Minden egyéb problémás kérdést, bugot ide kérünk (Archív)

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: ♠ĄmaŽoη♠, témanyitás ideje: 9.12.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Ðiαмσиd

    Ðiαмσиd Fórumelemző

    Skandira be tudtam neked lépni. 3-1-en van a hajód.
     
    tg90000_2 kedveli ezt.
  2. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Értem, kösz. Akkor nem tudom mi lehet a hiba. Megpróbálom másik gépről. Ha onnan se jó a net, ha onnan jó, akkor a gép a probléma. Köszi a segítséget! :)
     
  3. Ðiαмσиd

    Ðiαмσиd Fórumelemző

    Ha megvolt az előzménytörlés, géptakarítás, router ki-be kapcsolás, akkor én sem tudom mi lehet a gond.
     
  4. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Megvolt. És a géppel lehet a gond, (IP), mert azonos nettel máshonnan be tudtam lépni. Ezért nem értem én se. :(
     
  5. Csereros

    Csereros Fórumfelvigyázó

    Ő,ha gondolod facen tudok segíteni-e ügyben. ;)
     
  6. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Oké köszi, megyek! :)
     
  7. LSDJointGoD

    LSDJointGoD Fórum-zöldfülű

    Sziasztok miért van, hogy én vagyok klán vezér de a klán kasszából nem tudok magamnak kerditet utalni..:/.
    Választ előre is köszönöm!:)
     
  8. lost

    lost Fórum nagymestere

    Valószínűleg már kiutaltad a heti adagot.
     

  9. A low Bugg valamennyit javítottak már az eseten Mivel a Vrusokanak nem működik hála az égnek de viszont az mmonak meg a eicnek mőgödik és elég nagy elönyt ad nekik ez a bugg Uri illetve tp formályában . És ez már lassan fél éve működik nem hiszem el hogy nem lehet kijavítani
     
  10. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Nem nagyon érint ez a probléma. Nem is látom problémának. Véleményem szerint marha kevesen használják ezt a kaput, és van ennél nagyobb gond is. Ezek szerint ezt a BUG-ot te is kihasználtad és most bosszant, hogy VRU-n ez nem megy :)
     
  11. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Olvasom a Patchnote/log-ot és néha elkap az ideg, mert semmi energiát nem fektetnek a weboldal karbantartására. A felhasználói élmény javítása, teljesen háttérbe szorul.


    Nap bónusz:


    Köszönöm nem kell a számba rágni napi 30x.

    Ezt miért nem lehet letárolni vagy cookie-ban vagy adatbázisban? Miért kell ezt naponta többször is megjelentetni?



    Árverés:


    15 perces javítás lenne, hogy az az ajánlattételnél a beírt összeg hármas tagolásban jelenjen meg. Küldjek át hozzá egy script-et hogy 5 perc legyen a javítás?


    Hangár:


    A tárgyak fejlesztési szintjüknek megfelelő sorrendezést kapjanak. Ha ki van írva milyen fejlesztési szintű egy tárgy, akkor csak egy feltétel az is, hogy ezek sorrendben legyenek, és ne össze vissza.


    Évek elteltével meglett a fejlesztése annak is, hogy az LF4-et, az apist és a zeuszt nem lehet eladni.
    De meg szeretném kérdezni, hogy milyen felsőbb kategóriás tárgy van az IRIS helyett? Azt miért lehet eladni?
    Vagy meghagyják annak a lehetőségét, hogy egy 16-os szintre fejlesztett drónt eladhassak, hogy szórakozásból flax ra cseréljem, vagy nem tudom mire költeni az urit, így szeretném újra fejleszteni?


    Minimum egy olyan feltételt kellett volna még beletenni, hogy azon legfelső kategóriás eszközök (iris, B02 pajzs) amelyek már fejlesztve vannak, ne lehessen eladni. Vagy csak úgy lehessen eladni, hogy az eladást egy e-mail visszaigazolásával lehessen véglegesíteni.



    Klán:


    Klán oldalt mikor fogják már renoválni? Egyszerűen szánalom az egész!


    Üzeneteknél:


    Nem kezeli a HTML tag-eket. (a html tag-ben nincs bent az idézőjel, azét tettem bele, hogy látszódjon!

    Klan "<strong> "xy "</strong> " zerwał stosunki dyplomatyczne "<strong>"Sojusz "</strong> " z Waszym klanem.


    Ha már egyszer ez egy rendszer üzenet, miért nem magyarul jön meg?
    Ha jön egy üzenet, azt miért nem jelzi a klán oldalon?


    Információs oldal:


    Miért nem írja ki a rendszer melyik felhasználó hagyta az üzenetet? A sortöréses r/n már javítva lett szerencsére, de ehhez is kellett 2 év.


    A Csapat beszélgetős címe


    Ezt a lehetőséget ki kellene egészíteni egy jelszóval ami csak a klán tagoknak látszik. Lehetőségnek kellene adni, hogy a TS címet is csak a klán tagok láthassák, ne minden esetben legyen nyílt adat!


    Ha már itt tartunk, akkor a klán információk szerkesztéséhez az adó megváltoztatását is be lehetne tenni.


    Diplomácia:


    Ezen végképp elsírom magam. Ki vannak írva a klánok nevei, de ha többet szeretnél megtudni, akkor másold ki, menj az információs oldalra, másold be, (szerencséd ha kiadja) majd fél órás várakozás után az információt megkapod, egy felugró ablakba, amely nem mindenkinél jelenik meg, mivel a felugró ablak tiltva van. Na ez a felhasználóbarát hozzáállás.


    Miért nem lehet a diplomáciánál kiírni a klán rövid és hosszú nevét, megbízóját?
    Ha rákattintok a névre, akkor miért nem itt dobja ki azt a felugró ablakot, hogy megtekinthessem a klán információt?

    A Nyílt keresések linknek van egyáltalán valami értelme? Egy hasztalan funkció!


    Itt is jó lenne, ha lenne két szűrési feltétel. Először beállítom a megbízót, ( EIC, VRU, MMO minden megbízós, mindegy) Utána tovább szűrhetem MNT, Szövetség, háború, vagy mindegy) re.

    Gyorsan listázhatók lennének így, a különböző diplomáciai állapotok.


    Kezelés / kifizetés


    Hármas tagolás ismét hiányzik! Biztos meg lehet csinálni, mert a legördülő listában benne van.

    Ha már bevezetésre került a klán kasszából való kifizetés korlátozása, akkor azt is érdemes lenne kiírni egy felhasználóhoz, hogy mikor lehetséges az újbóli kifizetés. Ez az adat is biztos megvan valahol adatbázis hiszen, egy idő elteltével újra engedi a kifizetést!


    Tagok:


    A tagok sorrendezése mi alapján történik? Nem jöttem rá a logikára! Ide lehetne betenni egy választómezőt, hogy az alap sorrend változtatható legyen.


    Választási lehetőségek: TP szint, belépési dátum, klán rang, és rang szerint.


    Az alapértelmezett rendezésnek pedig így kellene kinéznie.


    Első a klán vezér, alatta TP szint szerinti felsorolás csökkenő sorrendben, utolsónak az inaktív tagok.


    Továbbá álomszerű lenne, ha az új tag aki belépett mindaddig a lista legelején kapna helyet amíg nincs klán rang adva az illetőnek!


    Bónusz

    Ez a menüpont kinek hasznos? A bonusz menüpontot eltávolítanám vagy nem ennyire frekventált helyen tartanám. Helyette inkább az előfizetéseim menüpontot preferálnám, mert az előfizetéseim eléréséhez több gombnyomás, és felugró ablak után érek el.



    Üzenetrendszer:


    Beírással ellenőrzi, hogy létező, avagy sem a felhasználó. Eddig OK.
    Meddig tartana berakni azt a feltételt, hogy fogad-e üzenetet, avagy sem?

    Megírsz fél kilométer levelet és a végén kiírja, hogy a felhasználó nem fogad üzeneteket.
    Továbbá aki klán vezér, vagy diplomata egy klánban az üzenetek letiltását nem használhatná!


    Pilóta portfólió:


    Nem értem, hogy az miért titkos adat, hogy a pilóta milyen klánban van? Nem kell kilistázni a klán tagokat, annak aztán semmi értelme de az alap információk miért titkosak?

    Hiszen ezt az infót elérem más úton is, tehát nem titkos adat, akkor itt miért nem jelenik meg?


    Klán rövidítése / neve:

    Alapítás dátuma:

    Klán vezére:

    Tagok száma:

    Klánrang:


    Napló:


    A naplóban is jó lenne egy szűrés. Semmi drasztikusra nem gonolok ami nem 20 perc alatt kivitelezhető.

    Választási lehetőségek: Lelőtt, lelőtted. Kb. ennyi érdekli az embereket.


    Rangod:


    NPC összegzéseknél a legutolsó sor a Lelövések régi számítás szerint. Ez alá be lehetne tenni hogy összesen mennyi űrlényt lőttél le. Ez az adat máshol megvan így ennek a kiíratása 1 perces programozás.


    Játékos lelövések összegzéseknél a legutolsó sor a Lelövések régi számítás szerint. Ez alá be lehetne tenni, hogy összesen mennyi játékost lőttél le. Ez az adat máshol megvan így ennek a kiíratása 1 perces programozás.


    Maximum 5 perces munka!




    Az egész oldal elavult, nem felhasználóbarát. Írja már meg valaki, években kifejezve mikor lesz ebben valami változás. Amiket leírtam 1 programozónak maximum 3 napos munkája.

    Miért nem foglalkoztok a weboldallal, hogy használhatóbb legyen?
    Remélem, nem az a válsz jön, hogy folyamatosan foglalkozunk a weboldallal is, mert évek óta fennálló hibák és hiányosságok ezek, és van még több is, csak már lusta vagyok leírni.
     
  12. ••Ðeath••

    ••Ðeath•• Fórum mestere


    amit leirtál az mind igaz.ezek javitására várhatsz/várhatunk.a rendelös dolgok,az újjitások fontosabbak! :)
     
  13. Kyra40

    Kyra40 Haladó


    Szia , igen ezek tényleg idegesítő problémák, pedig csak apróságok (bár én a bónusz menüponttal annyiban vitatkoznék, hogy igenis hasznos, mert a baráti meghívások alapján kapott bónuszt összegzi....
    Én még oda átpakolnám a promo kódokat , és az e-mailos utalványkódokat is , hiszen azok is bónuszok. Ja meg igen halkan megjegyzem hogy a promóciós kódokkal kezdjenek valamit , mert nekem van egy RAKAT , és nem tudom felhasználni őket....
    Ezt az ostobaságot én kivetetném , hogy csak olyan használhatja fel aki még nem rendelt..... Bárki használhassa , azt hiszem ők csak jobban járnak vele, mert a játékosoknak jobban megéri így rendelni .... Természetesen ha a saját kódodat a saját felhasználódon használnád akkor csak 5% os bónuszt kapnál , ha pedig másén akkor 10 % os bónuszt , de hogy megmaradjon a friss játékosok segítsége is , ha olyan játékos használja fel a kódot aki még nem rendelt , és az első rendelés előtt írja be akkor 25% os bónuszt kapna mindkét fél... (mhh nál 990 K uri esetén is ez csak +247,500 uri ami így összesen 1,237,500 uridium .....) így mindkét félnek megérné.... bár a legtöbben úgyis telefonosra használnk föl, de legalább felhasználnák.....
     
  14. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Mondok jobbat!

    Ha valakinek van, aktív előfizetése akkor az jelenik meg, akinek meg nincs, akkor a bónusz :) Ez egy pofon egyszerű feltétel!
     
  15. Siemon187

    Siemon187 Fórummogul

    Érdeklődnék még hányszor lesz félbeszakítva a Jackpot Aréna ???
    Alig várom az ismétlést, úgy költenék megint egy kis urit Boosterekre, gondolom vagyunk még így ezzel párezren a jelentkezők közül....
    ......ja és persze gondolom: "kártérítést nem áll módunkban jóváírni." bla, bla, bla...:confused:
    :)Congrats Bigpoint!:D NÁJSZ DZSOB:p
     
  16. Nitronyussz

    Nitronyussz Fórum admirálisa

    Sziasztok!

    Fapapi, én egyetértek veled és tovább küldtem a nálam nagyobbaknak. Ezek tényleg idegesítő kis apróságok.

    A promóciós kódot közzé kell tenned, hogy más fel tudja használni.

    http://hu.bigpoint.com/darkorbit/board/threads/promocios-kodok.217/

    Szia!

    Tudod te jól! Annyiszor lesz félbe szakítva, ahányszor valaki valami olyat követ el benne, amit nem kéne.
     
    fapapi kedveli ezt.
  17. lost

    lost Fórum nagymestere


    Csak nekem egyedül van 241 db promóciós kódom. Egyes egyedül. Na mármost egy szerveren van kb 500 rendelő játékos( javítsatok ki, mert fogalmam nincs mennyi lehet amúgy). Egyszerű matematika, bőven több ezer promóciós kód van felhasználatlanul(csak magyar szerón, azt bele se vettem hogy egyéb szervereken is játszanak magyarok). Nos hány magyar is kezdi el a játékot? Ezek közül hányan vannak tisztában a promóciós kód létezésével? Mivel csak az első rendelés során érvényes a promóciós kód, így akár ki is vehetnék az egészet
     
  18. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Tudja, de attól még lehúzás, és ebben igaza van.
     
  19. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Nekem a közzététellel van a bajom!
    Rengetegen azt sem tudják, hogy van fórum, és megmondom őszintén a promóciós kódot sem tudom mire való :) De a fórumban keresni sem egy leányálom. Sajnos a fórum megléte regisztráció után nem evidens. Én a regisztrációm után 1 évvel találtam meg a fórumot. Van olyan tagunk aki 5 éve regisztrált, és most mutattam meg neki, hol is lehet megtalálni.

    Ha a fórumon, teszem közzé hasztalan az egész. Ha pedig saját magam képes lennénék kiosztani a bónuszom sem ott tartana ahol most áll :)

    Tehát számomra a promóciós kód megléte egy teljesen hasztalan felesleges dolog!
     
  20. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Nagyon szépen köszönöm a továbbítást!