Térképfoglalás

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: szabofilip, témanyitás ideje: 14.7.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. szabofilip

    szabofilip Fórumelemző

    Sziasztok!
    Nekem támadt egy olyan ötletem, ami a Térképfoglalásról szól.

    Ugye van a 3 megbízó: MMO, EIC, VRU.
    Meg, lenne 4 db PvP térkép, amit be lehetne foglalni.
    Ugye ez a 4 PvP térkép nem tartozik semelyik megbízóhoz sem, ezért lehetne azokat elfoglalni.
    (4-1 PvP)
    (4-2 PvP)
    (4-3 PvP)
    (4-4 PvP)

    Térképfoglalás (TF) lehetne minden nap este 19:00-kor.
    17:50-kor kiírná a kliensbe, hogy 10 perc múlva kezdőik a TF.
    18:00-19:00-ig tartana ez a TF.

    Minden PvP térkép közepén lenne egy speciális NPC, melynek nevei térkép szerint:
    (4-1 PvP) Őrző neve: Eradion
    (4-2 PvP) Őrző neve: Kariond
    (4-3 PvP) Őrző neve: Arwean

    Az őrzők addig vannak Instant pajzsban, míg meg nem ölték a Szolgákat.
    5 Szolgát kell legyőzni ahhoz, hogy elmenjen az Instant pajzs az őrzőről.
    (5 db Szolga van az őrzők körül.)

    (4-4 PvP) Őrző neve: Orezein


    Orezein őrző mellett ott van a másik 3 térkép őrzője. Tehát amíg le nem győztétek a másik 3 őrzőt, addig vanj instant pajzsba Orezein őrző is.

    Itt nincs 1 szolga sem az őrzők körül.

    Őrzők, és a Szolgák HP-ja, pajzsa, valamint sebzésük és különleges képességeik.
    Eradion őrző:

    HP: 50.000.000
    Pajzs: 30.000.000
    Sebzés: 50.000
    Különleges képesség: 3 percenként eldob egy bombát, ami a játékban mért 500 hatósugaron belül sebez mindenkire 100.000-ret.
    2. Különleges képesség: 5 percenként javítja magát 500.000-rel. (HP-t)

    Kariond őrző:

    HP: 50.000.000
    Pajzs: 30.000.000
    Sebzés: 50.000
    Különleges képesség: 3 percenként eldob egy bombát, ami a játékban mért 500 hatósugaron belül sebez mindenkire 100.000-ret.
    2. Különleges képesség: 5 percenként javítja magát 500.000-rel. (HP-t)


    Arwean őrző:

    HP: 50.000.000
    Pajzs: 30.000.000
    Sebzés: 50.000
    Különleges képesség: 3 percenként eldob egy bombát, ami a játékban mért 500 hatósugaron belül sebez mindenkire 100.000-ret.
    2. Különleges képesség: 5 percenként javítja magát 500.000-rel. (HP-t)


    Szolga:

    HP: 2.000.000
    Pajzs: 1.000.000
    Sebzés: 25.000

    Orezein őrző:

    HP: 75.000.000
    Pajzs: 50.000.000
    Sebzés: 60.000
    Különleges képesség: 10 percenként javítja magát, és őrzőit 500.000 Pajzzsal.

    A megbízó cég hiearchiájában meg lehetne nézni, hogy melyik megbízóé melyik térképet foglalta el.

    Ami minden PvP térképre érvényes (Kivéve: 4-5 PvP): Ezek mellé kapsz egész napra 10% kárboostert. Valamint 10%-10% HP és Pajzs Multiboostert.

    + Duplaannyi becsületpontot, és Tapasztalatpontot kapsz minden elpusztított ellenségért.

    FONTOS: Egyszerre több térképet is lehet birtokolni. Ekkor a boosterek értékei összeadódnak.

    FONTOS: Azé a megbízóé lesz a térkép, amelyik megbízó a legtöbbet sebzett az őrzőbe. (A szolgák nem számítanak.)

    FONTOS: A bónuszok csak a PvP térképeken érvényesek. Kivéve: 4-5 PvP

    FIGYELEM!: A licitről elvitt, vagy boltból megvett boosterek nem érnek, semmit, nem adódnak hozzá az értékekhez.

    Remélem nem túloztam el semmit, kérlek véleményezzétek az ötletem!
     
    Utoljára szerkesztett: 15.7.14
    MadKason kedveli ezt.
  2. Kyra40

    Kyra40 Haladó

    Szia!

    tipikus foglalósdi , én szeretem az ilyet. Játszom már egy darabja ezzel a játékkal és 5000 alkalommal 5000 formában jelent már meg ezen a sémán ötlet , egyszer sem lett még megfontolva se , mert a vezetőség egyszerűen nem akar ilyet.... úgytudom lett is egy kettő továbbítva azok nem feleltek meg. ez van
     
  3. szabofilip

    szabofilip Fórumelemző

    Mikor is volt az? :D
    De az amúgyis régen volt, te a fórumon már régebb óta vagy mint én, tehét szerintem azok az ötletek akkor, régen érkeztek, akkor még lehet hogy nem foglalkoztak vele, de most viszont már most van, tehát talán beleillene a játékba...
     
    Utoljára szerkesztett: 14.7.14
  4. Artemis

    Artemis Kivételes tehetség

    Szia,

    van benne fantázia, nekem személy szerint tetszik :)

    Azért 1 kérdés felmerült benne:

    A plusz boosterek azok mindenhol érvényesek lennének, vagy csak a pvp térképeken? Mert alapvetően egy pvp foglaló játék.

    Plusz szerintem ha ez minden este lenne, akkor lehet egy idő után elvesztené a varázsát (de ez csak az én véleményem:) ) Talán ha picit kisebb lenne a booster jutalom.....mert a jelenlegi sebzésekre plusz 20%...talán picit tulzás. Én inkább heti foglalásra tenném.

    Ui.: Részünkről a korrekt módon kidolgozott ötletek továbbításra kerülnek, sajnos a vezetőség döntését nem tudjuk befolyásolni.
     
  5. Az alapötlet jó, 2 problémám van vele. Az egyik az, hogy a jutalom el van túlozva. Dobozdupla+ez az 4*-ező ami 7-800 urit is jelnteht egy dobozban képikkel együtt, illetve amint Artemis írta ezekre a sebzésekre még rátenni 20%-ot...A másik az, hogy az olyan szervereken ahol nem megbízók vannak, hanem 'érdekcsoportok' vannak (mint pl. HU1) ott mi lenne.
     
    NémethLászló kedveli ezt.
  6. Ha a jelenlegi sebzéshez hozzáadnak +20%-ot én megyek káposztát ültetni..
     
  7. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Ezzel értek egyet.
    Eleve 1 óra alatt ezeket senki nem lőné le (kicsiket), max pvp csata lenne alatta. Amit leírtál, hogy semleges pvp térképek, hát nem azok. A 4-1 mmo-é, 4-2 eic-é, 4-3 vru-é. Ha a nagy behemót 500 ezerrel javolja a kicsiket a kicsik sem fognak soha leesni.

    A boosterek meg.. Szerintem 1. megnyerné 1 megbízó, utána esélytelen lenne lelőni őket. Idejön valaki 80% dmg boosterrel 40% pajzsboosterrel, 700k sebzéssel meg 2 millió pajzzsal, én is elmegyek segédnek iceman földjére...

    5%-os uridium és becsület booster, 10% kredit és tp booster, vagy ilyesmi..

    Összességében az ötlet alapjai jók szerintem, a többi viszont nagyon eltúlzott.
     
    NémethLászló kedveli ezt.
  8. szabofilip

    szabofilip Fórumelemző

    Tudtam, hogy valamit kifelejtettem. :D

    Igen, a boosterek csak a saját PvP térképen érvényesek.

    Tg a 4-1, 4-2, 4-3 nem tartoznak semelyik megbízóhoz.
    Eredetileg a Saturn megbízóé lett volna, azok megbízójáé akik a Kronos kapuban vannak.

    Csak nincsen Szaturnusz megbízó. :D
    Én így tudom. :)

    SZERK.: Amúgy szerintetek mennyi ideig tart lelőni egy őrzőt?
    Ja, a boosterjutalmakat kisebbre veszem, + a dobozduplákat kivettem, és beraktam helyette valami mást.

    Artemis, lehet, hogy egy idő után unalmas lesz, de ha 1 héten lenne 1x, és ha mind a 4 térképet 1 megbízó foglalná el (Ami nem nagyon valószínű, de lehetséges), akkor szerintem jobb lenne minden nap.

    Én arra gondoltam még, hogy pl. Minden vasárnap kellene 4-4-ért harcolni.

    + Köszönöm a véleményeket (Jót is, rosszat is), rengeteg javító ötlet volt bennük.
     
    Utoljára szerkesztett: 15.7.14
  9. Kyra40

    Kyra40 Haladó

    Az örzők lelövésének az ideje függ attól is hogy mennyien lövik... ha sokat adnak akkor sokan fogják lőni és hamar lekapják.
    Nekem tetszik az ötlet mint mondtam, de hogy hozzátegyek , fent olvastam artemisz kommentjében hogy hetente legyenek. Inkább kéthetente legyen :D
    hogy miért? Mert anno még jó rég mikor létezett egy olyan nevű játék hogy silkroad online (tekintve hogy már nem létezik ilyen játék [max törtszerókon] így nem sértek fórumszabályt :p ) . Ezen a játékon rengetegen játszottak és ebben a játékban volt is ilyen foglalósdi. Ott mondjuk erődöt kellett foglalni de nem is ez a lényeg. 2 hetente bőven elég volt ez a csatározás, mert nem mindig ért rá mindenki ott se.
    aztán pedig időnként nyűg is volt , mert ugyan megbízó szintű a játék de nem mindig mennének rá az emberek , így nem is foglalóznának annyit. a többit meg kibogzzátok szerintem :D szóval szerintem ink 2 hét vagy több.
     
  10. tg90000_2

    tg90000_2 Fórumőrült

    Rosszul tudod. 4-x térképek a pvp térképek, igen. De véletlenül csatlakozik a 4-1 az mmo 1-4-es térképéhez stb.. ? ebbe nem gondoltál bele? Nagyobb szervereken (régen sok ilyen szerver volt) sok a pvp harc azokon a térképeken, és egy mmo-s hajó nem véletlenül nem 4-1-en vadászik/ott.

    A duplázós nem olyan rossz, de ezzel nagyon felmennének a rangok, illetve 1 nap alatt több száz ezer rangsorpontot is lehetne szerezni.

    Mennyi idő lelőni? Érdekes kérdés. Szerintem itt alapjaiban 2 felállás létezhet: 2-3 megbízó harcol, erősebb pilóták csak az elleneket lövik, kisebbek meg halnak sorban; vagy 1 megbízó uralja, ebben az esetben még le is lövik a nagyot, és elég gyorsan.
    Olyasmi lenne mint a spaceball.