Karácsony az űrben - Fórum event

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: LoneWolf, témanyitás ideje: 20.12.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. LoneWolf

    LoneWolf Haladó

    Írtam egy rövid szösszenetet 200 szó alatt, de szerintem 200 szóban nem lehet elmondani egy jó történetet, így nem is gondolom, hogy jó lett. Így a továbbiakban versenyen kívül folytatom több mint 400 szóban. :) Ha nem ütközik szabályokba, akár más is folytathatja itt.

    O'Hara kapitány meglehetősen idegesen nyomkodta a műszerpult kezelőszerveit. Idegessége értehető lehetett bárki számára, aki mostanság 5-2 kalózok által feldúlt galaxisában járt. A Citadel típusú utánpótlás szállító hajója gyomrában több ezer tonna, gyémántnál is drágább jégmeteor szilánk pihent, egész vagyont érne a kereskedelmi bázison. Ha eléri.
    Ebben a pillanatban egy villanást szúrt ki radarján a meteorfelhő szélénél.
    - Vezérlő, vészmeghajtás! - csattant fel.
    - Értettem, Utazó mód bekapcsolva! - jött azonnal a válasz a hajót vezérlő mesterséges intelligenciától. A gép hirtelen megugrott, de máris nyomába értek, a szinte semmiből előbukkanó interceptor vadászok.
    Nyomukban az ördögi saboteur gépek sem maradtak el, amik azonnal gátat szabtak a citadel menekülésének, lassító rakétáik becsapódásakor teknősbéka sebességre lassítva a hajót.
    - Pajzs maximumra, a saboteur hajókat lőjük először! - a kapitány próbált volna szabadulni a bolytól. De mindhiába, azok egyre több erősítést kaptak, megjelentek az Annihilator osztályú cirkálók is, amik súlyos tűzereje ellen nincs ellenszer.
    - Uram, a pajzs mindjárt megszűnik! - figyelmeztette a számítógép vörös fények kíséretében a pilótát. O'Hara előkapta a rádiót:
    - SOS! SOS! Itt az EIC Indianapolis, bármely baráti hajónak a térségben, kalóztámadás alatt állok, kérem segítsenek!
    Távolról már látszottak a bázis körvonalai, ekkor megjelent egy furcsa formájú hajó a bázis és köztük.
    - Kapitány, a radar szerint egy marsi aegis osztályú hajó közelít felénk.
    - A fene, védelmi mód. - nyugtázta O'Hara, majd ismét előkapta a rádiót - Ismeretlen marsi hajó, kérem ne támadjon, megadom magam!
    Sugarak indultak az aegistől a citadel felé, a kapitány lehunyta szemeit és halk imába kezdett. A számítógép monoton hangjára kapta fel a fejét:
    - Pajzserő növekszik, a sérüléseket nanorobotok javítják.
    - Köszönöm marsi hajó, az Isten áldja meg! Vezérlő, vészmeghajtás ismét, irány a bázis!
    - Túl sok a saboteur uram, nem tudunk gyorsítani. - mondta ki a nyilvánvalót a gép szenvtelenül.
    Hirtelen mély hang dörrent a rádióban:
    - Itt a VRU Fuji, fussatok bolondok, majd én lefoglalom ezeket! - ezzel álcából előugrott egy korszerű, tartarus osztályú vadász, és elcsalta a saboteur-öket a bajban levőktől. A citadel aktiválta utazó sebességét, és az aegis is visszavonulót fújt. A bázis előtt a három megbízó hajói álltak, egymással farkasszemet nézve, egyik sem mozdult ki védett pozíciójából, tartva attól, hogy azok hátba támadják.. egészen eddig a pillanatig. A tartarus megjelenése mintha jel lett volna, egymás után futottak ki a hadihajók, hogy fedezzék a beérkezők útját, vállt vállhoz vetve.
    - Vezérlő, hova lett a vénuszi vadász?
    - Eltűnt a radarról uram. - jött a lakonikus válasz. Közben a marsi aegis is rádiózott:
    - Itt az MMO Szevasztopol. Kellemes karácsonyt, és szerintem mindenkinek jössz egy itallal a kantinban! Elfelejted, hogy mind a Földről származunk és pontosan ugyanúgy tartjuk a Karácsonyt, gondolod lőttünk volna Rád pont ma?
    - Úgy legyen, köszönöm mindenkinek és kellemes karácsonyt! - válaszolta könnyes szemmel O'Hara.
    - Valaki italt emlegetett, hohohó? - jelent meg mellettük a VRU Fuji, majd hozzátette - EMP-álca pupákok, EMP-álca!
     
  2. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Ha így megy a szóforgatás,írhatnál egy új trilógiát,a gyűrűk ura is nagy siker lett,és azért nem csak online jutalom járt a szerzőnek:)
     
    LoneWolf és .deder. kedveli ezt.
  3. LoneWolf

    LoneWolf Haladó

    Ennek az előzmény sztorijával azért beneveztem, 170 szóra kurtítva, de nem olyan jó. :) Ez a versenyben leadott folytatása.
     
    Nitronyussz kedveli ezt.
  4. Menyus

    Menyus Junior szaki

    És most akkor egyelőre csak 1 ember írt valamit? Az amúgy nagy lelkesedésre utal lol
     
  5. Kyrus

    Kyrus Fórum hercege

    10 beérkezett alkotás van, ez csak az egyiknek a bővített változata :)
     
    Menyus és LoneWolf kedveli ezt.
  6. E.Patrik

    E.Patrik Haladó

    Köztük vagyok de az igazat megvallva nem néztem mennyi szó is mert 200 konkrétan semmire nem elég.
     
  7. Kyrus

    Kyrus Fórum hercege

    Ha van kedved és időd, akkor megoszthatod a hosszabb verziót játékon kívül :) Én biztosan kíváncsi vagyok.
     
  8. E.Patrik

    E.Patrik Haladó

    Az a baj hogy nem mentettem el.
     
  9. LoneWolf

    LoneWolf Haladó

    Nem akarok türelmetlennek tűnni, de van akinek már jóváírták a jutalmakat? Illetve a műveket közzé lehetne tenni valahol a fórumban szerintem..
     
  10. Menyus

    Menyus Junior szaki

    Nekem sem írták jóvá, ez igazából azért zavar, mert ma Zeus nap van, és szívesen elnyitnék +50 kulcsot...
     
  11. Kelly

    Kelly Fórumszaki

    Jövő hét folyamán kerülnek jóváírásra, addig a türelmeteket kérjük. Gratulálok :)
     
    LoneWolf és Gombi[HUN] kedveli ezt.