csak hát elmaradt,abból nincs "credit".

    *TA-Training Arena
     
    Muad-Dib kedveli ezt.
  10. Muad-Dib

    Muad-Dib Utánpótlás-írogató

    Plusz tapasztalat!

    Amikor a kicsi hajó megnő akkor ő ugyanezt csinálja az esetek többségében és neki lesz a legnagobb szája.
     
  11. .deder.

    .deder. Kivételes tehetség

    Rossz felfogásnak tartom hogy aki kicsit lő az mínuszt kapjon. Bárkit is lősz és semmisíted meg , minél többször egyre kevesebbet ad érte a rendszer, talán 10.-re mínuszt is (vagy kizár a rendszer) Egyébként van olyan próba bent nekem is hogy kalózon kell lőni a gólit. Sajnos ma már nincs venga ( ez a kezdők menő hajója volt, mikor még nehéz volt "ingyen" gólihoz jutni) így az egy éve bennlévő 500 góli , 500 venga próbámat törölni kellett , mert nem teljesíthető. Ha minden sírásnak eleget tennének a fejlesztők akkor lenne igazán sz@r ez a játék. Lásd a PET eredeti hatótávolsága - kisebb, alig sebzi meg az ellent, megáll s ott robban 15 mp múlva. Valamikor mint a kamikaze ment s robbant. És még sorolhatnám , de minek , ez mind a sírások eredménye. Mindig vannak kicsik és kisebbek, mindenki így kezdi!
     
  12. Vagyokakivagyok2

    Vagyokakivagyok2 Junior szaki

    Hm..

    Azért ne feledjünk el valamit. A rendszer amikor ki lett találva, volt a góli, és a venga, meg a futottak még típusok,(bigboy nosi).
    Nem volt lassító akna, lassító rakéta, sem fagyasztó, sem pedig másfélszer gyorsabb hajó, sem drónformáció előny, és sorolhatnám. Valahol ez mind a kezdők ellensége. Volt esélye a kicsinek elmenekülni. Ma nagyjából esélye sincs. Ne magunkhoz mérjünk. Jön esetleg egy valóban most először játszó személy, és pár nap alatt feladja. Semmit sem tehet ugyanis, ha le akarják, kapu mellett is lelövik. Ezt ma már nem annyira nevezném sírásnak.

    Ugyanis a kezdők kontra régiek, ergo kicsi-nagy ellentét most már kiteljesült. Orbitálisan nagy különbség lett, és akkor ne is beszéljünk arról, hogy anno lf3 lézerrel lőtt a "nagy" ma meg... sebzett akkor 38 ezret, meg maximum 80-90 ezret kevert, ma meg néha odapirít 300.000 ezret. Össze sem lehet keverni a két helyzetet. Ha akkor volt 20% esélye menekülni, ma gyakorlatilag nulla. Utánpótlás nélkül pedig a játék halálra van ítélve. A fejlesztések nagy része nem a kicsiknek kedvez, hiába a prémium, ha egy próbát nem tud egy nap alatt megcsinálni.

    Arról meg szót sem ejtettünk, hogy akkoriban mennyit kellett költeni a játékra, hogy valaki "gyorsan" felzárkózzon, (ugyebár se havoc, se herkules nem volt) és mennyit kell manapság. Így ebben a formában a rendszer igazságtalan, és a kezdő csomagok sem segítenek ezen sokat. Hangsúlyozom, vonatkoztassunk el attól, hogy valaki újrakezdi a játékot, vagy valóban először játszik. Van még egy alapvető tényező, amit pedig senki sem említ meg, pedig a kicsiknek nagyon fontos....

    Nincs partner. Anno millió kicsi játékos volt, összefogva gyorsabban lehetett haladni. Most lasszóval nem fogsz össze egy csoportra való kicsit, ha nem segít egy egy nagyobb játékos, akkor bizony semmire sincs esélye a kezdőnek szinte.

    Ezek együttesen azt eredményezik, hogy a regisztráló új játékosok jelentős része, (90% körül) még akkor befejezi a játékot, amikor igazán meg sem értette. Nem a kicsik tehetnek arról, hogy a küldetésrendszer rossz, nem fogják megérteni a nagy miféle küldetésproblémával küzd, s azt sem, hogy ő majd ugyanezt fogja esetlegesen csinálni.... nem látnak ők "addig el". Azt látják csak, hogy jönnek a "kiképzett" játékosok, és halomra lövik őket, kedvük és minden lelkesedésük elmegy pár nap alatt, ha tetszik nekik a játék ha nem, és ez most már 1-2 éve így megy. Emiatt nincs utánpótlás, nincs megfelelő játékosáramlás, és nincs jövőkép sem.
     
    ♥Grand♥ kedveli ezt.
  13. .deder.

    .deder. Kivételes tehetség

    Így összefoglalva nem gondoltam végig, eddig. Maximálisan igazad van. Anno mikor 20- álltunk az x2 kapuban mert jelzett a rendszer, s nem lehetett a kavics gyűjtő próbát teljesíteni mert szerepelt benne , hogy "nem semmisíthetnek meg".
    Amit írsz annyira igaz hogy ezen a szerver összevonás sem segít!
     
  14. rozsdásszög

    rozsdásszög Junior szaki

    Ugyan,nem a küldetésrendszer rossz,hanem szerintem magával az eventtel sem stimmel valami,mert itt fórumon találtam egy az új eventre vonatkozó leírást a Kyrus nevet használó moderátortól. Namost abban az szerepel,hogy az event folyamán vannak küldetések a 6+ szintűeknek,és erősebb,gondolom több jutalmat adók,a 12+ szinttől. Amennyiben ezt jól értettem,akkor esetleg ay írás szerzője elmagyarázhatná nekem,és gondolom a többi kezdőnek is,hogy a fenében kaptam meg pl a palládium szedéses küldetést,amikor a 6+ os résznél,az nincs is benne! Én pedig,megnézheti 12. szintű vagyok,vagyis még nem 12+ os?????És ez csak egy az észrevételeim közül.....
     
  15. Kyrus

    Kyrus Fórum hercege

    A 12+ már a 12. szinte is vonatkozik.
     
    rozsdásszög kedveli ezt.
  16. Csülök[H]

    Csülök[H] Fórum mestere

    Az egészhez annyit tennék hozzá, amikor bejött a PS akkor hagyta abba az első ismerősöm (klánvezér volt erős hajóval és az nem tegnap volt) minden ilyen jól irányzott újítással befejezte valamelyik ismerősöm barátom. Ma ott tartunk hogy egyedül vagyok "aktív" a klánból pedig nem vagyunk/voltunk rossz csapat. eljutottam arra a szintre, hogy minimális költséggel ellövöldözgetek még a fénytörésben amíg kitart a lőszer és a lelkesedés, akkor vége. 2009-ben kezdtem úgy érzem itt már nincs vissza út ezt a játékot jól el.....ák
     
  17. rozsdásszög

    rozsdásszög Junior szaki

    Szuper,és azzal kapcsolatban nem adna valaki felvilágositást,egy alap Goliattal,aminek örültem,hogy meg tudtam szerezni+ 8 Iriszt,de ugye a játékidőből kifolyólag még képességpontoknak jócskán híján.....szóval egy ilyen hajóval hogyan kell átmenni ,lehetőleg pukkanás nélkül a kalóztérképen váró ellenmegbizós dandárok között,hogy még kzöben überek is jönnek,meg szedjek palládiumot is ??? Ja igen,tudom,az esetek 90% ában,el sem jutok még a kalóztérképre sem,mert még előtte X-5 ön lelőnek.....még ilyenkor későn is,na szerintem itt fejeztem be a kinlódást.......
     
  18. W·i·l·d·c·a·t

    W·i·l·d·c·a·t Fórumszaki

    Hmm ez az event is DO-san sikerűlt.. :D
     
  19. xDDDDD-.-

    xDDDDD-.- Aktív író

    Kicsit bővebben írok nektek az én meglátásaimról.

    A helyzet az, hogy a küldetések nem érnek szinte semmit. A 400 über lon - 400 über lines kombót csomó ideig csináltam, és mit kaptam érte? Kb semmit. 10 vagy 15k urit már nem emlékszem, rég volt, ezt az összeget kb 15 perc alatt összeszedem máshonnan.
    Ugyanez van majdnem az összes küldetéssel. 200-200-200 Speahead, Citadel, Aegis, ha jól emlékszem ez is 15k urit ad. A küldetések abszolút nem mérvadóak a játékban. Maximum arra jó, hogy lősz valamit mellékesen felveszed a küldetést, és előbb utóbb meg lesz.;)

    Úgy látom elég sokan abban a buta tudatban élnek, hogy a játék hanyatlása a nagy erőarány-különbség miatt van.
    Játék hanyatlása alatt azt értem, hogy kevés új játékos jön, és sok régi megy el.
    Régen is voltak kicsik, meg nagyok is akik "könyörtelenül" xD levadászták a kicsiket. Most ugyanez a szituáció van. Akkor maradtak sokan, most nem.

    -Ami nekem marhára nem tetszene, ha elkezdenék egy játékot, (
    INGYENES JÁTÉKOT) és az első néhány percben dobálgatná be a majdnem fél oldalas ikonokat, hogy ez, meg az le van értékelve, csak most, csak nekem, és csapjak le az ajánlatra akciósan, amíg nem késő. o_O (Igen itt pontosan ezt csinálják!) Szerintem ez arcátlanság, még ha meg éri, akkor is. Mindenki el tudja dönteni magától, hogy akar-e vásárolni, vagy nem.
    -Egy kezdő szemében teljesen átláthatatlan az egész játék. Tapasztaltabbak tudják, hogy mit éri meg, mit hol találnak stb... Ezt biztosan tudom, saját bőrömön tapasztaltam.
    Régen kipróbáltam a Battlestar Galaktika nevű játékot (Bigpointos játék), de pár perc után abba is hagytam, mert átláthatatlan volt az egész, szinte magam sem tudtam mikor mit csinálok.

    Azt meg nem értem, hogy valaki kis hajóval miért akar nagy vizekre evezni? Szerintem teljesen evidens, hogy nem nagyon fog érvényesülni. Különben is az eventek nem nekik lettek kitalálva, hanem a nagyoknak, akik már "unják" a játékot, és kell nekik valami. (Mondjuk még ezt a célt se nagyon tudja kiszolgálni 1-1 event.)


    Én beszéltem néhány olyan játékossal akiknek már jó erős hajójuk volt, és elhagyták a játékot. Nem fogjátok elhinni, de nem a bugok zavarták őket legjobban (persze az is zavaró, és nyom a latba nagyon sokat). Páran a JPA-t hiányolják, páran a színezősdit utálják, amit utoljára 3 éves korukban csináltak, páran a szerelősdit, nem legózni szerettek volna, hanem harcolni.
    Viszont, szerintem a legjobban ezek rontották el a játékot: Trartaus, Spectrum, új formációk.

    Már nagyon kevesen akarnak, napi több órán keresztül farmolni, csak azért, hogy utána tudjanak egy kicsit harcolni, pláne, hogy előtte még hónapokig, évekig farmolt, hogy elérhesse azt a szintet ahol tart. Régen farmoltál x mennyiségű lőszert, az sokkal több harcra volt elég (nem volt gyűrű, spectrumot sem nyomogatták úgy, mint az őrült, mert nem lehetett). És a játékosoknak 3 választásuk van: 1 abbahagyják a játékot, 2 még több pénzt költenek bele, mert nincs idejük, vagy kedvük napokig farmolni kb a semmire, 3 álcába dobozolnak (igen ezek a játékosok nem szoktak visszalőni). Én már nem is haragszom rájuk, és nem hibáztatom azokat, akik a harmadikat választják. Szeretnének még játszani, de úgy ahogyan ők megszokták, és sajnos ehhez még a játékjogukat is kockáztatniuk kell (bármikor LoginError-al ébredhetnek).

    Mislix írta, hogy több százezer forintot költött a játékra az évek alatt. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg ilyen játékos van, aki ennyit beleköltött. Ennyi pénzből a piacon lévő 10 legdrágább játékot meg lehetne venni, amiket sokkal jobban kidolgoztak mint a DO-t, és sokkal több munkát fektettek bele, mint a DO-ba.:cool:

    A darkorbit hivatalos "eseménybeszámolós" videóban hiába beszél a gengsztertetkós kiskínai előrelépésekről, mindenki látja, hogy mennyire ramaty az állapot.:confused:

    Üdv
     
  20. Muad-Dib

    Muad-Dib Utánpótlás-írogató