Mennyire jó a Goliath X?

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: Unkas_ALonvadász, témanyitás ideje: 2.1.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Unkas_ALonvadász

    Unkas_ALonvadász Törekvő

    Sziasztok

    Mi a véleményetek az új hajóról? A Goliath X csak egy kezdő hajó? Esetleg tudtok jó tippeket hozzá?

    Az én véleményem:
    A fagyasztó rakéta nagyon hasznos, két fagyasztó rakéta sosem árt.
    A Surgeon azért elsőosztályú hajó még mindig mert a mozgékonyság kombinálva van a nagy tűzerővel. A Góli X körülbelül... tudja ezt.
    Viszont az, hogy csak 2% bónusz sebzést ad sajnos már érezhető hátrány. Ha nem használja ki az ember a dupla fagyasztás előnyét akkor még egy Enforcer vagy Bastion is jobb.
    És általában nehéz kihasználni. Azt vettem észre, hogy a legtöbb harci helyzetben az első fagyasztás nagyon hasznos. A másodikra nincs is szükség sokszor. Ha el akar az ember valakit kapni akkor az első is megteszi, ha el akar szaladni szintén.
    Nagy harcokban vagy sok ember ellen nem túl hasznos, hogy 2 fagyasztó van. Gondolok itt arra, hogy úgyis csak max 2 embert lehet befagyasztani. Míg a Tartarus vagy Surgeon egyszerűen gyorsabbak, kvázi az összes ellenfelet lassítják.

    Tehát szerintem a Goliath X főleg arra jó, hogy az ember farmoljon vele és ha vadászok megtámadják el tudjon futni. Valamint kis harcokra sem rossz. Komoly harcokra körülbelül a Bastion szintjén van, vagy kicsit fölötte.

    (Figyelembe véve, hogy ez egy TÉMA, nem csupán egy KÉRDÉS szerintem érdemel a dolog külön TÉMÁT. Ráadásul az utókor nehezen talál meg néhány random véleményt a 150 oldalnyi kérdés között)
     
  2. vendeg_2288

    vendeg_2288 Fórumlakó

    a goliath x- az tulajdonképpen goliath -10- római számmal: X-- (mivel 10 éves a darkorbit)

    úgy néz ki a goliath-10-, mint 10 évvel ezelőtt, csak adtak neki egy képességet. felesleges tovább gondolni.
     
    Smith-Program kedveli ezt.
  3. CM_Flash

    CM_Flash Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!
    Szerintem az újonnan kezdő játékosoknak igen hasznos lehet és örülnek is neki.Ez ajándék volt nekik,így nem került se uriba sem peddig kredóba.
     
    NumizN1 kedveli ezt.
  4. Kyrus

    Kyrus Fórum hercege

    Szerintem nem teljesen jól írod Unkas.
    Igaz, hogy én biztos nem fogok a közeljövőben Goliath-X-el játszani, de eltudom képzelni akár nagy harcban is. Nem csak futásra és kisebb harcokra jó.
    Gondoljunk bele, Te azt írtad, hogy felesleges 2 fagyasztó, mert egy után úgyis leesik. Ezzel a ténnyel is vitába tudnék száni, hiszen két fullos hajó közötti 1v1-ben talán még egy 3-ra is lenne idő. 1v1-ben azért tartom fontosnak a fagyasztó rakétát, mert segítségével a petpukkal is lehet "célozni". Pl. ha 1v1-ni megyek, akkor amikor látom, hogy fagyasztva vagyok, akkor egyszerre nyomom az ISH-t, mert valószínű akkor küldi a pet pukkot. De én is akkor küldöm és ha lenne még egy fagyasztó, akkor a 2. petpukkot is célozva tudnám küldeni, ami nem kevés sebzés :)
    De visszatérve a nagy harcokra. A 2 fagyasztó itt azt jelenti, hogy fele annyi idő alatt lehet lőni. Vagyis több menekülő hajót lehet megfogni a csapat részére. Rálősz valakire fagyasztó rakétát, akit a többiek utol tudnak érni és lelőni. Akkor te fordulsz a következőre, őt is lefagyasztod és már is a csapat másik fele tudja lőni. Sőt esetleg egy harmadikra is fordulhatsz lassító rakétával.
    Míg Surgeonnal, csak te tudod lőni, hiszen a többiek lemaradnak.
    Plusz még a csapat tagoknak is fagyasztó rakétájuk. Így szinte esélytelen, hogy valaki elfusson és gyorsan feltöltve visszajöjjön lőni. Spaceballnál kifejezetten hasznos szerintem, hiszen ott rengetegek gyors hajókkal vannak.

    Nekem ez a véleményem, bár szerintem még mindig az Aegis a legjobb :)
     
  5. lost

    lost Fórum nagymestere

    Az én eddigi tapasztalataim erről a hajóról:

    Amikor megkaptuk egyből bekonfiztam, rányomtam a képességet egy hajóra, erre azt látom szép nagy betűkkel, hogy mellé. A következő lépésem ezután a konfiguráció törlése gomb volt...
     
  6. NumizN1

    NumizN1 Fórumlakó

    Tiszta haszon, ezért lehet kicserélni a régi, nem teljesíthető hajós küldiket most már. "Lőj le 10-20-30 darab G-x-et..." :D
     
  7. Unkas_ALonvadász

    Unkas_ALonvadász Törekvő

    Szerintem az a különbség a kezdők és a profik között, hogy a profik "tovább gondolják". :)
    Talán akaratlanul de véleményem szerint sikerült egy egész használható hajót összerakniuk.
    Igen, a petpukkos dolog egy valós aspektus. Csak, ha belegondolsz egy extra petpukk üt 75 000-t. A Bastion 10% pajzsa pedig kb 200 000 extra pajzsot jelent egy beduplázott erős hajónak. A surgeon 4% extra sebzése a Góli X-hez képest pedig kb 100 000-t (azért mert a sebzés az ellenfél hp-jára is "hat"). És még ott van az extra generátor.
    Bár tényleg ezt is figyelembe véve elég kis különbség van a legjobb hajók és a Góli x között 1v1-ben.

    A nagy harcos dolog. Nos, arra nem is gondoltam. :) De igaz. Mondjuk kell hozzá egy már alapból nyertes helyzet. Ami lehet, hogy azon is múlik, hogy a rossz bőrben lévő hajók meg tudnak-e lépni javítani kicsit.
    Meg már csak elméleti síkon is. Nagy harcokban még rosszabb, ha az ember be van fagyva. Mert az összes ellenfélnek van ideje kifogni, a közelébe menni és lőni. Ha meg egymás után 2 fagyasztást is kap...
    Ha spaceballban gondolkodunk akkor a tartarushoz kell hasonlítani. Aminél sokkal jobb. Gyakorlatilag "countereli" a tartarust.
    Meglepően jó ez a retro hajó. :)