Kötetlen csevej (Archív)

Kategória: 'Archívum: minden egyéb', témanyitó: Nitronyussz, témanyitás ideje: 12.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. vagyokakivagyok

    vagyokakivagyok Junior szaki

    Ehh, eszemben sincs.

    Tényleg örülök, hogy utánajártál.

    Kíváncsi leszek, mi lesz ebből... valóban nagyon sokan csalódottak. Egyébként például nekem minden esetben adott nyereményt, amikor jó volt. Többségében sajnos értéktelent, de adott.

    Viszont ha nem garantált, csak esély van, akkor mi alapján van esély? Ha pedig kapsz nyereményt, mi alapján van mire esélyed? Sajnos ezek nincsenek tisztázva, pedig jó lenne tisztán látni.

    Mostanában eventek előtt ki van írva, mire mennyi esély van, százalék értékben. Nem lehetne ezt is megadni, és minden félreértés rögtön elkerülhető lenne.

    Lehet ez lenne a célravezető.

    Nem idéztem a hozzászólást, direkt. Így nem a reagálásodra írtam csupán, hanem a valós problémát feszegetem. Te megtettél mindent, kiírtad a problémát, utánajártál a valós helyzetnek, igazad is van, szóval nincs ok panaszra. Illetve van, de az nem felétek van, hanem azok felé, akik valóban felelősek a kialakult helyzetért.
     
    Utoljára szerkesztett: 3.1.17
  2. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Nézd abban amit írsz igazad van,de egyrészt,szerintem nem kellene Morfi-ékat támadni,mert ők a lehetőségeik keretein belül velünk vannak,másrészt épeszű ember látja ennyi hibát szerintem senki nem tudna kijavitani rövid idő alatt. Megkockáztatom,a Biblia szerint Isten 5 nap alatt teremtette a Földet,de ha megbíznák hibamentesítse a játékot,lehet még Ő sem vállalná:p
    Engem egyébként kicsit jobban bolygat az LF-4 napok mítosza,páran írják itt hogy kevés kulcsból kapnak elég sokat.....de az ember azt érzi amit önmaga tapasztal,és az utolsó 4 LF-4 napon nyitottam pontosan 657 ládát amiből 0-LF-4 et kaptam és mindösszesen 4 LF-3 at . Ezt egy picit kevésnek vélem,mert így soha nem lesz meg az a pár darab,hogy full legyek.....
     
  3. Járdaszegéj

    Járdaszegéj Utánpótlás-írogató

    Szia!

    Abban az esetben megérteném az érvelésed ha a hibák december óta állnának fenn.... De a fejlesztőknek lassan már 1 éve volt a kisebb/komolyabb hibák kijavítására... Erre mindig jött az újabb s újabb nem működő event, ami után a nem működő kárpótlás mellett jönnek a javító robotok a szervert javítani.

    Bocsánat, de számomra tűrhetetlen az állapot, elnézést ha a hangnem kicsit idegesebbre váltott :)

    Üdv?:
    én
     
  4. vagyokakivagyok

    vagyokakivagyok Junior szaki


    Én nem a magyar csapatot kritizálom. Leírtam, ha végigolvasod, lehetőségéhez képest a csapat megtett mindent, információ is volt, és utána is ment a dolognak az illetékes, ami becsülendő.

    Szerintem senki sem hőbörögne, ha az illetékesek a központban nem úgy mennének el ünnepelni, hogy menetrendszerűen összeomlik minden. Gondold végig csak nettó a november-decembert. A demaner kimondottan jó event volt, élt 1 napot. Az utána jövő hihetetlen káoszt nem írom le, a cross server ahogy van mai napig csődös, saját megbízók még mindig mínusz nélkül lövöldöznek, a dupla nap nem működött, a különleges hétvége csődöt mondott, a szervereket menetrendszerűen támadták a "gonosz űrlények csoportjai" miközben emberek halomra vásárolták a galaxy életeket, mivel néha 1-1 térképen 150 hajó találkozott egy egy csoportos kapuban esés után, mert a szerver beállt mint a törött féltengely...

    Nem öt nap alatt teremtette Isten az embert, sem földet, sem semmit. Az elmúlt egy év csak hibákról szólt, annak kompenzációiról, de javulást nem látunk.

    Színeznek desinget, összeszerelheted az összes értéktelen vackot halomra, míg a hangárokra mai napig nincs megoldás, mit is kezdjek a 200 darab hasznavehetetlen dróndesinggel, miközben a felszerelés ötpercenként kifagy a rengeteg sallangtól, eladni meg nem lehet.

    Tudsz jelenleg említeni egyetlen dolgot is akár, ami rendeltetésszerűen működik?
     
  5. Connection_Broken

    Connection_Broken Törekvő

    Én igen!
    Regisztráció, a játékba. :D
     
    -¤MAJANI¤- kedveli ezt.
  6. Lanselott

    Lanselott Fórumgróf

    Igen,ha veszel valamit,mindig precizen levonja a számládról az egyenleget,báár pont a minap írtam erről a fórumon az előfizetések felmondásánál már vannak kisebb gubancok:p
     
  7. NumizN1

    NumizN1 Fórumlakó

    Még a legjobban pörgő egységet is be szokták zárni egy napra, egy éjszakára, mert néha szükséges felújítani, javítani, nagy gépeket cserélni, mikor kevésbé van forgalmas időszak.
    Valószínűleg senki nem venné zokon, ha 1-2 napig nem lenne elérhető a szerver(ek), ha utána megújítva, frissen-üdén menne a játék.
    Csak ugye az a fránya profit...
    .... annak kiesését viszont, csak a hosszú távon gondolkodó tudja lenyelni, mert tudja, utána jobban megy,mehet a bolt.;)
     
  8. E.Patrik

    E.Patrik Haladó

    Az lenne a kérdésem hogy a Karácsonyi eventnél azt mondták januárba kapjuk meg a jutalmakat. Esetleg valaki tudja hogy azért sacc per kb. mikor?
     
  9. Kelly

    Kelly Fórumszaki

    Kifejted kérlek kicsit bővebben, hogy mire gondolsz?
     
  10. Unkas_ALonvadász

    Unkas_ALonvadász Törekvő

    Egy tanács a visszajelzésekhez:

    Az nem sokat segít, ha újra és újra elmondod más megfogalmazásban, hogy mennyire rossz minden. Mert akkor ez jut el a fejlesztőkhöz. Erre ők mit tegyenek? Egyszerre nem tudnak kijavítani mindent meg fejleszteni a dolgokon.

    Ennél egy fokkal jobb, ha úgy mondod el a problémás dolgokat, hogy nem mindent zúdítassz, hanem kiválasztasz egy általad legfontosabbnak vélt dolgot és az hangoztatod. Vagy legalább tisztán megfogalmazol egy fontossági sorrendet.

    De a legjobb, ha megkeresed, hogy mi az ami tetszik és azt/azt is visszajelzed. Gondolj bele, ha fejlesztő vagy vagy bármilyen alkotói munkát végzel sokkal könnyebben csinálsz valamihez hasonlót mint egy teljesen új dolgot.

    Értjük, hogy feszült vagy meg csalódott de ez a hőbörgés nem segít.
     
  11. E.Patrik

    E.Patrik Haladó

    Arra ami nem is olyan régen volt "karácsony az űrben" fórumjátékra.
     
  12. lost

    lost Fórum nagymestere

    Ez a cél.

    Kapják össze magukat és javítsák ki. Pl jól is nézne ki egy autószervízben, ha te meg akarnád javíttatni a féket, de a szervizesek úgy gondolják, hogy fontosabb átfesteni az autódat, meg beszerelni egy pohártartót.

    A hibajavítás biztosan gyorsabban fog folyni, ha olyan visszajelzéseket küldünk nekik, hogy milyen szép en vonulnak a csillagok a háttérben. Nem is tudom erre miért nem gondoltam még.

    Szóval nem segít, ha a fejlesztők látják a játékosok elégedetlenségét? Dőljünk hátra szépen csöndben, majd megcsinálják.(Néma gyereknek...)
     
  13. Kelly

    Kelly Fórumszaki

    Legkésőbb a jövő hét folyamán. Egyébként pedig Gratulálok :)
     
  14. E.Patrik

    E.Patrik Haladó

    Köszönöm!
     
    Nitronyussz kedveli ezt.
  15. vagyokakivagyok

    vagyokakivagyok Junior szaki


    Ezek tények.

    A kedvedért majd becsomagolom egy szép csokimázba.

    Várj, megfogalmazom.

    Hihetetlenül szuper, hogy be tudok ugrani a cross szerver R zone térképére. Milyen kár, hogy a leírt szabályoknak ellentmondva, saját megbízót plusz pontért lövök, nem mínuszért. Tökéletes, csak ezt a nem túl fontos lényegi dolgot szerettem volna jelezni.

    Fontosnak tartom megjegyezni, hogy bár szerettem volna lőni a meghirdetett event alatti Demaner Npc -t, nem sikerült, pusztán fatális véletlen lehetett. Más sem tudta lőni, sok fatális véletlen. Unkas jelzése szerint ez nem jelentős gond, hanem apró érdemi esemény, kapuban álldogálni ettől még remekül lehet.

    A dupla jutalmak napján, (úgynevezett kapudupla) Nem kaptam meg a kapudupla dupla részét. Ez valószínűleg csak egyedi eset lehetett, mert bár tetszik, hogy a GG háttere piros kerettel van rajzolva, áh nem is fontos, nem kell a dupla :D

    Különleges jutalmak hétvégéje alkalmából különleges jutalom nélkül raktam ki kapukat. Nem akartam, de immár, hogy felvilágosítottál, örülök neki, hogy kirakhattam sok százezer uridiumból ezeket a kapukat, feleslegesen. Kérem jelezzék, önszántamból, véletlen sem a főoldalon futó layer hatására tettem, csak hobbiból.

    Mit érzel mikor ilyeneket írsz, Unkas?

    Nekem a játék tetszik, érted? Tetszik, szeretem, mint valószínűleg mindenki aki játszik vele. A hibák nem tetszenek, és sok hiba van. Természetesen mosolyogva kell mindenkinek a hibákat tűrni tűrni és tűrni, hosszú hónapok óta, miközben kompenzációt MÉG mindig nem kaptam.

    Gondolj bele, ha reálisan bele tudnál gondolni, akkor reálisan látnál, és reálisan is írnál.

    Engedtessék már meg, hogy hőbörögjön a játékos ha kár éri és nem egyszer, hanem szinte folyamatosan, hogy elégedetlen legyen, főleg annak fényében, hogy lehet nem prémium nélkül játszik, hanem áldoz is a játékra csomagok, és más vásárlások formájában, miközben az ellenszolgáltatás minősége eléggé kétséges.


    Lost játékostárs remekül fogalmazott.

    Szóval ha lehet, előbb gondolkozz már Unkas, mielőtt írsz.
     
    Utoljára szerkesztett: 4.1.17
  16. Unkas_ALonvadász

    Unkas_ALonvadász Törekvő

    A személyeskedést hagyjuk. Annak sincs értelme.

    Félreérted, itt nem fogalmazásról van szó. A hibákat természetesen jelezni kell. Egyszer.
    Ez nem egy főnök-rosz beosztott viszony, hogy a főnök állandóan nyaggassa a beosztottat.

    Egy hasznos, intelligens visszajelzés példának:
    Az R-zone nagyon jó dolog, érdemes lenne fejleszteni. Azt, hogy legyen chat, csoport és véleményem szerint mínusznak kellene a saját megbízó lelövéséért járnia.
    A Demaner eventkor jó ötlet volt különböző dobozokkal díjazni a különböző sebzéseket. Érdemes kiterjeszteni ezt a Hitac eventre is. Véleményem szerint jobb lett volna, ha hibásan bent hagyják az ünnepekre mint, hogy javítva később visszahozzák.
    Valamint jó lenne, ha gyakrabban lennének ehhez hasonló eventek, mert ha nincs akkor én csak a kapuban állok.
    A dupla jutalmak napja hasznos dolog. És a különleges jutalmak napja is. Érdemes lenne hasonló minieventekből többet kitalálni. És jó lenne, ha a főoldalon lévő layert dinamikusabban módosítanák.

    Ebből a visszajelzésből leszűrhető, hogy mihez hasonló dolgokat szeretnél és mit nem szeretnél. Az a szintű hozzászólás, hogy "minden rossz, mindennek jónak kellene lennie" nem túl konstruktív.

    Azt pláne ne emlegesd, hogy nem használok prémiumot, te meg igen. Mert én is emlegethetnék dolgokat, hogy te hogyan játszol. De az nem tűr nyomdafestéket.
     
  17. vagyokakivagyok

    vagyokakivagyok Junior szaki

    Engem nem érdekel ki, hogyan játszik.

    Az sem nagyon érdekel, hogy neked mi a véleményed. A többséget kár éri, és nem fognak abból semmit sem profitálni, (főleg nem abból, hogy jól átbeszélik, mi az ami rendeltetés-szerűen működik) az meg végképp nevetséges, hogy hagyják hibásan a demanert futni. Inkább tesztelni kellene, ne legyen hiba. Event szinte állandóan van, csak nem nagyon működik, nem event kell, hanem hibajavítás.

    Én ezekre értem, hogy gondold át mielőtt írsz valamit, mert mi nem akarunk akkor sem kapuban állni, ha nincs event.

    Mivel hibák tömkelege van a játékban, értelemszerű, hogy nem azokra kell koncentrálni ami működik esetleg, hanem arra, ami nem működik, vagy hibás, ergo rossz.

    Az, hogy te nem vásárolsz a játékba, az egyéni döntésed. Aki viszont vásárol, annak nyilván vannak elvárásai is. Alapvetően az, hogy ne legyen minden hibás. Nem mindenki játszik egyforma szinten a játékkal. Vannak, akik sokat költenek rá, mert hobbijuknak választották a játékot, már nem maóta, hanem esetleg évekkel ezelőtt. Nem kellene keverni a kettőt. A profi játékos az elköltött pénzéért szolgáltatást vár, mégpedig úgy, hogy nem évek óta létező hibákkal kínlódik, hanem ha felbukkan egy hiba, azt javítják, a lehető legrövidebb időn belül.

    Nem kell álomvilágban élni, a fejlesztők tökéletesen ismerik a hibákat. Javítani kellene, és nincsen hőbörgés sem. Ennyire egyszerű, nem több. Ezek a szakemberek azért kapják a fizetésüket, hogy megoldják a problémákat. Jogosan várják el a játékosok, hogy a munkájukat megfelelően végezzék.

    Ez a játék is, mint szinte mindegyik, egy szolgáltatás. Ennek megfelelően a fogyasztó, (jelen esetben előfizető, /játékos/) szava a mérvadó. Ha a játékos, avagy fogyasztó elégedetlen, és nem szubjektív, hanem valós, elismert problémák miatt, akkor jogosan várja el, hogy az adott problémákat a létező legrövidebb időn belül megszüntessék/ vagy elhárítsák.

    A dolog túl van beszélve, veled mindenképp. Majd ha befektetsz te is valós összeget a játékba, és nem ingyen játszol, akkor nyilván te is szeretnél a pénzedért minőséget kapni.

    Megnézném az arcod, ha a pékségben rossz minőségű terméket kapsz, ha a tej romlott amit veszel, ha a cipő széthullik amit vásárolsz szinte azonnal, akkor mennyire "hőbörögnél". Vagy ott is elmagyarázod, az égett kenyér héja levágva még fogyasztható, vagy a romlott tej jó lesz kefirnek, esetleg a szakadt cipő is megfelelő, csak esztétikailag rossz?

    A játékommal kapcsolatos megjegyzésed magánvélemény. Azzal nem nagyon foglalkozok, mivel nem állunk egy szinten. Más elvárásaim vannak, mint neked, más szinten játszom, tehát nincs közös vonás. Majd ha ezen a szinten leszel, akkor beszélhetünk erről. Addig meg hanyagoljuk a dolgot szerintem.
     
  18. Unkas_ALonvadász

    Unkas_ALonvadász Törekvő

    Újra megkérlek, a személyeskedést fejezd be! Igen, az én hajóm nincsen állandóan beduplázva és nincsen felhalmozva egy csomó lőszer. Viszont amit én elértem azt valóban én értem el, nem más. A legutóbbi 1v1-es találkozásunkkor pedig te estél.

    De nem is ez a lényeg. Egy értelmes eszmecserében teljesen mindegy a vitázók személye, az számít, hogy mennyire logikusak az érveik.

    Kétféle ember van. Az egyik aki a problémákon nyavajog, a másik pedig azon van, hogy megoldódjanak a problémák.
    Azt írtad, hogy szereted a játékot. Ha valóban szeretnéd jobbá tenni, akkor érdemes lenne megfogadnod amit múltkor írtam. Amit írsz az igaz. De semmi értelme nincs újra és újra leírnod más fogalmazásban.

    Ajánlom figyelmedbe a következő témát:
    http://hu.bigpoint.com/darkorbit/board/threads/a-kozmetika-szerepe-a-jatekban.115125/
    Itt elmagyaráztam, hogy nem ugyanazok az emberek javítják a hibákat akik az újításokat készítik. Elhiheted, dolgoznak a javításon. De nem fognak gyorsabban dolgozni akárhányszor említitek a hibákat.

    Viszont ezt már mondtam. Nem fizet engem itt senki, hogy tanárbácsit játszak.
     
  19. W·i·l·d·c·a·t

    W·i·l·d·c·a·t Fórumszaki

    Úgy-úgy csak írjátok... mindenkinek az anya mindenit.. :D
    De ime a megoldás a gondokra:

    [​IMG]
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 4.1.17
  20. Nitronyussz

    Nitronyussz Fórum admirálisa

    Remélem, csak viccelődésből írtad azt, amit kitöröltem belőle...

    Unkas és vagyok,

    megkérnélek titeket, hogy hagyjátok abba az egymással való ilyen szintű eszmecserét, amely már mondhatnánk vitának is.

    Nem sok értelme van annak, amit csináltok, mert mindig a "saját mellény lesz a nagyobb a másikénál".
     
    Unkas_ALonvadász kedveli ezt.