Minden egyéb problémás kérdést, bugot ide kérünk (Archív)

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: ♠ĄmaŽoη♠, témanyitás ideje: 9.12.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Tééényleg? Megyek kipróbálni, végre buli.. :D
     
  2. illu

    illu Utánpótlás-írogató

    ez pl eu2 sero nemtom a tobi seron hogy megy de itt igy sajna
     
  3. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Nagyon jó, megnézem. :) Bár olyanokat hallok, hogy nem igaz. :(
     
  4. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Nem akarok beledumálni senki munkájába, de szerintem ideje lenne, ha EU2 szerveren lenne manuális ellenőrzés is, a jelölőprogramokat használók ellen.
    N2O klán tagjai szinte lelőhetetlenek. A prog felméri kinek van a legkevesebb élete, és azonnal átjelöl arra a játékosra. Lelőttek, még a közelükbe sem vagyok (kapuba javítás) már jön a jelölés és a sebzés.
    4 db fullos hajóval (1 db goli, 2 db venga, 1db cita) nem lehet kilőni egy sperhedet, mind a négyen lőjük, és ki esik le? Hát persze, hogy nem a speer hanem mind a négyen!

    Nem érdekel ha lelövik a hajót, ez a játék erről szól, de amikor nem kiegyenlített egy küzdelem, mert minden harci tevékenységet elvégez a robot, így már nem lehet csatározni.
    Lehetsz jó technikával rendelkező játékos, de olyan nincs, hogy lövöm a hajót, és lövés közben egymás után 4x töltődött vissza a full élete. Nincs az a P.E.T, ami lövés közben töltené az életed, és nincs az a javítórobot, ami lövés közben visszatölti 1mp alatt a full életet.

    Tehát szépen megkérnék pár nagyobb emberkét, játszassanak egy két hajót EU2 minden megbízónál, és egy hangyányi rendet tegyenek, mert a szűrés annyi, mint halottnak a csók!
     
    tg90000_2 és illu kedveli ezt.
  5. Fapapi:
    Egyetértek a hozzászólásod mondanivalójával, a téma kényes és szerintem sokáig nem is olvasható majd a hozzászólásom. Sajnos felénk is (EU4) jelen van egy bizonyos körnél ez a jelenség és a másik ami zavar, hogy akik pvp-n robotolnak X órát majd feljönnek pár órára dicsekedni, hogy áll mennyit fejlesztett, mennyi kapuzott s vígan beszélnek arról is hogy ilyen olyan egyezményt kötnek, hogy "dobozolás" közben ne lőjjék egymást, vígan írják mert büszkék, hogy nem tudják szűrni őket már több hónapja....

    Support válasza kérdéseimre van szűrő és szűr is nem tudnak egy-egy hajóra rászűrni...

    Ezért már rág letettem a komoly játékról belefáradtam, hogy vehetem az 50% os boostert kapuzhatok szerezhetek lőszert stb, se a rangban nem haladok se a ranglétrán előre mert nem futja nekem tisztességes játékból havonta 30-40 kapukra :S + minden techre stb...
    nekik így könnyű még dolgoznak + alszanak összekapkodják maguknak sajnos itt tartunk jelenleg s nem látok rá esélyt, hogy változna valamit a helyzet bár reménykedem a lehetetlenben.

    Üdv...

    U.i: Azért egy PrtScn-t tolok a posztról....
     
    Siemon187 kedveli ezt.
  6. Nabuto

    Nabuto Utánpótlás-írogató

    Akor lessz rend mikor a porszivok eltünek a játékbol!! És a tisztességes játékos nem lép be a játékba csak be jelentkezik, és egy kanyi manit nem tesz bele akkor talán el gondolkoznak??? Kenöcs klán és szeretett tagjai is ilyenek nem tudod ki szedni egyiket se mert nagyon tudnak. ÜDV
     
  7. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere

    Nem fog tetszeni neked amit írok, de minden embernek más és más a tűrésküszöbe.
    Ha valaki dobozol engem abszolút nem zavar. Szerezzen lőszert, fejlődjön, engem ez sem zavar, ettől nem lesz lelőhetetlen. A jelölő és életben tartó programok viszont kihoznak a sodromból.
    Ezek a programok megsemmisíthetetlené teszi a hajókat. Néztem ezekről a programokról egy két videót. Minden ilyen program nem az alapértelmezett böngészőproton kommunikál a játékkal.
    Más porton csatlakozó játékosok 99%-a valamilyen jelölő programot használ, ezt garantálom. Az internetet felhasználók 99.9% alapértelmezett portot használnak. Az első lépés az lenne, hogy csak egy bizonyos port tartományban lehessen a játékkliensre csatlakozni. Továbbá akik nem alapértelmezett porton csatlakoznak, ki kell vizsgálni a fiókjukat! Biztos vagyok benne, hogy a DO megtesz mindent ezek ellene a programok ellen, de nem érzem ezeknek a hatását. 159 játékost tiltottak ki az összes szerverről. Hát az nagyon kevés.
     
  8. Nincs a mondanivalóddal semmi problémám, sőt egyetértek veled az jobban idegesít amikor jelölnek vagy nem lehet lelőni mert megy nekik a téma, régen erre írták, hogy ha nem tetszik jobb valaki nálad akkor farmerámmázzak, de mint köztudott nincs bajom ha lelőnek erről szól a játék sőt ha jót harcolunk s elesek vagy épp az ellen de tisztességes volt a harc akkor semmigond és sokszor jön egy jó harc volt vagy hasonló válasz mind2 oldalról.

    Amit írtál valóban jó és elgondolkodtató, hogy csak bizonyos portokon lehetne a játéknak működni a kézi proxy-s beállítás lehetőségét teljesen kiszűrni valahogy.
     
    fapapi kedveli ezt.
  9. szaby82(=HUN=)

    szaby82(=HUN=) Fórum-zöldfülű

    Olvasgatlak itt titeket a programokról...Hát egyes részeken megmondom őszintén jót kuncogtam. Vegyük a porszívózókat...Elgondolkodtató, hogy ha látod és itt és más helyeken kifejted azt, hogy téged mennyire zavar akkor miért nem lövöd őket? Miért zavar az, hogy ők miben egyeznek meg egymás között ha van ilyen, mennyi kaput rak ki stb...? Személy szerint "APRÓ" féltékenységet vélek felfedezni a sorokban! Nem szégyen ez és nem is kell rajta megsértődni. Eszembe jutott egy nagyon jó mondás: "az vesse rájuk az első követ aki bűntelen", tehát azok lázadjanak ellenük akik még soha semmilyen programot nem használtak még! Sem a jelenlegi karakterükkel sem pedig az előzőekkel! Nos hát nézzen mindenki szépen jó mélyen magába....
    Biztos vagyok benne, hogy az illetékesek már dolgoznak azon, hogy minden féle-fajta csaló játékost kizárjanak. Értem én, hogy a sérelmeknek hangot akarnak itt egyes emberek adni, na de ez már rég és sokszor lerágott csont.
     
    BladeZsolt[Ħuη] kedveli ezt.
  10. LoneWolf

    LoneWolf Haladó

    Teljesen egyetértek veled a szűrés szükségességén, de mielőtt aláírásgyűjtésbe kezdenénk, jobb ha tudjátok, a felvetett technikai oldal egy kicsit sántít. Nincs olyan, hogy alapértelmezett port a felhasználók részéről.

    Mindenki a 80-as célportra kapcsolódik a böngészőből, aztán a betöltődő flash alkalmazás már létesíthet más portokon kapcsolatokat. Az, hogy a böngészőben beállít valaki egy proxy portot, a távoli oldal nem tudhatja, és a "proxy szerver" már bármely (1000 feletti) forrásportról kapcsolódhat a DO 80-as portjára.
    Ahogy a böngésző is. Nézd meg a saját gépeden a netstat -a -n parancssori paranccsal, hogy te épp milyen port tartományról csatlakozol: elárulom, hogy azon felül, hogy 1000 és 65535 között kell lennie, semmilyen szabályosságot vagy alapértelmezettséget nem fogsz felfedezni. Semmiből nem áll egy proxy szervert is bármely tetszőleges portra átállítani.

    Egyszerűbben: azért mert te egy nem szabványos proxy szerver portra csatlakozol a te gépedről, és te azt látod, hogy ehhez csatlakoztál, a proxy másik oldalán nem feltétlenül ugyanezt látják.

    Természetesen vannak szabványos megoldások a proxyk detektálására a szerver oldaláról, de tudsz olyan dolgot mondani a való életből, amit valaki ne tudna megkerülni?

    Inkább a játékosok kijelölési reakcióidejét kellene mérni, és az emberfeletti gyorsaságot elérőket kiemelten figyelni (pontozni).. továbbá az álcából egy kattintással kijelölőket is megjelölni és büntetőpontokat adni nekik a háttérben, ha mondjuk kitelik 50 adott idő alatt, akkor megnézni közelebbről az accountot. Mert egyszer mindenkinek lehet szerencséje, kétszer is, na de állandóan?

    A lelőhetetlenségre ötletem sincs hogyan csinálják, vagy a cél tűnik el, vagy a beérkező lézermennyiséggel nem arányban fogy az élet? Erre is ki lehet találni algoritmust, ha valaki le tudja írni mi történik. Lehet van vele csoportban 3 Solace és azok nyomogatják az életét?
     
  11. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Egyetértek!
    Minden szerver legyen olyan, mint magyar 1! Legyen valaki, akinek gondja van rá, hogy az összes csaló, és csalónak vélt játékost kidobja! Legyen minden szerver kihalt, és akik vannak ne tudjanak normálisan játszani, csak félelemmel, hogy ő a következő, mert ha esetleg picit gyorsabban fejlődik, csalónak véli valaki.

    Komolyan ezt akarod?

    A mostani botok max harmadannyit szednek óránként, mint te magad. Ezért nem értem pl. azt az embert, aki azért jött skandira, hogy rendeljen és ezzel fejlődjön, ÉS aki gyorsabban fejlődik nála, az csal. Amikor tényleg annyit dobozol valaki kézzel, hogy pár hónap alatt felhúz, majd még pár hónap alatt kifulloz egy hajót, annak sok a szabadideje, kitartása, és ügyes emellé.
    Ugyanis kézzel gyorsabb, mint bottal! Bottal ezt nem lehetne. 10 órát játszik bot nélkül, már jóval többet szed, mint ha 0-24 botolt volna!
     
  12. Sajnálom, hogy ha féltékenység jön le ebből neked! Gondolod, hogy nem lőttem őket még voltak hozzájuk próbák ?
    De több mindenre oda kell figyelni ha ez már hónapok óta így megy hisz ha minden nap lelövöm őket 5-10 X akkor egyből jönne a DO rendszertől a levél elhiheted PUSH vádja vagy a tisztességtelen játék végett mint ahogy hallottam és láttam is már másnál...

    És húzzam a rövidebbet ? köszi nem inkább várok. Hátha lesz valami változás de addig gondoltam kifejtem a véleményem.
     
    Vércse kedveli ezt.
  13. fapapi

    fapapi Fórum nagymestere


    A portokkal kapcsolatban igazad van! Nem gondoltam ezt teljes mértékben végig.
     
  14. szaby82(=HUN=)

    szaby82(=HUN=) Fórum-zöldfülű

    Ne sajnáld...
    Ezt ugye te magad sem hiszed el? Már miért kapnál PUSH-t? Warozd be őket és ennyi! Jó pár éves játékos vagy ne mondd nem tudod a módját. War alatt annyiszor lövöd le amennyiszer csak akarod, és ha jól gondolom nem egyedül vagy a klánodban aki aktív játékos....
     
  15. szaby82(=HUN=)

    szaby82(=HUN=) Fórum-zöldfülű

    Írtam én olyat, hogy minden szerver legyen magyar1? Ezt nagyon elcímezted kedves tg90000_2!
     
  16. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Köszönöm szépen, tudom mit írok. ;)
    És ha már itt tartunk, válaszolnék én is egy kicsit hosszabbat.

    A pirossal kiemelt rész miatt írtam a hu1-es dolgot, ugyanis a BP - ha dolgozik is ezen, nem éri meg nekik, hogy minden ilyet kitegyenek, és nem is tudnak, csak a hu1-es módszerrel, ami viszont szerintem gusztustalan.
    Először is. Elhiszem, hogy neked nevetséges a dolog, de ha az, akkor nem hiszem, hogy zavarna egy kicsit is a fejlődésben a sok botos. Miért nem lövöm? Na én meg ezen "kuncogtam". Naponta 10-15 hajót sikerült addig lőnöm, hogy semmit nem kaptam értük. De ezek mind visszajönnek folyamatosan. Nekem nincs folyamatosan több millió x4-em arra, hogy ezeket lövöldözzem semmi jutalomért, fejlődni is akarok. Másik dolog:

    5 lelövés után nem kap semmit, illetve (magyar 1-en kibannolják,) látják, hogy ennyiszer lelőtted, az adminok nagy része átvizsgálás nélkül pushingnak véli és kitesz. És ne mondd, hogy a war ezt megoldaná... Jó pár éves játékos, miért kezeled úgy, mint egy kezdőt? Talán okkal írta amit írt, talán nem "nála van a hiba".


    Az hidegen hagy, hogy ő mennyit és hogyan fejlődik (csak pettel max harmadannyit tudsz szedni, mint hajóval), és egyáltalán hogy gondolod, hogy féltékenységből írta? Mire lenne féltékeny? Botolni mindenki tud, elhatározás kérdése! De igen, szégyen, a bukott csaló - ha játéban marad - nagyon is megszégyenül!
    És milyen alapon írod ezt? Botolt valaki - kizárták, visszajöhet, kezdhet egy új, tiszta karit, hogy fejlődjön. BP-nek + bevétel. És nyugodtan lázadhat ellenük tisztán. Ha nem tetszik, írj egy ötletet, hogy ne is kezdhesse újra a bukott játékos, és nézd végig, ahogy kihal minden szerver.

    Amit írtam az alól kivétel a magyar 1-es top1 klán....
     
  17. Mint írtam s írták PUSH végett én szívnám meg ez az egyik oka, a másik meg amit TG írt nincs erre felesleges muníció.

    Egy kis történet a múltból régről ami miatt nem kockáztatok!

    Mikor még az npc lövöldözős téma ment alsó mapokon egyik klántársam egy pár ilyen delikvenst szemelt ki s lőtte le párszor s egyből jött a PUSH neki tisztességtelen játékért holott nem ő volt a probléma forrása és érzékenyül érintette a TP s egyéb levonás ami ezzel jár/járt.

    Nekem sem hiányzik egy ilyen . De részemről a témát lezárom hisz ördögi köröket futunk a semmiért.


    Üdv Blade
     
    tg90000_2 kedveli ezt.
  18. szaby82(=HUN=)

    szaby82(=HUN=) Fórum-zöldfülű

    tg9000_2!
    Akkor kifejtem neked kicsit én is bővebben jó?

    Az, hogy mi folyik hu1-en engem egy csöppet sem zavar, mivel nem játszok ott és nem is fogok azok alapján amiket hallok. Ha titeket zavar és folyamatosan itt hőzöngtök, akkor miért is nem hagyjátok ott, ahogy tette ezt már több száz játékos? Elárulok neked egy nagy TITKOT! Amíg a BPnek bevétele van egy adott játékból vagy szerverből, tehettek ti bármilyen panaszt az ott dolgozók ellen, nem értek vele semmit! Egyszerűen ne rendeljetek....

    Nem tudom melyik részben olvastad de én nem látok olyat egyik írásomban sem, hogy engem zavarna a sok porszívózó egyén!!!
    Csupán annyit írtam, ha zavar akkor lődd őket és ennyi. Ha meg már nem kapsz érte semmit, akkor lője a klántársad, mert feltételezem nem egyedül játszol mivel itt fórumon igen aktív vagy! Hmm... vagy csak ide jársz fel írogatni és nem is játszol? Fene sem tudja de őszintén szólva nem is nagyon érdekel!
    Leosztasz itt olykor egy két embert több-kevesebb sikerrel mint ahogy az utóbbit ( kevesebb sikerrel) velem is tetted, aztán lehet ki is lépsz. Végül is ez is lehet hobby :)

    Tapasztaltan beszélsz arról, ki mennyi urit szed mostanában...akkor azt is tudod mi ezeknek a hajóknak a gyenge pontjuk, hát nosza használd ki! Ott is légy okos!!!

    Mit milyen jogon írok? Ha jól tudom szólásszabadság van!
    Többszöri átolvasás után sem érzem azt én sértegettem volna itt bárkit is, nem is értem miért kérsz TE engem számon, hogy mit milyen alapon írok?
    Gondolkozz el azon, hogy megeshet az a dolog, hogy mondjuk ismerem a Zsoltot mondjuk?!

    Újra leírom, engem nem zavar egyik fajta programot használó sem, mert legalább van kit lőni!
    Ha olyan kedvem van, bemegyek és lövök pár porszívózót és ennyi.
    Ha meg olyannal futok össze aki már messziről jelöl vagy lelőhetetlen mert ilyen is megesik nálunk is, akkor vagy harcolok vele vagy emp álca és elfutok előle ha tudok. Ennyire egyszerű a történet.

    "Amúgy meg miért ne lázadhatna ellenük ha akar? "Felőlem tegye vagy tegyétek, de mint azt te is írtad, amíg tolják a pénzt ők is a játékba addig úgy sem történik semmi. Bár mondjuk lehet ő többet költ a játékra mint ti! Ha meg igen kirakják, akkor ugyan ilyen módszerrel épít magának egy karaktert és lelő téged vagy a hozzád hasonlókat újra és újra.

    Na én itt be is fejeztem a témát, nem írogatok én ide neked, bár biztos vagyok benne te még fogsz mert nem bírnád ki. Hát hajrá, legyen a tiéd az utolsó szó!
    Addig én megyek és lövök pár hajót, élvezem a játék adottságait, mert ugye azért regisztráltam be ide! Kisnovellákat meg majd írok ha megöregedtem és ki tudja, még sikerem is lesz majd :)
     
  19. Nitronyussz

    Nitronyussz Fórum admirálisa

    Sziasztok!

    Remélem a huzavonát befejeztétel mára és máskorra is. :)
     
  20. Amíg hu1-en és még jó néhány szerveren az megy büntetlenül ami, addig itt lesznek parázs viták sajnos :(